Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά έχω πέσει ΣΤΗΝ περίπτωση. Το έδωσα την πρώτη φόρα για επισκευή και έγινε αντικατάσταση συσκευής αφού πέρασε ένας μήνας (+ κάτι). Μετά από λίγες ξαναπαρουσίασε πρόβλημα (στην αποδοχή εισερχόμενων κλήσεων από τα 2 βασικά πλήκτρα..). Μάλλον για 2η αντικατάσταση το βλέπω... Ούτε και οι άνθρωποι στο S.E. service point δεν έχουν ξαναδεί κάτι παρόμοιο. :blink:

 

Φίλε μου έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα, εδώ και ένα χρόνο! Απο τότε που αγόρασα το κινητό συμβαίνει αυτό που λες και εσύ. Έγινε αντικατάσταση συσκευής αλλά και πάλι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο το παρέλαβα από την 2η αντικατάσταση και προς το παρόν λειτουργούν όλα κανονικά. Πάντως και με άλλους γνωστούς μου που έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο όλο και κάποιο μικροπροβληματάκι θα αντιμετωπίζουν..
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το παρέλαβα από την 2η αντικατάσταση και προς το παρόν λειτουργούν όλα κανονικά. Πάντως και με άλλους γνωστούς μου που έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο όλο και κάποιο μικροπροβληματάκι θα αντιμετωπίζουν..

 

Αυτό είναι το οξύμωρο! Πως στην αρχή δουλεύουν όλα ικανοποιητικά, αργότερα ξεκινούν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά επειδή δεν έχω διαβάσει τίποτα σ'αυτό το thread απλώς έκνα μια αναζητηση μπορεί κα΄ποιος να δώσει ένα Link για ξεκλείδωμα του K550im ώστε να δέχεται java εφαρμογές παιχνίδια κτλ...?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν έχω διαβάσει τίποτα σ'αυτό το thread απλώς έκνα μια αναζητηση μπορεί κα΄ποιος να δώσει ένα Link για ξεκλείδωμα του K550im ώστε να δέχεται java εφαρμογές παιχνίδια κτλ...?

Στειλ'το εδώ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω να ρωτησω ποια είναι η νεοτερη εκδοση στο software του Κ550i και πως μπορω να δω ποια εχω τωρα ευχαρηστω προκαταβοληκα!!!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φιλε μου εγω εχω ενα αλλο προβλημα, εχω ενα sony ericsson K550im και οταν κατεβαζω παιχνιδακια java και τυπου jar files το κινητο μου δεν τα αναγνωριζει. Εχω την εντυπωση πως ειναι κλειδωμενο απο την cosmote γιατι η συσκευη ειναι imode. μηπως μπορει κανεις να βοηθησει? ή αν ξερει κανεις πως να το ξεκλειδωσω?

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εχω ενα αλλο προβλημα, εχω ενα sony ericsson K550im και οταν κατεβαζω παιχνιδακια java και τυπου jar files το κινητο μου δεν τα αναγνωριζει. Εχω την εντυπωση πως ειναι κλειδωμενο απο την cosmote γιατι η συσκευη ειναι imode. μηπως μπορει κανεις να βοηθησει? ή αν ξερει κανεις πως να το ξεκλειδωσω?

ευχαριστω!!!

Ακριβως αυτο ισχυει.ειναι κλειδωμενο απο την cosmote.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να απεγκαταστησεις αυτο το μενου και να κανεις το κινητο απλο.

2 τροποι υπαρχουν.μεσω πιστωτικης καρτας και απο το ιντερνετ και ο αλλος να στειλεις το κινητο σε ενα μαγαζι που ασχολειται με αυτο το θεμα.:)

και στις 2 περιπτωσεις χανεις την 2ετη εγγυηση του κινητου σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο και κάτι απροβλημάτιστης λειτουργίας το joystick παρέδωσε πνεύμα. Στο Service που πήγα μου είπαν πως κανονικά το αλλάζουν μέσα σε 1 μέρα αλλά τώρα λόγω αδειών των τεχνικών θα πάρει 10-15 μέρες! Εγγύηση θα περάσει μόνο δεν έχει υγρασία ή δεν έχει σπάσει λόγω καταπόνησης. Κόστος δεν μου είπαν. Γνωρίζει κανένας πόσο πάει η αντικατάσταση του αν δεν περάσει εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ισχυει.ειναι κλειδωμενο απο την cosmote.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να απεγκαταστησεις αυτο το μενου και να κανεις το κινητο απλο.

2 τροποι υπαρχουν.μεσω πιστωτικης καρτας και απο το ιντερνετ και ο αλλος να στειλεις το κινητο σε ενα μαγαζι που ασχολειται με αυτο το θεμα.:)

και στις 2 περιπτωσεις χανεις την 2ετη εγγυηση του κινητου σου.

 

καλοι και οι δυο τροποι αλλα δεν θα ηταν καλυτερο αν το πηγαινα στην cosmote να μου το κανει?ειναι κατι δυσκολο? καποιοι αλλοι μου ειπαν να το κανω debrand. ειναι το ιδιο πραγμα?

 

 

α και κατι αλλο, δεν γινεται να κατεβασω ειδικα παιχνιδακια που να παιζουν? δηλαδη παιχνιδακια που να τα εχουν κανει καποιοι upload?

Link to comment
Share on other sites

καλοι και οι δυο τροποι αλλα δεν θα ηταν καλυτερο αν το πηγαινα στην cosmote να μου το κανει?ειναι κατι δυσκολο? καποιοι αλλοι μου ειπαν να το κανω debrand. ειναι το ιδιο πραγμα?

 

 

α και κατι αλλο, δεν γινεται να κατεβασω ειδικα παιχνιδακια που να παιζουν? δηλαδη παιχνιδακια που να τα εχουν κανει καποιοι upload?

Σε καταστημα cosmote δεν μπορεις να το κανεις αυτο!

τωρα παιχνιδια μπορεις να κατεβασεις μονο μεσω wap και mycosmos view.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα cosmote δεν μπορεις να το κανεις αυτο!

τωρα παιχνιδια μπορεις να κατεβασεις μονο μεσω wap και mycosmos view.

 

οοου καλη ιδεα!!! αλλα απο το mycosmos view πρεπει να τα κατεβασω απο το κινητο μου? και ειναι δωρεαν ή πρηρωνεις για να τα κατεβασεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει κάποος τρόπος να το κάνουμε από Pc μόνοι μας?Εσείς όλοι το πήγατε σε κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

οοου καλη ιδεα!!! αλλα απο το mycosmos view πρεπει να τα κατεβασω απο το κινητο μου? και ειναι δωρεαν ή πρηρωνεις για να τα κατεβασεις?

πληρωνεις νομιζω καπου στα 2.5 ευρο το παιχνιδι.γενικοτερα πληρωνεις και την εισοδο σου στην υπηρεσια mycosmos.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα λέει ο raver,για 15 μέρες όμως από την 1η φορά που μπαίνεις έχεις δωρεάν πλοήγηση
Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα λέει ο raver,για 15 μέρες όμως από την 1η φορά που μπαίνεις έχεις δωρεάν πλοήγηση

 

ευριστω ρε παιδια αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη στο τι να κανω για να περναω παιχνιδια απο το PC στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

ευριστω ρε παιδια αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη στο τι να κανω για να περναω παιχνιδια απο το PC στο κινητο

Μονο αν κανεις το κινητο απλο θα μπορεις να παιζεις παιχνιδια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να είναι κοινό μυστικό το πως το κάνατε εσείς όλοι απλό....

Γιατι δεν το στέλνεις εκει που σου ειπα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παίδες! Η κοπέλα μου έχει το Κ550i, μια μέρα ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να δέχεται μηνύματα από οποιονδήποτε! Η ίδια sim σε άλλα κινητά λειτουργεί κανονικά!Α,το κινητό στέλνει κανονικά με οποιαδήποτε sim αλλά δεν δέχεται ούτε με άλλες sim, το δίκτυο είναι wind (Q telecom) Μήπως το πρόβλημα λύνεται μέσω αναβαθμισούλας?Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?Ιδέες?Λύσεις? Περιμένω απάντηση...Ευχαριστώ!
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Η κοπέλα μου έχει το Κ550i, μια μέρα ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να δέχεται μηνύματα από οποιονδήποτε! Η ίδια sim σε άλλα κινητά λειτουργεί κανονικά!Α,το κινητό στέλνει κανονικά με οποιαδήποτε sim αλλά δεν δέχεται ούτε με άλλες sim, το δίκτυο είναι wind (Q telecom) Μήπως το πρόβλημα λύνεται μέσω αναβαθμισούλας?Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?Ιδέες?Λύσεις? Περιμένω απάντηση...Ευχαριστώ!

ισως ειναι το κινητο "κλειδωμενο",δεν καταλαβα και καλα τι εννοεις..λες οτι βαζεις καρτα αλλους δικυτου και το κινητο δεν λειτουργει :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...