Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,μία βοήθεια.

01/06 συνδεομαι με nova 2play+.

Μιας καίει δεν δίνουν ρούτερ,ποιο πρέπει να αγοράσω ώστε να είναι σταθερό,χωρίς διακοπες και κολλήματα για adsl24?

 

Τι εννοεις δε δινουν router; Σε νεα συνδρομη και δεν σου δινουν; ή εισαι στη Forthnet και απλα εκανες αναβαθμιση υπηρεσιων και επειδη εχεις ηδη το "παλιο" δεν στο αλλαζουν;

 

Οπως και να εχει δες το TP-Link Archer D20

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι εννοεις δε δινουν router; Σε νεα συνδρομη και δεν σου δινουν; ή εισαι στη Forthnet και απλα εκανες αναβαθμιση υπηρεσιων και επειδη εχεις ηδη το "παλιο" δεν στο αλλαζουν;

 

Οπως και να εχει δες το TP-Link Archer D20

 

Φορητότητα,σήμερα συνδέθηκα.

Δεν δίνουν χρησιδανειο,μόνο αν θες στο χρεώνουν 20€.

 

Αυτό το d20 που έβαλες στο λινκ,το έχεις δοκιμάσει;παίζει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα,σήμερα συνδέθηκα.

Δεν δίνουν χρησιδανειο,μόνο αν θες στο χρεώνουν 20€.

 

Αυτό το d20 που έβαλες στο λινκ,το έχεις δοκιμάσει;παίζει καλά;

 

Ναι το εχω σε δυο πελατες, σταθερο στις συνδεσεις, παιζω απροβληματιστα με port forward και dyndns και στον αλλο εκτος αυτων του το χω κανει και print server σε εκτυπωτη.

 

Γενικα τα TP-Link ειναι αρκετα καλα το συγκεκριμενο ειναι και Dual Band το WiFi.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: -απο την ημερα που εκανες αιτηση σε ποσες εγινε η συνδεση με Nova? σου χρεωσαν εξτρα καλωδιο? (πχ μεγαλη πολυκατοικια και αποσταση ταρατσας-οροφου σου μεγαλη)

 

 

1 εβδομάδα. Φορητότητα χρέωσαν 35 Ευρώ. Καλώδια δεν χρεώνουν έξτρα. Κρατάει πάντα ο τεχνικός μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

1 εβδομάδα. Φορητότητα χρέωσαν 35 Ευρώ. Καλώδια δεν χρεώνουν έξτρα. Κρατάει πάντα ο τεχνικός μαζί του.

Αν επιτρέπεται που έκανες την αίτηση για φορητότητα; Κατάστημα, site ή τηλέφωνο (και αν το τελευταίο που);

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο νημα αλλά, ειμαι συνδρομητής στην Νόβα μόνο για τηλεόραση..θέλω να κάνω διακοπή..Σε ποιό τηλέφωνο πρέπει να καλέσω;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

13831(με χρέωση) αν δεν κάνω λάθος..υπηρεσίες τηλεόρασης/τηλεφωνίας είναι ενοποιημένες πλέον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται που έκανες την αίτηση για φορητότητα; Κατάστημα, site ή τηλέφωνο (και αν το τελευταίο που);

 

Sent from my Moto X Play

 

Τηλέφωνο με πήραν (210 ***3100). 3play me Νova στα 26 Ευρώ. Όλο το πακέτο με τα αθλητικά και ταινίες δωρεάν τους πρώτους 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο με πήραν (210 ***3100). 3play me Νova στα 26 Ευρώ. Όλο το πακέτο με τα αθλητικά και ταινίες δωρεάν τους πρώτους 6 μήνες.

 

Μόνο 26€; Πρόκειται για πολύ καλή τιμή αφού έχεις όλα τα novacinema και novasports

 

 

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα είναι μετά τους 6 μήνες αν θέλει να τα έχει πόσο θα πάει.

Για 3play με vdsl και απεριόριστα σταθερά/κινητά και sports pack, το καλύτερο που μου είπαν είναι 48€.

Εναλλακτικά αν βγουν τα κινητά στην ίδια τιμή μου έδιναν τα cinema (full pack δηλαδή στη δορυφορική).

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι χαμηλότερες τιμές από αυτές του τιμοκαταλόγου. Επίσης μείωσαν το vdsl από 10 σε 5 € ανά μήνα, έχει νομίζω 1-2 μήνες που έγινε αυτή η μείωση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα είναι μετά τους 6 μήνες αν θέλει να τα έχει πόσο θα πάει.

Για 3play με vdsl και απεριόριστα σταθερά/κινητά και sports pack, το καλύτερο που μου είπαν είναι 48€.

Εναλλακτικά αν βγουν τα κινητά στην ίδια τιμή μου έδιναν τα cinema (full pack δηλαδή στη δορυφορική).

Αυτήν την προσφορά πως την κατάφερες;; Γιατί τόσα πληρώνω εγώ μόνο με αθλητικό και 12 ωρες προς κινητά. Και χωρίς vdsl παρακαλώ!

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα τηλέφωνο από συνεργάτη τους, που από ότι φαίνεται έχει δικαίωμα να προσφέρει καλύτερες τιμές από αυτά που λέει στο site, και μου άφησε το triple play με vdsl και sports pack στα 53€. Για φορητότητα στο σταθερό και νέα συνδρομή δορυφορικής. Μετά από αίτηση ακύρωσης της φορητότητας λόγω καλύτερης προσφοράς από τον προηγούμενο πάροχο, τηλεφώνησαν και μου είπαν αν θέλω να προχωρήσω τη φορητότητα μπορούν να μου δώσουν ότι είπαμε στα 48€.

 

Προσωπικά δεν το δέχτηκα γιατί η τιμή για το τηλέφωνο/internet από τον άλλο πάροχο ήταν τέτοια που δεν γινόταν να ακυρώσω. Ωστόσο μια και μίλησα μαζί τους, και είχα δορυφορική με συμβόλαιο που έχει λήξει εδώ και 3 μήνες και για το οποίο πλήρωνα 27,5€(sports pack), μου είπαν ότι μπορούσαν να το ανανεώσουν για 2 χρόνια σαν full pack με 32,5€ που είναι η προσφορά που τρέχει τώρα.

 

Οπότε με +5€ πήρα και τα Cinema, και στο σύνολο είμαι στα 48€ περίπου, αρκετά καλύτερα από τα 60 που έδινα για όλα αυτά (χωρίς ταινίες) σε 2 εταιρείες μέχρι τώρα.

Το μόνο που χάνω και θα είχα αν προχωρούσα σε triple play από Nova είναι από ότι καταλαβαίνω τη δυνατότητα να συνδέσω τον δέκτη με το router για να παίζει on demand, αλλά μικρό το κακό.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή είμαι σε διαδικασία αναζήτησης νέου παρόχου γιατί το συμβόλαιό μου με την εταιρία που είμαι τώρα έχει λήξει, μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με τις τηλεφωνικές προσφορές για φορητότητα? Δούλευα παλιά στο αντίστοιχο τμήμα του ΟΤΕ και γνωρίζω πως υπάρχουν καλύτερες τιμές από αυτές του καταλόγου. Αν κάποιος έχει κάποιον γνωστό πωλητή ή έχει έρθει πρόσφατα σε επαφή με βοηθάει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή είμαι σε διαδικασία αναζήτησης νέου παρόχου γιατί το συμβόλαιό μου με την εταιρία που είμαι τώρα έχει λήξει, μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με τις τηλεφωνικές προσφορές για φορητότητα? Δούλευα παλιά στο αντίστοιχο τμήμα του ΟΤΕ και γνωρίζω πως υπάρχουν καλύτερες τιμές από αυτές του καταλόγου. Αν κάποιος έχει κάποιον γνωστό πωλητή ή έχει έρθει πρόσφατα σε επαφή με βοηθάει.

 

Για κανενα μια φορητοτητα προς wind μερια και περιμενε αντιπροσφορα απο τον τωρα παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Προ μιας βδομάδας που έκανα αίτηση, μου λέει στο τηλέφωνο και απεριόριστα κινητά. Εννοείτε τις 12 ώρες, ρωτάω. Όχι, μου λέει. Πλέον δίνουμε απεριόριστες κλήσεις σε ελληνικά κινητά.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν τηλέφωνο σήμερα 3 φορές και δεν το πρόλαβα. Να ήθελαν άραγε κάποιο καινούριο πακέτο να μου πλασάρουν;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η nova σε ολα τα 3play δινει απεριοριστα σε κλησεις προς κινητα οχι 12 ωρες απεριοριστα!!!!!

Ισχύει για νέες αιτήσεις ή και για αυτούς που είναι ήδη πελάτες;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτοί αν βάλεις vdsl γραμμή θα σου δώσουν ρούτερ προβληματικό.όποτε ή αγοράζεις ρούτερ ή πας σε άλλη εταιρεία. Εγώ μετά το καλοκαίρι θα πάω ΟΤΕ. Δίνεις κάτι παραπάνω αλλά έχεις ίντερνετ. Έμενα κάθε λίγο και λιγάκι επανεκκίνηση ή κάποια βράδια καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι αποφασισμένος να πάω στον ΟΤΕ.. Και εγώ έχω πρόβλημα με το ίντερνετ της νόβα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για νέες αιτήσεις ή και για αυτούς που είναι ήδη πελάτες;

Για όλους ισχύει κι όχι μόνο για 3play. Ισχύει και για τηλέφωνο ίντερνετ. Το δικό μου συμβόλαιο έληγε αυτό τον καιρό κι ανανέωσα με καλύτερους όρους σε σχέση με τους καινούργιους πελάτες. Για παράδειγμα :απεριόριστα σταθερά - κινητά + 24mb adsl internet με 20.90 τελική τιμή.

Αν έχεις συμβόλαιο το οποίο λήγει σύντομα (εντός τριμήνου), να επικοινωνήσεις μαζί τους για καλύτερους όρους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτοί αν βάλεις vdsl γραμμή θα σου δώσουν ρούτερ προβληματικό.όποτε ή αγοράζεις ρούτερ ή πας σε άλλη εταιρεία. Εγώ μετά το καλοκαίρι θα πάω ΟΤΕ. Δίνεις κάτι παραπάνω αλλά έχεις ίντερνετ. Έμενα κάθε λίγο και λιγάκι επανεκκίνηση ή κάποια βράδια καθόλου

 

Θες να γινεις λιγο πιο αναλυτικος; Τι εννοεις προβληματικο router; Τι προβληματα βγαζει και γιατι αφου ειναι ολα δεν ζητας αντικατασταση; Η εταιρια τι λεει, δεν το αλλαζει;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αγόρασαν παρτίδα σε καλή τιμή. Το πρώτο ανά δύο μέρες περίπου έπεφτε η ταχύτητα του ίντερνετ σε 0.5 (vdsl γραμμή)το κλείνεις το ανοίγεις ξανά και λειτουργεί. Το πήγα σε κατάστημα το άλλαξαν και κάνει το ίδια. Μπορεί 5 ημέρες να λειτουργεί κανονικά και μπορεί σε μια ημέρα 3 φορές επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...