Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχει ρίξει τις ταχύτητες η Forthnet :angry: Το έχω τσεκάρει σε δύο διαφορετικές περιοχές εντός Αττικής, την τελευταία εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον έχει ρίξει τις ταχύτητες η Forthnet :angry: Το έχω τσεκάρει σε δύο διαφορετικές περιοχές εντός Αττικής, την τελευταία εβδομάδα.

 

δεν νομίζω ρίχνει και ανεβάζει τις ταχύτητες τόσο εύκολα η forthnet. εγώ που είμαι χρόνια στη συγκεκριμένη εταιρία, ο συγχρονισμός μου είναι σταθερός

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ρίχνει και ανεβάζει τις ταχύτητες τόσο εύκολα η forthnet. εγώ που είμαι χρόνια στη συγκεκριμένη εταιρία, ο συγχρονισμός μου είναι σταθερός

 

Πρεπει να είσαι σπάνια περίπτωση φιλε.

Εγω που παρακολουθώ το θεμα χρόνια τώρα σε αλλο φορουμ, ολοι πεφτουν.. Μαζι με μένα

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε Κομοτηνή κλειδώνω εώς στα 1.5Mb/s :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο το πουθενα, εχω απίστευτο αριθμό αποσυνδεσεων...

Παρομοιως! αλλα αποταν αλλαξα ρουτερ..το προβλημα εξαφανιστηκε.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση, αν και στο παρελθόν ειχα διάφορα προβλήματα με την forthnet, πλέον όλα λειτουργούν κανονικά, τα τελευταία χρόνια. Ταχύτητα περίπου 1,1-1.2 ΜΒ /sec και δεν εχω δει αποσυνδέσεις κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση, αν και στο παρελθόν ειχα διάφορα προβλήματα με την forthnet, πλέον όλα λειτουργούν κανονικά, τα τελευταία χρόνια. Ταχύτητα περίπου 1,1-1.2 ΜΒ /sec και δεν εχω δει αποσυνδέσεις κλπ.

same here. και απλά να προσθέσω ότι και το youtube έχει βελτιωθεί πάρα πολύ λογω του caching που κάνουν.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

με το youtube είμαι και εγώ ευχαριστημένος από τη forthnet εδώ και καιρό.

σπάνια μου κολλάει και μου φορτώνει hd video πολύ εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση, αν και στο παρελθόν ειχα διάφορα προβλήματα με την forthnet, πλέον όλα λειτουργούν κανονικά, τα τελευταία χρόνια. Ταχύτητα περίπου 1,1-1.2 ΜΒ /sec και δεν εχω δει αποσυνδέσεις κλπ.

 

τα ιδια και εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια και χαρα σας. Μια ερωτηση θετω προς του γνωστες. Ξερουμε αν η Forthnet εχει ιδιοκτητα DSLAM στον Βυρωνα ή παιρνει απο το ΤΕΚ του ΟΤΕ? Ξερω to DSLAM που ανηκω τωρα απο connx αλλα δεν ξερω αν εχουν εκει δικα τους. Κ κατι τελευταιο για διακοπη γραμμης ποσο σας ειχε παρει στον ΟΤΕ (χρονικο διαστημα)? ;)
Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως! αλλα αποταν αλλαξα ρουτερ..το προβλημα εξαφανιστηκε.:whistle:

 

κι εγώ έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αριθμό αποσυνδέσεων αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα ρούτερ. Νομίζω ότι είναι θέμα forthnet και μου έχει παρουσιαστεί τους τελευταίους 2-3 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Για κανα firmware update κοιταξατε στους routers σας? Μπας και διορθωθει το προβλημα των αποσυνδεσεων?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για κανα firmware update κοιταξατε στους routers σας? Μπας και διορθωθει το προβλημα των αποσυνδεσεων?

 

εδώ που τα λέμε όχι.. τώρα που το είπες όμως θα το ψάξω μήπως και λυθεί το θέμα μου γιατί είναι άκρως εκνευριστικό

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αριθμό αποσυνδέσεων αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα ρούτερ. Νομίζω ότι είναι θέμα forthnet και μου έχει παρουσιαστεί τους τελευταίους 2-3 μήνες..

δεν εχω ακούσει περίπτωση επανασυνδέσεων που να ΜΗΝ λύνεται με αντικατάσταση router... Αν ήταν πρόβλημα στο dslam θα επηρεαζε κι αλλους χρηστες... Σε κάθε περίπτωση είσαι σχεδόν ένα τηλεφώνημα μακριά από την λύση, στην εξυπηρέτηση πελατών-τεχνική υποστήριξη! :happy:

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σας. Μια ερωτηση θετω προς του γνωστες. Ξερουμε αν η Forthnet εχει ιδιοκτητα DSLAM στον Βυρωνα ή παιρνει απο το ΤΕΚ του ΟΤΕ? Ξερω to DSLAM που ανηκω τωρα απο connx αλλα δεν ξερω αν εχουν εκει δικα τους. Κ κατι τελευταιο για διακοπη γραμμης ποσο σας ειχε παρει στον ΟΤΕ (χρονικο διαστημα)? ;)

υπάρχουν dslam της Forthnet στο Α/Κ Βύρωνα του ΟΤΕ όπως και άλλων παρόχων... :)

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ακούσει πως η forthnet κόβει πόρτες με αποτέλεσμα να μην μπορείς ανοίξεις καν σελίδες τύπου sportlemon κτλ για live watch ποδοσφαίρου. Αληθεύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πως η forthnet κόβει πόρτες με αποτέλεσμα να μην μπορείς ανοίξεις καν σελίδες τύπου sportlemon κτλ για live watch ποδοσφαίρου. Αληθεύει αυτό?

 

δεν νομίζω πως το κάνει αυτό

πάντως όσον αφορά το εμπόριο της παράνομης nova προσπαθεί να κάνει τα πάντα

http://www.alphafm.gr/archives/58304

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως το κάνει αυτό

πάντως όσον αφορά το εμπόριο της παράνομης nova προσπαθεί να κάνει τα πάντα

http://www.alphafm.gr/archives/58304

 

Αυτό που αναφέρεις είναι για τις γνωστές περιπτώσεις με full πρόγραμμα nova που πλέον έχει σχεδόν σταματήσει. Εγώ λέω για περιστασιακή παρακολούθηση από γνωστά νόμιμα? site.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Μεταφορά γραμμής από φορθνετ στα πετραλωνα σε φορθνετ με ίδιο αριθμό στο χαϊδάρι σε όχι ιδιόκτητο δίκτυο της από 11/12/12 ενεργοποιήθηκε 24/1/13.

 

 

Υπάρχει τρόπος να δω το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνο ομιλίας μου;

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά γραμμής από φορθνετ στα πετραλωνα σε φορθνετ με ίδιο αριθμό στο χαϊδάρι σε όχι ιδιόκτητο δίκτυο της από 11/12/12 ενεργοποιήθηκε 24/1/13.

 

 

Υπάρχει τρόπος να δω το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνο ομιλίας μου;

 

 

ενεργοποιεις την υπηρεσια e-bill και το βλεπεις Online

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...