Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογο μετακομισης, ψαχνω παροχο για σταθερο τηλ και ιντερνετ. το σπιτι ειναι στην περιοχη της καλλιθεας, συνορα με ανω πετραλωνα-κουκακι (κοντα στο γηπεδο της καλλιθεας). η fothnet τι σημα εχει απο εκει?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

όπως σου έγραψα και σε άλλο νήμα, στην καλλιθέα από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι είναι πολύ καλά!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα σε υπάλληλο της Forthnet, αν μπορώ να μεταφέρω 2 γραμμές που βρίσκονται στο ίδιο σπίτι από τον ΟΤΕ στη Forthnet και να μετατρέψω τη μια σε MSN της άλλης, εισέπραξα αρνητική απάντηση.

Και μάλιστα μου είπε ότι θα μου δώσουν αναγκαστικά αριθμό παρόμοιο με το βασικό νούμερο που θα έχω.

Επέμεινα στην ερώτηση γιατί μου ακούστηκε λίγο παράλογο να μη γίνεται αυτό που λέω.

 

Τι ισχύει; Πρόκειται για πραγματικότητα ή ελλειπή πληροφόρηση από την υπάλληλο;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα σε υπάλληλο της Forthnet, αν μπορώ να μεταφέρω 2 γραμμές που βρίσκονται στο ίδιο σπίτι από τον ΟΤΕ στη Forthnet και να μετατρέψω τη μια σε MSN της άλλης, εισέπραξα αρνητική απάντηση.

Και μάλιστα μου είπε ότι θα μου δώσουν αναγκαστικά αριθμό παρόμοιο με το βασικό νούμερο που θα έχω.

Επέμεινα στην ερώτηση γιατί μου ακούστηκε λίγο παράλογο να μη γίνεται αυτό που λέω.

 

Τι ισχύει; Πρόκειται για πραγματικότητα ή ελλειπή πληροφόρηση από την υπάλληλο;

 

Γινεται να σου βάλουν τις 2 γραμμές σε μια αλλά όχι msn θα είναι voip με professional συμβόλαιο (πολυ καλη τιμή)Για σίγουρα όμως επικοινώνησε με το τμήμα της forthnet που ασχολήτε με τα professional 13832(χωρις αναμονή) θα σου λυθουν οι αποριες...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να σου βάλουν τις 2 γραμμές σε μια αλλά όχι msn θα είναι voip με professional συμβόλαιο (πολυ καλη τιμή)Για σίγουρα όμως επικοινώνησε με το τμήμα της forthnet που ασχολήτε με τα professional 13832(χωρις αναμονή) θα σου λυθουν οι αποριες...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Υπάρχει κάποια παραπομπή στην επίσημη ιστοσελίδα της Forthnet για αυτήν την υπηρεσία;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Υπάρχει κάποια παραπομπή στην επίσημη ιστοσελίδα της Forthnet για αυτήν την υπηρεσία;

 

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=910

Μπές εδώ φίλε θα σε βοηθήσει νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτή η νέα προσφορά της Forthnet me 24.90 το μήνα για ένα χρόνο στο πρόγραμμα Double play economy +30 λεπτα προς κινητά μου ακούγεται πολύ καλή!!!Ποια είναι η γνώμη σας γιατι είμαι στον ΟΤΕ και σκέφτομαι να την κάνω????
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νέα προσφορά της Forthnet me 24.90 το μήνα για ένα χρόνο στο πρόγραμμα Double play economy +30 λεπτα προς κινητά μου ακούγεται πολύ καλή!!!Ποια είναι η γνώμη σας γιατι είμαι στον ΟΤΕ και σκέφτομαι να την κάνω????

 

Μου ακούγεται πολύ καλή εμένα ο αδερφός μου έκανε cyta για φθηνότερα και πληρώνουμε πιο πολλά από αυτά.

Υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο ή την πήρες από κατάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Search before you ask :) Όλα πλέον είναι στο internet. The truth is out there!
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ καλή εμένα ο αδερφός μου έκανε cyta για φθηνότερα και πληρώνουμε πιο πολλά από αυτά.

Υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο ή την πήρες από κατάστημα ?

 

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

Ελπίζω να την κρατήσουν και μετά τις 31-5, γιατί το δικό μου δωδεκάμηνο λήγει στις 22-6....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην προσφορα γράφει αυτο :"**Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 12μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/05/2012.".....Tι σημαίνει μέσω ιδιόκτητου δικτύου??????Θα δουλέυει καλά ή όχι....πολύ μας έχουν μπερδέψει με τα ψιλά γράμματα......Ας βοηθήσει κάποιος που έχει εμπειρία απο Forthnet γιατί εγω μόνο ΟΤΕ είχα αλλά τώρα δεν πάει άλλο........
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην προσφορα γράφει αυτο :"**Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 12μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/05/2012.".....Tι σημαίνει μέσω ιδιόκτητου δικτύου??????Θα δουλέυει καλά ή όχι....πολύ μας έχουν μπερδέψει με τα ψιλά γράμματα......Ας βοηθήσει κάποιος που έχει εμπειρία απο Forthnet γιατί εγω μόνο ΟΤΕ είχα αλλά τώρα δεν πάει άλλο........

 

εχω ενα χρονο φορθνετ μαζι με νοβα. και αναεωσα πριν 10 μερες για αλλο ενα χρονο.μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα.

οταν λεει μεσω ιδιοκτητου δικτυου εννοει να εχει εκει δικτυο η εταιρεια πχ λαγονησι που ειναι ο αδελφος μου δεν εχει γραμμες εκει. αν εισαι αθηνα δεν εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η νέα προσφορά της Forthnet me 24.90 το μήνα για ένα χρόνο στο πρόγραμμα Double play economy +30 λεπτα προς κινητά μου ακούγεται πολύ καλή!!!Ποια είναι η γνώμη σας γιατι είμαι στον ΟΤΕ και σκέφτομαι να την κάνω????

 

και εγώ αυτή τη προσφορά είπα στους γονείς μου να βάλουν γιατί είναι τώρα στο 2play με 40ευρώ. συμφέρει πολύ και είναι πολύ οικονομική προσφορά

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα χρονο φορθνετ μαζι με νοβα. και αναεωσα πριν 10 μερες για αλλο ενα χρονο.μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα.

οταν λεει μεσω ιδιοκτητου δικτυου εννοει να εχει εκει δικτυο η εταιρεια πχ λαγονησι που ειναι ο αδελφος μου δεν εχει γραμμες εκει. αν εισαι αθηνα δεν εχεις προβλημα.

Aθήνα είμαι και μάλλον θα το τολμήσω..δεν βλέπω κάτι καλύτερο προς το παρόν στη αγορά..πιστεύω να μην έχω προβλήματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να σε χρεώσουν από τον ΟΤε τίποτα δεδομένου ότι μέχρι να προχωρήσει η αίτηση θα περάσουν 2-3 μέρες. άσε που πιστεύω ότι θα πάρει παράταση η προσφορά και για τον ιουνιο. Είναι πολύ καλή για να την κρατήσουν τόσο λίγο. Edited by dimp3
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Tελικά η προσφορά παρατάθηκε εως 16/6........Για πείτε ρε παιδιά καμιά γνώμη αξίζει η Forthnet σαν εταιρία ή θα μπλέξω που φεύγω απο ΟΤΕ.....Εχω μπερδευτεί με αυτά που διάβασα εδω μέσα .......Απο Αθήνα είμαι Λιόσια...μου είπαν οτι έχουν ιδιόκτητο δίκτιο.......help!!!!!!:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη ήμουν για 4-5 χρόνια και δεν είχα κανένα παράπονο.

απλά άλλαξα σε wind να δω τι γίνεται σε άλλη εταιρία (και λόγω τιμής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και ξαφνικά οι διεθνείς κλήσεις έγιναν 400 λεπτά. Κατά τα άλλα απεριόριστα!

Αντί να πηγαίνουμε μπροστά, πάμε προς τα πίσω :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στην Θεσσαλονίκη στην Κάτω Τούμπα πως τα πηγαίνει η Forthnet? Αξίζει να αλλάξω την wind?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά παιδιά, στην Αρτέμιδα Αττικής (Λούτσα) τι λέει η forthnet, εχει κανεις εμπειρία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...