Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα περιμενω.

Αναμενομενη ενεργοποιηση 18/5.

Περιμενουν ΟΤΕ να κανει αλλαγη γραμμης απο ISDN σε PSTN.

Πηρα 134 και ειναι σε αναμονη η αλλαγη απο 26/4.

Η κοπελα μου ειπε οτι την καθυστερουν την φορητοτητα αρκετα.

Μηπως το κανουν επιτηδες.... Χε χε!

Δεν μπορω να κανω και πολλα απλα περιμενω.

Μονο και μονο η ιδεα οτι θα φυγω απο τον π****η τον ΟΤΕ με φτιαχνει.

Υπομονη παιδια!

 

Router D-link DSL-G624Τ και Forthnet 2 Play σε Καλαμαρια ΠΕΤΑΜΕ!!

 

απο Π.ΟΤΕΝΕΤ και downloading 38 ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ με 1024 ADSL

τωρα 8,5 ολη την ημερα και 9.5 το βραδυ (μετα τις 01.00) για ΠΟΛΛΑ ΓΟΥΣΤΑ !! :) :D :lol:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Na rotiso kati allo. H piotita sto tilefono tis forthnet pos ine se sxesi me tou ote??

 

Η ποιότητα μου φαίνεται ίδια με του ΟΤΕ, δεν μπορώ να καταλάβω κάποια διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα μου φαίνεται ίδια με του ΟΤΕ, δεν μπορώ να καταλάβω κάποια διαφορά...

 

και σε εμένα το ίδιο μου φαίνεται. Ιδια ποιότητα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Data Rate:

Stream Type

Actual Data Rate

 

Upstream

512 (Kbps.)

 

Downstream

6816 (Kbps.)

 

 

πεσμένα τα πράγματα τις 2 τελευταίες ημέρες!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Router D-link DSL-G624Τ και Forthnet 2 Play σε Καλαμαρια ΠΕΤΑΜΕ!!

 

απο Π.ΟΤΕΝΕΤ και downloading 38 ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ με 1024 ADSL

τωρα 8,5 ολη την ημερα και 9.5 το βραδυ (μετα τις 01.00) για ΠΟΛΛΑ ΓΟΥΣΤΑ !! :) :D :lol:

 

Aχχχχχ ζηλεύω.

Τα ίδια χάλια έχω και εγώ με την 1024 απο την περιβόητη αναβάθμιση του ΟΤΕ.

Και θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη να έρθει από τα μέρη μας.

Ωραίος ρε φίλε, πολύ ωραίος......τυχεράκια :angry: %@#&^*!%

Link to comment
Share on other sites

Router D-link DSL-G624Τ και Forthnet 2 Play σε Καλαμαρια ΠΕΤΑΜΕ!!

 

απο Π.ΟΤΕΝΕΤ και downloading 38 ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ με 1024 ADSL

τωρα 8,5 ολη την ημερα και 9.5 το βραδυ (μετα τις 01.00) για ΠΟΛΛΑ ΓΟΥΣΤΑ !! :) :D :lol:

 

 

φιλε μου κ εγω αυτο περιμενω απο τον μαρτιο που εκανα την αιτηση αλλα οχι κ για τηλεφωνο μονο για τα 10mbs...αντε να δω ποτε θα ενεργοπιοιθει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω να καταθεσω την αποψη μου.

στισ 24/4 ηρθε courier και πηρε την αιτηση για forthnet2play και στισ 24/5 συνδεθηκα χωρισ καμια διακοπη τηλεφωνου & internet(ή τουλαχιστον δεν την καταλαβα) μεχρι στιγμησ ειμαι πολυ ευχαριστημενοσ και απο την τηλεφωνια και ειδικα απο ταχυτητα internet.

καλωσ ηρθα

και ελπιζω χωρισ προβληματα.

 

χρησιμοποιω το wag354g και απο περσι που το πηρα δεν εχω κανει αναβαθμιση ειναι pstn μηπωσ θα επρεπε να κανω? και ποια προτεινετε και μπου τη βρισκω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το wag354g και απο περσι που το πηρα δεν εχω κανει αναβαθμιση ειναι pstn μηπωσ θα επρεπε να κανω? και ποια προτεινετε και μπου τη βρισκω

 

ευχαριστω

 

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

Link to comment
Share on other sites

Aχχχχχ ζηλεύω.

Τα ίδια χάλια έχω και εγώ με την 1024 απο την περιβόητη αναβάθμιση του ΟΤΕ.

Και θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη να έρθει από τα μέρη μας.

Ωραίος ρε φίλε, πολύ ωραίος......τυχεράκια :angry: %@#&^*!%

 

φιλε μου κ εγω αυτο περιμενω απο τον μαρτιο που εκανα την αιτηση αλλα οχι κ για τηλεφωνο μονο για τα 10mbs...αντε να δω ποτε θα ενεργοπιοιθει

 

Παιδια θελω να πιστευω οτι ξεμπερδεψα πια με το Internet και δεν θα τραβηξω

ο,τι τραβηξα με τον Π.ΟΤΕΝΕΤ (τον ΟΤΕ δηλαδη) ΕΝΑ ολοκληρο χρονο.:( :cry:

 

Οσο αφορα τα τηλεφωνα ειναι ωραιο να μην εχεις το αγχος ποσα τηλεφωνα θα παρεις και ποση ωρα θα μιλησεις ....

Με ΟΤΕ μολις "ξεφευγα" λιγο νατα τα 70-80 Ευρω λογ/σμος :O :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

περνω τηλεφωνο και δεν βλεπω καμια εξελιξη.εδω και 3 βδομαδες εχει κολησει η αιτηση μου.για να δουμε ποτε θα ξεκολησει.εχω αρχισει να εκνευριζομαι παρα πολυ οχι γιατι καθυστερει η ενεργοποιηση αλλα γιατι καθε φορα περνω την ιδια απαντηση."υπαρχει προβλημα σε παριπτωσεις οπως η δικια σας, δηλαδη να εχει γινει μεταφορα γραμης παλαιοτερα απο ενα κεντρο σε αλλο και να εχετε κρατησει τον ιδιο αριθμο".ουτε το κυπριακο να τους εβαζαν να λυσουν.τι να πω????θα παρω και σημερα μηπως εχει αλλαξει τιποτα που δεν νομιζω αλλα λεμε τωρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

epitelous DOUBLEplay energopoithike!

superrrrrrrrrr

 

kai bravo sthn forthnet pou den xrewnei anagnwrish kai fragh klhsewn.

 

ΠΕΤΑΜΕ !!!

 

9,99 το πρωϊ σημερα !!! (10) :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα!!! 24/5 υποτήθεται με ενεργοποιήσανε. Το τηλέφωνο ΟΚ, λειτουργεί μια χαρά και με εφάμηλη ποιότητα με αυτήν του ΟΤΕ.

Όμως από internet ΤΙΠΟΤΑ!!!! Ρε παιδιά τίποτα!!! Zip, null, μηδέν!!!!!!!! Δεν συχρονίζει καν το adsl. Με τηλέφωνα, κόντρα τηλέφωνα και 2 ώρες μπλα μπλα και αναμονή, και με εμένα να τονίζω από την αρχή ότι το ADSL δεν συχρονίζει καν, το έδωσαν για βλάβη.

Τι να πω, ακόμα τίποτα. Μέχρι αυτή την στιγμή δεν έχω internet. Τι να πω, απογοήτευση! 2 πράγματα πακέτο προσφέρουν, και από τα 2 το 1 δούλεψε. Με το καλημέρα, πρόβλημα!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ελεος.αμαν πια.οτι και να τους πω δεν λυνουν το προβλημα μου.συνεχεια το δινουν σαν επειγον στο αρμοδιο τμημα και κανεις τελικα δεν κανει κατι.εχουν σοβαρο προβλημα στο να συνδεσουν καποιον στο 2play, οπως εμενα ,οταν εχει κανει μεταφορα γραμμης απο ενα αστικο κεντρο στο αλλο κρατωντας το ιδιο αριθμο γιατι ο αριθμος μου εμφανιζεται στο παλιο αστικο κεντρο συμφωνα με το συστημα τους ενω ειμαι σε αλλο και κατα συνεπεια δεν μπορει να γινει η μεταφορα γιατι ο αριθμος δεν υπαρχει σε αυτο το κεντρο πλεον..εδω και 1 μηνα δεν μπορουν να λυσουν αυτο προβλημα.που θα παει αυτο????θα πηγαινα ο ιδιος στα κεντρικα αλλα για λογους δουλειας δεν προλαβαινω.αν ομως μεχρι την παρασκευη δεν βγει ακρη θα παω εκει και δεν προκειτε να φυγω αν δεν το λυσουν.ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ζωα μπορει να ειναι.....

Οταν εκανα την αιτηση τους ειχα πει πανω απο 10 φορες οτι η γραμμη μου ειναι ISDN.

Το λεγαμε το ξαναλεγαμε, το ειχαν σημειωσει στην αιτηση, μου ελεγαν οτι πρωτα πρεπει να περιμενω για την μετατροπη κτλ.

Παιρνω τηλ. να δω που βρισκομαι και μου λενε μας ακυρωσε ο ΟΤΕ την αιτηση αλλαγης της γραμμης επειδη εχω ISDN και εστειλαν λαθος αιτηση!

Καλο ε? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άστα...και με εμένα έτσι είχε γίνει!

 

 

Το έχουν μάθει καλά το ποιήμα,......σε όλους τα ίδια λέγανε και θα λένε!

Σημερινά μου νέα.....

Data Rate:

Stream Type

Actual Data Rate

 

Upstream

512 (Kbps.)

 

Downstream

7040 (Kbps.)

 

Ρε φούστη μου να δω 9αρι και τι στον κόσμο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, έχω ίντερνετ από την Forthnet και την προηγούμενη βδομάδα έστειλα την αίτηση για το 2 play. Στο site τους θα φανεί το πότε θα ενεργοποιηθεί ή επειδή είμαι ήδη πελάτης τους θα πρέπει να τους πάρω τηλ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, έχω ίντερνετ από την Forthnet και την προηγούμενη βδομάδα έστειλα την αίτηση για το 2 play. Στο site τους θα φανεί το πότε θα ενεργοποιηθεί ή επειδή είμαι ήδη πελάτης τους θα πρέπει να τους πάρω τηλ;

 

Θα φανεί, όταν καταχωρηθεί οριστικά η αίτησή σου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Αποφασισα τον Νοεμβριο να βαλω vivodi για τηλ. και internet. Ολα καλα και ολα ωραια, αλλα οι μερες περνουσαν και τιποτα.... Εφτασε Μαρτιος για να συνδεθω, αλλα μετα απο 15 μερες δεν δουλευε τιποτα! Εχω κανενα μηνα τωρα χωρις τηλεφωνο και internet, και περιμενω , και καλα, να μου το φτιαξουν. Αποφασισα να γυρισω στον οτε μετα απο πολλους τσακωμους στο Χαλανδρι (γραφεια της vivodi). Να ξεκινησω την διαδικασια για την forthnet ή θα ειναι μια απο τα ιδια? Αν ειναι να μου βφαλουν την πιστη και αυτοι, δεν θα το αντεξω!!!!

Τι λετε? Να πω οτι καλυπτομαι απο το ιδιοκτητο τηε δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Paidia enas kolitosmou filos ebale forthnet 2 play prin 5 meres,ekane 1 mhna gia tou erthei.loipon h gramhtou ths adsl syndeshs exei synexeia diakopes kai h taxhthta den paei panw apo 3mbps.Menei agia paraskeyh sthn plateia konta.Pernei thn forthnet gi ayta ta problimata kai tou lene apla h taxhthtasou einai mia xara kai gia tis diakopes ftaiei to routersou pou to router ayto zyxel 661HW toi eixe kai me ote kai htan mia xara.Thelw na pw oti h forthnet einai APATEWNES opws kai polloi alloi idiotikoi paroxoi poulane paramythia ths xalimas gia taxhthtes kai grammes gia na tsimpisei o kosmos.Texnikh ypostirixh den exoun opote an xalasei tipote trexa gyreye.Makria apo forthnet.Tha mou peite ote einai kalyteros?Nai einai kalyteros apla akriboteros.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...