Jump to content

Περίεργα ονόματα


ThunderFox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρυσάφω,Αρχοντούλα,Συμεών

 

Ε 'νταξει δεν είναι και τόσο παράξενο το Συμεών :p

 

Γραμμένος...

Πόσο μάλλον όταν και το επίθετο σου είναι το ίδιο. :stroller:

 

Γραμμένος Γραμμένος? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόσφατα σε μια πολύ φιλική παρέα που βρέθηκα άκουσα έναν φίλο που μιλούσε με την κοπελιά του και την έλεγαν "Κρυσταλλένια" :confused: :O :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το Κρυσταλένια ειναι όμορφο!!!

Εμενα μου ειχε φανει παραξενο οταν ειχα ακουσει το Ονούφριος..!(δε ξερω αν θελει ο ή ω!)

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα.....:p

Εχετε Ακουσει αντρα να τον φωζουν Ερωτα???!!!

Δεν νομιζω!!!..... Ειναι ενας και μοναδικος, και δεν ειναι ψευδονυμο ειναι το κανονικο του ονομα!!

 

Επισεις.. φαριντα, Σγουρος...... κερδισα κατι? :p

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φιλο που λεγεται Αδωνις.ο πατερας του ειναι Συριος και...οδοντογιατρος μου επισης και ειναι οτι πιο μοναδικο εχω ακουσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τη μαμά μου τη λένε Φραγκοπούλα (είναι από την Πόλη). Συνήθως, ακούει ανάμεικτες αντιδράσεις για το όνομά της, αλλά εμένα μου αρέσει. :rolleyes:
I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα.....:p

Εχετε Ακουσει αντρα να τον φωζουν Ερωτα???!!!

Δεν νομιζω!!!..... Ειναι ενας και μοναδικος, και δεν ειναι ψευδονυμο ειναι το κανονικο του ονομα!!

 

Ναι, έναν γείτονά μου τον λένε Έρωτα. Το Μοσχούλα τι σας λέει; Είχα μια καθηγήτρια με αυτό το όνομα

Link to comment
Share on other sites

Το Μοσχούλα τι σας λέει; Είχα μια καθηγήτρια με αυτό το όνομα

 

'Οχι και τόσο ασυνήθιστο, αλλά φαντάζομαι την εντύπωση που θα έκανε μέσα στην τάξη.

 

Πέρυσι είχα γνωρίσει μία κοπέλα που τη λένε Ασημένια. Μου άρεσε πολύ το όνομά της.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Το Μοσχούλα τι σας λέει;

 

Την ξαδέρφη(14 χρονών) της κολλητής μου την λενε Μοσχούλα!Και την γιαγιά της Νυμφοδώρα!

Και έναν γνωστό μου Τραϊανό Τραϊανίδη και την φωνάζουν Νούλη!

Link to comment
Share on other sites

στη καρδιτσα (αν δε κανω λαθος) παιζει πολυ το ονομα κολαρακης.

παλιοτερα μαλιστα μου ειχαν πει οτι υπηρχε και ενας "ποθητος κολαρακης" με αρχιτεκτονικο γραφειο στο κεντρο της πολης.

πληροφορια ομως που δε διασταυρωνεται με τα αρχεις του 11 8 80.

υγ:ειναι με "ο" και οχι "ω"!

Link to comment
Share on other sites

Εναν γνωστο μου τον λενε Κοκο.... απο που βγαινει?? απο το Γιωργος!!!:wacko: και επιμενει οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το βαπτιστικο του!!!!!!!:ninja:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουνα μικρή είχαμε ένα διαμέρισμα και τον νοικιάζανε οι γονείς μου σε μια οικογένεια. Πολλές φορές άκουγα τον πατέρα μου να αναφέρεται στον ενοικιαστή ως ο "κόπανος' και ο "κόπανος"....οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι τι έκανε ο Χριστιανός που ο πατέρας μου κόπανο τον ανεβάζει κόπανο τον κατεβλαζει. τελικά αποφάσισα να ρωτήσω τον πατέρα μου ο οποίος μου απάντησε οτι Κόπανος ήταν το πραγματικό του επίθετο και οτι δεν τον αποκαλούσε κόπανο ως βρισιά.

 

Ο καημένος ο άνθρωπος με τέτοιο επίθετο φαντάζεστε τι δούλεμα θα έχιε φάει όλη του τη ζωή ο Χριστιανός χα χα χα χα :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουνα μικρή είχαμε ένα διαμέρισμα και τον νοικιάζανε οι γονείς μου σε μια οικογένεια. Πολλές φορές άκουγα τον πατέρα μου να αναφέρεται στον ενοικιαστή ως ο "κόπανος' και ο "κόπανος"....οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι τι έκανε ο Χριστιανός που ο πατέρας μου κόπανο τον ανεβάζει κόπανο τον κατεβλαζει. τελικά αποφάσισα να ρωτήσω τον πατέρα μου ο οποίος μου απάντησε οτι Κόπανος ήταν το πραγματικό του επίθετο και οτι δεν τον αποκαλούσε κόπανο ως βρισιά.

 

Ο καημένος ο άνθρωπος με τέτοιο επίθετο φαντάζεστε τι δούλεμα θα έχιε φάει όλη του τη ζωή ο Χριστιανός χα χα χα χα :blink:

 

Κόπανο συναντησα και εγω καπου στην Καλαμαρια στο υσογειο πολυκατοικιας και σε αντιθεση με την προδιαθεση του επιθετου ηταν φανταστικος ανθρωπος:p

Link to comment
Share on other sites

Κόπανο συναντησα και εγω καπου στην Καλαμαρια στο υσογειο πολυκατοικιας και σε αντιθεση με την προδιαθεση του επιθετου ηταν φανταστικος ανθρωπος:p

 

 

Μπορεί να ήταν και ο ίδιος μιας και παλιά νοίκιαζε στη Θ. Σοφούλη :D και όντως από όσο θυμάμαι ήταν πολύ ήρεμος και καλοσυνάτος άνρθωπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...