Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε εάν πωλούνται τα Calume Vanilla ακόμα;

Πρεπει να εχουν σταματησει εδω και πολλα χρονια. Στο εξωτερικα παντως,τα ειχε παρει το ματι μου,μαλλον στην Γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου, εγω εδω και καιρο καπνιζω marlboro σκληρο αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος..Θελω λοιπον αν μπορειτε να μου προτεινετε μαρκες τσιγαρων τα οποια να ειναι "γευστικα" και οχι σαν το marlboro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου, εγω εδω και καιρο καπνιζω marlboro σκληρο αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος..Θελω λοιπον αν μπορειτε να μου προτεινετε μαρκες τσιγαρων τα οποια να ειναι "γευστικα" και οχι σαν το marlboro

 

Sante Φιλτρο κασετινα. Λιγο ακριβο(3,50) αλλα ειναι η καλυτερη αλλαγη για μεταβαση απο το Marlboro

Link to comment
Share on other sites

Sante Φιλτρο κασετινα. Λιγο ακριβο(3,50) αλλα ειναι η καλυτερη αλλαγη για μεταβαση απο το Marlboro

 

Ειναι πιο ελαφρι σε σχεση με το marlboro?Εχεια δοκιμασει κατα καιρους καποια ελαφρια αλλα δεν μου εκαναν καλη εντυπωση , μου αφηναν μια ασχημη γευση , και τα αισθανομουν πιο βαρια ακομη και απο τα marlboro..Δεν πιστευω να ειναι ετσι και τα Σαντε?

Link to comment
Share on other sites

Τα σαντέ είναι από τα λίγα πραγματικά τσιγάρα και από όσο ξέρω δεν βγαίνουν σε lights. Απλά δοκίμασε τα και φαντάζομαι πως θα σου αρέσουν. Αν σε χαλάσει κάτι θα είναι ότι είναι σχετικά βαριά. Αν έχεις συνηθίσει στα "ντεμέκ" τσιγάρα ίσως σου κακοφανεί. Όμως είναι ποιοτικά.
Link to comment
Share on other sites

Τα σαντέ είναι από τα λίγα πραγματικά τσιγάρα και από όσο ξέρω δεν βγαίνουν σε lights. Απλά δοκίμασε τα και φαντάζομαι πως θα σου αρέσουν. Αν σε χαλάσει κάτι θα είναι ότι είναι σχετικά βαριά. Αν έχεις συνηθίσει στα "ντεμέκ" τσιγάρα ίσως σου κακοφανεί. Όμως είναι ποιοτικά.

 

Τα Σαντε Φιλτρο παραδοσιακα μου αρεσαν αλλα το εβρησκα και εγω βαρυ τσιγαρο. Τον τελευταιο καιρο παντως κατεβηκε η νικοτινη απο 0,9 σε 0,8,μαλακωσε η γευση και ανεβηκε η τιμη απο 3,30 σε 3,50 αυτονομα χωρις να αυξηθουν τα υπολοιπα τσιγαρα. Μαλλον κανανε καποιες αλλαγες στο χαρμανι προς το θετικο. Παντως εχει 2 μηνες που το γυρισα αποκλειστηκα στο Σαντε και ειμαι ικανοποιημενος,καμια ενοχληση σε λαιμο πνευμονια και γενικα καπνισμα απολαυστικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν εκανα στριφτο επερνα καπνο Old Holborn κιτρινο , χαρτακια Drum μπλε και φιλιτρακια Rizla .. Καποιοι χρεισημοποιουν Rizla πρασινα χαρτακια και Swan φιλιτρα , αλλα δεν δοκιμασα ποτε αυτον τον συνδιασμο
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δεν εχετε σαν επιλογη τα Prince?? :blink:

Ok... Άλλο λοιπον!

 

Όχι ότι το τόπικ (άρα και το poll) είναι 6 ετών!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα τον drum τον γαλάζιο ο οποίος μου άρεσε εξαιτερικά όπως ο old holborn yellow!!! Ο συνδυασμός drum γαλαζιο, rizla πρασινα και φιλτρακια swan είναι ο δεύτερος καλύτερος συνδυασμός μετα απο αυτόν του old holborn yellow, rizla πρασινα και φιλτρακια swan!!! :lol::lol::lol::superman:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η μπλε Καρελια Κασετινα, το George Karelias and Sons Excellence που κυκλοφορουσε μονο σε επιλεγμενα σημεια του εξωτερικου,αρχοσε να κυκλοφορει και στην Ελλαδα; Με ενημερωσαν αρκετοι φιλοι,αλλα δεν καταφερα να το βρω ακομα.Αληθευει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλη χρονια σε ολουσ.Αρχισα να καπνιζω στα17.Η πρωτη μου μαρκα ηταν L.STRIKE αφιλτρο:hypno:.πολυ βαρυ παιδια,αλλα αρωμα που λεγαν και πιο παλια.:dizzy:Μετα prince μαλακο,camel,malboro light και τα τελευταια 2 χρονια o.holborn κιτρινο με θαλασσι rizla c.free και φιλτρακια λεπτα rizla.:whistle:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στους καπνους golden virginia κιτρινο και πρασινο????

 

ο κιτρινος μου φαινεται πολυ ελαφρυς σε σχεση με τον πρασινο.

golden virginia green smoker:D

Link to comment
Share on other sites

ο κιτρινος μου φαινεται πολυ ελαφρυς σε σχεση με τον πρασινο.

golden virginia green smoker:D

 

Εγώ νομίζω οτι ο κίτρινος golden virginia είναι πιο ωραίος σε γεύση απο τον πράσινο!!! Εγώ πάλι προτιμώ τον old holborn κίτρινος ή μπλε!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Υπάρχουν χαρτάκια rizla χρώματος άσπρο? Τα είδα στο ίντερνετ και ρωτάω αν τα πουλάνε! :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι ο κίτρινος golden virginia είναι πιο ωραίος σε γεύση απο τον πράσινο!!! Εγώ πάλι προτιμώ τον old holborn κίτρινος ή μπλε!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Υπάρχουν χαρτάκια rizla χρώματος άσπρο? Τα είδα στο ίντερνετ και ρωτάω αν τα πουλάνε! :lol:

 

για αυτα λες? αν ναι, υπαρχουν εδω και πολυυυυ καιρο. απο τοτε που κανω καπνο, κοντα 3-4 χρονια, δεν εχω αλλαξει χαρτακια! μονο ριζλα ασπρα! να ξερεις οτι ειναι παρομοια με τα drum:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω μονο Davidoff Classic

 

Εδω και αρκετα χρονια. Κορυφαιο τσιγαρο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω μονο Davidoff Classic

 

Εδω και αρκετα χρονια. Κορυφαιο τσιγαρο.

 

Πολύ καλό, και γω με αυτό ξεκίνησα, αλλά πολύ βαρύ κατά πολλούς. Καθώς πλέον είμαι πολύ light καπνιστής (λιγότερο από πακέτο το 15ήμερο) δε θα μπορούσα ούτε τράκα να κάνω davidoff. Δεν είναι η περιεκτικότητά του σε πίσσα και νικοτίνη (καθώς παραδόξως καπνίζω ότι πιο βαρύ βρω μπροστά μου) αλλά κυρίως η πολύ βαριά του γεύση.

Link to comment
Share on other sites

η κασετινα ''σαντε'' με το φιλτρο κυκλοφορει ακομα κανονικα στην αγορα???

 

ναι και ειναι ισως το καλυτερο τσιγαρο της αγορας,μετα το νεο George Karelias and Sons Excellence.

Link to comment
Share on other sites

Καπνιζω εδω και χρονια Old Holborn ασπρο με σιελ χαρτακια rizzla και rizzla φιλτρακια (το μεγαλο κουτακι με την κιτρινη ταμπελιτσα "slim").

 

Θελω να το κοψω και ψαχνω τον απολυτα ελαφρυ συνδυασμο καπνου, χαρτιου, φιλτρου για την μεταβατικη περιοδο. Εχετε καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Καπνιζω εδω και χρονια Old Holborn ασπρο με σιελ χαρτακια rizzla και rizzla φιλτρακια (το μεγαλο κουτακι με την κιτρινη ταμπελιτσα "slim").

 

Θελω να το κοψω και ψαχνω τον απολυτα ελαφρυ συνδυασμο καπνου, χαρτιου, φιλτρου για την μεταβατικη περιοδο. Εχετε καμια προταση?

 

Δε θα πετύχει αυτό που πας να κάνεις. Δοκίμασε κάτι πολύ βαρύ για να αηδιασεις εντελώς!!!

 

Αν και το τσιγάρο δε νομίζω ότι κόβεται σταδιακά. Μια απόφαση είναι και ...μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...