Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

γεια σας παιδια, εδω και καποιο καιρο καπνιζω marlboro (red) αλλα κατι δε μου κολλα...

 

βασικα ψαχνω για ενα τσιγαρο που να κατεβαινει ο καπνος ομορφα χωρις ενοχλησεισ και τετοια να ειναι ευχαριστο (οπως το αντιλαμβανεται κανεις αυτο) να μην ειναι πολυ ελαφρυ, δεν με πειραζει να ειναι σχετικα βαρυ και να εχει εναν αξιολογο καπνο, οχι σαν τα pall mall που ειναι αισχος.....

 

αν θελετε προτεινετε και καποιο καπνο ωστε να καταληξω καπου με την βοηθεια σας.

 

 

Καλησπέρα φίλε!! Προσωπικά νομίζω οτι ωραία τσιγάρα ειναι τα Prince κόκκινα!!! Όσον αφορά το θέμα για τον καπνό που ρωτάς μπορώ να σου προτείνω κάποιους καπνούς που για εμένα είναι πολύ καλοί!! Ο old holborn κίτρινος είναι πολύ ωραίος καπνός με πολύ καλή γεύση. Επίσης, εξαιρετικός καπνός είναι ο Golden Virginia κίτρινος ο οποίος εκτός απο τέλειο άρωμα έχει και πολύ ωραία γεύση εξίσου. Εδώ πρέπει να σου πω όμως πως ο Old Holborn είναι αρκετά πιο βαρύς απο τον Golden Virginia. Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με Golden Virginia και να δεις. :respect: :)

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα στο λαιμό θα σου κάτσει το Prince Μπλε (Highland Taste) αν θες βιομηχανικό.

Αν πάρεις καπνό ξεκίνα με αυτούς που σου είπε ο λεβέντης από πάνω η George Karelias And Sons καπνό.

Τα χαρτάκια δεν παίζουν σημαντικό ρόλο τώρα στην αρχή γι αυτό πάρε πράσινα Rizla αν και προσωπικά είναι τα χειρότερα μου.

Link to comment
Share on other sites

τα χαρτακια που θα παρω παιζουν σημαντικο ρολο??? ποια θα προτεινατε???

 

Για χαρτάκια, εγώ θα σου πρότεινα rizla πράσινα όπως ο φίλος απο πάνω (για εμένα είναι τα καλύτερα) ή rizla κόκκινα!!! Τα κόκκινα τα έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου άρεσαν όπως τα πράσινα!!! :rolleyes:

 

Από φιλτράκια θα σου πρότεινα μιας κι είναι αρχή να πάρεις τα swan κίτρινα!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος περνω Old Holborn κιτρινο καπνο , Drum μπλε χαρτακια και Rizla φιλιτρακια και ειναι οτι πρεπει :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος περνω Old Holborn κιτρινο καπνο , Drum μπλε χαρτακια και Rizla φιλιτρακια και ειναι οτι πρεπει :D

 

Φίλε μου, εγώ θα συμφωνήσω απολύτως μαζί σου απλά από χαρτάκια προτιμώ τα rizla τα πράσινα!!!!!! Ο καπνός είναι ο πιο τέλειος που έχω δοκιμάσει!!! :ninja:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

πιο χρωμα του golden virginia??? αναμεσα σε καπνο golden virg. και καρελια τι θα προτιμουσατε??? τι ειναι πιο ευχαριστω απο τα δυο??
Link to comment
Share on other sites

πιο χρωμα του golden virginia??? αναμεσα σε καπνο golden virg. και καρελια τι θα προτιμουσατε??? τι ειναι πιο ευχαριστω απο τα δυο??

 

GOLDEN VIRGINIA προτιμώ εγώ!!!!!!!! Έχει τέλεια γεύση και ακόμα πιο ωραίο άρομα!!!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Τη χρυσύ κασετίνα του Καρέλια (Superior Virginia) τη δοκίμασα αυτές τις μέρες! Πολύ καλός καπνός και το άρωμα του είναι επίσης ωραίο ;)

 

Δοκίμασα και το DRUM το έτοιμο τσιγάρο το μπλέ μαλακό πακέτο. Καλούτσικο. Βέβαια δε μπορώ να το συγκρίνω με το καπνό γιατί δεν έχω κάνει ποτέ. Πάντως καλύτερο από τα Lucky Strike RED, που κάνω βασικά, δε μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από Rizla άσπρα, παίζει να είναι χειρότερα και από τα πράσινα.

 

Συνδυασμός Rizla White, Swan Yellow, Golden Virginia Yellow δεν έλεγε.

Πάντως ο καπνός αυτός δεν είναι ούτε πολύ βαρύς ούτε πολύ ελαφρύς, μια χαρά γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω επερνα Old Holdborn κιτρινο αλλα το αλλαξα με Marlboro σκληρο γιατι ο καπνος μου αφηνε μια ασχημη γευση στο τελος του τσιγαρου :X
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση που αφορά τα χαρτάκια για στριφτό. Εγώ παίρνω τα πράσινα rizla τα οποία μου αρέσουν πολύ και στρίβεται εύκολα το τσιγάρο. Η ερώτησή μου είναι ποιά άλλα χαρτάια θα προτείνατε για να τα δοκιμάσω! :)

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Παρτε ρε κει χαμου ενα πακετακι απο τα καθε ειδος και δοκιμστε, που καθοσαστε και "διυλιζετε τον κωνωπα" μεσα απο φορουμ.....

Και εν πασει περιπτωσει αν σας πει καποιος εχει χ γευση, θα καταλάβετε αν δεν δοκιμάσετε οι ιδιιοι????????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρτε ρε κει χαμου ενα πακετακι απο τα καθε ειδος και δοκιμστε, που καθοσαστε και "διυλιζετε τον κωνωπα" μεσα απο φορουμ.....

Και εν πασει περιπτωσει αν σας πει καποιος εχει χ γευση, θα καταλάβετε αν δεν δοκιμάσετε οι ιδιιοι????????

 

Συγγνώμη φίλε αλλά εγώ μια ερώτηση έκανα!!! Έγω ρώτησα τι προτείνετε!! Δεν είπα οτι δεν θα δοκιμάσω!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντάει στις ερωτήσεις που δημοσιεύονται. Όσες απαντήσεις δίνονται, δίνονται από αυτούς που ενδιαφέρονται να τις δώσουν.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε επί του θέματος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση που αφορά τα χαρτάκια για στριφτό. Εγώ παίρνω τα πράσινα rizla τα οποία μου αρέσουν πολύ και στρίβεται εύκολα το τσιγάρο. Η ερώτησή μου είναι ποιά άλλα χαρτάια θα προτείνατε για να τα δοκιμάσω! :)

 

 

Δοκίμασε Rizla πορτοκαλι εχουν μια ωραια γευση καθως ειναι απο γλυκοριζα.

Μακρια απο τα κοκκινα.Για μενα ειναι αχριστα.Σκιζοντε τοσο ευκολα ακομα και με τον αερα(τροπος του λεγην).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους καπνιζοντες :P

Λεω να ξεκινισω στριφτα καθως πεζουν αφραγκιες και ειμαι αναμεσα σε old holborn(αρωματικο μαλλον καθως εχο αποσυνιθησει την σκετη γευση του καπνου και με ερχετε αηδια αμα δεν εχει καπιο αρωμα) η black devil.

Ποιες οι γνωμες σας για τους 2 παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους καπνιζοντες :P

Λεω να ξεκινισω στριφτα καθως πεζουν αφραγκιες και ειμαι αναμεσα σε old holborn(αρωματικο μαλλον καθως εχο αποσυνιθησει την σκετη γευση του καπνου και με ερχετε αηδια αμα δεν εχει καπιο αρωμα) η black devil.

Ποιες οι γνωμες σας για τους 2 παραπανω?

Και οι δυο πολυ κακοι καπνοι.Οι καλυτεροι αρωματικοι ειναι ο Craven και αυτο του Καρελια.

 

Petr_4 είσαι Θεός ρε φίλε, το έχεις ψάξει πολύ καλά το θέμα.

Πες μας και τη συνολική σου πορεία ως καπνιστή, αν θες βέβαια.

 

Βασικα καπνιζω απο χομπι και ετσι δοκιμασα όλες τις μαρκες του εσωτερικου που κυκλοφορησαν τα τελευταια 15 χρονια και πολλες του εξωτερικου.

Θυμαμαι πως η πρωτη μαρκα μου μαρκα ήταν το Camel Lights, τα τελη της δεκαετιας του 90 τα εβγαλα με Αsso International ως που τα "εφτυσα",ξαναγυρισα στο Camel μαλακο αυτη την φορα,που τοτε το εβγαζε η εταιρεια Καρελια σε συνεργασια με την αμερικανικη Reynolds και ήταν εντελως διαφορετικο σημα απο την μπουρουχα του σημερα,απο το 2000 εως το 2006 καπνισα φανατικα Dunhill Ιnternational που ήταν και το καλυτερο τσιγαρο,εως που το χαλασαν ξαφνικα και αναγκαστηκα να το γυρισω στα Καρελια Χρυση Κασετινα για κανενα χρονο.

Τωρα κανω Ασσο φιλτρο στις αφραγκιες ή Dunhill και Σαντε φιλτρο οταν εχω λεφτα. Γενικα καλα τσιγαρα δεν κυκλοφορουν πλεον,ειδικα στην Ελλαδα. Μια και καπνιζω για λογους απολαυσης,ελαττωσα ασυναισθητα κατα πολυ το καπνισμα τα τελευταια χρονια, αφου δεν με γεμιζει καποιο τσιγαρο ιδιαιτερα. Τα καλυτερα ή τα πιο υποφερτα ορθοτερα,της Ελληνικης αγορας παντως ειναι:

Χρυση Κασετινα αφιλτρο

Lucky Strike αφιλτρο

Dunhill International

Σαντε φιλτρο κασετινα

Ασσος κασετινα,για αυτους που μπορουν να καπνισουν παραδοσιακα χαρμανια

 

Με λεπτομερειες την γνωμη μου για τα περισσοτερα τσιγαρα την γραφω εδω http://cigaretteloversreviews.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο πολυ κακοι καπνοι.Οι καλυτεροι αρωματικοι ειναι ο Craven και αυτο του Καρελια.

 

 

Κακοί καπνοί για ποιό λόγο? Ο Craven τι αρωμα εχει? :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο Old Holborn πορτοκαλί μου άρεσε ;) Ο Black Devil όχι και τόσο.

O Craven έχει ωραίο βαρύ άρωμα που μου θυμίζει GITANES.

 

Ξέρει κανείς εαν πουλάνε πουθενά εδώ στην Ελλάδα Djarum Black;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο Old Holborn πορτοκαλί μου άρεσε ;) Ο Black Devil όχι και τόσο.

O Craven έχει ωραίο βαρύ άρωμα που μου θυμίζει GITANES.

 

Ξέρει κανείς εαν πουλάνε πουθενά εδώ στην Ελλάδα Djarum Black;

 

Εμένα ο Old Holborn πορτοκαλί δεν μου άρεσε πολυ!!! Ο κίτρινος μου αρέσει παρα πολύ, όπως και ο Golden Virginia!!! :) Επίσης πολύ καλός καπνός είναι ο Drum γαλάζιο που έχει (για εμένα) πολύ ωραίο άρωμα!!!

 

Τα rizla πορτοκαλί θα τα δοκιμάσω και θα σας πω!!! :D :superman:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Kαλισπέρα ξανά.Εχω μπερδευτει αρκετά με το θέμα χαρτάκια.Ποια η διαφορά τους το ένα με το άλλο? Μόνο στο στρίψιμο ή και στην αισθηση οταν ρουφας τον καπνό? :S
Link to comment
Share on other sites

Kαλισπέρα ξανά.Εχω μπερδευτει αρκετά με το θέμα χαρτάκια.Ποια η διαφορά τους το ένα με το άλλο? Μόνο στο στρίψιμο ή και στην αισθηση οταν ρουφας τον καπνό? :S

 

Για εμένα έχει και στο στρίψιμο και όταν ρουφάς!!! Προσωπικά θα σου πρότεινα ή τα rizla πράσινα ή τα rizla πορτοκαλί τα οποία δοκίμασα πρόσφατα και είναι πολύ ωραία!! :)

 

Πάντως τα rizla πράσινα είναι αυτα με τα οποία εγώ μπορώ να στρίψω πολύ πιο εύκολα!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Θέλω την γνώμη σας όσον αφορά τα φιλτράκια swan για στριφτό. Ποιο θα προτείνατε οτι είναι το καλύτερο?? Εγώ παίρνω ή το swan κίτρινο ή τα swan menthol που μου αρέσουν εξισου πολύ και τα δύο.

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...