Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Prospa8o na sunde8o apo Nokia 6600 kai OperaMini alla den ginetai... mou petaei sfalma...

 

java.io.IOException:SymbianOS error = -5120

 

Yparxei kamia lusi gi'auto?? Genika de mou douleuoun efarmoges me to Wind Plus.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος του μήνα ετοιμάζομαι για Κροατία. Αξίζει να μπένω με wind plus στο internet σε περίπτωση που δεν βρίσκω net cafe;

Όχι, θα πληρώσεις... χιλιάδες ευρώ! Σε roaming δεν ισχύει το non stop με τα 3,49 ευρώ. Χρεώνεσαι με το kb και μάλιστα αρκετά ακριβά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το νοκια 6120 και εκανα τις ρυθμισεις μεσω του pc suite του νοκια ,οπως λεει ο αρχηγος στην πρωτη σελιδα αλλα δεν συνδεετε καν ..... το pc με το κινητο συνδεετε με bluetooth και εχω λειτουργικο vista - ubuntu αλλα μονο στα vista το εχω δοκιμασει....κανεις που να εχει καποια παραπανω γνωση επι του θεματοσ???

τελικα καταφερα και συνδεθηκα με καλωδιο γιατι με bluetooth δεν εβρισκα ακρη!!!

 

σε μερικα site μου τα βγαζει κινεζικα....πειραζω την κωδικοποιηση σελιδας αλλα τπτ ...καμια ιδεα?

 

 

α και φιλε απο πανω δεν συμφαιρει καθολου αυτο που λες....τι ειναι 1mb για να το πληρωνεις τοσο???ελεος

Link to comment
Share on other sites

με k800i εκανα τις ρυθμισεις και μπηκα και βλεπω τις σελιδες μεσω firefox κανονικα.αλλα δε κατεβαζει τιποτα ουτε μπαινει msn ουτε youtube.υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Youtube δεν παίζει με wind plus!

 

msn θα κάνεις τις ρυθμίσεις στον ΙΕ που λέει στην πρώτη σελίδα και θα πας στις επιλογές ιντερνετ -> για προχωρημένους και θα τσεκάρεις την τελευταία επιλογή ...με διακομιστές μεσολάβησης

 

Πιστεύω πως θα ήταν καλό αυτές οι ρυθμίσεις να υπάρχουν στην πρώτη σελίδα όπως και κάποια άλλα πράγματα πχ το javascript για τον οπερα και γενικά κάποιες άλλες λεπτομέρειες που είναι σημαντικές!

Mitsos_The_Great αν δεν βαριέσαι πρόσθεσε αυτό προς το παρόν στο πρώτο σου post! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mitsos_The_Great αν δεν βαριέσαι πρόσθεσε αυτό προς το παρόν στο πρώτο σου post! ;)

Δεν μπορεί να κάνει edit τόσο παλιό post. Κάποιος moderator πρέπει να το κάνει.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά! Απλά είχα δει οτι το θέμα δημιουργήθηκε οκτώβριο 2006 και η τελευταία τροποποίηση ήταν τον οκτώβριο του 2007.

Οπότε εαν επιθυμούν ο Mitsos_The_Great και κάποιος moderator ας κάνουν μια ακόμη τροποποίηση γιατί είναι κάποιες ερωτήσεις που γίνονται πολύ συχνά όπως αυτό με το msn! :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά! Απλά είχα δει οτι το θέμα δημιουργήθηκε οκτώβριο 2006 και η τελευταία τροποποίηση ήταν τον οκτώβριο του 2007.

Οπότε εαν επιθυμούν ο Mitsos_The_Great και κάποιος moderator ας κάνουν μια ακόμη τροποποίηση γιατί είναι κάποιες ερωτήσεις που γίνονται πολύ συχνά όπως αυτό με το msn! :O

 

++1 ειδικα το σκριπτ καθως και πως λειτουργει εψαχνα να το βρω τρεις μερες εκει που ηταν χωμενω πρεπει να γινει ενα συγκετρωτικο

@paradisos πανω απο 1μβ δεν μπορεις να κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

Οkey παιδιά:). Ενημέρωσα ήδη τον Petros The Great γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση:(.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι να σημειωθεί οτι οι τελευταίες εκδόσεις opera και firefox δεν λειτουργούν σωστά.

Opera 9.5 δεν ανοίγει κάποιες σελίδες.. πχ εμένα είχε πρόβλημα το myphone

Firefox 3 δεν δεχόταν το force content type εκτός αν λειτουργεί το παρακάτω!

 

κατεβασε το add on "Mr Tech Toolkit" ,κανει δεξι κλικ πανω στο incompatible add on και πατα "make compatible" και θα δουλευει μια χαρα το force content type:ninja:

 

Και ότι άλλο θυμάται ο καθένας καλό είναι να το πει τώρα να γίνει καλό συμμάζεμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι να σημειωθεί οτι οι τελευταίες εκδόσεις opera και firefox δεν λειτουργούν σωστά.

Opera 9.5 δεν ανοίγει κάποιες σελίδες.. πχ εμένα είχε πρόβλημα το myphone

Firefox 3 δεν δεχόταν το force content type εκτός αν λειτουργεί το παρακάτω!

 

 

 

Και ότι άλλο θυμάται ο καθένας καλό είναι να το πει τώρα να γίνει καλό συμμάζεμα! ;)

το mr toolkit δουλευει τελεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Youtube δεν παίζει με wind plus!

 

msn θα κάνεις τις ρυθμίσεις στον ΙΕ που λέει στην πρώτη σελίδα και θα πας στις επιλογές ιντερνετ -> για προχωρημένους και θα τσεκάρεις την τελευταία επιλογή ...με διακομιστές μεσολάβησης

 

Πιστεύω πως θα ήταν καλό αυτές οι ρυθμίσεις να υπάρχουν στην πρώτη σελίδα όπως και κάποια άλλα πράγματα πχ το javascript για τον οπερα και γενικά κάποιες άλλες λεπτομέρειες που είναι σημαντικές!

Mitsos_The_Great αν δεν βαριέσαι πρόσθεσε αυτό προς το παρόν στο πρώτο σου post! ;)

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το άθλημα internet στο pc μέσω non stop, ο mitsos_the_great ή όποιος άλλος θέλεις, ας μου στείλει με ΡΜ τις αλλαγές που πρέπει να γίνουν στο πρώτο ποστ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι να σημειωθεί οτι οι τελευταίες εκδόσεις opera και firefox δεν λειτουργούν σωστά.

Opera 9.5 δεν ανοίγει κάποιες σελίδες.. πχ εμένα είχε πρόβλημα το myphone

Firefox 3 δεν δεχόταν το force content type εκτός αν λειτουργεί το παρακάτω!

 

 

 

Και ότι άλλο θυμάται ο καθένας καλό είναι να το πει τώρα να γίνει καλό συμμάζεμα! ;)

 

Tο επιβεβαιωνω κι εγω.

Δυστυχως ο οπερα 9.5 δεν παιζει τοσο καλα οσο προηγουμενες εκδοσεις...:(

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόβλημα σήμερα το gwap;

Από το πρωί ώρες ώρες παγώνει εντελώς και δε συνδέεται καθόλου, αν και έχει σήμα..

Δοκίμασα να κατεβάσω ξανά τις ρυθμίσεις με μήνυμα στο 19234, και με τις καινούργιες ρυθμίσεις μπαίνει κανονικά και με πολύ καλές ταχύτητες για λίγα λεπτά μέχρι να ξανάμπλοκάρει, πράγμα που με κάνει να πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα φόρτου δικτύο, καθώς επίσης ούτε από το δίκτυο της VODAFONE με εθνική περιαγωγή συνδέεται..

Το ίδιο άλλωστε συμβαίνει και στο κινητό του αδερφού μου, που βρισκόμαστε στην ίδια περιοχή..

Έχει κάνεις άλλος ανάλογο πρόβλημα;

Σε τι μπορεί να οφείλεται;

Λέτε να αρχίσει να κόβει η WIND το απεριόριστο; (ελπίζω όχι!!)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πειράζανε από 3:00 το βράδυ μέχρι το πρωϊ...Δεν έκανε attatch στον proxy server(επομένως εκεί κάτι πειράζανε) ελπίζω όχι το 1MB download :p να μας το κάνουν λέτε 512KB ή 2MB;:lol:

Δε θα κόψουν το απεριόριστο ποτέ,είμαι 100% σίγουρος.Η υπηρεσία πάει πάρα πολύ καλά και ήδη πέφτει διαφήμιση από τους συνδρομητές της,που σημαίνει ότι θα πάει πολύ ψηλότερα. Για να φανταστείς,όταν μπαίνω εγώ στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ από το κινητό μου με "τρελές" ταχύτητες όλοι μου λένε "ΚΑΛΑ ΔΕ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ"; Αν δε πάρει απόφαση η WIND να συνδυάσει η ίδια το όνομά της με το Mobile Internet η φήμη δε θα εξαπλωθεί εύκολα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πειράζανε από 3:00 το βράδυ μέχρι το πρωϊ...Δεν έκανε attatch στον proxy server(επομένως εκεί κάτι πειράζανε) ελπίζω όχι το 1MB download :p να μας το κάνουν λέτε 512KB ή 2MB;:lol:

Δε θα κόψουν το απεριόριστο ποτέ,είμαι 100% σίγουρος.Η υπηρεσία πάει πάρα πολύ καλά και ήδη πέφτει διαφήμιση από τους συνδρομητές της,που σημαίνει ότι θα πάει πολύ ψηλότερα. Για να φανταστείς,όταν μπαίνω εγώ στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ από το κινητό μου με "τρελές" ταχύτητες όλοι μου λένε "ΚΑΛΑ ΔΕ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ"; Αν δε πάρει απόφαση η WIND να συνδυάσει η ίδια το όνομά της με το Mobile Internet η φήμη δε θα εξαπλωθεί εύκολα...

 

Πραγματικά η υπηρεσία είναι φοβερή και δεν μπορεί να το αρνηθεί κάνεις αυτό..!

Χαίρομαι που είναι παροδικό πρόβλημα, γιατί άρχισα να ανησυχώ.. Ελπίζω τις επόμενες ώρες να είναι εντάξει..

Τα κολληματά πάντως παραμένουν ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Κάντο 5€, κάντο 10€, αλλά να μπορείς να μπαίνεις παντού! Το download από p2p κόφ'το, όποιος το θέλει να πληρώσει.

 

Η τιμή του είναι πάρα πολύ καλή,μη το γρουσουζεύεις :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ειχε προβλημα μεχρι πριν δυο λεπτα τωρα εφτιαξε σε αλλον αριθμο που ειδα εμπενε κανονικα οποτε δεν πρεπει να ειναι θεμα περιοχης αλλα γραμμων εμενα πατοντας στο εικονιδιο του gprs ελεγε gprs συνδεδεμενο και απο κατω logon failed ενω στο αλλο gprs συνδεδεμενο και ηταν οκ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 6288 και σήμερα θα προσπαθήσω να το συνδέσω με τον οδηγό του αρχικού post...

 

Όταν λέτε ότι δεν ισχύει πλέον, τι εννοείται; Ότι δεν ποιάνει πλέον το κόλπο; Τι άλλαξε;

 

:)

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

ΞΒΞΞ mr toolkit ΞΞΞΞΞΒΞΒ»ΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΒΞΞΞΒ»ΞΞΞΞΞΒ±!!!!

 

 

re filaraki pes mas analitika pos douleuei to MR TOOLKIT sto firefox 3...to katebasa alla den mporo na to kano. (gia to force content leo)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...