Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Καλημερα! εντελως τυχαια χθες κατεβασα εναν java browser για το κινητο ο οποιος παρακαμπτει το οριο του 1Mb! τωρα κανω καποιες τελευταιες δοκιμες! θα επανελθω συντομα με link.

'μολογα τωρα Toxicity!!!! :p:p

Αν ολα δουλευουν οκ μην το κρατας μυστικο! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον δοκιμαστε το και πειτε μου αν δουλευει και σε εσας! http://fank.ru/downloads/?id=4094&cid=329492

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με opera.

Opera browser στο PC εννοείς ε;

Αν ναι, τον δοκίμασα αλλά τίποτα. :(

 

Μήπως θέλει κι αυτός τπτ ειδικές ρυθμίσεις; (οι διευθύνσεις proxy είναι εντάξει)

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμαστε το και πειτε μου αν δουλευει και σε εσας! http://fank.ru/downloads/?id=4094&cid=329492

 

Connection error μου βγάζει εμένα,ακόμα και στο τεστ της σύνδεσης...Δε ξέρω αν δεν έχω κάνει κάτι καλά αλλά δε παίζει καθόλου,θα το ψάξω και θα σας πω...

Η εφαρμογή φαίνεται τέλεια!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμαστε το και πειτε μου αν δουλευει και σε εσας! http://fank.ru/downloads/?id=4094&cid=329492

 

Το κατέβασα προς το παρόν στον υπολογιστή.. θα το περάσω αργότερα στο κινητό να το δω! Αλλά στο Link που έδωσες γράφει ανάλυση 240*320 οπότε δεν νομίζω να παίζει σε μένα.. εκτός αν υπάρχει η εφαρμογή και για το δικό μου το κινητό (avatar)

 

Opera browser στο PC εννοείς ε;

Αν ναι, τον δοκίμασα αλλά τίποτα. :(

 

Μήπως θέλει κι αυτός τπτ ειδικές ρυθμίσεις; (οι διευθύνσεις proxy είναι εντάξει)

 

 

-philos

 

Εφόσον έχεις βάλει τις ρυθμίσεις και είναι οκ τότε απλά δεν θα ανοίγει την συγκεκριμένη σελίδα που θες. Αν δεν ανοίγει καμία σελίδα (πχ ούτε το google) τότε κάποιο λάθος έχεις κάνει εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει τον browser κάπου που να καταλαβαίνουμε και τη γλώσσα; ή κάποιος που το έχει κατεβάσει να μου το στείλει για να το ανεβάσω εγώ σε rapidshare; δεν βγάζω άκρη από το site...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παντως το link που εδωσα δουλευει κανονικα! απλα εχω μονο το samsung για να το δοκιμασω. Δεν ξερω τι παιζει με τα αλλα. Θα το ψαξω λιγο απλα δεν μπορω να ανεβασω αρχεια γιατι μπαινω απο το κινητο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν τα καταφερατε πριν η εχετε προβλημα με την αναλυση δοκιμαστε αυτο http://Http://www.ucweb.com/english/mobile_list.shtml

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μπείτε από wap.ucweb.com και να επιλέξετε αγγλικά(στο κάτω μέρος της ιστοσελίδας) και μετά είναι απλή ακολουθία βημάτων :)

 

Πράγματι,παρακάμπτει το όριο του 1ΜΒ (HTTPS server) αλλά πάει πάρα πολύ αργά,άρα δώρον άδωρον...5kb/sec πιάνει στα downloads με 3g. Προφανώς δε κάνει για downloads:!: Aλλά είναι ένας πολύ καλός browser,τα settings αρκετά καλά!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν βάλω διαφορετικό proxy server (έναν δικό μου για παράδειγμα) αν θα μπορώ να παρακάμπτω το όριο του 1MB? φυσικά πάντα χωρίς χρέωση :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καλυπτει το προγραμμα που εδωσα λιγο πιο πανω?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν οκ η εφαρμογή, αλλά κάθε φορά που την ανοίγω κάνει initializing πόση ώρα... Εγώ που δοκίμασα να κατεβάσω κάτι αρχεία που ήταν πάνω απο 1mb μου έβγαζε σφάλμα! Εσείς τί κατεβάσατε???
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καλυπτει το προγραμμα που εδωσα λιγο πιο πανω?

με συγχωρείς, εννοώ μήπως μπορώ να το παρακάμψω για σύνδεση μέσω υπολογιστή!:geek:

Link to comment
Share on other sites

@navi55,εγώ μπήκα στην ιστοσελίδα του firefox και κατέβασα μέσω http το firefox 3.1 στην κάρτα μνήμης του κινητού μου,που είναι 8ΜΒ.Άρα παρακάμπτεται σίγουρα...Είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει segmentation από το μενού του browser;

Δουλεύει πολύ καλά η εφαρμογή αν εξαιρέσει κανείς φυσικά τις ταχύτητες:)

 

@haris_led,όχι άλλος proxy δε παίζει!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη στο κινητο μου nokia n70..Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να λειτουργησει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ορισεις την εφαρμογη να μπαινει μεσω wind plus και στις ρυθμισεις του προγραμματος να βαλεις segmentation και στο network να αλλαξεις το proxy με direct κατι τετοιο νομιζω χρειαζεται. Δοκιμασε τα κι αν δεν καταφερεις κατι εδω ειμαστε!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε βοηθα λιγο..Εβαλα το wind plus..Τα αλλα δυο δεν τα βρισκω..Για δωσε οδηγιες please
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει segmentation από το μενού του browser;

 

Δεν είχα ρυθμίσει κάτι. Σε αυτό που λες τί βάζω? Not Use?

Όταν πατάω downlod σε κάτι μου εμφανίζει αυτό:

Ο συγκεκριμένος διακομιστής είτε είναι λανθασμένος είτε δεν μπορεί να ικανοποιήσει το αίτημα αυτή τη στιγμη κλπ...

Δοκίμασα να πατήσω μενού>file>save as επιλέγω που να αποθηκευτεί και μου βγάζει κάτι χαρακτήρες περίεργους! Πηγαίνω μετά μενού>file>download manager και μου εμφανίζει οτι έχει ολοκληρωθεί και οτι έχει μέγεθος 1,10 KB :(

 

Ναι ορισεις την εφαρμογη να μπαινει μεσω wind plus και στις ρυθμισεις του προγραμματος να βαλεις segmentation και στο network να αλλαξεις το proxy με direct κατι τετοιο νομιζω χρειαζεται. Δοκιμασε τα κι αν δεν καταφερεις κατι εδω ειμαστε!

 

Το page Segmentation εννοείς? Ήταν στο 50 νομίζω! Τί να το βάλω?

Network ήταν direct.

 

Help!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε βοηθα λιγο..Εβαλα το wind plus..Τα αλλα δυο δεν τα βρισκω..Για δωσε οδηγιες please

 

Θα πατήσεις μενού settings>settings

Link to comment
Share on other sites

Στο page segmentation τι να βαλω???Στο network ston proxy server ηταν οff να το βαλω default??
Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις μενού settings>settings

 

φιλε navi μην παιδευεσε το ιδιο κανει και σε μεν σε σονυ p990 δεν κατεβαζει τιποτα ενω συνδεετε κανονικα. σε νοκια s40 που δοκιμασα με τις ρυθμισεις οπως λες κατεβασα ενα mp3 4mb αρα κατι τρεχει με τα ερικσον.. το κολπο μαλλον ειναι οτι κατεβαζει ανα 300kb και γιαυτο ξεγελαει τον προξυ

Link to comment
Share on other sites

Και το σκέφτηκα.. αλλά λέω θα έχει να κάνει με τον browser και όχι με την συσκευή. Νομίζω κάτι τέτοιο γινόταν και με τα motorola..
Link to comment
Share on other sites

Και το σκέφτηκα.. αλλά λέω θα έχει να κάνει με τον browser και όχι με την συσκευή. Νομίζω κάτι τέτοιο γινόταν και με τα motorola..

 

στανταρ κολιμα με τα ερικσον θα ειναι ας δοκιμασει και καποιος αλλος με σονυ να σιγουρευτουμε εγω το κατεβασα απο το ρωσικο λινκ που δινετε στην αρχη για 240 αναλυση αν πεζει ρολο..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...