Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πώς γίνεται "καμία" και να σου ήρθε σμσ;

Πώς γίνεται να ειρωνεύεσαι ενώ δεν έχεις διαβάσει την ερώτηση που απάντησα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, oregon said:

Πώς γίνεται να ειρωνεύεσαι ενώ δεν έχεις διαβάσει την ερώτηση που απάντησα; 

Έγραψες "καμμια, εκτός μίας πριν 2 ημέρες " ή όχι;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Έγραψες "καμμια, εκτός μίας πριν 2 ημέρες " ή όχι;

Επειδή φαίνεται να έχεις μειωμένη αντίληψη, που σε συνδυασμό με την αγένεια σε κάνει να εκτίθεσαι, θέλεις να παραθέσεις την ερώτηση την οποία απάντησα και να σου εξηγήσω αναλυτικά για ποιο λόγο απάντησα όπως απάντησα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oregon said:

Επειδή φαίνεται να έχεις μειωμένη αντίληψη, που σε συνδυασμό με την αγένεια σε κάνει να εκτίθεσαι, θέλεις να παραθέσεις την ερώτηση την οποία απάντησα και να σου εξηγήσω αναλυτικά για ποιο λόγο απάντησα όπως απάντησα; 

96kfes.jpg.46fc99abc606496095f207667b212006.jpg

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, oregon said:

Επειδή φαίνεται να έχεις μειωμένη αντίληψη, που σε συνδυασμό με την αγένεια σε κάνει να εκτίθεσαι, θέλεις να παραθέσεις την ερώτηση την οποία απάντησα και να σου εξηγήσω αναλυτικά για ποιο λόγο απάντησα όπως απάντησα; 

Εσύ με την αντιληψάρα, πώς γίνεται να γράφεις πως δεν είχες καμία ειδοποίηση αλλά τελικά σου είχαν στείλει sms;;

Άρα, πώς "καμιά ειδοποίηση";;

Σε πείραξε που δεν ήταν στην εφαρμογή αλλά σε sms;

 

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

96kfes.jpg.46fc99abc606496095f207667b212006.jpg

Ο φίλος λοιπόν ρώτησε αν είχα ειδοποίηση από την ΕΦΑΡΜΟΓΗ.

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι οι ειδοποιήσεις από τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ (push notifications), ουδεμία σχέση έχουν με τα SMS που αποστέλλουν οι πάροχοι, τα οποία λαμβάνεις είτε έχεις εγκατεστημένο κάποιο app (ΕΦΑΡΜΟΓΗ), είτε όχι. 

Επιπλέον, οποιοσδήποτε με καλύτερη αντίληψη από τη δική σου, αντιλαμβάνεται ότι ο φίλος ρώτησε αν έλαβα ειδοποίηση κατά τη στιγμή της λήξης του έξτρα μπόνους. 

Η σύντομη απάντησή μου ήταν ότι δεν έλαβα σχετική ειδοποίηση από την ΕΦΑΡΜΟΓΉ (όπως ρώτησε ο φίλος), αλλά ένα SMS 2 ημέρες νωρίτερα. 

Θέλω να πιστεύω ότι έγινε σαφές πως άλλο πράγμα είναι το APP και άλλο το SMS. Παρόλα αυτά σε περίπτωση που έχεις επιπλέον απορίες είμαι εδώ για να σε βοηθήσω. 

Τέλος, ακόμα και αν είχα κάνει λάθος στο λεκτικό μου, όπως η μειωμένη σου αντίληψη σε έκανε να πιστεύεις, είναι αγενές να με κάνεις quote και να ειρωνεύεσαι. Είναι κατά της φιλοσοφίας των φόρουμ. 

Όσον αφορά τους υπόλοιπους χρήστες, σας ζητώ συγγνώμη για το off topic και το λήγω εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, oregon said:

Ο φίλος λοιπόν ρώτησε αν είχα ειδοποίηση από την ΕΦΑΡΜΟΓΗ.

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι οι ειδοποιήσεις από τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ (push notifications), ουδεμία σχέση έχουν με τα SMS που αποστέλλουν οι πάροχοι, τα οποία λαμβάνεις είτε έχεις εγκατεστημένο κάποιο app (ΕΦΑΡΜΟΓΗ), είτε όχι. 

Επιπλέον, οποιοσδήποτε με καλύτερη αντίληψη από τη δική σου, αντιλαμβάνεται ότι ο φίλος ρώτησε αν έλαβα ειδοποίηση κατά τη στιγμή της λήξης του έξτρα μπόνους. 

Η σύντομη απάντησή μου ήταν ότι δεν έλαβα σχετική ειδοποίηση από την ΕΦΑΡΜΟΓΉ (όπως ρώτησε ο φίλος), αλλά ένα SMS 2 ημέρες νωρίτερα. 

Θέλω να πιστεύω ότι έγινε σαφές πως άλλο πράγμα είναι το APP και άλλο το SMS. Παρόλα αυτά σε περίπτωση που έχεις επιπλέον απορίες είμαι εδώ για να σε βοηθήσω. 

Τέλος, ακόμα και αν είχα κάνει λάθος στο λεκτικό μου, όπως η μειωμένη σου αντίληψη σε έκανε να πιστεύεις, είναι αγενές να με κάνεις quote και να ειρωνεύεσαι. Είναι κατά της φιλοσοφίας των φόρουμ. 

Όσον αφορά τους υπόλοιπους χρήστες, σας ζητώ συγγνώμη για το off topic και το λήγω εδώ. 


For the records, το app εως δεν στελνει notifications για ληξη υπολοιπου. Μονο με SMS.

Επισης μην κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος. Η αρχικη ερωτηση διατυπωθηκε για ειδοποιηση εφαρμογης αλλα καταλαβαινουμε ευκολα οτι το ζητουμενο ηταν αν ειχες οποιαδηποτε ενημερωση. Αυτο εχει σημασια. Δεν εχει αξια απο που ελαβες την ενημερωση.

Απαντησες σωστα , κατα γραμμα στην ερωτηση αλλα οταν ο καθε αναγνωστης εχει στο νου του την εννοια ενημερωση (και οχι τον τυπο της ενημερωσης) και διαβαζει την απαντηση ξεκινωντας με το "καμια", εεε χτυπαει καπως.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, runner70 said:


For the records, το app εως δεν στελνει notifications για ληξη υπολοιπου. Μονο με SMS.

Επισης μην κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος. Η αρχικη ερωτηση διατυπωθηκε για ειδοποιηση εφαρμογης αλλα καταλαβαινουμε ευκολα οτι το ζητουμενο ηταν αν ειχες οποιαδηποτε ενημερωση. Αυτο εχει σημασια. Δεν εχει αξια απο που ελαβες την ενημερωση.

Απαντησες σωστα , κατα γραμμα στην ερωτηση αλλα οταν ο καθε αναγνωστης εχει στο νου του την εννοια ενημερωση (και οχι τον τυπο της ενημερωσης) και διαβαζει την απαντηση ξεκινωντας με το "καμια", εεε χτυπαει καπως.

Η ερώτηση βασίστηκε σε προηγούμενο σχόλιό μου και από τα συμφραζόμενα προκύπτει ότι η πληροφορία που ζήτησε ο συμφορουμίτης ήταν αν έλαβα ειδοποίηση τη στιγμή της λήξης. 

Η κουβέντα ήταν πάνω στο γεγονός ότι ενώ η αρχική ενεργοποίηση του welcome bonus είχε γίνει στις 11:38, η επόμενη ανανέωση του bonus και λήξη του έξτρα που δεν είχε ενεργοποιηθεί έγινε στις 9:08. Ο άνθρωπος ρώτησε αν έλαβα κάποια σχετική ενημέρωση από την εφαρμογή και απάντησα καμία, πλην του SMS 2 ημέρες πριν. Το οποίο SMS φυσικά δεν ανέφερε τίποτα για την ώρα της λήξης.

Οπότε δυσκολεύομαι να καταλάβω τι ακριβώς σου χτυπάει και πως χάνουμε το δάσος. Μια μικρή πρόταση έγραψα και η πληροφορία ήταν όλη εκεί. 

Λαμβάνω το σχόλιό σου ως καλοπροαιρετο, ωστόσο το δάσος αλλά και όλη η φιλοσοφία ενός φόρουμ χάνεται όταν ένας χρήστης χωρίς ουσιαστικό λόγο και αιτία κάνει quote και ειρωνεύεται την απάντηση ενός άλλου χρήστη. 

Εάν θεωρούσε την απάντησή μου λάθος, ανακριβή ή ελλιπή θα μπορούσε να παραθέσει τη δική του άποψη, να ζητήσει διευκρινίσεις, ή να στείλει dm. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, oregon said:

ένας χρήστης χωρίς ουσιαστικό λόγο και αιτία κάνει quote και ειρωνεύεται την απάντηση ενός άλλου χρήστη. 

θα μπορούσε να παραθέσει τη δική του άποψη, να ζητήσει διευκρινίσεις, ή να στείλει dm. 

 

20 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πώς γίνεται "καμία" και να σου ήρθε σμσ;

Ψηφίζουμε: 

Κόκκινο για ειρωνεία

Μωβ για διευκρίνηση 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

 

Ψηφίζουμε: 

Κόκκινο για ειρωνεία

Μωβ για διευκρίνηση 

Η αλήθεια είναι πως κακώς το τραβάτε και οι δύο τόσο πολύ.

Στον γραπτό λόγο δεν είναι ξεκάθαρο το ύφος που μπορεί να λες κάτι. Εγώ δεν θα σε παρεξηγούσα επειδή έχω δει πολύ χειρότερα εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Teiresias_ said:

Η αλήθεια είναι πως κακώς το τραβάτε και οι δύο τόσο πολύ.

Στον γραπτό λόγο δεν είναι ξεκάθαρο το ύφος που μπορεί να λες κάτι. Εγώ δεν θα σε παρεξηγούσα επειδή έχω δει πολύ χειρότερα εδώ μέσα.

Δεν υπαρχει ειρωνεία στο ποστ της ερώτησης μου. Όποιος το μεταφράζει ως ειρωνεία, του προτείνω να ενεργοποιήσει το ignore ωστε να μην ξαναβλεπει τα ποστς μου και προσβάλλεται. 

ΥΓ: @dimitroula10 κάνε με ignore (αφου δεν σου αρέσουν τα ποστς μου, αλλιώς δείχνεις ότι έχεις προσωπικά με εμένα )

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε ότι δεν κερδίζει κάτι  αυτός που θα έχει τα περισσότερα thnks!!

Αυτό γιατί κάνετε λες και σας έβρισαν όταν σας κάνουν dislike.

Στα @@ μας και τα like και η "φήμη" του προφίλ μας.

Στην τελική αν δείτε ποιοι έχουν τα πολλά like , είναι κάτι novaκηδες που τα κάνουν μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη υμίν!! 

Καταρχάς να ζητήσω συγνώμη αν λόγω της ερώτησης μου (ίσως οχι ξεκάθαρης) προκάλεσα κάποια διένεξη...

Στην ουσία τωρα, αυτό που ήθελα να μάθω ηταν αν μέσω της εφαρμογής<push notif> υπάρχει κάποια ειδοποίηση για τον χρόνο λήξης των εξτρα 60" (αυτών που μπαίνουν μέσω εφαρμογης) δηλαδή σε προειδοποιεί ότι τελειώνει το περιθώριο των 30 ημερών που έχεις για να ενεργοποιήσεις τα 60". Η απάντησή του φίλου με κάλυψε πλήρως γιατί θα ήθελα να ξέρω και αν υπάρχει γενικά ειδοποίηση...  Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Μην βασίζεστε στις ειδοποιήσεις. Μολις ενεργοποιήσετε κάτι, δείτε την ημερομηνία λήξης και σημειώστε σε ατζεντα/ημερολόγιο 1 μερα πριν λήξει. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι μια υπενθυμιση στο calendar... Θες δε θες θα τη δεις.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geotzia said:

Ειρήνη υμίν!! 

Αν σε αυτό βάζεις και τον εαυτό σου μέσα, διόρθωσέ το σε Ημίν. 😉

Αλλιώς θα φας dislike 😂😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μπήκα μετά τις 12 να ενεργοποιήσω το 60+60' με 3.03 αλλά δεν έδειχνε τα έξτρα 60 παρόλο που ήταν βδομάδα διπλασιασμού. Νομίζω ούτε νωρίς το πρωί τα έδειχνε αλλά ήμουν βιαστικός και δεν είμαι σίγουρος ότι είδα καλά. Τώρα το δείχνει.

Η ερώτηση είναι, αν το ενεργοποιήσουμε την ημέρα που θεωρητικά ισχύει ο διπλασιασμός χωρίς να το δείχνει το frog app ακόμα τα παίρνουμε ή πρέπει να περιμένουμε το app;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να τα πάρεις. Από σήμερα μετράει η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spiliot said:

Χθες το βράδυ μπήκα μετά τις 12 να ενεργοποιήσω το 60+60' με 3.03 αλλά δεν έδειχνε τα έξτρα 60 παρόλο που ήταν βδομάδα διπλασιασμού. Νομίζω ούτε νωρίς το πρωί τα έδειχνε αλλά ήμουν βιαστικός και δεν είμαι σίγουρος ότι είδα καλά. Τώρα το δείχνει.

Η ερώτηση είναι, αν το ενεργοποιήσουμε την ημέρα που θεωρητικά ισχύει ο διπλασιασμός χωρίς να το δείχνει το frog app ακόμα τα παίρνουμε ή πρέπει να περιμένουμε το app;

Οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται για τα διαθέσιμα λεπτά με κλήση στο 1314

 

EDIT:  Άκυρο - άσχετο με την ερώτηση

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Bas said:

Οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται για τα διαθέσιμα λεπτά με κλήση στο 1314

Πώς βοηθάει σε αυτό που ρώτησα; Λέει και τις προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...