Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πόσο μιλάς φίλε μου. Είναι η δουλειά σου τέτοια. Χαλάς 20 30 ευρώ το μήνα σε κινητή εγω χαλάω 1500 σε βενζίνες πετρέλαια λόγω της δουλειάς μου. Στην κινητή με 4 ευρώ τη βγάζω λογω promo 4 και για MB με πάρε μοίρασε φτάνουν και περισσεύουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως το είπες ο καθένας τα τρώει αλλού.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση που μιλάτε τόσο λίγο. Είναι και 3 λεπτα τα καταραμένα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες ο καθένας τα τρώει αλλού.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση που μιλάτε τόσο λίγο. Είναι και 3 λεπτα τα καταραμένα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Στην πραγματικότητα πόσο μιλάς? Αν κάνεις λιγων δευτερόλεπτων κλήσεις φεύγουν εκεί τα λεπτά χωρίς να το καταλάβεις. Εκεί θα συμφερνε κάποιο πακέτο με χρέωση δευτερόλεπτου. Γιατί μπορεί να κάνεις 100 κλήσεις 30 δευτερόλεπτων στην πρώτη περίπτωση είναι 300 λεπτά στην δεύτερη 50 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες ο καθένας τα τρώει αλλού.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση που μιλάτε τόσο λίγο. Είναι και 3 λεπτα τα καταραμένα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Φίλε μου στο φρογκ είναι ανά δευτερόλεπτο, δεν είναι 3 λεπτα, οπότε αν κάνεις μικρές κλήσεις πιστεύω σε βολεύει σε σχέση με άλλα καρτοκινητα, εκτός αν μιλάς πολύ οπότε.......

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 κάρτα φρογκ που δεν τη έχω χρησιμοποίηση για 9 μήνες και δεν θυμάμαι τον αριθμό της και θέλω να της βάλω λεφτά πως μπορώ να το μάθω? υπάρχει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 κάρτα φρογκ που δεν τη έχω χρησιμοποίηση για 9 μήνες και δεν θυμάμαι τον αριθμό της και θέλω να της βάλω λεφτά πως μπορώ να το μάθω? υπάρχει τίποτα?
βάλε την κάρτα σε μία συσκευή κ συνδέσου στο internet, παρόλο που δν θα έχεις mb. κ πήγαινε στην σελίδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr/ , ειναι δωρεάν η συγκεκριμένη ,θα δεις τον αριθμό πάνω αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

βάλε την κάρτα σε μία συσκευή κ συνδέσου στο internet, παρόλο που δν θα έχεις mb. κ πήγαινε στην σελίδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr/ , ειναι δωρεάν η συγκεκριμένη ,θα δεις τον αριθμό πάνω αριστερά.

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς δεν δουλεύει, βγάζει μια καρτέλα που λέει είστε έκτος σύνδεσης από κρομ που μπαίνω στο κντ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς δεν δουλεύει, βγάζει μια καρτέλα που λέει είστε έκτος σύνδεσης από κρομ που μπαίνω στο κντ
εισαι σιγουρος οτι εχει συνδεθει στο internet?
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι εχει συνδεθει στο internet?

τα δεδομένα είναι ανοικτά άλλα δεν συνδέετε' με ανοικτο wifi αργει πολυ και με πεταει

Edited by strass32
Link to comment
Share on other sites

Μιας και νεος στην Frog,οταν λεμε εβδομαδα διπλασιασμου στην ομιλια, πρωτη μερα της εβδομαδας δωρου θεωρειται η κυριακη μεχρι και την αλλη κυριακη ή απο δευτερα ως και δευτερα?
Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα πόσο μιλάς? Αν κάνεις λιγων δευτερόλεπτων κλήσεις φεύγουν εκεί τα λεπτά χωρίς να το καταλάβεις. Εκεί θα συμφερνε κάποιο πακέτο με χρέωση δευτερόλεπτου. Γιατί μπορεί να κάνεις 100 κλήσεις 30 δευτερόλεπτων στην πρώτη περίπτωση είναι 300 λεπτά στην δεύτερη 50 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι ποιο πολλές είναι "μεγάλες" άνω των 3 λεπτών.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το να "γκρινιάζεις" τότε για την τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση είναι κάπως πως να το πω, οξύμωρο στην περίπτωση αυτή...
Link to comment
Share on other sites

Το να "γκρινιάζεις" τότε για την τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση είναι κάπως πως να το πω, οξύμωρο στην περίπτωση αυτή...
Θα γκρινιάζω γιατί το 99% του κόσμου ιδιαίτερα κάποιας ηλικίας δεν το ξέρει.

 

Το ότι γκρινιάζω είναι ότι είναι παράλογη χρέωση που συμβαίνει μόνο στο Ελλαδιστάν. Ακόμα και ο χρόνος που πουλάνε είναι ψεύτικος. Πουθενά σε ολόκληρο τον πλανήτη δεν συμβαίνει αυτό.

 

Μια φορά να πω κάτι και να μην μου την πεις Δεν υπάρχει περίπτωση :)

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο τρόπος που το έγραψες ήταν σαν να διαμαρτύρεται κάποιος που έχει πληγεί από το συγκεκριμένο και μετά λες ότι μιλάς αρκετή ώρα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χ@@@@@ για το 3 λεπτό δεν μιλάω λιγότερο σχεδόν ποτέ κοινός δεν με νοιάζει να ήταν μόνο αυτό το στραβό με τα τσαντίρια που έχουμε για εταιρείες κουνήτης τηλέφωνιας θα ήμουν ευτυχισμένος.

 

 

Εδώ υπάρχει χρέωση 1 λεπτού στα συμβόλαια τι να λέμε που πληρώνουν 3-4-5 φορές παραπάνω από ότι τα καρτοκινητα....

 

 

Απλά ο τρόπος που το έγραψες ήταν σαν να διαμαρτύρεται κάποιος που έχει πληγεί από το συγκεκριμένο και μετά λες ότι μιλάς αρκετή ώρα.

 

Sent from my SM-G930F

Σε αυτό έχεις δίκιο εάν μιλά;ς αρκετά κανονικά δεν πρέπει να σε νοιάζει...

 

 

Πάντως παράλογο σαν χρέωση είναι.. και στα καρτοκινητα και στα συμβόλαια δεν θα τους πούμε και μπράβο.

 

 

Έχω δει και ποιο παράλογα στην Ρωσία με 12€ και κάτι περίπου έχεις 3000 λεπτά και 9GB

 

Εδώ δείτε παράλογο μπορείς έχεις μόνο 100 λεπτά την μέρα να χαλάσεις δεν σε αφήνει να πάρεις παραπάνω. Ναι μεν 3000 τι ωραία τι καλά. . αλλά με το παραπάνω περιορισμό δεν λέει. Καθόλου

 

 

πουθενά δεν είναι όλα ρόδινα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χ@@@@@ για το 3 λεπτό δεν μιλάω λιγότερο σχεδόν ποτέ κοινός δεν με νοιάζει να ήταν μόνο αυτό το στραβό με τα τσαντίρια που έχουμε για εταιρείες κουνήτης τηλέφωνιας θα ήμουν ευτυχισμένος.

 

 

Εδώ υπάρχει χρέωση 1 λεπτού στα συμβόλαια τι να λέμε που πληρώνουν 3-4-5 φορές παραπάνω από ότι τα καρτοκινητα....

 

 

Σε αυτό έχεις δίκιο εάν μιλά;ς αρκετά κανονικά δεν πρέπει να σε νοιάζει...

 

 

Πάντως παράλογο σαν χρέωση είναι.. και στα καρτοκινητα και στα συμβόλαια δεν θα τους πούμε και μπράβο.

 

 

Έχω δει και ποιο παράλογα στην Ρωσία με 12€ και κάτι περίπου έχεις 3000 λεπτά και 9GB

 

Εδώ δείτε παράλογο μπορείς έχεις μόνο 100 λεπτά την μέρα να χαλάσεις δεν σε αφήνει να πάρεις παραπάνω. Ναι μεν 3000 τι ωραία τι καλά. . αλλά με το παραπάνω περιορισμό δεν λέει. Καθόλου

 

 

πουθενά δεν είναι όλα ρόδινα

Γιατί στο εξωτερικό έχουν όλοι παχυλούς μισθούς για να μπορούν να έχουν τα απεριόριστα συμβόλαια; Παντού πάνω κάτω τα ίδια, σε πολιτισμένη χώρα της τάξης της Θεσσαλονίκης στην Ευρώπη έχει 100πλασιο άστεγους!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι φίλε όπως ακριβώς τα λένε με τα λεφτά και το τι μπορείς να κάνεις σίγουρα ειναι πολύ καλύτερα με εμάς σε τιμές στην κινητή τηλεφωνία /σταθερή τηλεφωνία

Γιατί στο εξωτερικό έχουν όλοι παχυλούς μισθούς για να μπορούν να έχουν τα απεριόριστα συμβόλαια; Παντού πάνω κάτω τα ίδια, σε πολιτισμένη χώρα της τάξης της Θεσσαλονίκης στην Ευρώπη έχει 100πλασιο άστεγους!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλά στα τρώνε από αλλού τα λεφτά θα σου δώσω ένα παράδειγμα στην Φιλανδία τα λεφτά που παίρνεις είναι 3 φορές από ότι θα πάρεις εδώ στην Ελλάδα

 

 

Που είναι το πρόβλημα όμως το σουβλάκι εδώ έχει 2€ και φτηνότερα στην Φιλανδία έχει 6€( μπορώ να σου πω πολλά παραδείγματα) οπότε δεν είναι και τόσο παχυλούς ο μισθός.

 

 

Μπορεί να έχουν φτηνές τιμές στα συμβόλαια αλλά πολύ ακρίβεια στην καθημερινότητα.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι φίλε όπως ακριβώς τα λένε με τα λεφτά και το τι μπορείς να κάνεις σίγουρα ειναι πολύ καλύτερα με εμάς σε τιμές στην κινητή τηλεφωνία Αλλά στα τρώνε από αλλού τα λεφτά θα σου δώσω ένα παράδειγμα στην Φιλανδία τα λεφτά που παίρνεις είναι 3 φορές από ότι θα πάρεις εδώ στην Ελλάδα

 

 

Που είναι το πρόβλημα όμως το σουβλάκι εδώ έχει 2€ και φτηνότερα στην Φιλανδία έχει 6€( μπορώ να σου πω πολλά παραδείγματα) οπότε δεν είναι και τόσο παχυλούς ο μισθός.

 

 

Μπορεί να έχουν φτηνές τιμές στα συμβόλαια αλλά πολύ ακρίβεια στην καθημερινότητα

Δεν ανέφερες και το ενοίκιο :) :) :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερες και το ενοίκιο :) :) :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολλά δεν λέω αλλά μην νομίζει ο καθένας θα πάει εξωτερικό και θα είναι βασιλιάς

 

 

παραδουλεύτρα το πιθανότερο βασιλιάς βασίλισσα ούτε με σφαίρες

 

 

Θα πληρώνει φτηνό κινητό σταθερό... Αλλά θα τα μετράει σαν τον Φασουλή τα χρήματα για φαγητό νοίκια κ. τ. λ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Θα ελθει φιλος αυριο απο το εξωτερικο και θα κατσει ενα μηνα. Θελει λοιπον ελληνικη καρτα για να επικοινωνουμε ανετα, με εμφαση στα data. Απο οτι ξερω το frog ειναι το καλυτερο σε αυτον τον τομεα. Απλα το ερωτημα μου ειναι απο που μπορει να αγορασει καρτα frog (κατευθειαν). Ξερω οτι γινεται και αλλαγη πακετου απο whatsup αλλα δεν βρηκα πως.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά. Με πήραν τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση και λύθηκε το θέμα.

Απενεργοποιησαν την υπηρεσία volte και 4g και τα ξαναενεργοποιησαν από την αρχή, μου είπαν να κάνω και μια επανεκκίνηση την συσκευή και εμφανίστηκε το σήμα vowifi.

316a848735003aa094379fd440d4d751.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Θα ελθει φιλος αυριο απο το εξωτερικο και θα κατσει ενα μηνα. Θελει λοιπον ελληνικη καρτα για να επικοινωνουμε ανετα, με εμφαση στα data. Απο οτι ξερω το frog ειναι το καλυτερο σε αυτον τον τομεα. Απλα το ερωτημα μου ειναι απο που μπορει να αγορασει καρτα frog (κατευθειαν). Ξερω οτι γινεται και αλλαγη πακετου απο whatsup αλλα δεν βρηκα πως.
Κατευθείαν λίγο δύσκολο φίλε... Πρέπει να ρίξετε πολύ τρέξιμο που δεν άξιζει... πάρτε μια WU η cosmoκαρτα και κάντε μετατροπή σε frog 3€ κόστος

Δεν είναι πολλά.

 

Πασχουμε από πολλά όχι από τα λίγα

 

 

Το βασικό πες σε ποια περιοχή σε ενδιαφέρει μήπως έχει πάρει κανένας από εκεί κοντά και στο γράψει εδώ

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

επειδή ανανεώνω σε frog από το εξωτερικό για να μην χάνονται τα χρήματα που βάζω, πρέπει κάθε 3 μήνες;

Δηλαδή αν ανανέωσα χθες το απόγευμα, 30 Ιουνίου, πότε είναι η τελευταία μέρα του τριμήνου; στις 30 Σεπτεμβρίου; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη, πλατεία Αριστοτέλους με εγνατίας δίνουν wu όπου για το πρώτο 3μηνο έχεις διπλασιασμό κάρτας. Δινεις 10€ και έχεις 19€ αρχικά. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα reloadit 600mb (δεν ειναι online η πρώτη ανανέωση) και με τα υπόλοιπα αγοράζεις after dark, data week και είσαι άρχοντας ή βάζεις και άλλα 5 και πας στα 28.. και ως αρχική ενεργοποίηση δίνει και 2gb για μια εβδομάδα κατά την ενεργοποίηση και 200' προς όλους για 13 ημέρες.

Δε νομίζω να συμφέρει περισσότερο το frog..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν λίγο δύσκολο φίλε... Πρέπει να ρίξετε πολύ τρέξιμο που δεν άξιζει... πάρτε μια WU η cosmoκαρτα και κάντε μετατροπή σε frog 3€ κόστος

Δεν είναι πολλά.

 

Πασχουμε από πολλά όχι από τα λίγα

 

 

Το βασικό πες σε ποια περιοχή σε ενδιαφέρει μήπως έχει πάρει κανένας από εκεί κοντά και στο γράψει εδώ

 

Δεν τιθεται θεμα κοστους των 3 ευρω απλα νομιζα οτι απο wa γινεται μονο κοσμοκαρτα και αντιστροφα. Να υποθεσω οτι το βγαζει επιλογη στο μενου?

Ενδιαφερομαι για Χανια Κρητης θα εκτιμουσα αν καποιος μας ελεγε κατι χρησιμο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...