Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, kmpatra said:

για την ομιλια υπαρχει λυση,ανοιγεις το wifi calling και εισαι οκ.

(offtopic) Για δεδομενα μαλλον θα χρειαστεις την q που εχεις,και αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις το γυρνας σε f2g και παιρνεις αυτο με τα 3 gb/4,5€.

Στην νοβα να προσεχει να αγοραζει πακετο ίντερνετ πριν ληξει το προηγούμενο, διοτι θα χρεώνεται 2€/ημερα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

για την ομιλια υπαρχει λυση,ανοιγεις το wifi calling και εισαι οκ.

(offtopic) Για δεδομενα μαλλον θα χρειαστεις την q που εχεις,και αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις το γυρνας σε f2g και παιρνεις αυτο με τα 3 gb/4,5€.

ναι το έχω ήδη ανοικτό (το VoWifI) και πρέπει να λειτουργεί.

btw Σήμερα με έχει συχνά σε 2G με 3 εως 4 γραμμές σήμα. Οταν για δοκιμή μπαίνω από δεδομένα πιάνει 5kB/sec στο 2g και όταν το γυρνάει 4g (μια γραμμούλα) ανεβαίνει και πιάνει και.. 25-50kbps.. σχεδόν 56 modem του 1999. Δεν το λες και λίγο.. 😁 Ελα ψέματα στο fast.com (που έκανε 20'' να φορτώσει την σελίδα) έδειξε και 550kbps για μια στιγμή 1,5mbps για να ξαναπέσει σε κάτω από 500. (συν οτι ζεσταίνεται καθώς εκπέμπει με μέγιστη ισχύ).

Τες πα.. Είπαμε ΔΕΝ κρίνουμε το δίκτυο από ένα ατυχο σημείο. Θα δείξει γενικότερα τώρα που θα το χρησιμοποιώ και έξω.

Πάντως ισχύει ο κανόνας. Πάρε το δίκτυο που πιάνει πρώτα απ' όλα στο σπίτι ΣΟΥ! (περιμένω λοιπόν να δώ και στο δικό μου σπίτι γιατί τώρα είμαι στο πατρικό). Ευτυχώς τις κάρτες εύκολα τις αλλάζουμε αν δεν μας κάνουν. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή φίλε αυτές οι επιδόσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Σε ποια περιοχή φίλε αυτές οι επιδόσεις;

Ανατολικά θεσνικη περιοχή Μαρτίου το ύψος περίπου της Καραμανλή και μαλιστα σε 4ο όροφο (ψηλά δλδ όχι κανένα υπόγειο). Εντάξει δεν λέει κάτι μιια περιοχή ή τοποθεσία. Αλλά μου κάνει εντύπωση. Το πρόβλημα είναι ότι και παλαιότερα αρκετά που ξαναειχα frog είχα θέματα αλλά α) τα ξέχασα και β) θα περίμενα να εχει διορθωθεί το θέμα. Επίσης το είχα δει στην αδελφή μου (που επίσης εχει και φρονγκ εκτός q) όταν βρεθήκαμε στο πατρικό αλλά και αυτό το είχα ξεχάσει. Τες πα. Μην το κάνουμε θέμα. Δεν κρίνεται από ένα σημείο το δίκτυο. θα το δω γενικότερα (το κινητό μου είναι με δύο sim με μια q οπότε ανα πάσα στιγμή θα συγκρίνω). Πιστεύω εν γένει η frog θα είναι καλύτερη αφού όλοι ετσι λένε. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά πυκνοκατοικημενη η περιοχη που λες. Δεν είχε και κτίριο ΟΤΕ εκεί; Πριν την αερογέφυρα, δίπλα στο everest εννοω

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, keysmith said:

Ανατολικά θεσνικη περιοχή Μαρτίου το ύψος περίπου της Καραμανλή και μαλιστα σε 4ο όροφο (ψηλά δλδ όχι κανένα υπόγειο). Εντάξει δεν λέει κάτι μιια περιοχή ή τοποθεσία. Αλλά μου κάνει εντύπωση. Το πρόβλημα είναι ότι και παλαιότερα αρκετά που ξαναειχα frog είχα θέματα αλλά α) τα ξέχασα και β) θα περίμενα να εχει διορθωθεί το θέμα. Επίσης το είχα δει στην αδελφή μου (που επίσης εχει και φρονγκ εκτός q) όταν βρεθήκαμε στο πατρικό αλλά και αυτό το είχα ξεχάσει. Τες πα. Μην το κάνουμε θέμα. Δεν κρίνεται από ένα σημείο το δίκτυο. θα το δω γενικότερα (το κινητό μου είναι με δύο sim με μια q οπότε ανα πάσα στιγμή θα συγκρίνω). Πιστεύω εν γένει η frog θα είναι καλύτερη αφού όλοι ετσι λένε. 

Εφόσον το διαπιστώσεις κι εσύ, θα έλεγα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω ότι θυμάμαι dropped call στην Ανθέων και ιατρικό express service στο Ποσειδώνιο. 

Εγώ έχω βγει στο συμπέρασμα ότι χρειαζομαστε 2 εταιρίες για να αγγίζουμε την πληρη κάλυψη. Δυστυχώς εμένα η Νοβα με χρεώνει 2ευρα ημερήσια πακετα όταν έχω υπόλοιπο μέσα, οπότε μένω με κοσμοτε και βόνταφον (μέχρι να σταματήσει το κασμπακ). 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Να προσθεσω ότι θυμάμαι dropped call στην Ανθέων και ιατρικό express service στο Ποσειδώνιο. 

Εγώ έχω βγει στο συμπέρασμα ότι χρειαζομαστε 2 εταιρίες για να αγγίζουμε την πληρη κάλυψη. Δυστυχώς εμένα η Νοβα με χρεώνει 2ευρα ημερήσια πακετα όταν έχω υπόλοιπο μέσα, οπότε μένω με κοσμοτε και βόνταφον (μέχρι να σταματήσει το κασμπακ). 

Τουλάχιστον στις κλήσεις με 2g έστω με νόβα κάνεις κανονικά με καλή ποιότητα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elkons said:

Τουλάχιστον στις κλήσεις με 2g έστω με νόβα κάνεις κανονικά με καλή ποιότητα 

Δε διαφωνώ, απλά σε μένα οταν το συστημα της Νοβα μυρίζεται χρηματικό υπόλοιπο άνω των 2ευρω, το καταβροχθίζει... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, keysmith said:

πολλά δωράκια όπως δώρο ενεργοποίησης για ένα μήνα (25gb, 200')

Να επισημάνω ότι αυτό το πληρώνεις

On 15/4/2024 at 2:28 ΜΜ, sou_d said:

Την πρώτη φορά η αλλαγή με αλπακ είναι δωρεάν

Edit: Πάει ανάλογα με την κάθε περίπτωση η χρέωση πλέον

Δυστυχώς από frog η αλλαγή είμαι τσιμπημένη, όπως προείπαν αρκετοί συμφορουμίτες. Θα δούμε σε ένα μήνα, αν κάνω το κόλπο με το neo

IMG20240430141317.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, keysmith said:

Πέρα από την γκρίνια με υποδέχθηκε με πολλά δωράκια όπως δώρο ενεργοποίησης για ένα μήνα (25gb, 200'), δώρο ανανέωσης κτλ (60+60, 500+500mb). Με βλέπω να αγοράζω πακέτο με χρήματα μετά το δίμηνο (ναι πρέπει να βάλω και κάρτα στο δίμηνο ξέρω).

Αυτά. 

Υ.Γ. Το δώρο ενεργοποίησης (200 λεπτά και 25gb)  ισχύει σε περιαγωγή άραγε; 

Είσαι σίγουρος οτι δεν το πλήρωσες; Εδω λεει οτι κοστίζει  10€. Κ αν τελικά το πλήρωσες ήταν αυτόματη ενεργοποίηση εν αγνοία σου; Το λέω γιατι κι εγω θα έρθω φρογκ κ θελω να το αποφύγω.

 

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

@keysmith, για τον τηλεφωνικό κατάλογο να ξέρεις ότι οι αριθμοί ανανεωνονται κάθε μήνα. Δεν ξέρω καθε πότε αλλά σε αντίστοιχη περίπτωση που μου το είχε εμφανίσει η vodafone στους καταλόγους και ζήτησα να βγει, έκανε 1-1,5 μήνα. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geopapa123 said:

Είσαι σίγουρος οτι δεν το πλήρωσες; Εδω λεει οτι κοστίζει  10€. Κ αν τελικά το πλήρωσες ήταν αυτόματη ενεργοποίηση εν αγνοία σου; Το λέω γιατι κι εγω θα έρθω φρογκ κ θελω να το αποφύγω.

 

μου το προσφέρει αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμα γιατί εχω λεπτά και mb. αλλα είναι στην ενότητα "δωρεάν έξτρα για σένα". και υπέθεσα είναι "δωρεάν" .Εδεινε 25gb/200'//400' για 30 μερες. με το όνομα "προσφορά ενεργοποίησης". 

EDIT έκανα κλικ και θέλει 10€ όντως αρα ΔΕΝ ειναι δωρεάν! Οκ δεν πειράζει μου φτάνει το 8.9 με 10gb

3 ώρες πριν, ParafronGR said:

@keysmith, για τον τηλεφωνικό κατάλογο να ξέρεις ότι οι αριθμοί ανανεωνονται κάθε μήνα. Δεν ξέρω καθε πότε αλλά σε αντίστοιχη περίπτωση που μου το είχε εμφανίσει η vodafone στους καταλόγους και ζήτησα να βγει, έκανε 1-1,5 μήνα. 

θα το παρακολουθήσω, δεν με έβαλαν όμως. Υπήρξε η ερώτηση αν θέλω να δέχομαι "προσφορές" από όλους ή μονο από την cosmote και αρχικά είπα από όλους αλλά μετά το άλλαξα από την εφαρμογή σε ΚΑΝΕΝΑΣ. Αυτοί οι κατάλογοι προωθητικών ενεργειών μαλλον ΔΕΝ είναι (δεν ταυτίζονται) με τα white pages στα οποία μαλλον με άφησε στο status που ήμουν πριν. Δλδ δεν με έβαλαν. Μέχρι χθες δλδ θα το ξαναδώ. 

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, keysmith said:

υπέθεσα είναι "δωρεάν"

Όλοι έτσι την πατάμε στην αρχή. Το καλό είμαι ότι αν μιλήσεις με εξυπηρέτηση, στα επιστρέφουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, keysmith said:

μου το προσφέρει αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμα γιατί εχω λεπτά και mb. αλλα είναι στην ενότητα "δωρεάν έξτρα για σένα". και υπέθεσα είναι "δωρεάν" .Εδεινε 25gb/200'//400' για 30 μερες. με το όνομα "προσφορά ενεργοποίησης". 

EDIT έκανα κλικ και θέλει 10€ όντως αρα ΔΕΝ ειναι δωρεάν! Οκ δεν πειράζει μου φτάνει το 8.9 με 10gb

θα το παρακολουθήσω, δεν με έβαλαν όμως. Υπήρξε η ερώτηση αν θέλω να δέχομαι "προσφορές" από όλους ή μονο από την cosmote και αρχικά είπα από όλους αλλά μετά το άλλαξα από την εφαρμογή σε ΚΑΝΕΝΑΣ. Αυτοί οι κατάλογοι προωθητικών ενεργειών μαλλον ΔΕΝ είναι (δεν ταυτίζονται) με τα white pages στα οποία μαλλον με άφησε στο status που ήμουν πριν. Δλδ δεν με έβαλαν. Μέχρι χθες δλδ θα το ξαναδώ. 

από τον επομενο μήνα θα αρχίσεις να το παρακολουθείς (ένα μήνα από τη στιγμή που ενεργοποιηθηκες στο FROG) και απ'όταν ζητήσεις να σε βγάλουν, θα ξανα περιμενεις άλλον ένα μηνα 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Με ανανέωση frog bundle card το υπόλοιπο στη κάρτα παραμένει ενεργό; Επειδή λήγει αύριο και έχω 5€ μέσα. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Οι κάρτες του wifigreece.gr είναι ανανέωσης? Ας πούμε αυτό https://wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/ τι ακριβώς είναι και είναι συνεχόμενο?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, rs280ps said:

Καλημέρα σε όλους. Με ανανέωση frog bundle card το υπόλοιπο στη κάρτα παραμένει ενεργό; Επειδή λήγει αύριο και έχω 5€ μέσα. 

Ναι είναι κανονική ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dimitroula10 said:

Ναι είναι κανονική ανανέωση.

Και πως το βάζεις? Είναι σαν να κάνεις ανανέωση σε καρτοκινητο? Στο στέλνουμε σπίτι ή στο ιμειλ στο κινητό? Έχει καμία έξτρα χρέωση? Είναι συνεχόμενο πακέτο? Δηλαδή είναι καιρό στην αγορά αυτό το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνουνε κάποιο κωδικό τον οποίο τον στέλνεις με sms. Ανανεώνεται η διάρκεια της σύνδεσης, παίρνεις τις παροχές, δεν μένει κάποιο ποσό από αυτό που πλήρωσες στο υπόλοιπο σου.

Τα πακέτα της wifi greece υπάρχουν καιρό στην αγορά αυξάνονται κυρίως οι παροχές σε data κατά διαστήματα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Σου στέλνουνε κάποιο κωδικό τον οποίο τον στέλνεις με sms. Ανανεώνεται η διάρκεια της σύνδεσης, παίρνεις τις παροχές, δεν μένει κάποιο ποσό από αυτό που πλήρωσες στο υπόλοιπο σου.

Τα πακέτα της wifi greece υπάρχουν καιρό στην αγορά αυξάνονται κυρίως οι παροχές σε data κατά διαστήματα.

Ευχαριστώ καλές γιορτες

3 minutes ago, kostas123464 said:

Ευχαριστώ καλές γιορτες

Από ότι βλέπω και το πακέτο με τα 15€ συμφέρει πολύ για κάποιον που κάνει μικρή χρηση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Και πως το βάζεις? Είναι σαν να κάνεις ανανέωση σε καρτοκινητο? Στο στέλνουμε σπίτι ή στο ιμειλ στο κινητό? Έχει καμία έξτρα χρέωση? Είναι συνεχόμενο πακέτο? Δηλαδή είναι καιρό στην αγορά αυτό το πακέτο?

Στην εφαρμογή φρόγκ έχει επιλογή για μπαντλ καρντ.

Επιλέγεις αυτό και βάζεις τον αριθμό της κάρτας που σου έχουν στείλει.

Συνήθως αργούν λίγο. Η κάρτα δεν λήγει. Οι κάρτες είναι συνεχόμενες αλλά αλλάζουν τα πακέτα ανάλογα με τις εποχές.

Το καλοκαίρι δίνουν απεριόριστα με χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dimitroula10 said:

Στην εφαρμογή φρόγκ έχει επιλογή για μπαντλ καρντ.

Επιλέγεις αυτό και βάζεις τον αριθμό της κάρτας που σου έχουν στείλει.

Συνήθως αργούν λίγο. Η κάρτα δεν λήγει. Οι κάρτες είναι συνεχόμενες αλλά αλλάζουν τα πακέτα ανάλογα με τις εποχές.

Το καλοκαίρι δίνουν απεριόριστα με χαμηλότερη τιμή.

που?άκυρο αλλό κατάλαβα 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...