Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/4/2024 at 3:36 ΜΜ, staurosmar said:

Υπόθεση: εάν όπως είμαστε με frog ενεργοποιήσουμε το cosmote neo, πάρουμε τον δωρεάν μήνα και μετά με ΑΛΠΑΚ το γυρίσουμε σε Whatsup ή Κοσμοκάρτα δεν θα γλιτώσουμε το 10ευρο;

Και δεν μου λες; Τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε υπόλοιπο στο frog και πάμε neo; Χάνεται;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, sou_d said:

Και δεν μου λες; Τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε υπόλοιπο στο frog και πάμε neo; Χάνεται;

Δεν έχω ιδέα. Αν κάποιο άλλο μέλος το έχει κάνει, μπορεί να μας πει.

Εντάξει, σε περίπτωση που θέλουμε να κάνουμε τέτοια μετάβαση μπορούμε να φροντίσουμε να έχουμε μηδενικό υπόλοιπο πριν αλλάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Και δεν μου λες; Τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε υπόλοιπο στο frog και πάμε neo; Χάνεται;

Αν μιλάς για χρηματικό υπόλοιπο, παραμένει και χρησιμοποιείται σε υπηρεσίες όπως κωδικοί DEALS for YOU, κλήσεις στο 13888 και υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, motoboots said:

Αν μιλάς για χρηματικό υπόλοιπο, παραμένει και χρησιμοποιείται σε υπηρεσίες όπως κωδικοί DEALS for YOU, κλήσεις στο 13888 και υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

Ναι για αυτό μιλώ φίλε μου. Έχω 50€ σε ένα frog και σκέφτομαι τη μετάβαση που πρότεινε ο @staurosmar. Frog->Neo->what's up, με το σκεπτικό βέβαια, να μην χάσω τα € που έχω μέσα

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sou_d said:

Ναι για αυτό μιλώ φίλε μου. Έχω 50€ σε ένα frog και σκέφτομαι τη μετάβαση που πρότεινε ο @staurosmar. Frog->Neo->what's up, με το σκεπτικό βέβαια, να μην χάσω τα € που έχω μέσα

Δεν θεωρω οτι θα παραμενουν. Δεν ειναι καρτοκινητο το NEO.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, sou_d said:

Ναι για αυτό μιλώ φίλε μου. Έχω 50€ σε ένα frog και σκέφτομαι τη μετάβαση που πρότεινε ο @staurosmar. Frog->Neo->what's up, με το σκεπτικό βέβαια, να μην χάσω τα € που έχω μέσα

Βολικό θα είναι να μην χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, runner70 said:

Δεν θεωρω οτι θα παραμενουν. Δεν ειναι καρτοκινητο το NEO.

Εδώ δεν γράφουμε τι θεωρούμε, αλλά τι ισχύει. Αν αμφιβάλλεις ακόμα, να πας να διαβάσεις τις συχνές ερωτήσεις. 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote-neo.html

IMG_0757.thumb.jpeg.587a3d89614324a8ec263ca30f073924.jpeg

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2024 at 12:37 ΜΜ, Driver_3 said:

Αν τον ένα μήνα ενεργοποιηθεί το national combo και τον επόμενο το giga combo ή το combo xl θα γίνει rollover? 

 

Γνωρίζει κανεις τι γίνεται με το rollover?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, motoboots said:

Εδώ δεν γράφουμε τι θεωρούμε, αλλά τι ισχύει. Αν αμφιβάλλεις ακόμα, να πας να διαβάσεις τις συχνές ερωτήσεις. 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote-neo.html

IMG_0757.thumb.jpeg.587a3d89614324a8ec263ca30f073924.jpeg

Συμφωνώ και εγώ δεν χάνεται το υπόλοιπο από wats up το έκανα NEO και είχα 40 ευρώ και δεν χάθηκαν τα χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ANAGNPANA said:

Συμφωνώ και εγώ δεν χάνεται το υπόλοιπο από wats up το έκανα NEO και είχα 40 ευρώ και δεν χάθηκαν τα χρήματα 

Σκοπεύεις να ξανά αλλάξεις μετά ή θα παραμείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζοντας το πακετο προς Βουλγαρια(1717) η΄Ρουμανια(1818) που δινει 2γβ για 31 μερες(5 ευρω) και ενεργοποιωντας ξανα το ιδιο πακετο την 31η μερα,ξερετε αν γινεται rollover τα μβ που περισσευουν?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, sou_d said:

Ναι για αυτό μιλώ φίλε μου. Έχω 50€ σε ένα frog και σκέφτομαι τη μετάβαση που πρότεινε ο @staurosmar. Frog->Neo->what's up, με το σκεπτικό βέβαια, να μην χάσω τα € που έχω μέσα

Γιατί θες να πάς από Frog σε Whatsup;
Από περιέργεια ρωτάω μήπως μάθω κάτι καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, opmgls said:

Γιατί θες να πάς από Frog σε Whatsup;
Από περιέργεια ρωτάω μήπως μάθω κάτι καινούργιο.

Για περισσότερη ομιλία μπορεί να θέλει κάποιος να αλλάξει από frog σε Whatsup. Η frog δίνει πολλά giga και το Whatsup πολλή ομιλία. Έτσι τα έχω καταλάβει αυτά τα 2 προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, staurosmar said:

Για περισσότερη ομιλία μπορεί να θέλει κάποιος να αλλάξει από frog σε Whatsup. Η frog δίνει πολλά giga και το Whatsup πολλή ομιλία. Έτσι τα έχω καταλάβει αυτά τα 2 προσωπικά.

Καλώς! Εμένα με ενδιαφέρουν τα πολλά δεδομένα και πολύ λίγο η ομιλία. Για αυτό είμαι frog και χωρίς να θυμάμαι τον λόγο είχα απορρίψει το whatup. Αυτός ήταν ο λόγος! :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, opmgls said:

Γιατί θες να πάς από Frog σε Whatsup;
Από περιέργεια ρωτάω μήπως μάθω κάτι καινούργιο.

Γιατί λείπει ένα πολύ σημαντικό πράγμα από τη frog. Το Cosmote easy transfer (μεταφορά χρηματικού ποσού, σε άλλον cosmote αριθμό). Έχω 55€ σε έναν αριθμό και θέλω να τα στείλω αλλού για να καταναλωθούν. Επίσης δίνει 1€ περισσότερο στο box, σε κάθε ανανέωση. Ο αριθμός υπάρχει μόνο για εισερχόμενες, οπότε μόνο με τα token θα γίνεται η δουλίτσα. Μέχρι και τον επόμενο μήνα εκμεταλλεύομαι τα δωρεάν 60+60 λεπτά ομιλίας και μετά αλλαγή

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Γιατί λείπει ένα πολύ σημαντικό πράγμα από τη frog. Το Cosmote easy transfer (μεταφορά χρηματικού ποσού, σε άλλον cosmote αριθμό). Έχω 55€ σε έναν αριθμό και θέλω να τα στείλω αλλού για να καταναλωθούν. Επίσης δίνει 1€ περισσότερο στο box, σε κάθε ανανέωση. Ο αριθμός υπάρχει μόνο για εισερχόμενες, οπότε μόνο με τα token θα γίνεται η δουλίτσα. Μέχρι και τον επόμενο μήνα εκμεταλλεύομαι τα δωρεάν 60+60 λεπτά ομιλίας και μετά αλλαγή

Μετά φύγε για έναν μήνα και έλα με φορητότητα ως νέος συνδρομητής. 😉

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Staccato said:

Μετά φύγε για έναν μήνα και έλα με φορητότητα ως νέος συνδρομητής. 😉

Παίζει κι αυτό. Κάτσε να δούμε αν θα βγει και τίποτα άλλο

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sou_d said:

Γιατί λείπει ένα πολύ σημαντικό πράγμα από τη frog. Το Cosmote easy transfer (μεταφορά χρηματικού ποσού, σε άλλον cosmote αριθμό). Έχω 55€ σε έναν αριθμό και θέλω να τα στείλω αλλού για να καταναλωθούν. Επίσης δίνει 1€ περισσότερο στο box, σε κάθε ανανέωση. Ο αριθμός υπάρχει μόνο για εισερχόμενες, οπότε μόνο με τα token θα γίνεται η δουλίτσα. Μέχρι και τον επόμενο μήνα εκμεταλλεύομαι τα δωρεάν 60+60 λεπτά ομιλίας και μετά αλλαγή

ΟΚ, καλά αυτα΄που γράφεις. Όπως εγραψα πιο πάνω δεν είχα ασχοληθεί με αυτά γιατι δεν είναι κάποιες προοπτικές που με ενδιαφέρουν πχ δεν παίρνω delivery ποτε ( για δικούς μου λόγους) και δεν υπάρχει 2ος αριθμός cosmote σε κοντινό πρόσωπο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, opmgls said:

ΟΚ, καλά αυτα΄που γράφεις. Όπως εγραψα πιο πάνω δεν είχα ασχοληθεί με αυτά γιατι δεν είναι κάποιες προοπτικές που με ενδιαφέρουν πχ δεν παίρνω delivery ποτε ( για δικούς μου λόγους) και δεν υπάρχει 2ος αριθμός cosmote σε κοντινό πρόσωπο κλπ.

Ε ναι σαφώς. Οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές. Οι πόντοι του box, μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στο μάρκετ του Μασούτη. Ως έξτρα ενημέρωση το λέω 😀

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Ε ναι σαφώς. Οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές. Οι πόντοι του box, μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στο μάρκετ του Μασούτη. Ως έξτρα ενημέρωση το λέω 😀

Ναι, υπό συνθήκες είναι σημαντική πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, opmgls said:

Ναι, υπό συνθήκες είναι σημαντική πληροφορια!

Συνδυαστικά, είναι καλή φάση. Γιατί παίρνει και πόντους, αλλά και το 10%, ως έξτρα κουπόνι από το box. Και οι πόντοι του Μασούτη, κατεβαίνει αρκετά.

Screenshot_2024-04-22-00-15-08-30_41f248dfe13383fd4a7f14503fafb494.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, GPOWER said:

Αγοραζοντας το πακετο προς Βουλγαρια(1717) η΄Ρουμανια(1818) που δινει 2γβ για 31 μερες(5 ευρω) και ενεργοποιωντας ξανα το ιδιο πακετο την 31η μερα,ξερετε αν γινεται rollover τα μβ που περισσευουν?

Ναι, μεταφέρονται. Το κάνω συνέχεια 🙂

Επίσης, κάνουν και roll-over με τα ΜΒ του πακέτου 6GB/25 μέρες/5,35€. Αρχικά είχα αγοράσει αυτό το πακέτο, αλλά για τη χρήση που θέλω τα 6GB είναι πολλά. Μετά τον πρώτο μήνα, ενεργοποιώ αυτά τα πακέτα που γράφεις για 2GB/30 μέρες/5€, και προστίθενται τα 2GB στο υπόλοιπο που έχω, και η λήξη όλων μεταφέρεται έναν μήνα παρακάτω (ίσως είναι και 31 ημέρες, όπως γράφεις. Δεν το έχω μετρήσει τόσο αναλυτικά).

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sou_d said:

Γιατί λείπει ένα πολύ σημαντικό πράγμα από τη frog. Το Cosmote easy transfer (μεταφορά χρηματικού ποσού, σε άλλον cosmote αριθμό). Έχω 55€ σε έναν αριθμό και θέλω να τα στείλω αλλού για να καταναλωθούν. Επίσης δίνει 1€ περισσότερο στο box, σε κάθε ανανέωση. Ο αριθμός υπάρχει μόνο για εισερχόμενες, οπότε μόνο με τα token θα γίνεται η δουλίτσα. Μέχρι και τον επόμενο μήνα εκμεταλλεύομαι τα δωρεάν 60+60 λεπτά ομιλίας και μετά αλλαγή

Για να κάνεις easy transfer απαιτούνται πλέον 35€ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ το τελευταίο 6 μηνο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Staccato said:

Μετά φύγε για έναν μήνα και έλα με φορητότητα ως νέος συνδρομητής. 😉

Η επιστροφή πως γίνεται ? ΜΕ ΑΛΠΑΚ ?  και ποιό το όφελος ? Το "Welcome Δώρα "  ισχύει για παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...