Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

40 minutes ago, sou_d said:

Όχι σε όλους φίλε. Ο @Mantzanes πιο πάνω, γράφει με 3€

Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει ήδη μια αλλαγή και να μη το θυμάται. Παλιότερα (πριν το 2017) όταν έκανες φορητότητα προς κοσμοτέ σε έκαναν κοσμοκαρτα ήθελες δεν ήθελες, και μετά αλλαζες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akalos said:

ενεργοιησεις σαββατοκύριακο γίνονται στην cosmote ?,ήρθε η σιμ σήμερα και έφυγαν τα χαρτιά 

99,9 % αύριο θα λάβεις μήνυμα από την cosmote όταν φτάσουν σε αυτούς.

Κάνε ένα τηλ την Παρασκευή το απόγευμα μήπως και τους προλάβεις γιατί ΣΚ δεν γίνεται. 

Το λέω γιατί η τελευταία φορητότητα που έκανα από τη νοβα σε αυτό το διάστημα έγινε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει ήδη μια αλλαγή και να μη το θυμάται. Παλιότερα (πριν το 2017) όταν έκανες φορητότητα προς κοσμοτέ σε έκαναν κοσμοκαρτα ήθελες δεν ήθελες, και μετά αλλαζες.

Ας στείλει κάποιος το ΑΛΠΑΚ και να του ζητήσει το σύστημα 10€ κι ας το ποστάρει. Εγώ δεν νομίζω να υπάρχει κάτι στα 10€ σήμερα.

Κι εγώ όταν έκανα τη φορητότητα σε what's up με πήγαν και έκανα την αλλαγή.

Εννοείς ότι μόνο στην περίπτωση που είσαι εξ αρχής frog θα ζητήσει 10€;

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος το τηλέφωνο των ενεργοποίησεων ,μου το είπε η κυρία Αντιγόνη όταν με πήρε  αλλά το έχασα ,ένα σταθερό ήταν από 210 νομίζω 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akalos said:

ξέρει κάποιος το τηλέφωνο των ενεργοποίησεων ,μου το είπε η κυρία Αντιγόνη όταν με πήρε  αλλά το έχασα ,ένα σταθερό ήταν από 210 νομίζω 

2108006300

 

Επισης φίλος που ήρθε φρογκ πέρυσι έστειλε ΑΛΠΑΚ  και του ζητάει 10€ για να πάει σε άλλο καρτοκινητο. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα τα original frog χρεώνονται 10 ευρώ.

Το δικό μου που είναι frog από την αρχή ζητάει 10 ευρώ όπου και να πάς.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, panosss567 said:

Νομίζω ότι όλα τα original frog χρεώνονται 10 ευρώ.

Το δικό μου που είναι frog από την αρχή ζητάει 10 ευρώ όπου και να πάς.

Και γω είχα ανεβάσει αυτό πριν μερικές μέρες.

Υπόθεση: εάν όπως είμαστε με frog ενεργοποιήσουμε το cosmote neo, πάρουμε τον δωρεάν μήνα και μετά με ΑΛΠΑΚ το γυρίσουμε σε Whatsup ή Κοσμοκάρτα δεν θα γλιτώσουμε το 10ευρο;

Screenshot_2024-04-15-18-21-16-215_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, staurosmar said:

Και γω είχα ανεβάσει αυτό πριν μερικές μέρες.

Υπόθεση: εάν όπως είμαστε με frog ενεργοποιήσουμε το cosmote neo, πάρουμε τον δωρεάν μήνα και μετά με ΑΛΠΑΚ το γυρίσουμε σε Whatsup ή Κοσμοκάρτα δεν θα γλιτώσουμε το 10ευρο;

Screenshot_2024-04-15-18-21-16-215_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Σωστή σκεψη. Λογικά θα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω what up και θέλω να έρθω frog.

Το υπόλοιπο χάνεται η ΟΧΙ?

Το χρηματικό όχι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Driver_3 said:

2108006300

 

Επισης φίλος που ήρθε φρογκ πέρυσι έστειλε ΑΛΠΑΚ  και του ζητάει 10€ για να πάει σε άλλο καρτοκινητο. 

ευχαριστώ πολύ δυστυχώς πέφτω σε σαββατοκύριακο μέσα ,οπότε από Δευτέρα Τρίτη μου είπε αφού πρώτα θα στείλουν μήνυμα ότι τα παρέλαβαν,έστειλε βέβαια  η κοπέλα αίτημα για άμεση ενεργοποίηση .....θα περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VIPdriver said:

Το χρηματικό όχι. 

Εγώ σήμερα έκανα ανανέωση και το υπόλοιπο λήγει σε 2 μήνες.

Αυτό θα παραμείνει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ σήμερα έκανα ανανέωση και το υπόλοιπο λήγει σε 2 μήνες.

Αυτό θα παραμείνει το ίδιο?

Τελευταία φορά που το εκανα, δεν άλλαξε η ημερομηνία λήξης. Τωρσ εαν παίρνεις καποιο ειδικο χρηματικο μπονους, δεν νομιζω να μεταφερθεί. Για να εισαι σίγουρος, καλεσε την εξυπηρέτηση πελατων. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VIPdriver said:

Τελευταία φορά που το εκανα, δεν άλλαξε η ημερομηνία λήξης. Τωρσ εαν παίρνεις καποιο ειδικο χρηματικο μπονους, δεν νομιζω να μεταφερθεί. Για να εισαι σίγουρος, καλεσε την εξυπηρέτηση πελατων. 

Δεν παίρνω bonus.

Απλά, έκανα ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, staurosmar said:

Υπόθεση: εάν όπως είμαστε με frog ενεργοποιήσουμε το cosmote neo, πάρουμε τον δωρεάν μήνα και μετά με ΑΛΠΑΚ το γυρίσουμε σε Whatsup ή Κοσμοκάρτα δεν θα γλιτώσουμε το 10ευρο;

Είσαι μεγάλος σατανάς!! Φοβερή ιδέα! 😀

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 12:45 ΠΜ, gpapas640 said:

Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει ήδη μια αλλαγή και να μη το θυμάται. Παλιότερα (πριν το 2017) όταν έκανες φορητότητα προς κοσμοτέ σε έκαναν κοσμοκαρτα ήθελες δεν ήθελες, και μετά αλλαζες.

Πλέον υπάρχει το auto στο σύστημα τους και διαλέγει αυτό που θα σε πάει. Πολλά πλέον ενεργοποιούνται σε what’s up κατευθείαν. Το ίδιο και αν έρχεσαι από συμβόλαιο με μετατροπή 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, staurosmar said:

Και γω είχα ανεβάσει αυτό πριν μερικές μέρες.

Υπόθεση: εάν όπως είμαστε με frog ενεργοποιήσουμε το cosmote neo, πάρουμε τον δωρεάν μήνα και μετά με ΑΛΠΑΚ το γυρίσουμε σε Whatsup ή Κοσμοκάρτα δεν θα γλιτώσουμε το 10ευρο;

Screenshot_2024-04-15-18-21-16-215_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Γιατι να γλυτωσεις το 10ρικο της αλλαγης ; Απο που προκυπτει ;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, runner70 said:

Γιατι να γλυτωσεις το 10ρικο της αλλαγης ; Απο που προκυπτει ;

Από καρτοκινητη προς Neo: δωρεάν

Από Neo προς καρτοκινητη: δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

και τώρα τι ? σήμερα θα γίνει η φορητότητα ?

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ. ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΣΤΟ 2108006300 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν τον ένα μήνα ενεργοποιηθεί το national combo και τον επόμενο το giga combo ή το combo xl θα γίνει rollover? 

2 minutes ago, akalos said:

και τώρα τι ? σήμερα θα γίνει η φορητότητα ?

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ. ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΣΤΟ 2108006300 

Εμένα την επόμενη από αυτό το μήνυμα έγινε. Άρα μάλλον πας για Δευτέρα αφού αύριο είναι Σάββατο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Από καρτοκινητη προς Neo: δωρεάν

Από Neo προς καρτοκινητη: δωρεάν

Νομιζα το cosmote Neo ειναι καποια υπηρεσια-πακετο που ενεργοποιεις χωρις να βγεις απο το frog. Thanks.

 

Εφοσον ομως ειναι συνδεση φανταζομαι  θα χασεις το χρονο ομιλιας, αρα συμφερει μονο αυτους που εχουν λιγα χρηματα στο καλαθι.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, akalos said:

και τώρα τι ? σήμερα θα γίνει η φορητότητα ?

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ. ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΣΤΟ 2108006300 

Η φορητότητα θα ολοκληρωθεί μόλις πέσει το σήμα της παλιάς κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...