Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά αν δεν χρειάζεται κάποιος τα 6 γκιγκα για 25 μέρες είναι πεταμένα λεφτά. Και ελάχιστοι αν όχι κανένας δεν τα χρειάζεται.
Είχα βολευτεί για το κινητό του παππού 10€ για 3 μήνες, τώρα θα τρέχω κατάστημα κάθε 3 μήνες. Ευτυχώς έχω κατάστημα κοντά.
Εγώ τα χρειάζομαι, σήμερα έληγαν και το υπόλοιπο σε 2 ημέρες, και έχω και 18€ μέσα, οπότε η πήγαινα σε κατάστημα και έβαζα 8 αλλά έπρεπε να αγοράσω data πάλι η αυτό που έκανα, το πακέτο για ομιλία το πληρώνω ξεχωριστά, μέχρι τώρα έβαζα 10 έπαιρνα 1 μήνα δωρεάν 3gb και αγόραζα τον δεύτερο μηνα,αυτο θα κάνω για να μην μαζεύονται χρήματα μέχρι να τελειώσουν οπότε θα βάλω 13, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Τις υπόλοιπες μέρες απο τις 25 βολευομαι με το Cosmote one 2gb για 7 η με την πληρωμή τού λογαριασμού σταθερής 3gb για άλλες 7 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, leotzian said:

Τις υπόλοιπες μέρες απο τις 25 βολευομαι με το Cosmote one 2gb για 7 η με την πληρωμή τού λογαριασμού σταθερής 3gb για άλλες 7 ημέρες

Αυτό λέω κι εγώ. Για κάποιον που έχει μόνο έναν αριθμό για λίγη ομιλία και ΔΕΝ παλεύει με σταθερή και δεύτερο αριθμό κλπ. αυτή η αλλαγή πόνεσε.

Ακόμα κι εσένα. Αναγκάστηκες να αγοράσεις ένα πακέτο χωρίς να το χρειάζεσαι. Εντάξει είχες μαζέψει λεφτά και τώρα παγιδεύτηκες για να μην χαθούν, που σημαίνει ότι έβαζες λεφτά χωρίς λόγο. Δεν έχει νόημα να μαζεύεις λεφτά όταν οποιαδήποτε αγορά πακέτου δεν δίνει επέκταση λήξης όπως στην Q.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτό λέω κι εγώ. Για κάποιον που έχει μόνο έναν αριθμό για λίγη ομιλία και ΔΕΝ παλεύει με σταθερή και δεύτερο αριθμό κλπ. αυτή η αλλαγή πόνεσε.

Αν το θετεις ετσι, μαλιστα

8 minutes ago, dimitroula10 said:

οποιαδήποτε αγορά πακέτου δεν δίνει επέκταση λήξης όπως στην Q.

...και στο free2go

Αυτο να τονιζεται

Link to comment
Share on other sites

6 gb σήμερα, είναι τίποτε. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

6 gb σήμερα, είναι τίποτε. 

 

Μπα μην το λες. Κάποιος που έχει σταθερό ίντερνετ και πηγαινοέρχεται στην δουλειά 3 γκιγκα είναι πολλά. Αν βέβαια βλέπεις βιντεάκια στο τικτοκ, δεν είναι τίποτα.😄

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimitroula10 said:

Μπα μην το λες. Κάποιος που έχει σταθερό ίντερνετ και πηγαινοέρχεται στην δουλειά 3 γκιγκα είναι πολλά. Αν βέβαια βλέπεις βιντεάκια στο τικτοκ, δεν είναι τίποτα.😄

Τέτοια περίπτωση είμαι.. 1GB αρκεί να χαζεύεις..

Φροντίζεις ό,τι update να γίνεται στο σπίτι και προφανώς όχι βιντεάκια κ χαζά..

Τώρα αν το θεωρεί κανείς καταπίεση όλο αυτό, καλό βράδυ είπαμε; 😃

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Τέτοια περίπτωση είμαι.. 1GB αρκεί να χαζεύεις..

Φροντίζεις ό,τι update να γίνεται στο σπίτι και προφανώς όχι βιντεάκια κ χαζά..

Τώρα αν το θεωρεί κανείς καταπίεση όλο αυτό, καλό βράδυ είπαμε; 😃

Κι εγώ στην ίδια κατηγορία είμαι, χρειάζομαι λίγα δεδομένα και τη διαδρομή από το γραφείο στο σπίτι και αντίστροφα, και ελάχιστα όταν είμαι έξω.

Δεν το βλέπω σαν καταπίεση, περισσότερο σαν σωστή κατανομή των διαθέσιμων πόρων: όπως λες και εσύ όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται όταν συνδέομαι σε WiFi, το ίδιο και ο συγχρονισμός σε google photos και account κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Μπα μην το λες. Κάποιος που έχει σταθερό ίντερνετ και πηγαινοέρχεται στην δουλειά 3 γκιγκα είναι πολλά. Αν βέβαια βλέπεις βιντεάκια στο τικτοκ, δεν είναι τίποτα.😄

Εγώ έκανα νέο καρτοσυμβολαιο και έχω 5-6gb και τα θεωρώ πολλά 

Δεν θέλω να είμαι μόνιμος με το κινητό στο χέρι όταν είμαι έξω και να χαζεύω βίντεο 

Καλυτερα καταπίεση κατά κάποιο τρόπο παρά αποχαύνωση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2023 at 7:50 ΠΜ, geoponer said:

Κι εγώ στην ίδια κατηγορία είμαι, χρειάζομαι λίγα δεδομένα και τη διαδρομή από το γραφείο στο σπίτι και αντίστροφα, και ελάχιστα όταν είμαι έξω.

Είμαστε πολλοί φαίνεται σ' αυτήν την κατηγορία.  😎
Κι εγώ μόνο στις διαδρομές για κανένα μήνυμα στο viber και κανένα GPS που και που. Καταναλώνω γύρω στα 300-350 mb το μήνα, παίρνω δωρεάν 500+500 με την ανανέωση των 10€,  κσι μου περισσεύουν 200 κάθε μήνα που λήγουν.  Ευτυχώς έχω κοντά κατάστημα.

On 17/11/2023 at 4:05 ΜΜ, leotzian said:

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

Τα είπες όλα με τρεις λέξεις 😂

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gag said:

Ευτυχώς έχω κοντά κατάστημα.

Από το κατάστημα ζητάς κάρτα scratch ή σου την περνάνε μέσω υπολογιστή; Και τι ποσό βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Από το κατάστημα ζητάς κάρτα scratch ή σου την περνάνε μέσω υπολογιστή; Και τι ποσό βάζεις;

Δεν το έχω κάνει ακόμα αλλά όλα μέσω υπολογιστή γίνονται. Έχω δει άλλους να πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν το έχω κάνει ακόμα αλλά όλα μέσω υπολογιστή γίνονται. Έχω δει άλλους να πληρώνουν.

Το θέμα είναι με ποιον τρόπο παίρνεις τα 500+500.. είναι περίεργο το Frog..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το θέμα είναι με ποιον τρόπο παίρνεις τα 500+500.. είναι περίεργο το Frog..

Εχω παρει και απο περιπτερο και απο Germanos (600+500)

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20231121-004124.thumb.png.751faeb578aa52c64e63bbb7623066d2.png

Με άλλα λόγια δίνονται τα 500 + 500 με όλους τους άλλους τρόπους ανανέωσης εκτός από το online.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Screenshot_20231121-004124.thumb.png.751faeb578aa52c64e63bbb7623066d2.png

Με άλλα λόγια δίνονται τα 500 + 500 με όλους τους άλλους τρόπους ανανέωσης εκτός από το online.

Στο ονλαιν παίρνεις 1500

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί. Εγώ έβαλα απεριόριστα GB για μία εβδομάδα με 1.99 καλώντας στο 1330 είναι black friday offer λέει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, roky said:

Ξέρει κανείς πως μετατρέπω κοσμοκαρτα σε frog ;

Κερδιζεις κατι;;;

Με μνμ  ΑΛΠΑΚ στο 1314 νομιζω.

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2023 at 4:05 ΜΜ, leotzian said:

Λοιπόν παιδιά μόλις δοκίμασα αυτό που δεν ξέραμε καθόλου με τα νέα μέτρα δηλαδή έβαλα 6GB για 25 ημέρες από Wifi Greece, και όντως ο χρόνος λήξης του υπόλοιπου μεταφέρθηκε 2 μήνες μετά. Οπότε λίγο το κακό ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

Έχω ένα whatsup το οποίο το θέλω μόνο για να με καλούν. Οπότε κοιτάω να δω τι με συμφέρει για να κάνω όσο το δυνατόν λιγότερα γεμίσματα.

Επειδή δεν πολυέβγαλα άκρη από τη σελίδα (wifi greece), το παραπάνω που λες είναι 6 ευρώ ανανέωση (κάθε 2-3 μήνες πριν γίνει φραγή) το οποίο το τρώει αυτόματα για data;

ή θα πρέπει να κάνω εγώ μια ανανέωση/γέμισμα και λίγο πριν γίνει φραγή, να πάρω το 6ευρω πακέτο που αναφέρεις για να μου δώσει άλλους 2-3 μήνες (άρα 1 ανανέωση για διπλούς μήνες);

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Κερδιζεις κατι;;;

Με μνμ  ΑΛΠΑΚ στο 1314 νομιζω.

Απλά να βάζω κάρτα από το wifi greece με τα προγράμματα που έχει.δεν έχω κάποιο πρόγραμμα ιδιαίτερο .

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιαζει αυτη την εβδομαδα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, lefkaditis said:

Διπλασιαζει αυτη την εβδομαδα?

Οχι , ο επομενος απο 27/11.

Και λογικα μεχρι τελος του χρονου θα εχουμε και στις 11/12 και μετα θα ακολουθησει 3βδομαδο δηλ επομενο στις 1/1 και οχι στις 25/12.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, runner70 said:

Οχι , ο επομενος απο 27/11.

Και λογικα μεχρι τελος του χρονου θα εχουμε και στις 11/12 και μετα θα ακολουθησει 3βδομαδο δηλ επομενο στις 1/1 και οχι στις 25/12.

ευχαριστω

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...