Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλει κανείς να διατηρήσει απλά έναν αριθμό, έχει κι άλλες φθηνότερες λύσεις εκτός Cosmote.
Καλησπέρα
Για πες?? Θέλω μόνο να έχω το νούμερο με ελάχιστη χρήση
Σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tifozif1 said:

Εδώ οι νέες αλλαγές: https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_kartokinitis_10_2023.pdf (αφορά και cosmokarta & what'sup

Πάει το 8ευρω ανανέωσης από την εφαρμογή, μονο απο καταστηματα cosmote/germanos

Αν και δεν αναφέρει το frog app μάλλον απλα το ξεχασαν να το γράψουν..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, GTHOM said:

Καλησπέρα
Για πες?? Θέλω μόνο να έχω το νούμερο με ελάχιστη χρήση
Σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου τα αλλάζεις. Πριν μιλούσαμε για απλή διατήρηση αριθμού. Αν βάλουμε την ελάχιστη χρήση, δεν ισχύει αυτό που είπα.

Στο free2go της Nova μπορείς να έχεις ενεργό νούμερο με μόλις 6€ το χρόνο. Ουσιαστικά 1€/2μηνο. Όμως δεν έχεις χρόνο ομιλίας ουσιαστικά.

Αν θες και ελάχιστη χρήση, μάλλον καλά είσαι στο frog.

2 ώρες πριν, geopapa123 said:

Αν και δεν αναφέρει το frog app μάλλον απλα το ξεχασαν να το γράψουν..

Μόλις ήρθε στα frog sms που παραπέμπει στις αλλαγές που θα ισχύσουν. Άρα παρόλο που ξέχασαν να το γράψουν, μας αφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ένας που ως χρήση του αρκει το 60' εθνικά και βολευόταν με την 10αρα καρτα υπάρχει τρόπος με τα νεα δεδομένα να αποφύγει την συσσώρευση υπολοίπου η την επίσκεψη σε κατάστημα (που δεν το βλεπω να ισχυει κ για πολυ ετσι κι αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, geopapa123 said:

Ένας που ως χρήση του αρκει το 60' εθνικά και βολευόταν με την 10αρα καρτα υπάρχει τρόπος με τα νεα δεδομένα να αποφύγει την συσσώρευση υπολοίπου η την επίσκεψη σε κατάστημα (που δεν το βλεπω να ισχυει κ για πολυ ετσι κι αλλιως)

Ναι δεν αλλάζει κάτι στο θέμα χρημάτων. Απλά θα βάζεις 3 δίμηνα από 8€ και στο τέλος του τρίτου διμήνου, θα βάζεις τα χρήματα που έχουν περισσέψει θα το αφήνεις να τελειώσει στους τρείς μήνες. Έτσι με 24€ θα περνάς 7 μήνες.

Δηλαδή το δίμηνο καθαρά από τα 8€ είναι 7,27€ - 6,04= 1,23 Χ 3 = 3,69 τα οποία τα βάζεις στο τέλος του τρίτου διμήνου. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnnykap1 said:

Ναι δεν αλλάζει κάτι στο θέμα χρημάτων. Απλά θα βάζεις 3 δίμηνα από 8€ και στο τέλος του τρίτου διμήνου, θα βάζεις τα χρήματα που έχουν περισσέψει θα το αφήνεις να τελειώσει στους τρείς μήνες. Έτσι με 24€ θα περνάς 7 μήνες.

Δηλαδή το δίμηνο καθαρά από τα 8€ είναι 7,27€ - 6,04= 1,23 Χ 3 = 3,69 τα οποία τα βάζεις στο τέλος του τρίτου διμήνου. 

Σωστά απλα το να βαλεις 8€ προϋποθέτει επισκεψη στο κατάστημα.. Αυτο που ρωταω ειναι αν εχει βρει καποιος τρόπο χωρίς επίσκεψη. Μαλλον δεν υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, geopapa123 said:

Σωστά απλα το να βαλεις 8€ προϋποθέτει επισκεψη στο κατάστημα.. Αυτο που ρωταω ειναι αν εχει βρει καποιος τρόπο χωρίς επίσκεψη. Μαλλον δεν υπάρχει..

Μάλλον θα περιμένουμε μέχρι τον άλλον μήνα για να δούμε αν θα φύγει το 10ευρω από την εφαρμογή, μιας και δεν γράφει στην ανακοίνωση τους για Frog.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, schumi19gr said:

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης της frog τώρα που είναι ευκαιρία για να μου επιστραφεί το ποσό που έχω μαζέψει από τις ανανεώσεις; Πρέπει να πάω σε κατάστημα cosmote ή υπάρχει δυνατότητα online;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/contact_us.html   

Γράψε στην φόρμα επικοινωνίας.    Θα λάβεις απόδειξη με e-mail που θα εχει τον κωδικό αιτήματος. 

Στην συνέχεια θα επικοινωνήσουν μαζί σου και θα σου στείλουν την αίτηση επιστροφής χρημάτων την οποία θα στείλεις στο 13888@cosmote.gr    Αν μου στείλεις με pm το e-mail σου μπορώ να σου στείλω την άιτηση .

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Vasileios said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/contact_us.html   

Γράψε στην φόρμα επικοινωνίας.    Θα λάβεις απόδειξη με e-mail που θα εχει τον κωδικό αιτήματος. 

Στην συνέχεια θα επικοινωνήσουν μαζί σου και θα σου στείλουν την αίτηση επιστροφής χρημάτων την οποία θα στείλεις στο 13888@cosmote.gr    Αν μου στείλεις με pm το e-mail σου μπορώ να σου στείλω την άιτηση .

 

Εδώ και μέρες δεν δουλεύει η φόρμα επικοινωνίας:
 

 

Quote

 

Φόρμα επικοινωνίας

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Φόρμα Επικοινωνίας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη λόγω τεχνικής αδυναμίας.
Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας μπορείτε να διαχειρίζεστε τις συνδέσεις σας εύκολα και με ασφάλεια από το κινητό σας μέσα από το MyCosmote App.
Εναλλακτικά, μπορείτε να εξυπηρετηθείτε τηλεφωνικά στο 13888 για Οικιακούς Πελάτες ή 13818 για Εταιρικούς πελάτες ή ακόμα μέσα από το portal Υποστήριξη.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, yyyy said:

Εδώ και μέρες δεν δουλεύει η φόρμα επικοινωνίας:

Περίμενε μέχρι αύριο που ενεργοποιούνται οι νεοι όροι και γράψε τους στο messenger να σου στείλουν εκεί την αίτηση. Screenshot_20231008_041551_org.mozilla.firefox_1.thumb.jpg.2f8f94247ebfc028999dc185c2ac2594.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλ στην εξυπηρέτηση να ζητήσω φραγή από απόκρυψη και δεν καταλάβαινε τι της έλεγα οπότε αναγκάστηκα να της τα πω στα αγγλικά.

Οκ δεν με πείραξε αλλά δεν είναι κάπως; Καλά κάνουν και σωστά έχουν ξενόγλωσσους να εξυπηρετούν τις αντίστοιχης εθνικότητας, αλλά αφού επιλέγεις ελληνικά, δεν έπρεπε έστω να ξέρει ελληνικά; Τεσπα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Παίρνω τηλ στην εξυπηρέτηση να ζητήσω φραγή από απόκρυψη και δεν καταλάβαινε τι της έλεγα οπότε αναγκάστηκα να της τα πω στα αγγλικά

Και παλι κσλα που δεν αναγκαστηκες να της τα πεις στα Urdu.   😜

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια και άκρη δεν έβγαλα στο τέλος...  Δεν καταλάβαινε. 

Είναι λίγο τραγικό να παίρνεις ελληνική εταιρεία να επιλέξεις και ελληνικά και να μην μιλάνε ελληνικά πρακτικά. 

Πάντως όσο αφορά την φραγή νομίζω ότι σχεδόν κάθε κινητό έχει στο μενού αυτήν την επιλογή άμα θέλεις και δεν χρειάζεται να το κάνεις από το δίκτυο. 

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Παίρνω τηλ στην εξυπηρέτηση να ζητήσω φραγή από απόκρυψη και δεν καταλάβαινε τι της έλεγα οπότε αναγκάστηκα να της τα πω στα αγγλικά.

Οκ δεν με πείραξε αλλά δεν είναι κάπως; Καλά κάνουν και σωστά έχουν ξενόγλωσσους να εξυπηρετούν τις αντίστοιχης εθνικότητας, αλλά αφού επιλέγεις ελληνικά, δεν έπρεπε έστω να ξέρει ελληνικά; Τεσπα όλα καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anakin21 said:

 

Πάντως όσο αφορά την φραγή νομίζω ότι σχεδόν κάθε κινητό έχει στο μενού αυτήν την επιλογή άμα θέλεις και δεν χρειάζεται να το κάνεις από το δίκτυο. 

 

Όχι η φραγή από απόκρυψη δεν υπάρχει. Και δεν υπάρχει και εντολή να την βάλεις στο dialer και να το κάνεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι η φραγή από απόκρυψη δεν υπάρχει. Και δεν υπάρχει και εντολή να την βάλεις στο dialer και να το κάνεις μόνος σου.
Σε samsung υπάρχει η δυνατότητα πάντως

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, taliban said:

Σε samsung υπάρχει η δυνατότητα πάντως

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.dwrean.net/2023/05/fragi-klisewn-me-apokripsi.html?m=1

 

Αυτά ισχύουν γενικά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

Σε samsung υπάρχει η δυνατότητα πάντως

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κ στα redmi. Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, σε Samsung βγάζει μήνυμα ότι το τηλ είναι κατειλημμένο, ενώ μέσω του παρόχου αναφέρει ότι δεν δέχεται κλήση από απόκρυψη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliban said:

Απλά, σε Samsung βγάζει μήνυμα ότι το τηλ είναι κατειλημμένο, ενώ μέσω του παρόχου αναφέρει ότι δεν δέχεται κλήση από απόκρυψη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβώς.. συνεπώς ενημερώνεται ο άλλος ότι λόγω της απόκρυψης δεν μπορεί να σε καλέσει και όχι για άλλο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια
Θέλω να πάω από what's up σε frog.
Έχω 2 κάρτες με τον ίδιο νούμερο (τάμπλετ κ κινητό). Θα αλλάξουν κ οι δύο αυτόματα η πρέπει να το κάνω κ στα δυο??

Επίσης διάβασα ότι αν σε προτείνει ένας φιλος με frog παίρνεις δώρο για να μιλάτε μεταξύ σας. Πώς γίνεται η πρόταση??

Ευχαριστώ πολύ κ καλό σαββατοκύριακο

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Just now, GTHOM said:

Καλημέρα παιδια
Θέλω να πάω από what's up σε frog.
Έχω 2 κάρτες με τον ίδιο νούμερο (τάμπλετ κ κινητό). Θα αλλάξουν κ οι δύο αυτόματα η πρέπει να το κάνω κ στα δυο??

Επίσης διάβασα ότι αν σε προτείνει ένας φιλος με frog παίρνεις δώρο για να μιλάτε μεταξύ σας. Πώς γίνεται η πρόταση??

Ευχαριστώ πολύ κ καλό σαββατοκύριακο

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κι εγώ frog είμαι 

Μπορεις να αλλάξεις κατευθείαν δεν έχει σχέση με το τι είσαι και τι θέλεις να πας 

Αφού τον ίδιο αριθμό χρησιμοποιούν και οι δυο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GTHOM said:

Επίσης διάβασα ότι αν σε προτείνει ένας φιλος με frog παίρνεις δώρο για να μιλάτε μεταξύ σας. Πώς γίνεται η πρόταση??

https://www.frogmobile.gr/el/nea-ypiresia-frog-bring-friend

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, greece_gus said:

Να υποθέσω ότι αυτό δεν ισχύει για διαφορετικά νούμερα ίδιου κατόχου..

Κάθε νούμερο είναι αυτόνομο Δεν επηρεάζεται από ότι κανείς στα αλλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2023 at 6:48 ΜΜ, johnnykap1 said:

Ναι δεν αλλάζει κάτι στο θέμα χρημάτων. Απλά θα βάζεις 3 δίμηνα από 8€ και στο τέλος του τρίτου διμήνου, θα βάζεις τα χρήματα που έχουν περισσέψει θα το αφήνεις να τελειώσει στους τρείς μήνες. Έτσι με 24€ θα περνάς 7 μήνες.

Δηλαδή το δίμηνο καθαρά από τα 8€ είναι 7,27€ - 6,04= 1,23 Χ 3 = 3,69 τα οποία τα βάζεις στο τέλος του τρίτου διμήνου. 

Και γιατί να μη βάζει 10€ το τρίμηνο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...