Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά έπρεπε ο φίλος από την πρώτη στιγμή που έγινε η ενεργοποίηση να ζητήσει επιστροφή και ακύρωση. Να το συζητάμε τόσες μέρες εδώ δεν βγαίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές πάντως σε εμένα που
Είχα κάνει λάθος σε αγορά πακέτου μετα από επικοινωνία μέσω fb μου έκαναν επιστροφή, δεν είχα χρησιμοποιήσει φυσικά το πακέτο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mivas said:

Αν ήταν πακέτο για αγορά γιατί το έβαλαν χωρίς τιμή μέσα στα ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΤΡΑ??? Αν δεν είναι αυτό απάτη τι είναι;

Όπως σου είπαμε οι περισσότεροι Είναι απάτη και παραπλάνηση. Ο ορισμός. Όταν ο τίτλος με μεγάλα γράμματα απέξω γράφει ΔΩΡΕΑΝ extra μόνο για σένα και μέσα έχει πακέτα που σε χρεώνει.

Εγώ νομίζω ότι ακόμα και τώρα εάν επικοινωνήσεις μαζί τους και τους το θέσεις έτσι μπορεί ακόμα και τώρα να στα γυρίσουνε.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 3:09 ΜΜ, Frpix said:

Δωρεάν για τον πρώτο χρόνο είναι αυτά και μόνο αυτά0bb859901217f36471c5950827b302c9.jpg

Έχει και τα λεπτά προς φίλους

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, geopapa123 said:

Σωστα .. Βεβαια απο την άλλη, το οτι απευθύνεται και σε μετανάστες είναι και καλό με την λογική οτι δεν θα παει το φθηνότερο πακέτο στα 12€ (έτσι ελπίζουμε τουλάχιστον...). Είναι το κόστος που πληρώνεις

Συμφωνω απολυτα - Φτανει να μη καταληξει το "ΝΕΟ: Υποστηρίζουμε γλώσσα URDU" σε "ΝΕΟ: Υποστηρίζουμε αποκλειστικά γλώσσα URDU"  😜

1 ώρα πριν, sou_d said:

Έχει και τα λεπτά προς φίλους

Και το DATA ME NOW

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/i-cosmote-molis-anakoinose-episimos-ta-nea-paketa-toy-what-s-up/


Ελάχιστη ανανεωση 13€ από την εφαρμογή και για 8 αν θς τρέχουμε σε cosmote ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ?


Στάλθηκε από το 23049PCD8G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, leotzian said:

https://techmaniacs.gr/i-cosmote-molis-anakoinose-episimos-ta-nea-paketa-toy-what-s-up/


Ελάχιστη ανανεωση 13€ από την εφαρμογή και για 8 αν θς τρέχουμε σε cosmote ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ?


Στάλθηκε από το 23049PCD8G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Βλέπεις κάπου να γράφει εφαρμογή φρογκ;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις κάπου να γράφει εφαρμογή φρογκ;
Όντως δεν γράφει αλλα γράφει και cosmote app κοντός ψαλμός αλληλούια
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leotzian said:
2 ώρες πριν, VIPdriver said:
Βλέπεις κάπου να γράφει εφαρμογή φρογκ;

Όντως δεν γράφει αλλα γράφει και cosmote app κοντός ψαλμός αλληλούια

Στην ανανεωση απο φυσικα καταστήματα το γραφει. Επισης καταργει το basic combo οποτε λογικα θα κοπουν 🥵

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, leotzian said:

https://techmaniacs.gr/i-cosmote-molis-anakoinose-episimos-ta-nea-paketa-toy-what-s-up/

Ελάχιστη ανανεωση 13€ από την εφαρμογή και για 8 αν θς τρέχουμε σε cosmote ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΌ?

Πράγματι δεν γράφει για εφαρμογή frog, μπορεί να έχει ξεχαστεί, ή απλώς να μην αλλάξει,ας ελπίσουμε το δεύτερο αλλιώς όντως θα τρέχουμε στα καταστήματα για την ανανέωση των 10€.

Αυτό που βλέπω επίσης είναι ότι όσοι είχαν συγκέντρωσει Mb ή χρόνο ομιλίας από rollover στο Basic Combo μάλλον την έχουν πατήσει και για να μην τα χάσουν πρέπει από τώρα να επικοινωνήσουν να διευκρινίσουν πως και αν θα διατηρηθούν και να διεκδικήσουν παράταση της λήξης (ή να το κάνουν Combo Auto ίσως?)

Και το τρίτο ότι κάποιοι που θέλουν να φύγουν αλλά έχουν μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο που τους δεσμεύει έχουν δικαίωμα να ζητήσουν επιστροφή των χρημάτων τους μέσα στις προθεσμίες που αναφέρονται. Screenshot_20231008_041551_org.mozilla.firefox_1.thumb.jpg.2f8f94247ebfc028999dc185c2ac2594.jpg

On 21/9/2023 at 10:19 ΜΜ, blueice said:

Καλησπέρα

έχω ένα καρτοκινητό frog εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Λόγω πολύ μικρής χρήσης έχω μαζέψει πάνω από 100 ευρώ υπόλοιπο.

Θα πρέπει να το κάνω συμβόλαιο λόγω της δουλειάς μου. Στην cosmote που ρώτησα μου είπαν ότι χάνω τα 100+ ευρώ. Έχετε ακούσει για κάτι διαφορετικό; Υπάρχει τρόπος να μην τα χάσω; 

Δες παραπάνω, τώρα είναι ευκαιρία να τα πάρεις πίσω.  😎

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω υπόλοιπο ομιλίας από το national pack (60'/3,02€) και αγοράσω basic combo, δε θα μεταφερθεί η λήξη όλων των λεπτών ομιλίας για ένα μήνα; Σωστά; Πλέον roll-over γίνεται μόνο στα ίδια πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, yyyy said:

Αν έχω υπόλοιπο ομιλίας από το national pack (60'/3,02€) και αγοράσω basic combo, δε θα μεταφερθεί η λήξη όλων των λεπτών ομιλίας για ένα μήνα; Σωστά; Πλέον roll-over γίνεται μόνο στα ίδια πακέτα;

Ναι δεν εχουν το ιδιο βημα χρεωσης και δεν θα μεταφερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης της frog τώρα που είναι ευκαιρία για να μου επιστραφεί το ποσό που έχω μαζέψει από τις ανανεώσεις; Πρέπει να πάω σε κατάστημα cosmote ή υπάρχει δυνατότητα online;

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG μέσω των MyCOSMOTE app, WHAT’S UP app, cosmote.gr, whatsup.gr και μέσω φυσικών σημείων λιανικής πώλησης αυξάνεται από 8€ σε 13€, ενώ παραμένει στα 8€ για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου μέσω των καταστημάτων COSMOTE, GERMANOS.


 

Ελάχιστη ανανέωση €13 σε καρτοκινητό. Το παρατήρησα πριν λίγες μέρες στο CU και τώρα το ανακοινώνει και η cosmote. Έχει καταντήσει κλισέ αν τους αποκαλούμε καρτέλ αλλά αυτό είναι ο ορισμός του. Τι κάνουμε όσοι βρισκόμαστε επαρχία σε πόλη χωρίς OTE/COSMOTE/GERMANOS;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ioanniskar said:

Ελάχιστη ανανέωση €13 σε καρτοκινητό. Το παρατήρησα πριν λίγες μέρες στο CU και τώρα το ανακοινώνει και η cosmote. Έχει καταντήσει κλισέ αν τους αποκαλούμε καρτέλ αλλά αυτό είναι ο ορισμός του. Τι κάνουμε όσοι βρισκόμαστε επαρχία σε πόλη χωρίς OTE/COSMOTE/GERMANOS;

Όπως τα λες ακριβώς...

Δυστυχώς οι μόνες λύσεις που βλέπω είναι είτε ανανεώση με €13 πλέον, ή αν δε σε συμφέρει, φορητότητα στη Nova που έχει (ακόμη) ελάχιστη €1 στο F2G. Δεν ξέρω για πόσο ακόμη όμως.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ioanniskar said:

Ελάχιστη ανανέωση €13 σε καρτοκινητό. Το παρατήρησα πριν λίγες μέρες στο CU και τώρα το ανακοινώνει και η cosmote. Έχει καταντήσει κλισέ αν τους αποκαλούμε καρτέλ αλλά αυτό είναι ο ορισμός του. Τι κάνουμε όσοι βρισκόμαστε επαρχία σε πόλη χωρίς OTE/COSMOTE/GERMANOS;

Frog app δεν αναφερεται...

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που διατηρούν απλά εναν αριθμό, αυξάνεται το κόστος κατά 2,5€/μήνα.
Οσοι όμως χρησιμοποιούν τον αριθμό τους δεν  εχουν κάποια σημαντική αλλαγή.  Ποιός κάνει χρήση ομιλίας-ντάτα και πληρώνει λιγότερα απο 6,5€/μήνα;

Όπως και οι προηγούμενες αυξήσεις στις καρτοκινητές (ανανεωση ανα δίμηνο αντι για 6μηνο, αύξηση ελάχιστου ποσού) δεν επηρεάζουν τους τακτικούς χρήστες, αλλά οσους εχουν αριθμούς που "κάθονται" (ή εστω εχουν χαμηλή κίνηση)

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Απο την 13/11/2023

Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP,
COSMOΚΑΡΤΑ, FROG μέσω των MyCOSMOTE app, WHAT’S UP app, cosmote.gr, whatsup.gr και
μέσω φυσικών σημείων λιανικής πώλησης αυξάνεται από 8€ σε 13€, ενώ παραμένει στα 8€ για
ανανέωση χρηματικού υπολοίπου μέσω των καταστημάτων COSMOTE, GERMANOS.

https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_kartokinitis_10_2023.pdf

 

9 minutes ago, Bas said:

Frog app δεν αναφερεται...

Όντως για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι νέες αλλαγές: https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_kartokinitis_10_2023.pdf (αφορά και cosmokarta & what'sup

Πάει το 8ευρω ανανέωσης από την εφαρμογή, μονο απο καταστηματα cosmote/germanos

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bas said:

Η κατα 1.67€ (5€/3 μηνες)

Αν θέλει κανείς να διατηρήσει απλά έναν αριθμό, έχει κι άλλες φθηνότερες λύσεις εκτός Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...