Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, dimitris6694 said:

Τη κατεβασα. Να δουμε πως θα παει.

Απο το cosmote app διαχειρίζομαι 5 νουμερα (2 wu και 3 frog με διαφορετικά ΑΦΜ) και δεν μου ξαναζήτησε κωδικό (και μπαίνω από διάφορα WiFi και δεδομένα κινητού). 

Link to comment
Share on other sites

στο cosmote app μπορείς και βλέπεις όλα τα νούμερα cosmote που μπορείς αρκεί να τα περάσεις μια φορά. Στην εφαρμογή της frog όμως όταν βλέπεις απο το κινητό σου ένα άλλο νούμερο (πχ της μητέρας σου) τότε αρκετά συχνά θέλει και πάλι αποστολή sms κλπ. Μου έτυχε και σε εμένα αρκετές φορές αλλά όχι κάθε μέρα!!!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Δεν γίνεται. Μεταξύ αριθμών what's up γίνεται αλλά εδώ και λίγο καιρό ανακοίνωσαν ότι δεν θα ανανεώνει τίποτα. 

Εάν ψάχνεις εταιρία μόνο για συντήρηση αριθμου, το νέο F2G επιτρέπει ανανέωση από 1 ευρώ. 

Ευχαριστώ. Εφόσον ξεκαθαρίσαμε την λήξη υπολοίπου στους 2 μήνες και την φραγή κίνησης στους 3 μήνες τώρα π.χ. που πρόσθεσα υπόλοιπο είδα και την λήξη σύνδεσης για μετά από 1 χρόνο 30/09/2024.

Εάν λοιπόν καταναλώσω το υπόλοιπό μου σε MB/χρόνο ομιλίας και για ένα έτος δεν ανανεώσω καθόλου και "φάω" και μηδενισμό υπολοίπου και φραγή κλήσεων, ο αριθμός θα συνεχίσει να ζει μέχρι 29/09/2924 και μέσω του Cosmote app θα μπορώ μετά από ένα χρόνο να του ενημερώσω το υπόλοιπο?

Υ.Γ. Για το F2G η ανανέωση με 1 € διατηρεί τον αριθμό αντίστοιχα ένα χρόνο και το υπόλοιπο 2 μήνες?  

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, zeovani said:

Ευχαριστώ. Εφόσον ξεκαθαρίσαμε την λήξη υπολοίπου στους 2 μήνες και την φραγή κίνησης στους 3 μήνες τώρα π.χ. που πρόσθεσα υπόλοιπο είδα και την λήξη σύνδεσης για μετά από 1 χρόνο 30/09/2024.

Εάν λοιπόν καταναλώσω το υπόλοιπό μου σε MB/χρόνο ομιλίας και για ένα έτος δεν ανανεώσω καθόλου και "φάω" και μηδενισμό υπολοίπου και φραγή κλήσεων, ο αριθμός θα συνεχίσει να ζει μέχρι 29/09/2924 και μέσω του Cosmote app θα μπορώ μετά από ένα χρόνο να του ενημερώσω το υπόλοιπο?

Υ.Γ. Για το F2G η ανανέωση με 1 € διατηρεί τον αριθμό αντίστοιχα ένα χρόνο και το υπόλοιπο 2 μήνες?  

Εαν περάσουν 13 μηνες χωρις ανανεωση χρηματων χάνεται ο αριθμος και στις 3 εταιριες.

Ναι. Οταν ηταν wind επετρεπαν εισερχομενες κλήσεις μεχρι τους 12 μηνες. Για τωρα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2023 at 1:50 ΠΜ, Teo010 said:

Έχω περίπου 500 λεπτά προς όλους, αν βάλω το επόμενο πακέτο 2-3 μέρες μετά την ημερομηνία που μπαίνει το μπόνους δεν θα χαθούν τα λεπτά που έχω μαζέψει;

Ας το κάνουμε πρακτικό. Πότε μπαίνει το μπόνους και πότε λήγει το πακέτο σου;

Link to comment
Share on other sites

H cosmote τον... χαβά της.

Δεν ξερω πόσο καιρο(2-3 μήνες σίγουρα🤐) τους παίρνουμε τηλεφωνο, τους στελνουμε ηλεκτρονικά τα αιτήματα για μεταφορα ενος αριθμού στη frog, ανταπόκριση καμία.
Θελει η κόρη να μεταφερει τον αριθμο της απο Q και δεν μπορεί.
Χθες εκανε την απέλπιδα προσπάθεια, πήγε σε δυο καταστήματα cosmote  στη Θεσσαλονικη (το ενα ηταν το κεντρικό στην Ερμού) και σε εναν Γερμανό.
Της ειπαν αυτό που είπαν και την προηγούμενη φορα, "δεν ειχαν καρτες σιμ, μόνο για συμβόλαια".

Τελικα αγανάκτησε και εφτιαξε ενα "φοιτητικό" στον ΓΕΡΜΑΝΟ (10GB, 100sms, απεριοριστη ομιλία και 1€ στην κάρτα με 16€).

 

Γνωρίζει κανεις αν μπορει να κανει μεταφορα απο αυτό το πρόγραμμα στη frog;

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Είναι καρτοσυμβολαιο λογικα αυτο,θα εχει δέσμευση. Οταν τελειωσει, μπορεί να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη λύση αυτή τη στιγμή για φορητότητα είναι με Cosmote Neo. Το κανεις Neo μέσω της εφαρμογής, ενεργοποιείσαι με τον πρώτο μήνα δωρεάν (δίνει και απεριόριστα δεδομένα μέχρι τέλος Σεπτέμβρη νομίζω) και πριν τελειώσει ο μήνας στέλνεις ΑΛΠΑΚ και γυρνάς σε Frog 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kmpatra said:

Είναι καρτοσυμβολαιο λογικα αυτο,θα εχει δέσμευση. Οταν τελειωσει, μπορεί να το κανει.

Δεν θα εχει ομως μια περίοδο υπαναχώρησης; 7 ή 14 ημέρες;

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που εγινε η αίτηση σε κατάστημα όχι. Άλλωστε με την υπαναχώρηση θα γύριζε στην q. Αυτό που πρέπει να διευκρινίσεις είναι αν μπορεί να πάει σε καρτοκινητό τους δύο πρώτους μήνες πληρώνοντας τα δύο πάγια. Υπάρχει το ανάλογο πινακάκι στο συμβόλαιο που υπέγραψε. Από εκεί και πέρα τώρα δεν μας περιγράφεις τι χρήση κάνει ακριβώς. Γιατί αν γιατί ήθελε για τη φρογκ π.χ. 12 ευρώ το μήνα, αυτο που έκανε δεν το λες και ασύμφορο εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bebes said:

H cosmote τον... χαβά της.

Δεν ξερω πόσο καιρο(2-3 μήνες σίγουρα🤐) τους παίρνουμε τηλεφωνο, τους στελνουμε ηλεκτρονικά τα αιτήματα για μεταφορα ενος αριθμού στη frog, ανταπόκριση καμία.
Θελει η κόρη να μεταφερει τον αριθμο της απο Q και δεν μπορεί.
Χθες εκανε την απέλπιδα προσπάθεια, πήγε σε δυο καταστήματα cosmote  στη Θεσσαλονικη (το ενα ηταν το κεντρικό στην Ερμού) και σε εναν Γερμανό.
Της ειπαν αυτό που είπαν και την προηγούμενη φορα, "δεν ειχαν καρτες σιμ, μόνο για συμβόλαια".

Τελικα αγανάκτησε και εφτιαξε ενα "φοιτητικό" στον ΓΕΡΜΑΝΟ (10GB, 100sms, απεριοριστη ομιλία και 1€ στην κάρτα με 16€).

 

Γνωρίζει κανεις αν μπορει να κανει μεταφορα απο αυτό το πρόγραμμα στη frog;

Υπαρχει καταστημα frog στη Θεσσαλονίκη, το συζητουσαμε εδω πριν λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, kmpatra said:

Απο τη στιγμή που εγινε η αίτηση σε κατάστημα όχι. Άλλωστε με την υπαναχώρηση θα γύριζε στην q. Αυτό που πρέπει να διευκρινίσεις είναι αν μπορεί να πάει σε καρτοκινητό τους δύο πρώτους μήνες πληρώνοντας τα δύο πάγια. Υπάρχει το ανάλογο πινακάκι στο συμβόλαιο που υπέγραψε. Από εκεί και πέρα τώρα δεν μας περιγράφεις τι χρήση κάνει ακριβώς. Γιατί αν γιατί ήθελε για τη φρογκ π.χ. 12 ευρώ το μήνα, αυτο που έκανε δεν το λες και ασύμφορο εντελώς.

Με 10€ το μηνα θα ηταν οκ.

το πακετο με 8,90€ που δινει 10 GB και 200' ομιλιας της φτανει (+3GB που θα παιρνει απο την ανανεωση με payzy).
Δεν μιλάνε πολύ τα παιδια, το ιντερνετ χρησιμοποιούν.

Ρωτησε για δεσμευση και δεν της ειπαν, θα ζητησω να μου στειλει αν εχει καποιο συμβολαιο, ορους, οτιδήποτε.

Στην Λάρισα εντωμεταξύ, ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ κανει τη μεταφορα κανονικά, απλά δεν μπορει να ερθει εργάσιμες ωρες λογω δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Υπαρχει καταστημα frog στη Θεσσαλονίκη, το συζητουσαμε εδω πριν λιγο καιρο.

Το θέμα είναι: έχει σιμ για φορητότητα ή μόνο νέους αριθμούς;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bebes said:

H cosmote τον... χαβά της.

Δεν ξερω πόσο καιρο(2-3 μήνες σίγουρα🤐) τους παίρνουμε τηλεφωνο, τους στελνουμε ηλεκτρονικά τα αιτήματα για μεταφορα ενος αριθμού στη frog, ανταπόκριση καμία.
Θελει η κόρη να μεταφερει τον αριθμο της απο Q και δεν μπορεί.
Χθες εκανε την απέλπιδα προσπάθεια, πήγε σε δυο καταστήματα cosmote  στη Θεσσαλονικη (το ενα ηταν το κεντρικό στην Ερμού) και σε εναν Γερμανό.
Της ειπαν αυτό που είπαν και την προηγούμενη φορα, "δεν ειχαν καρτες σιμ, μόνο για συμβόλαια".

Τελικα αγανάκτησε και εφτιαξε ενα "φοιτητικό" στον ΓΕΡΜΑΝΟ (10GB, 100sms, απεριοριστη ομιλία και 1€ στην κάρτα με 16€).

 

Γνωρίζει κανεις αν μπορει να κανει μεταφορα απο αυτό το πρόγραμμα στη frog;

Εγώ θα ξεκινούσα να πάρω σε όλους τους Γερμανούς της Θεσσαλονίκης για να ρωτήσω ποιο κατάστημα έχει σιμ και θα πήγαινα συστημένος. Δεν έπρεπε να πέσει στην παγίδα του συμβολαίου αφού δεν το ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Το θέμα είναι: έχει σιμ για φορητότητα ή μόνο νέους αριθμούς;

Αφου κάνουν ταυτοποίηση στους νέους αριθμους, θα μπορουν να κάνουν και φορητότητα (λογικά). Αλλιώς θα χάσουν πολλους πελάτες και τσάμπα το ενοίκιο (κατά την ταπεινή μου γνώμη). 

49 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ θα ξεκινούσα να πάρω σε όλους τους Γερμανούς της Θεσσαλονίκης για να ρωτήσω ποιο κατάστημα έχει σιμ και θα πήγαινα συστημένος. Δεν έπρεπε να πέσει στην παγίδα του συμβολαίου αφού δεν το ήθελε.

Εγω στη θέση του φίλου θα έκανα χοντρά παράπονα στην κοσμοτε για την συμπεριφορά του καταστήματος. 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έρθω στο frog από το νέο F2G, γιατί βλέπω ότι με τα ίδια χρήματα (ελάχιστη ανανέωση χρόνου ομιλίας, €7-8 το μήνα ) παίρνω περισσότερα στο frog.

Η ερώτησή μου είναι αν με την ελάχιστη ανανέωση των 8 ευρώ κάθε μήνα μέσα από την εφαρμογή - αν ισχύει αυτό που βλέπω στη σελίδα του frog - παίρνω κάποιο μπόνους ή όχι.

Αυτά που διαβάζω εδώ με μπέρδεψαν: https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

Την ανανέωση θα την κάνω με κάρτα payzy.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ανανέωση 8€ δεν έχει κάποιο μπόνους. Από 10€ και πάνω (εγώ κάνω 10ευρη για να βάζω το πακέτο με τα 10GB) έχει +1.5GB bonus και ΑΥΤΑ είναι που διπλασιάζονται με την payzy. Δηλαδή σύνολο έχω 13.312 MB μετά από την ανανέωση και την ενεργοποίηση του πακέτου. Με λεπτά ομιλίας δεν έχω παρατηρήσει τι γίνεται.

Επιπλέον εγώ έχω αυτόματα 60' ανά μήνα χωρίς ανανέωση και μάλλον είναι αυτό που αναφέρεται στο site που παρέθεσες.



8bf20daf38a07e8fb3333a050b166f02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο χρόνο είναι 60' κάθε μήνα αυτόματα και άλλα 60' από την εφαρμογή που τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις μέσα στο μήνα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 2 μήνες μήνες στο Frog, καταγράφοντας κινήσεις που αφορούν διάρκεια λεπτών από διάφορα πακέτα-μπόνους, ιδού τα αποτελέσματα:

Έχει κανείς ιδία γνώμη;

NP: National Pack 

Screenshot_2023-09-02-23-33-37-605.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο τέλος του μήνα η σύζυγος θα κάνει ταξιδάκι στην Αίγυπτο, ξέρει κανείς τι παίζει με πακέτα ομιλίας και data (κυρίως) ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

ναι τελικά αυτή μάλλον είναι η λύση.......travel sim και διαμοιρασμός των data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...