Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 23/8/2023 at 12:22 ΜΜ, nikos21r said:

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά τα απεριόριστα με 10,90 έχουμε περιθώριο να τα πάρουμε μέχρι 17/9 τα μεσάνυχτα. 

Να φανταστώ ότι και οι κάρτες voucher, πήραν παράταση, σωστά;
https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, user_one said:

Να φανταστώ ότι και οι κάρτες voucher, πήραν παράταση, σωστά;
https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Η παράταση ισχύει μόνο για το frog ή και για what's up;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2023 at 4:28 ΜΜ, gag said:

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Εσύ σαφέστατος είσαι, απλώς ρωτάω για να βεβαιωθώ γιατί θέλω να το κάνω τώρα που θα ανανεώσω και φοβάμαι μη μείνω τον δεύτερο μήνα χωρίς δεδομένα. Εάν δώσω 10 ευρώ στο κατάστημα και μου κάνουν την ανανέωση θα πάρω 500 + 500mb για τους δύο επόμενους μήνες?

Σε Γερμανος τουλαχιστον, ναι.

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2023 at 11:28 ΠΜ, user_one said:

Να φανταστώ ότι και οι κάρτες voucher, πήραν παράταση, σωστά;
https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Τι σχέση έχουν τα voucher με την καλοκαιρινή προσφορά; Σύμφωνα με το wifi greece η προωθητικη με τα απεριόριστα στο vouchers των 12€ ισχύει έως 31/08.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσες μέρες μπορώ να ενεργοποιήσω τα 60' του   καλωσορίσματος που τα ενεργοποιώ από το app;
Γιατί πλέον τα λεπτά του καλωσορίσματος τελειώνουν μετά από τα λεπτά που έχω μαζέψει άρα δεν μπορώ να τα καταναλωσω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teo010 said:

Μετά από πόσες μέρες μπορώ να ενεργοποιήσω τα 60' του   καλωσορίσματος που τα ενεργοποιώ από το app;
Γιατί πλέον τα λεπτά του καλωσορίσματος τελειώνουν μετά από τα λεπτά που έχω μαζέψει άρα δεν μπορώ να τα καταναλωσω

Μέσα σε 30 μέρες όποτε θέλεις. Το έχω πάθει κι εγώ, είναι πολύπλοκο να τα συνδυάσεις. Για να αξίζει να κάνεις rollover θα έπρεπε το μπόνους να καταναλώνεται πρώτο. Εγώ πχ. που μιλάω λίγο, δεν το χρησιμοποιώ ποτέ και σκέφτομαι τώρα να αφήσω να χαθούν τα λεπτά που έχω αγοράσει και να αρχίσω να ξαναπαίρνω δύο-τρεις μήνες πριν λήξει το μπόνους.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gag said:

Μέσα σε 30 μέρες όποτε θέλεις. Το έχω πάθει κι εγώ, είναι πολύπλοκο να τα συνδυάσεις. Για να αξίζει να κάνεις rollover θα έπρεπε το μπόνους να καταναλώνεται πρώτο. Εγώ πχ. που μιλάω λίγο, δεν το χρησιμοποιώ ποτέ και σκέφτομαι τώρα να αφήσω να χαθούν τα λεπτά που έχω αγοράσει και να αρχίσω να ξαναπαίρνω δύο-τρεις μήνες πριν λήξει το μπόνους.

Καθόλου πολύπλοκο. Απλώς θα ενεργοποιήσεις ένα πακέτο ακόμη, 2-3 ημέρες μετά την ημερομηνία που μπαίνει το μπόνους. Θα αλλάξεις δηλαδή τον κύκλο του rollover. Έτσι, για τις 27-28 ημέρες το μπόνους-δωρο θα έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση και (αν δε το καταναλώσεις νωρίτερα) για 2-3 ημέρες θα καταναλώνεις από το πακέτο, μέχρι να ξανά γίνει το rollover.

Με αυτόν τον τρόπο ουσιαστικά κάνεις καβάτζα λεπτά του πακέτου για τον επόμενο χρόνο που δε θα ισχύει το μπόνους. Βέβαια επειδή είναι 3λεπτα φεύγουν μπαμ μπαμ όμως είναι δώρο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gpapas640 said:

Καθόλου πολύπλοκο. Απλώς θα ενεργοποιήσεις ένα πακέτο ακόμη, 2-3 ημέρες μετά την ημερομηνία που μπαίνει το μπόνους.

Έχω περίπου 500 λεπτά προς όλους, αν βάλω το επόμενο πακέτο 2-3 μέρες μετά την ημερομηνία που μπαίνει το μπόνους δεν θα χαθούν τα λεπτά που έχω μαζέψει;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Teo010 said:

Έχω περίπου 500 λεπτά προς όλους, αν βάλω το επόμενο πακέτο 2-3 μέρες μετά την ημερομηνία που μπαίνει το μπόνους δεν θα χαθούν τα λεπτά που έχω μαζέψει;

Εσυ θα βλέπεις την ημερομηνία λήξης των αγορασμενων πακετων και εάν θέλεις να συντηρείς τη καβάντζα θα αγοράζεις το ίδιο πακετο πριν την ημερομηνία λήξης ώστε να ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης και να μην τα χάσεις. 

Το μπόνους δωρεαν 60' έχει διαφορετική ημερομηνία λήξης 30 μέρες και δεν ανανεώνεται. 

Εάν θέλεις να καταναλώνεται πρωτα το μπόνους, θα ενεργοποιήσεις το δωρεάν μπόνους 1 μέρα μετά από την τελευταία αγορα κανονικού πακετου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι στη q και σκέφτομαι να μεταφέρω το νούμερο στη frog καθότι πλέον φαίνεται να είναι πιο οικονομική. Κατά βάση χρησιμοποιώ μόνο ίντερνετ. Το πακέτο 6 γιγα στα 5.35 € για 25 μέρες που αναφέρει για "web navigation" τι σημαίνει; έχει άλλο πακέτο για χρήση streaming, social apps κτλ; λογικά όχι αλλά είπα να ρωτήσω. Έχει γενικά οικονομικά πακέτα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ecatodarcus said:

Καλημέρα,

Είμαι στη q και σκέφτομαι να μεταφέρω το νούμερο στη frog καθότι πλέον φαίνεται να είναι πιο οικονομική. Κατά βάση χρησιμοποιώ μόνο ίντερνετ. Το πακέτο 6 γιγα στα 5.35 € για 25 μέρες που αναφέρει για "web navigation" τι σημαίνει; έχει άλλο πακέτο για χρήση streaming, social apps κτλ; λογικά όχι αλλά είπα να ρωτήσω. Έχει γενικά οικονομικά πακέτα;

Ευχαριστώ

Ολα τα πακέτα ίντερνετ ειναι γενικής χρήσης. Ρίξε μία ματιά σε ολα τα πακέτα στο σαιτ του φρογκ και με βάση τις ανάγκες σου θα δεις εαν θα σου ειναι οικονομικό. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2023 at 8:55 ΠΜ, VIPdriver said:

Ολα τα πακέτα ίντερνετ ειναι γενικής χρήσης. Ρίξε μία ματιά σε ολα τα πακέτα στο σαιτ του φρογκ και με βάση τις ανάγκες σου θα δεις εαν θα σου ειναι οικονομικό. 

Ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ. Μια εωρτηση. Θελω να ελεγχω ενα αριθμο φρογκ απο το κινητο μου που βρισκεται ομως σε αλλη συσκευη. Κανω την επιβεβαιωση με το sms. Το θεμα ειναι οτι με πεταει καθε μερα εξω και πρεπει να ξαναστελνω μηνυμα. Υπαρχει καποιος τροπος να μενει μεσα; Ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιω (whatsup, cu, q) μενει συνδεδεμενο, μονο εδω το βλεπω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dimitris6694 said:

Καλημερα στο φορουμ. Μια εωρτηση. Θελω να ελεγχω ενα αριθμο φρογκ απο το κινητο μου που βρισκεται ομως σε αλλη συσκευη. Κανω την επιβεβαιωση με το sms. Το θεμα ειναι οτι με πεταει καθε μερα εξω και πρεπει να ξαναστελνω μηνυμα. Υπαρχει καποιος τροπος να μενει μεσα; Ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιω (whatsup, cu, q) μενει συνδεδεμενο, μονο εδω το βλεπω αυτο.

Κάνε εγγραφή τον αριθμό στο cosmote app. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dimitris6694 said:

Το θεμα ειναι οτι με πεταει καθε μερα εξω και πρεπει να ξαναστελνω μηνυμα.

Παράξενο είναι το "καθε μέρα" που λες. Κανονικά μια φορά το μήνα ζητάει επιβεβαίωση.  Δοκίμασε και με την εφαρμογή cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitris6694 said:

Καλημερα στο φορουμ. Μια εωρτηση. Θελω να ελεγχω ενα αριθμο φρογκ απο το κινητο μου που βρισκεται ομως σε αλλη συσκευη. Κανω την επιβεβαιωση με το sms. Το θεμα ειναι οτι με πεταει καθε μερα εξω και πρεπει να ξαναστελνω μηνυμα. Υπαρχει καποιος τροπος να μενει μεσα; Ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιω (whatsup, cu, q) μενει συνδεδεμενο, μονο εδω το βλεπω αυτο.

Να μην συνδέεσαι με δεδομένα Cosmote στην εφαρμογή είναι πιθανότατα η λύση. Από τις ρυθμίσεις του κινητού απαγόρευσε την χρήση δεδομένων στην εφαρμογή και να μπαίνεις μόνο με WiFi. 

Όταν μπαίνεις με δεδομένα άλλου κινητού Cosmote στην εφαρμογή τότε ζητάει επιβεβαίωση 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πριν από 3 μήνες περίπου πήγα σε ένα από τα ελάχιστα καταστήματα Frog για να πάρω 2 νέες Sim για σκοπούς χρήσης μόνο για το καλοκαίρι. Σήμερα μπαίνοντας στο Cosmote app βλέπω και για τους 2 αριθμούς ότι πρέπει να προσθέσω υπόλοιπο ώστε να μην φραγούν οι αριθμοί. Πέραν αυτού σε μία εβδομάδα περίπου έληγε και το όποιο υπόλοιπο το οποίο διαρκεί 2 μήνες.

Υπάρχει τελικά τρόπος να διατηρώ αυτούς τους αριθμούς χωρίς να πραγματοποιώ ανανεώσεις υπολοίπων ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zeovani said:

Καλησπέρα σας,

Πριν από 3 μήνες περίπου πήγα σε ένα από τα ελάχιστα καταστήματα Frog για να πάρω 2 νέες Sim για σκοπούς χρήσης μόνο για το καλοκαίρι. Σήμερα μπαίνοντας στο Cosmote app βλέπω και για τους 2 αριθμούς ότι πρέπει να προσθέσω υπόλοιπο ώστε να μην φραγούν οι αριθμοί. Πέραν αυτού σε μία εβδομάδα περίπου έληγε και το όποιο υπόλοιπο το οποίο διαρκεί 2 μήνες.

Υπάρχει τελικά τρόπος να διατηρώ αυτούς τους αριθμούς χωρίς να πραγματοποιώ ανανεώσεις υπολοίπων ?

Για να συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις, θα πρεπει να κάνεις ανανέωση κάθε 3 μήνες. Για να μην χάσεις το υπόλοιπο χρημάτων θα πρέπει να κάνεις ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Για να συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις, θα πρεπει να κάνεις ανανέωση κάθε 3 μήνες. Για να μην χάσεις το υπόλοιπο χρημάτων θα πρέπει να κάνεις ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

Σε ευχαριστώ. Μεταφορά υπολοίπου από Frog σε άλλο αριθμό Frog ή cosmote μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zeovani said:

Σε ευχαριστώ. Μεταφορά υπολοίπου από Frog σε άλλο αριθμό Frog ή cosmote μπορώ να κάνω?

Δεν γίνεται. Μεταξύ αριθμών what's up γίνεται αλλά εδώ και λίγο καιρό ανακοίνωσαν ότι δεν θα ανανεώνει τίποτα. 

Εάν ψάχνεις εταιρία μόνο για συντήρηση αριθμου, το νέο F2G επιτρέπει ανανέωση από 1 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Κάνε εγγραφή τον αριθμό στο cosmote app. 

Τη κατεβασα. Να δουμε πως θα παει.

1 hour ago, gag said:

Παράξενο είναι το "καθε μέρα" που λες. Κανονικά μια φορά το μήνα ζητάει επιβεβαίωση.  Δοκίμασε και με την εφαρμογή cosmote.

Κ ομως φιλε μ. Αλλιως δεν θα με ενοχλουσε τοσο

48 minutes ago, paanos said:

Να μην συνδέεσαι με δεδομένα Cosmote στην εφαρμογή είναι πιθανότατα η λύση. Από τις ρυθμίσεις του κινητού απαγόρευσε την χρήση δεδομένων στην εφαρμογή και να μπαίνεις μόνο με WiFi. 

Όταν μπαίνεις με δεδομένα άλλου κινητού Cosmote στην εφαρμογή τότε ζητάει επιβεβαίωση 

Με wifi εμπαινα. Οταν ειχα γενικα τα δεδομενα ανοιχτα δεν ανοιγα την εφαρμογη. Ισως το επιανε ομως δε ξερω.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...