Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, bebes said:

Καλησπέρα, να κανω δυο ερωτήσεις:

Σε περίπτωση που η cosmote μου δίνει (λόγω μεταφοράς του σταθερού) 3 Giga και 1000' σε αριθμό frog, πόσα χρήματα πρέπει να βαζω σε ανανεώσεις για να κρατάω ενεργή τη γραμμή;  8€ ανα δίμηνο;

Μπορώ να μεταφέρω χρήματα απο εναν αριθμό Frog σε εναν άλλο (ιδιο ΑΦΜ  αν αυτό παίζει καποιο ρόλο);

 

Ευχαριστώ

Αν θέλεις να μένουν μέσα τα χρήματα σου, πρέπει να βάζεις 8€ ανά δίμηνο. Αλλιώς μπορείς και ανά τρίμηνο, αλλά στους 2 μήνες θα μηδενίζεται το υπόλοιπό σου. Όσον αφορά την μεταφορά χρημάτων, δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία όπως σου έγραψε και ο @Mobileras

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει τελικα διπλασιασμό αυτή την εβδομάδα τότε πέφτουμε στο σενάριο που ειχα γράψει πριν 2 χρονια, ότι δηλ πλέον ξεκιναει τον διπλασιασμό την 1η Δευτέρα κάθε έτους-πρωτοχρονιά και κανει reset, αν χρειαστει (δεν συμπέσει), την Δευτέρα του Πάσχα. Αρα για φέτος λογικά θα έχουμε στις 17/4 πάλι.

https://myphone.gr/forum/topic/26782/page/535/?tab=comments#comment-6944820

 

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2023 at 2:32 ΜΜ, belial said:

Να κάνω την ερώτηση της εβδομάδας; Είναι εβδομάδα διπλασιασμού; 😊

Βασικά ποιον διπλασιασμό εννοείται; Τα 60 '+60' που γράφει στο site ότι θα βάζει κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ποιον διπλασιασμό εννοείται; Τα 60 '+60' που γράφει στο site ότι θα βάζει κάθε μήνα;
Κάθε δεύτερη εβδομάδα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Teo010 said:

Βασικά ποιον διπλασιασμό εννοείται; Τα 60 '+60' που γράφει στο site ότι θα βάζει κάθε μήνα;

Το πακέτο που κοστίζει 3,02 €, κάθε δεύτερη εβδομάδα δίνει 120 λεπτά αντί για 60. Φαίνεται και στο frog app.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akar2015 said:

Το πακέτο που κοστίζει 3,02 €, κάθε δεύτερη εβδομάδα δίνει 120 λεπτά αντί για 60. Φαίνεται και στο frog app.

Ακριβώς αυτό! Αφού φαίνεται στο frog app γιατί κάθε τόσο γίνονται εδώ στο νήμα τέτοιες συζητήσεις με πολλά μηνύματα, όπως τώρα, για το πότε είναι εβδομάδα διπλασιασμού. Όποιος ενδιαφέρεται ας κατεβάσει το app ας το ανοίξει να δει. Τι τον εμποδίζει να το κάνει; Πραγματικά έχω απόρία.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, opmgls said:

Ακριβώς αυτό! Αφού φαίνεται στο frog app γιατί κάθε τόσο γίνονται εδώ στο νήμα τέτοιες συζητήσεις με πολλά μηνύματα, όπως τώρα, για το πότε είναι εβδομάδα διπλασιασμού. Όποιος ενδιαφέρεται ας κατεβάσει το app ας το ανοίξει να δει. Τι τον εμποδίζει να το κάνει; Πραγματικά έχω απόρία.

Μην έχεις απορίες φίλε μου. Η συζήτηση γίνεται κάθε τόσο. επειδή υπάρχουν καινούργια άτομα στην frog και δεν ξέρουν ούτε από διπλασιασμούς, ούτε να χειριστούν καλά το app. Να μην απαντήσει κάποιος που ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμένη εβδομάδα δεν είχε 2πλασιασμο και έπρεπε να έχει την τρέχουσα εβδομάδα. Όμως ουτε την τρέχουσα εβδομάδα έχει. Αυτό συζητούμε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mobileras said:

Την προηγουμένη εβδομάδα δεν είχε 2πλασιασμο και έπρεπε να έχει την τρέχουσα εβδομάδα. Όμως ουτε την τρέχουσα εβδομάδα έχει. Αυτό συζητούμε. 

OK, καλώς. Είναι σε κάποιους όρους χρήσης ότι κάθε 2 εβδομάδες έχει διπλασιασμό ή απλά όποτε θέλει δίνει προσφρορά στο άσχετο και τυχαίνει εδώ και καιρό να δίνει την συγκεκριμένη προσφορά στο τακτό χρονικό διάστημα των 2 εβδομάδων;
Ρωτάω γιατί είμαι q και σκέφτομαι να παω frog. Αλλά άμα η q μονιμοποιεί τα 15νθημερα countdowns (ενώ τα ίδια διαρκούσαν μήνα) και η frog καταργεί τις μόνιμες βολικές 15νθημερες προσφορές της, δεν πάμε καθόλου καλά...  😒
Υπάρχει και μια θεωρία (σαν συνομωσίας μου φαίνεται) που διάβασα στο φορουμ περί Πάσχα και εκλογών και ότι αυτό φταίει που όλα είναι εκτός συγχρονισμού στις τηλεφωνικές εταιρίες και απόρροια αυτού η περίεργη εμφάνιση ή εξαφάνιση των περιοδικών προσφορών.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε συγκυρία ΔΕΝ είναι, όπως νομίζει η συντριπτική πλειοψηφία των απλών πολιτών (>90%), "ανάλογα",

ΑΛΛΑ: ΠΑΝΤΑ γίνεται "χρήση" της προς όφελος των κατεχόντων.

Όπως θα έκανε και ΚΑΘΕ "απλός πολίτης" ΕΑΝ βρισκόταν στη θέση των "κατεχόντων".

Από κει και πέρα, εάν "επιμένει" ο "απλός" να τα βλέπει όπως "συνήθισε":

1) ΑΣ πάθει μπας και μάθει, έστω σε 2-3 χιλιετίες από τώρα.

ή

2) ΑΣ βρεθεί στη θέση των "κατεχόντων" να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ "πως" και "γιατί" θα έκαμνε όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, opmgls said:

OK, καλώς. Είναι σε κάποιους όρους χρήσης ότι κάθε 2 εβδομάδες έχει διπλασιασμό ή απλά όποτε θέλει δίνει προσφρορά στο άσχετο και τυχαίνει εδώ και καιρό να δίνει την συγκεκριμένη προσφορά στο τακτό χρονικό διάστημα των 2 εβδομάδων;

Τα τελευταία χρόνια δίνει τη μία εβδομάδα 60 και την άλλη 60+60. Τώρα ξαφνικά δεν έδωσε 60+60 για 2 εβδομάδες συνεχόμενες και παραξενευτήκαμε. 

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο. Προσωπικά έχω μαζέψει πάνω από 1700 λεπτά και ακόμη και να μείνει ως σκέτο 60αρι χωρίς τον 2πλασιασμο θα συνεχίσω να ταιζω 3ευρα κάθε μήνα μέχρι να καταναλωσω όλη τη καβάτζα. Μετά βλέπω προς τα που θα κινηθώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, akar2015 said:

Το πακέτο που κοστίζει 3,02 €, κάθε δεύτερη εβδομάδα δίνει 120 λεπτά αντί για 60. Φαίνεται και στο frog app.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

9 ώρες πριν, opmgls said:

Πραγματικά έχω απόρία.

Επίτηδες το έκανα για να απαντήσεις ώστε να μην πιάνεις άδικα χώρο στο site ...🙃

Σου απάντησε ο φίλος johnnykap1 ...

Link to comment
Share on other sites

Αν έκοψαν τα 60 +60, τουλάχιστον δείτε αν κρατήσανε τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο στα 60. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχειτε, δεν θα το εκοψαν. Την Δευτερα θα ξαναέχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανονικά εβδομάδα διπλασιασμού

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, taliban said:

Εχουμε κανονικά εβδομάδα διπλασιασμού

Ακριβώς, μόλις το έβαλα, στην εφαρμογή Android δε φαίνεται (με καθάρισμα όλων των δεδομένων και ξανά login) αλλά το λέει στο 1330 αρά ισχύει αυτό που είπε ο @runner70

On 11/4/2023 at 3:14 ΜΜ, runner70 said:

Αν δεν εχει τελικα διπλασιασμό αυτή την εβδομάδα τότε πέφτουμε στο σενάριο που ειχα γράψει πριν 2 χρονια, ότι δηλ πλέον ξεκιναει τον διπλασιασμό την 1η Δευτέρα κάθε έτους-πρωτοχρονιά και κανει reset, αν χρειαστει (δεν συμπέσει), την Δευτέρα του Πάσχα. Αρα για φέτος λογικά θα έχουμε στις 17/4 πάλι.

https://myphone.gr/forum/topic/26782/page/535/?tab=comments#comment-6944820

 

 

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 3:53 ΜΜ, opmgls said:

Ακριβώς αυτό! Αφού φαίνεται στο frog app γιατί κάθε τόσο γίνονται εδώ στο νήμα τέτοιες συζητήσεις με πολλά μηνύματα, όπως τώρα, για το πότε είναι εβδομάδα διπλασιασμού. Όποιος ενδιαφέρεται ας κατεβάσει το app ας το ανοίξει να δει. Τι τον εμποδίζει να το κάνει; Πραγματικά έχω απόρία.

Εχει frog η κόρη μου κ ο πατέρας μου. Επειδή το frog app θέλει επιβεβαίωση κάθε μήνα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω,  διαχειρίζομαι τα νούμερα από την εφαρμογή της cosmote.
Άλλος ένας λόγος για να σου λυθεί η απορία.

Link to comment
Share on other sites



 


Καλημέρα κ Χριστός Ανέστη σε όλους.
Έκανα εκκαθάριση δεδομένων αλλά πάλι δεν δείχνει διπλασιασμό...54e7639d7295f55093d8b40eea7e2d09.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ανανέωση μέσω της εφαρμογής (χρήση πιστωτικής) αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με cosmote id. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;
Μπορώ να προχωρήσω και χωρίς id, απλά θα ήθελα να γνωρίζω.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τον διπλασιασμό άρα πάμε σχεδόν μέχρι τέλους του έτους βδομάδα παρά βδομάδα. 11/12/23 θα είναι η τελευταία εβδομάδα διπλασιασμού του έτους. Μετά θα έχουμε άλλο ένα 2βδόμαδο κενό όπως τώρα και μετά πάλι στις 1/1/24.

 

1 ώρα πριν, GTHOM said:

Καλημέρα κ Χριστός Ανέστη σε όλους.
Έκανα εκκαθάριση δεδομένων αλλά πάλι δεν δείχνει διπλασιασμό...

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ενα από τα σενάρια που λέμε ότι δεν ενημερώνεται πάντα σωστά το app της και για αυτό να συμβουλευομαστε ή το forum ή το τηλ στο 1330. Και σε μένα το ιδιο. Εκκαθάριση τα πάντα, στήσιμο από την αρχή και ακόμα δεν δείχνει τον διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τον διπλασιασμό άρα πάμε σχεδόν μέχρι τέλους του έτους βδομάδα παρά βδομάδα. 11/12/23 θα είναι η τελευταία εβδομάδα διπλασιασμού του έτους. Μετά θα έχουμε άλλο ένα 2βδόμαδο κενό όπως τώρα και μετά πάλι στις 1/1/24.
 
Ενα από τα σενάρια που λέμε ότι δεν ενημερώνεται πάντα σωστά το app της και για αυτό να συμβουλευομαστε ή το forum ή το τηλ στο 1330. Και σε μένα το ιδιο. Εκκαθάριση τα πάντα, στήσιμο από την αρχή και ακόμα δεν δείχνει τον διπλασιασμό.
Και πως βάζουμε χρόνο ομιλίας??
Μέσα από το app δεν δείχνει 60+60.
Μπορούμε και αλλιώς να βάλουμε??
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GTHOM said:

Και πως βάζουμε χρόνο ομιλίας??
Μέσα από το app δεν δείχνει 60+60.
Μπορούμε και αλλιώς να βάλουμε??
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχει σημασία τι γραφει η εικονα. Σημασια εχει να είναι εβδομάδα 2πλασιασμου. Αγοράζεις κανονικά το πακετο των 3.02€ και θα σου ερθει σμσ που θα σου λεει οτι πηρες 60 δωρο. Θα φαινεται και στα υπόλοιπα του app.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...