Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, soleman said:

Eυχαριστώ πολύ, η πλάκα είναι ότι πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και μου είπαν, μόνο τηλεφωνικά να  δώσω τα στοιχεία μου, η να περάσω από κατάστημα

Γνώμη μου, μην δίνεις τηλεφωνικά προσωπικά στοιχεία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Γνώμη μου, μην δίνεις τηλεφωνικά προσωπικά στοιχεία. 

Έτσι κι αλλιώς μετά τη συμπλήρωση της φόρμας σε παίρνουν τηλ για επιβεβαίωση στοιχείων.. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kalitexnis_g said:

Έτσι κι αλλιώς μετά τη συμπλήρωση της φόρμας σε παίρνουν τηλ για επιβεβαίωση στοιχείων.. 

Άλλο να τα δίνεις μόνος σου και άλλο να στα λένε αυτοί και εσύ να τα επιβεβαιώνεις (γνώμη μου). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παιδιά σίγουρα το easy transfer δεν αφορά το Frog; Στο site λέει καρτοκινητό Cosmote, δεν διευκρινίζει..

Ναι δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

έκανα εγραφη στο, payzy μου ήρθε μήνυμα για απεριόριστα αλλά στην εφαρμογή δεν φαίνονται!
Edit. στο cosmote app φαίνονται κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρω τον αριθμό του πατέρα μου στη frog, το θέμα είναι ότι κινητό έχει το κλασικό με κουμπιά. Για να διαχειρίζομαι τη σύνδεση του, πακέτα, ανανεώσεις κλπ, θα μπαίνω από το δικό μου κινητό στην εφαρμογή, θα γράφω τον αριθμό του και θα συνδέομαι? Η υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρω τον αριθμό του πατέρα μου στη frog, το θέμα είναι ότι κινητό έχει το κλασικό με κουμπιά. Για να διαχειρίζομαι τη σύνδεση του, πακέτα, ανανεώσεις κλπ, θα μπαίνω από το δικό μου κινητό στην εφαρμογή, θα γράφω τον αριθμό του και θα συνδέομαι? Η υπάρχει άλλος τρόπος?
καλύτερα νομίζω μέσω cosmote app

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, savvas15 said:

Θα μεταφέρω τον αριθμό του πατέρα μου στη frog, το θέμα είναι ότι κινητό έχει το κλασικό με κουμπιά. Για να διαχειρίζομαι τη σύνδεση του, πακέτα, ανανεώσεις κλπ, θα μπαίνω από το δικό μου κινητό στην εφαρμογή, θα γράφω τον αριθμό του και θα συνδέομαι? Η υπάρχει άλλος τρόπος?

Κατεβάζεις το frog app και συνδέεις τον αριθμό του. Θα του έρθει 1 σμσ με κωδικό επιβεβαίωσης. 

Εάν έχεις και εσυ φρογκ, τότε μπορείς να κατεβάσεις το app της cosmote και να κάνεις την ίδια διαδικασία που έγραψα. 

Απλά στο app της frog θα μπορείς να του ενεργοποιήσεις και τα διάφορα δώρα ως νέος συνδρομητής και θα μπορείς να βλέπεις πότε είναι εβδομάδα 60+60 λεπτά με 3,02€.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ frog έχω. Κωδικός επιβεβαιώσης θα έρχεται κάθε φορα που θα θέλω να συνδεθώ για λογαριασμό του πατέρα μου, η μονο την πρώτη φορα?
Στο κοσμοτέ app βλέπω έχει προσθήκη αριθμού κοσμοτέ. Αν προσθέσω τον αριθμό του πατέρα μου, μπορώ να διαχειρίζομαι από εκεί k τους δυο αριθμούς με το που ανοιγω την εφαρμογή? Η πάλι θα μου έρχεται κωδικός επιβεβαιώσεις για τον αριθμό του πατέρα μου? Ρωτάω γιατί σε κάνα μηνα που λήγει k το συμβόλαιο της μάνας μου στη wind, θα τη φέρω k αυτή στη frog, οποτε θα διαχειρίζομαι τρεις λογαριασμούς k ψάχνω τον ευκολότερο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, savvas15 said:

Κι εγώ frog έχω. Κωδικός επιβεβαιώσης θα έρχεται κάθε φορα που θα θέλω να συνδεθώ για λογαριασμό του πατέρα μου, η μονο την πρώτη φορα?
Στο κοσμοτέ app βλέπω έχει προσθήκη αριθμού κοσμοτέ. Αν προσθέσω τον αριθμό του πατέρα μου, μπορώ να διαχειρίζομαι από εκεί k τους δυο αριθμούς με το που ανοιγω την εφαρμογή? Η πάλι θα μου έρχεται κωδικός επιβεβαιώσεις για τον αριθμό του πατέρα μου? Ρωτάω γιατί σε κάνα μηνα που λήγει k το συμβόλαιο της μάνας μου στη wind, θα τη φέρω k αυτή στη frog, οποτε θα διαχειρίζομαι τρεις λογαριασμούς k ψάχνω τον ευκολότερο τρόπο

Η εφαρμογή της κοσμοτε δέχεται πολλα νουμερα. Η εφαρμογή της φρογκ μόνο ένα. Μία μόνο φορά θα έρθει σμσ επιβεβαίωσης στον αριθμό που θα προσθετεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 12:05 ΜΜ, tolisfar said:

έκανα εγραφη στο, payzy μου ήρθε μήνυμα για απεριόριστα αλλά στην εφαρμογή δεν φαίνονται!
Edit. στο cosmote app φαίνονται κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Και εγώ 31/12 πήρα τα απεριόριστα για ένα μηνα, το δώρο από το καλοκαίρι (ναι το άφησα για τελευταία στιγμή). Και το βλέπω μόνο από το cosmote app... 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 7:22 ΜΜ, Tsino said:

Ανακοινώθηκε από 5 Φεβρουαρίου και μετά 

ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TIΣ MEIΩΣEIΣ XPEΩΣEΩN KAI AΛΛEΣ AΛΛAΓEΣ ΣTHN KAPTOKINHTH ME IΣXY AΠO 05/02 MΠEΣ EΔΩ https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_kartokinitis_21122022.pdf

 

 

 

 

Δηλαδή, από 5 Φεβρουαρίου 2023 όσοι έχουμε FROG παραμένουμε στην ελάχιστη ανανέωση κάρτας των 12 ευρώ απ' τον περιπτερά και όσοι έχουν What's Up ή Cosmokarta ανεβαίνουν απ' τα 12 στα 15 ευρώ;;;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, cosmotakis said:

Δηλαδή, από 5 Φεβρουαρίου 2023 όσοι έχουμε FROG παραμένουμε στην ελάχιστη ανανέωση κάρτας των 12 ευρώ απ' τον περιπτερά και όσοι έχουν What's Up ή Cosmokarta ανεβαίνουν απ' τα 12 στα 15 ευρώ;;;

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ονλάιν ανανέωση στο φρογκ παραμενει 10€, για τους υπόλοιπους ονλάιν 12€ και σε φυσική κάρτα όλοι 15€.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 10:29 ΜΜ, savvas15 said:

Κι εγώ frog έχω. Κωδικός επιβεβαιώσης θα έρχεται κάθε φορα που θα θέλω να συνδεθώ για λογαριασμό του πατέρα μου, η μονο την πρώτη φορα?
Στο κοσμοτέ app βλέπω έχει προσθήκη αριθμού κοσμοτέ. Αν προσθέσω τον αριθμό του πατέρα μου, μπορώ να διαχειρίζομαι από εκεί k τους δυο αριθμούς με το που ανοιγω την εφαρμογή? Η πάλι θα μου έρχεται κωδικός επιβεβαιώσεις για τον αριθμό του πατέρα μου? Ρωτάω γιατί σε κάνα μηνα που λήγει k το συμβόλαιο της μάνας μου στη wind, θα τη φέρω k αυτή στη frog, οποτε θα διαχειρίζομαι τρεις λογαριασμούς k ψάχνω τον ευκολότερο τρόπο

 

Μια φορα θα του ερθει μονο για εκεινες τις μερες. Αν αλλαξεις στο frog app και βαλεις μετα το δικο σου νουμερο, οταν θα ξαναχρειαστεις να βαλεις του πατερα σου, θα πρεπει να ξαναρθει κωδικος επιβεβαιωσης. Γενικα δεν ειναι μια φορα και ξεμπερδεψες. Για αυτο προσεθεσε τα στην εφαρμογη της cosmote.

Αν ανανεωσεις απο το cosmote app στην προσθηκη χρηματων χανεις τα 2€ κουπονι προς box και  τα εξτρα λεπτα προς frog για τον επομενο μηνα.

Γενικα δυστυχως δεν εχεις full functionality.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, runner70 said:

 

Αν ανανεωσεις απο το cosmote app στην προσθηκη χρηματων χανεις τα 2€ κουπονι προς box και  τα εξτρα λεπτα προς frog για τον επομενο μηνα.

Γενικα δυστυχως δεν εχεις full functionality.

Τα 600 λεπτά προς frog δεν τα χάνεις. Τα δίνει κανονικά. 
Παίρνεις και τα 60' προς όλους που δίνει κάθε μήνα τον πρώτο χρόνο.
Αυτά που χάνονται είναι άλλα τόσα (600' + 60' αντίστοιχα) που δίνονται μόνο μέσα από το frog app.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, balkos said:

Τα 600 λεπτά προς frog δεν τα χάνεις. Τα δίνει κανονικά. 
Παίρνεις και τα 60' προς όλους που δίνει κάθε μήνα τον πρώτο χρόνο.
Αυτά που χάνονται είναι άλλα τόσα (600' + 60' αντίστοιχα) που δίνονται μόνο μέσα από το frog app.

ναι τα +έτξρα 600 προς frog εννοουσα αλλα χανεις και τα + έξτρα 60' προς ολους ενεργοποιώντας το πακέτο 3€ ; παρολο που βρισκεσαι σε εβδομαδα διπλασιασμού ; Εχω την εντυπωση οτι τα παιρνεις τα τελευταια.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Αλλο τα extra 60' απο νεα sim τους πρωτους 12 μηνες απο την ενεργοποιηση sim ( μεσω frog app)

Και αλλο τα +60' ανα δευτερολεπτο, δλδ 120' συνολικα απο ενεργοποιηση πακετου με -3,02Ε. Αυτα δινονται ειτε μεσω frog app, ειτε My Cosmote app και με οποιοδηποτε τροπο ενεργοποιησης (πχ sms στο 1330 η κληση σε αυτο), οταν ειναι βδομαδα διπλασιασμου οπως η επομενη (16-22/1/2023).

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pppe said:

Αλλο τα extra 60' απο νεα sim τους πρωτους 12 μηνες απο την ενεργοποιηση sim ( μεσω frog app)

Και αλλο τα +60' ανα δευτερολεπτο, δλδ 120' συνολικα απο ενεργοποιηση πακετου με -3,02Ε. Αυτα δινονται ειτε μεσω frog app, ειτε My Cosmote app και με οποιοδηποτε τροπο ενεργοποιησης (πχ sms στο 1330 η κληση σε αυτο), οταν ειναι βδομαδα διπλασιασμου οπως η επομενη (16-22/1/2023).

Ναι. Έτσι είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό υπάρχει αυτή η προσφορά της WifiGreece με την κάρτα των Frog Voucher 12€ (30 GB + 400′ National + 800′ to frog ) ? (https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/)

Έχω Whats Up θα με ενδιαφέρουν τα Gb, οπότε έλεγα να κάνω αλλαγή σε frog. Η τιμή για τα data και την ομιλία όπου είναι ανά δευτερόλεπτο μου αρκεί, απλά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα ισχύει η προφορά αυτή, γι' αυτό ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος αν τρέχει ως προσφορά καιρό για να υποθέσω αν πρόκειται να συνεχιστεί  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, albiz said:

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό υπάρχει αυτή η προσφορά της WifiGreece με την κάρτα των Frog Voucher 12€ (30 GB + 400′ National + 800′ to frog ) ? (https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/)

Έχω Whats Up θα με ενδιαφέρουν τα Gb, οπότε έλεγα να κάνω αλλαγή σε frog. Η τιμή για τα data και την ομιλία όπου είναι ανά δευτερόλεπτο μου αρκεί, απλά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα ισχύει η προφορά αυτή, γι' αυτό ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος αν τρέχει ως προσφορά καιρό για να υποθέσω αν πρόκειται να συνεχιστεί  

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει.. αν μιλήσεις μόνο με το wifigeeece, αλλά μάλλον ούτε αυτοί θα ξέρουν.. πάντως από την προηγούμενη ανάλογη προσφορά πέρασαν μερικοί μήνες ως που να βγει αυτή. Αλλά και η προηγούμενη κράτησε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...