Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, johnnykap1 said:

Επειδή είμαι καινούργιος στη Frog (20 μέρες), θέλω να ρωτήσω βάζει προσφορές όπως βάζει η Q? π.χ. πακέτα ομιλίας ή πακέτα ΜΒ? (εκτός από τον διπλασιασμό των 60΄)

Φίλε, κάνε το ερώτημα στο κατάλληλο νήμα που είναι για συγκρίσεις. Εδώ συζητούν για τον βάτραχο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά γίνεται σύγκριση με άλλο δίκτυο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος στη Frog (20 μέρες), θέλω να ρωτήσω βάζει προσφορές όπως βάζει η Q? π.χ. πακέτα ομιλίας ή πακέτα ΜΒ? (εκτός από τον διπλασιασμό των 60΄)
Αν εννοείς τα Countdown, όχι.

Επίσης, απορώ πού υπάρχει σύγκριση. Το "όπως η Q" σημαίνει σύγκριση άραγε;

Poco X3 Pro via Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά γίνεται σύγκριση με άλλο δίκτυο.
Δεν συγκρίνει για να αποφασίσει. Λέει πως έχει ήδη frog. Θεωρώ πως το καλύτερο θέμα για να ρωτήσει αν έχει προσφορές είναι εδώ, και δεν είναι σοβαρός λόγος να το κάνουμε vs επειδή ανέφερε όπως η q.
Link to comment
Share on other sites

Ο βάτραχος δινει 60+60 καθε 2 εβδομάδες για 30 μερες. Εαν ενεργοποιησεις ξανα το πακετο των 60' με 3,02€ (ειτε εχει 60+60 ειτε εχει σκετο 60') πριν ληξει το υπολοιπο των λεπτων, ολα μαζι προστιθενται με νεα ημερομηνία ληξης για 30 μερες (κατι που δεν κανει η Q)

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mark_K said:
44 minutes ago, p_k said:
Ναι, αλλά γίνεται σύγκριση με άλλο δίκτυο.

Δεν συγκρίνει για να αποφασίσει. Λέει πως έχει ήδη frog. Θεωρώ πως το καλύτερο θέμα για να ρωτήσει αν έχει προσφορές είναι εδώ, και δεν είναι σοβαρός λόγος να το κάνουμε vs επειδή ανέφερε όπως η q.

Μόνο αν πεις ότι η wind είναι καλύτερη, μπορείς να συγκρίνεις όσο θες..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μόνο αν πεις ότι η wind είναι καλύτερη, μπορείς να συγκρίνεις όσο θες..

Σε καμία περίπτωση, μόνο στο κατάλληλο νήμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Εδώ" johnnykap θα "βρεις":

1) Σταθερότητα

2) Σοβαρότητα

3) Ελάχιστες διακυμάνσεις τιμών

και βέβαια: 4) Για όποιον είναι ΙΚΑΝΟΣ και ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να εκτιμήσει τα παραπάνω.

Δεν έχει 5Ε "δωράκια", αλλά έχει διαρκείς μακροχρόνιες προσφορές σε καθεκάστοτε "γιορτές"/ευκαιρίες.

Αν απαντώ στο ερώτημά σου απαιτείται χρόνος και εμπειρία για την κατανόηση των παραπάνω και της ΣΗΜΑΣΙΑΣ/ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑΣ τους σε σχέση με.....που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Φίλε, κάνε το ερώτημα στο κατάλληλο νήμα που είναι για συγκρίσεις. Εδώ συζητούν για τον βάτραχο.

Συγνωμη

Θέλω να ζητήσω συγνώμη από τους εκπροσώπους της frog που ρώτησα άν υπάρχουν κάποιες παρόμοιες προσφορές με την εταιρία που ήμουν πριν και που εξακολουθώ (λόγω σήματος),να έχω ένα νούμερο ακόμα εκεί. Νομίζω ότι με την ερώτηση μου τους έθιξα και έπεσαν να με πνίξουν, άσχετα αν οι ίδιοι έχουν προσβάλει και έχουν σχεδόν αποκαλέσει χαζούς όσους δεν έρχονται στην frog σε νήμα της άλλης εταιρίας, και αναφέροντας μάλιστα εκεί το όνομα FROG, παρόλο που είναι νήμα άλλης εταιρίας.

Τι πιο απλή απάντηση ρε παιδιά σε έναν που δεν ξέρει και ρωτάει από το να πείς όχι εδώ δεν έχει αυτά που έχει εκεί, αλλά έχει όμως άλλα πράγματα.

2 ώρες πριν, Pppe said:

"Εδώ" johnnykap θα "βρεις":

1) Σταθερότητα

2) Σοβαρότητα

3) Ελάχιστες διακυμάνσεις τιμών

και βέβαια: 4) Για όποιον είναι ΙΚΑΝΟΣ και ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να εκτιμήσει τα παραπάνω.

Δεν έχει 5Ε "δωράκια", αλλά έχει διαρκείς μακροχρόνιες προσφορές σε καθεκάστοτε "γιορτές"/ευκαιρίες.

Αν απαντώ στο ερώτημά σου απαιτείται χρόνος και εμπειρία για την κατανόηση των παραπάνω και της ΣΗΜΑΣΙΑΣ/ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑΣ τους σε σχέση με.....που ρωτάς.

Μέχρι το 1,2,3 καλά το πας και σωστός. Στο 4 όμως, δηλαδή ρε φιλέ εγώ που ρωτάω είμαι ανίκανος και δεν με ενδιαφέρουν τα παραπάνω 1,2,3;

 

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Ο βάτραχος δινει 60+60 καθε 2 εβδομάδες για 30 μερες. Εαν ενεργοποιησεις ξανα το πακετο των 60' με 3,02€ (ειτε εχει 60+60 ειτε εχει σκετο 60') πριν ληξει το υπολοιπο των λεπτων, ολα μαζι προστιθενται με νεα ημερομηνία ληξης για 30 μερες (κατι που δεν κανει η Q)

Σωστά αυτό το έχω διαπιστώσει γι' αυτό στην ανάρτηση μου γράφω (εκτός διπλασιασμού των 60΄). Απλά ρώτησα άν υπάρχει και κάτι άλλο. Κακώς ρώτησα;

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Καλός ρώτησες αλλά μη τα μπερδεύουμε, δεν είναι προσφορές αλλά τρόποι λειτουργίας των εταιρειών. 
Εγώ ήμουνα στη Q, και έχω πάνω από ένα εξάμηνο εδώ. Δε ξανά γυρνάω στη q γιατί κουράστηκα από τα countdown. Εδώ προσαρμόζεις το πρόγραμμα και ηρεμείς.

Αλλά εξίσου σημαντικό είναι το σήμα κ η κάλυψη που έγραψες. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Όχι. Καλός ρώτησες αλλά μη τα μπερδεύουμε, δεν είναι προσφορές αλλά τρόποι λειτουργίας των εταιρειών. 
Εγώ ήμουνα στη Q, και έχω πάνω από ένα εξάμηνο εδώ. Δε ξανά γυρνάω στη q γιατί κουράστηκα από τα countdown. Εδώ προσαρμόζεις το πρόγραμμα και ηρεμείς.

Αλλά εξίσου σημαντικό είναι το σήμα κ η κάλυψη που έγραψες. 

Όσοι είμασταν στην εταιρεία που αναφέρεις ξέρουμε τον τρόπο λειτουργίας της και αν είχε προσωπικές προσφορές ή countdown κατά διαστήματα, που σε άλλους ήταν χρήσιμα και σε άλλους άχρηστα. Αυτό που ρώτησα σαν καινούργιος εδώ είναι αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στην frog. Δεν έκανα ούτε σύγκριση, ούτε είπα αν θα φύγω ή θα μείνω. Γι' αυτό βρίσκω αναίτια την επίθεση που μου έκαναν κάποιοι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnykap1 said:

Όσοι είμασταν στην εταιρεία που αναφέρεις ξέρουμε τον τρόπο λειτουργίας της και αν είχε προσωπικές προσφορές ή countdown κατά διαστήματα, που σε άλλους ήταν χρήσιμα και σε άλλους άχρηστα. Αυτό που ρώτησα σαν καινούργιος εδώ είναι αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στην frog. Δεν έκανα ούτε σύγκριση, ούτε είπα αν θα φύγω ή θα μείνω. Γι' αυτό βρίσκω αναίτια την επίθεση που μου έκαναν κάποιοι.

 

ένας σου εκανε "επιθεση" και εσυ μας πηρες ολους παραμάσχαλα. Εγω σου ειπα ποιά ειναι η μονιμη προσφορα του βάτραχου και μου εκανες και παράπονα.

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

ένας σου εκανε "επιθεση" και εσυ μας πηρες ολους παραμάσχαλα. Εγω σου ειπα ποιά ειναι η μονιμη προσφορα του βάτραχου και μου εκανες και παράπονα.

 

Όχι ρε φίλε που τα είδες τα παράπονα προς εσένα; Ίσα ίσα που σου γράφω ότι σωστά τα λες. Το "κακώς ρώτησα;" που σου γράφω είναι η απορία μου γενικά, και εννοείται ότι δεν αφορά εσένα προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε frog που τελευταία ανανέωση έγινε 08/12/2022 πότε μπαίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων; 

Ρωτάω γιατί έχω ακόμα ένα 3 ευρώ μέσα και λέω να το ενεργοποιήσω αρχές Φλεβάρη. Θα έχει νόημα για να παρατασω ένα μήνα ακόμα ή θα βάλω πακέτο να μηδενιστεί το υπόλοιπο (περίπου), αλλά μετά δε θα λειτουργεί η σύνδεση; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Σε frog που τελευταία ανανέωση έγινε 08/12/2022 πότε μπαίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων; 

Ρωτάω γιατί έχω ακόμα ένα 3 ευρώ μέσα και λέω να το ενεργοποιήσω αρχές Φλεβάρη. Θα έχει νόημα για να παρατασω ένα μήνα ακόμα ή θα βάλω πακέτο να μηδενιστεί το υπόλοιπο (περίπου), αλλά μετά δε θα λειτουργεί η σύνδεση; 

Το υπολοιπο χρημάτων λήγει στους 2 ολοκληρωμένους μήνες από την τελευταία ανανέωση. Στο app σου λέει ποτε λήγει το υπόλοιπο. Στους 3 ολοκληρωμένους μήνες έχει φραγή εισερχομένων. Εάν αγοράσεις πακετο πριν την ολοκλήρωση του 2ου μήνα, το πακετο θα ισχυει κανονικά και με μηδενικό υπόλοιπο χρημάτων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Το υπολοιπο χρημάτων λήγει στους 2 ολοκληρωμένους μήνες από την τελευταία ανανέωση. Στο app σου λέει ποτε λήγει το υπόλοιπο. Στους 3 ολοκληρωμένους μήνες έχει φραγή εισερχομένων. Εάν αγοράσεις πακετο πριν την ολοκλήρωση του 2ου μήνα, το πακετο θα ισχυει κανονικά και με μηδενικό υπόλοιπο χρημάτων. 

Αυτό θέλω να κάνω. Να πάρω ένα πακέτο στις 5 Φλεβάρη και ας χαθούν κάτι λεπτά του ευρώ που θα έχουν μείνει, απλά δεν ήξερα πότε μπαίνει φραγή. Άρα πριν τις 8 Μαρτίου θα πρέπει να έχω βάλει κάρτα. Σε ευχαριστώ πολύ! 

(είναι ένα νούμερο που το έχει γιαγιά και η χρήση είναι περισσότερο για ένα γεια και όχι σοβαρή. Μη την αφήσω χωρίς τηλέφωνο καταλάθος) 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το νουμερο της στο mycosmote app στη συσκευή σου και να κάνεις όλες τις κινήσεις από εκεί. Όταν κάνεις την προσθηκη του νέου αριθμου, θα της έρθει ένα σμσ με κωδικό επιβεβαίωσης. Θα τον βάλεις και δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο. Απλά στο app δεν φαίνεται πότε είναι εβδομάδα 60+60. Μπορείς να μας ρωτάς εδώ και να σου λέμε. 

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει, δεν ήξερα ποτέ μπαίνει φραγή. Κάθε φορά στους δύο μήνες της έβαζα κάρτα, αλλά αυτή τη φορά της έχουν μείνει τα 3 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Το έχω κάνει, δεν ήξερα ποτέ μπαίνει φραγή. Κάθε φορά στους δύο μήνες της έβαζα κάρτα, αλλά αυτή τη φορά της έχουν μείνει τα 3 ευρώ. 

Εαν πατήσεις πάνω στο "+" δίπλα στο ποσό χρημάτων, σου δειχνει ολες τις ημερομηνίες.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στην σελίδα της frog ότι μπορώ να παραγγείλω μια νεα sim online αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soleman said:

Διαβάζω στην σελίδα της frog ότι μπορώ να παραγγείλω μια νεα sim online αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή

https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mobileras said:

Eυχαριστώ πολύ, η πλάκα είναι ότι πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και μου είπαν, μόνο τηλεφωνικά να  δώσω τα στοιχεία μου, η να περάσω από κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...