Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άφησες να λήξει μια σύνδεση frog, με προσφορά διπλασιασμου, η οποία με μεσοσταθμικό κόστος 8,50€ το μήνα σου δίνει 360' ομιλίας 2,7 GB και αφήνει επαρκές υπόλοιπο για 6 SMS.

Εφ'όσον δεν την ήθελες θα μπορουσες να την πουλήσεις ή έστω να τη χαρίσεις σε κάποιο γνωστό σου...

Θεωρώ λάθος να οδηγούνται στο καλάθι σκουπιδιών κάρτες frog με διπλασιασμό.

ξοδεύω λιγότερα από 8,5 ευρώ για να έχω αυτά που θέλω στην εταιρία που είμαι..

Για το χάρισμα σε γνωστό (βασικά συγγενή) το έψαξα λίγο αλλά δεν βγήκα εθελοντή. Για να την πουλήσω δεν ασχολήθηκα δεν ξέρω καν τι θέλει ως μεταβίβαση (αν διατηρείται το προνόμιο) και προφανώς δεν θα έδινα sim με τα δικά μου στοιχεία σε κάποιον που δεν ξέρω.

 

Καθώς δεν είναι εποχή για διπλούς αριθμούς (στο παρελθόν άφησα και άλλους αριθμούς από κάρτες όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα) προτίμησα να την ξεχάσω. Μια ιδέα είναι ο "διπλασιασμός" όταν στην περίπτωσή μου απλά στοίχιζε 10 ευρώ το χρόνο χωρίς να τα χρειάζομαι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση μεταβίβασης η προσφορά του διπλασιασμού συνεχίζει να ισχύει (προσωπική εμπειρία).

Κρίμα που άφησες το νούμερο να λήξει.

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 11/10.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ποιο είναι το πιο φτηνό πακέτο για ομιλία και ίντερνετ μαζί

 

Δεν υπάρχει combo (συνδυαστικό πακέτο) ομιλίας και ίντερνετ για την Ελλάδα.

Για ομιλία θα πάρεις από το app το 60+60 λεπτά με χρέωση ανα δευτερόλεπτο και 3,02€.

Για ίντερνετ θα πάρεις απο το app τα 2gb για 25 ημέρες με 4,4€ ή θα στείλεις sms 1818 στο 1330 για 2gb για 30 ημέρες με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει combo (συνδυαστικό πακέτο) ομιλίας και ίντερνετ για την Ελλάδα.

Για ομιλία θα πάρεις από το app το 60+60 λεπτά με χρέωση ανα δευτερόλεπτο και 3,02€.

Για ίντερνετ θα πάρεις απο το app τα 2gb για 25 ημέρες με 4,4€ ή θα στείλεις sms 1818 στο 1330 για 2gb για 30 ημέρες με 5€.

Ακριβώς... Και αν δεν κάνω λάθος δεν πρέπει να υπάρχει και οικονομικότερο και στις 3 εταιριες στο σύνολο βάσει παροχών/κόστους (εκτός των τυχερων φυσικά που μπορεί να έχουν κάποιο προνομιακό ή φοιτητικό)

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι υπάρχει συνδυαστικό πακέτο με 2GB αλλά δίνει μόνο 60' προς όλους (δεν υπάρχει διπλασιασμός), δεν συγχωνεύονται τα λεπτά με νέα ανανέωση και η χρέωση δεν είναι ανά δευτερόλεπτο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7962873#post7962873. Όμως δίνει δωρεάν λεπτά προς Frog και τα data συγχωνεύονται με το σκέτο πακέτο των 25 ημερών.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ποιο είναι το πιο φτηνό πακέτο για ομιλία και ίντερνετ μαζί

 

Αν δεν μιλάς πολύ στο app έχει και το Pakistan combo 2gb και 60' Ελλάδα (ελάχιστο 3') + 300' προς frog για 25 μέρες με 5,30€.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο πακέτο αναφέρεσται...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο πακέτο αναφέρεσται...

 

Ναι , έχεις δίκιο ,αλλά αν δεις την ώρα ήταν ταυτόχρονα οι δημοσιεύσεις !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο...Το ειχα ξεχάσει λόγω 3λεπτης κατανάλωσης και μη διπλασιασμού των 60’, ωστόσο δεν παύει να είναι μια λύση για την πιο οικονομική επιλογή ώστε να εχεις και data (τα οποία και συγχωνεύονται) αλλα και λίγη ομιλία μέσα στο μήνα με 5,30 το μήνα (άρα με μια 12αρα ανανέωση ανα 2μηνο)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το 3' σε πάει αυτομάτως σε 20 κλήσεις τις 25 μέρες, αν ξεπεράσει βέβαια το 3' μια κλήση μειώνονται!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το 3' σε πάει αυτομάτως σε 20 κλήσεις τις 25 μέρες, αν ξεπεράσει βέβαια το 3' μια κλήση μειώνονται!!!!

Κανατε πολυ καλα και αναφέρατε και αυτό το πακέτο! Κάποιος που μπορεί να καλύπτεται απο τις συγκεκριμένες παροχές θα εξυπηρετηθεί απο αυτη την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να κάνω φορητότητα έναν αριθμό Q σε frog;

Κι όταν λέω ο ευκολότερος, θέλω αν γίνεται να αποφύγω τα καταστήματα και τη δικαιολογία "υπάρχει έλλειψη σε κάρτες sim"

Μπορώ να κάνω αίτημα μέσω internet ή μέσω τηλεφώνου και να αποσταλεί η κάρτα sim παρακάμπτοντας εντελώς τα καταστήματα;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια που έφυγα από frog λόγω μεταφοράς σε εταιρικό πακέτο, λέω να επιστρέψω.Μερικες ερωτήσεις

- Φορητότητα σε καταστήματα Cosmote για να πάρω κάρτα frog απευθείας?

-δεν μ' ενδιαφέρεται η ομιλία, αλλά μόνο δεδομένα. Παλια υπήρχε το πακέτο 4,44gb με 4,44€. Ισχύει ακόμη? Θέλω αρκετό Internet/μηνα. Με 12€ ανανέωση τι έχω από Internet?

-Υπαρχει ακόμη ο διπλασιασμός του πακέτου 2 φορές το μήνα?

-Σε Cosmokarta/whatsup με 12€, πας για λήξη στο 2μηνο, ισχύει το ίδιο και στο frog?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια που έφυγα από frog λόγω μεταφοράς σε εταιρικό πακέτο, λέω να επιστρέψω.Μερικες ερωτήσεις

- Φορητότητα σε καταστήματα Cosmote για να πάρω κάρτα frog απευθείας?

-δεν μ' ενδιαφέρεται η ομιλία, αλλά μόνο δεδομένα. Παλια υπήρχε το πακέτο 4,44gb με 4,44€. Ισχύει ακόμη? Θέλω αρκετό Internet/μηνα. Με 12€ ανανέωση τι έχω από Internet?

-Υπαρχει ακόμη ο διπλασιασμός του πακέτου 2 φορές το μήνα?

-Σε Cosmokarta/whatsup με 12€, πας για λήξη στο 2μηνο, ισχύει το ίδιο και στο frog?

 

το site του frog το εχουνε αλλαξει εχω πολυ καιρο να να μπω παντως το πακετο που ζητας με τα 4,44 ευρω υπαρχει 2gb internet ομως δινει με διαρκεια 25 ημερες και εχει και ενα αλλο πακετο 5gb με 8,50 ευρω και αυτο για 25 ημερες δες εδω https://www.frogmobile.gr/el/internet/paketa-frog-gia-mobile-internet , παντως υπαρχουνε και τα πακετα giga δες εδω https://www.frogmobile.gr/el/internet/paketa-frog-gia-imera-sk-evdomada-mina αλλα και αυτα εδω https://www.frogmobile.gr/el/internet/paketa-frog-gia-video-moysiki-social-i-chatting-apps τα πακετα.

ναι πρεπει να ισχυει η ληξη στο 2 μηνο οπως ισχυει και στο whats up / cosmokarta .

Φορητητα συνηθως γινεται κοσμοκαρτα και μετα στελνεις μυνημα αλλαγης πακετου σε frog δεν πρεπει να εχει αλλαξει για τις προσφορες ενημερωνουνε και την σελιδα τους στο facebook δες εδω https://www.facebook.com/frogmob/ καλο θα ειναι να ρωτησεις και στο facebook για σιγουρια .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε καταστήματα Cosmote για να πάρω κάρτα frog απευθείας?

 

πριν 3 μήνες φίλος ζήτησε φορητότητα σε frog από συμβόλαιο άλλου δικτύου

του το μετέφεραν σε cosmokarta... πλήρωσε 10€ για ΑΛΠΑΚ σε frog και στη συνέχεια η εξυπηρέτηση πελατών πίστωσε 10€ με πολύ κόπο

είναι σημαντικό να καταγραφεί στην αίτηση φορητότητας ευκρινώς η επιθυμία σου να μεταφερθείς στο frog και φυσικά να κρατήσεις αντίγραφο!

 

Παλια υπήρχε το πακέτο 4,44gb με 4,44€. Ισχύει ακόμη? Θέλω αρκετό Internet/μηνα. Με 12€ ανανέωση τι έχω από Internet?

 

τα πακέτα που διαθέτει το frog είναι:

120ΜΒ στο 1330 για internet 120ΜΒ με ισχύ μήνα κόστους 3,02€

χρήσιμο για μεταφορά υπολοίπων καθώς μεταφέρει υπόλοιπα 25ημερων πακέτων

17317 στο 1330 για internet 2GB με ισχύ 25 μέρες κόστους 4,44€

14200 στο 1330 για internet 5GB με ισχύ 25 μέρες κόστους 8,50€

1717 (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) στο 1330 για internet 2GB & 500' προς Βουλγαρία με ισχύ 30 μέρες κόστους 5,00€

1818 (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) στο 1330 για internet 2GB & 500' προς Ρουμανία με ισχύ 30 μέρες κόστους 5,00€

το internet των πακέτων 1717 και 1818 συγχωνεύεται με τα πακέτα 2/5BG για 25 μέρες

PAK1 (PAKISTAN COMBO) στο 1330 για 120’ προς Πακιστάν, 60’ προς εθνικά δίκτυα, 300’ προς FROG, 2GB με ισχύ 25 μέρες κόστους 5,30€

τα λεπτά ομιλίας έχουν τρίλεπτη χρέωση και μετά ανα δευτερόλεπτο χωρίς να μεταφέρονται

το υπόλοιπο internet μεταφέρεται, άγνωστο αν μεταφέρονται και υπόλοιπα των πακέτων για 25 μέρες

gigaday (GIGA DAY) στο 1330 για internet 1GB με ισχύ ημέρα κόστους 1,00€

gigadaymax (GIGA DAY MAX) στο 1330 για internet 3GB με ισχύ ημέρα κόστους 1,50€

gigask (GIGA WEEKEND) στο 1330 για internet 3GB με ισχύ ΣΚ κόστους 2,00€

3GB (GIGA WEEK) στο 1330 για internet 3GB με ισχύ 7 ημέρες κόστους 4,00€

 

δεν μ' ενδιαφέρεται η ομιλία, αλλά μόνο δεδομένα

 

Αντί να προσανατολίζεσαι στο frog, από τη στιγμή που δεν θέλεις ομιλία, θα μπορούσες να δεις το Cosmote Moble Internet με κάρτα

Αυτή τη στιγμή δίνει 120GB με κόστος 80€ και ισχύ 365 μέρες... αυτό μεταφράζεται σε 10GB το μήνα με κόστος 6,67€.

Δεν πρόκειται βέβαια για μόνιμη τιμή αλλά η προσφορά παίζει 3 φορές το χρόνο

 

Υπαρχει ακόμη ο διπλασιασμός του πακέτου 2 φορές το μήνα?

 

Ο διπλασιασμός δεν ήταν ποτέ διαθέσιμος στο πακέτο internet. Εξακολουθεί να υφίσταται, δίνεται περίπου κάθε δεύτερη εβδομάδα και αφορά στο πακέτο ομιλίας με 60’ προς εθνικούς προορισμούς.

 

Σε Cosmokarta/whatsup με 12€, πας για λήξη στο 2μηνο, ισχύει το ίδιο και στο frog?

 

Ακριβώς τα ίδια... στο δίμηνο διαγραφή υπολοίπου και στο τρίμηνο φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε το βασικό ,με κάθε ανανέωση 600' προς frog για 1 μήνα + κάθε Σ/Κ 1500' + 1500 sms , εφόσον έχουν αρκετοί στον κύκλο σου frog!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντί να προσανατολίζεσαι στο frog, από τη στιγμή που δεν θέλεις ομιλία, θα μπορούσες να δεις το Cosmote Moble Internet με κάρτα

Αυτή τη στιγμή δίνει 120GB με κόστος 80€ και ισχύ 365 μέρες... αυτό μεταφράζεται σε 10GB το μήνα με κόστος 6,67€.

Δεν πρόκειται βέβαια για μόνιμη τιμή αλλά η προσφορά παίζει 3 φορές το χρόνο

 

Πολύ ενδιαφέροντα πακέτα! Αυτά τα προγράμματα, έχουν αριθμό για εισερχόμενες;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέροντα πακέτα! Αυτά τα προγράμματα, έχουν αριθμό για εισερχόμενες;

 

Δεν είναι πακέτο που μπορείς να ενεργοποιήσεις σε κάποιο άλλο προϊόν της Cosmote.

Προμηθεύεσαι sim κάρτα ή οποία έχει αριθμό κινητού, ωστόσο δεν υποστηρίζει κλήσεις και sms.

Προσφέρει αποκλειστικά και μόνο δεδομένα.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html

myphone>>Cosmote>>Cosmote Internet On The Go!

Edited by arjuna
προσθήκη λινκ myphone
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αν έχω π.χ το πρόγραμμα των 2gb για 25 μέρες και πάρω το πρόγραμμα των 5gb πριν λήξει το πρώτο, ανανεώνονται τα mb?
Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι,όπως και με το 120mb ,PAK1 και 1717 στο 1330 5€ 30 μέρες 2gb .

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλές χρήσιμες πληροφορίες μαζεμένες. Λίγο πολύ γνωστές σε όλους, μέχρι κάτι να αλλάξει. Θα μπορούσαν να μπουν σε ένα sticky post κάπως μέχρι να αλλάξουν; Ειδικά το post του arjuna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...