Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μολις μου ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό. Τελικά αυτά που γράφανε για αλγόριθμο είναι μπουρδες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό. Τελικά αυτά που γράφανε για αλγόριθμο είναι μπουρδες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν κατηγορείς κάποιον άλλο ότι γράφει μπούρδες οφείλεις να το αιτιολογείς αλλιώς μπούρδες είναι αυτά που γράφεις εσύ.

ΥΓ. Ο αλγόριθμος δεν είναι δικός μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έχω δυο καρτοκινητά Cosmote και σκέφτομαι αν αξίζει να τα μετατρέψω σε Frog, κυρίως γιατί η χρήση τους αφορά μόνο ομιλία (όχι δεδομένα) και συνήθως 1 ώρα το μήνα χρήση, σπανιότερα ίσως και 2 ώρες.

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ, όποιον μπορεί να με βοηθήσει απαντώντας στις απορίες που μου έχουν δημιουργηθεί:

1. Η μετατροπή έχει κόστος, αν ναι γνωρίζετε πόσο;

2. Επειδή θα με εξυπηρετούσε να συνεχίσω να έχω τους αριθμούς στην εφαρμογή iOS COSMOTE, ώστε να ανανεώνω άμεσα κι εύκολα και να επιβλέπω το υπόλοιπο, γνωρίζετε αν μπορεί να εξακολουθήσει να γίνεται αυτό ή αν υπάρχει εναλλακτικός τρόπος;

3. Στο εξωτερικό, μπορεί να γίνει χρήση; (σε περίπτωση κάποιου ταξιδιού)

4. Το σήμα, είναι το ίδιο δυνατό όπως με COSMOTE ή υπάρχει διαφορά;

Γενικά, έχετε κάτι να σημειώσετε ή να προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1) Με βάση αυτών που έχω διαβάσει εδώ μέσα: Στείλε δωρεαν sms ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου ερθει μηνυμα που θα λεει τις χρεωσεις. Εαν για φρογκ σου λεει €10, κάνε το whats up (που η πρωτη αλλαγη ειναι δωρεαν) και μετά στείλε ξανά ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα ζηταει €3.

2) δε ξερω

3) τα αγορασμενα πακετα ομιλιας προς ολους ειναι διαθεσιμα και σε κατασταση πετιαγωγης στην ευρωπαικη ενωση.

4) ιδιες κεραιες = ιδιο σημα

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατηγορείς κάποιον άλλο ότι γράφει μπούρδες οφείλεις να το αιτιολογείς αλλιώς μπούρδες είναι αυτά που γράφεις εσύ.

ΥΓ. Ο αλγόριθμος δεν είναι δικός μου

Εσύ γιατί θίχτηκες, δεν σε κατηγόρησε.

Απλά έκανε μια διαπίστωση (όπως και όλοι όσοι παρακολουθούν το νήμα) ότι ο δήθεν "αλγόριθμος" που έχει αναφερθεί εδώ μέσα δεν υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό. Τελικά αυτά που γράφανε για αλγόριθμο είναι μπουρδες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε χρειάζονται τέτοια σχόλια, αυτό που λες μπούρδα δούλεψε σωστά πάνω από 1+ χρόνο με εξαίρεση τα Χριστούγεννα που το έδωσαν 4 εβδομάδες σερί. Πολύ καλύτερο από το τίποτα και πιο σωστό από άλλες υποθέσεις που κάναμε αλλά δε σημαίνει ότι θα ίσχυε και για πάντα ούτε και ότι ξέρει κανένας μας πως πραγματικά αποφασίζουν πότε θα δίνουν 2σιασμό. Μπορεί να άλλαξαν το σύστημά τους και πλέον να το δίνουν κάθε 2η βδομάδα αλλά όπως και να έχει, είχαμε κάτι που ήταν αρκετά αξιόπιστο. Με το σκεπτικό σου και η πρόγνωση καιρού μπούρδα είναι αφού δε δίνει 100% επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Περνω πισο τη λέξη μπουρδα δεν ειχα πρόθεση να θίξω κανέναν αλλά όταν κάνεις περισπουδαστες αναλύσεις και δεν ισχύουν ας τις χαρακτηρίσει ο καθένας όπως νομίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περνω πισο τη λέξη μπουρδα δεν ειχα πρόθεση να θίξω κανέναν αλλά όταν κάνεις περισπουδαστες αναλύσεις και δεν ισχύουν ας τις χαρακτηρίσει ο καθένας όπως νομίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι "περισπούδαστες αναλύσεις" ίσχυαν για ένα χρόνο, με εξαίρεση την περίοδο των Χριστουγέννων όπου δόθηκε ο διπλασιασμός για κάποιες επιπλέον εβδομάδες. Το ίδιο ίσως να συμβαίνει και τώρα, λόγω Πάσχα. Ακόμη όμως και να μην ισχύει πλέον ο αλγόριθμος αυτό δεν αναιρεί το ότι ίσχυε έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Ας επικεντρωθούμε στην καρτοκινητή Frog, δίχως προσωπικές επιθέσεις και συνέχεια σε οποιαδήποτε αψιμαχία. Ο συμφορουμίτης ανακάλεσε τον ατυχή χαρακτηρισμό, οπότε προχωράμε. Ευχαριστώ.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς αν η προσφορά με τα 7GB για 7 ημέρες μεταφέρετε πριν την λήξη με τα 120MB για ένα μήνα.Ευχαριστω.

Δεν μεταφέρονται ... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα ανανέωση σήμερα 12 € μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπο σου ισχύει έως 29/6 με 12 € αν δεν κάνω λάθος δεν ισχύει για τρεις μήνες το υπόλοιπο τώρα πλέον είναι μόνο για δύο μήνες ότι ποσό και αν βάλεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα ανανέωση σήμερα 12 € μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπο σου ισχύει έως 29/6 με 12 € αν δεν κάνω λάθος δεν ισχύει για τρεις μήνες το υπόλοιπο τώρα πλέον είναι μόνο για δύο μήνες ότι ποσό και αν βάλεις

 

Ο, τι ποσό και να βάλεις είναι για 2 μήνες πλεον

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον αλγόριθμο και τους 2σιασμούς, είχε αναφερθεί από χρήστη ότι αν ένας μήνας έχει 3 βδομάδες με 2σιασμό (η 3η προφανώς για 2 μέρες όπως ο μήνας που διανύουμε), τότε οι επόμενες 2 εβδομάδες δεν δίνουν 2σιασμό. Αυτό είχε συζητηθεί στα πλαίσια του αλγορίθμου σαν παρατήρηση ενός χρήστη. Δηλαδή αφού δίνει τώρα 29/4-5/5, δε θα έχουμε 2σιασμό από 6/5-19/5. Όσοι το θεωρούν μπούρδα ας μην το λάβουν υπόψη τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά έχω κάνει στο whatsup φραγή για 5ψηφιων, αν το κάνω φρογκ πρέπει να τους πάρω πάλι τηλέφωνο; έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί θίχτηκες, δεν σε κατηγόρησε.

Απλά έκανε μια διαπίστωση (όπως και όλοι όσοι παρακολουθούν το νήμα) ότι ο δήθεν "αλγόριθμος" που έχει αναφερθεί εδώ μέσα δεν υφίσταται.

 

nikifore, θα στο αναλύσω

Προφανώς και δε με κατηγόρησε, ούτε θα μπορούσε να το κάνει, αφού απλά όπως εξηγώ στο ΥΓ δεν έχω εμπλακεί με τον συγκεκριμένο αλγόριθμο.

Είναι λάθος όμως να αδιαφορούμε όταν κατηγορείτε κάποιος άλλος. Αύριο μεθαύριο θα έρθει η σειρά μας. Κάποιος θα πει "μπούρδα" αυτό που θα γράψω ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙ. Και τότε θα θέλω και εγώ την υποστήριξη της κοινότητας.

Αν είναι όντως λάθος ας το εξηγήσει πρώτα και ας το χαρακτηρίσει μετά. Το "μπούρδα" είναι υποτιμητικός χαρακτηρισμός και δεν κολλάει στην διαπίστωση αλλά ούτε και στο επίπεδο που πρέπει να διατηρούμε στο forum .

Τέλος χάρηκα πολύ που το ανακάλεσε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι σε συμβόλαιο εδώ και δύο χρόνια, αλλά πλέον λήγει και σκέφτομαι μήπως με συμφέρει περισσότερο να επιστρέψω σε frog. Λοιπόν τώρα δίνω 18,5€ και έχω 1500' προς Cosmote, 90' προς όλους 1500sms προς cosmote και 1,5gb. Και βέβαια η προσφορά μου κάνουν τώρα είναι 22€.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι σε συμβόλαιο εδώ και δύο χρόνια, αλλά πλέον λήγει και σκέφτομαι μήπως με συμφέρει περισσότερο να επιστρέψω σε frog. Λοιπόν τώρα δίνω 18,5€ και έχω 1500' προς Cosmote, 90' προς όλους 1500sms προς cosmote και 1,5gb. Και βέβαια η προσφορά μου κάνουν τώρα είναι 22€.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι κατανάλωση κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι σε συμβόλαιο εδώ και δύο χρόνια, αλλά πλέον λήγει και σκέφτομαι μήπως με συμφέρει περισσότερο να επιστρέψω σε frog. Λοιπόν τώρα δίνω 18,5€ και έχω 1500' προς Cosmote, 90' προς όλους 1500sms προς cosmote και 1,5gb. Και βέβαια η προσφορά μου κάνουν τώρα είναι 22€.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρτάται ποιές είναι οι μηνιαίες σου ανάγκες. Μιλάς προς όλα τα δίκτυα και πόσο; Μιλάς προς whats up και πόσο; Το ιντερνετ σου φτάνει; Μπαινεις youtube; Στέλνεις sms; Προς που; Και πόσα,

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιές είναι οι μηνιαίες σου ανάγκες. Μιλάς προς όλα τα δίκτυα και πόσο; Μιλάς προς whats up και πόσο; Το ιντερνετ σου φτάνει; Μπαινεις youtube; Στέλνεις sms; Προς που; Και πόσα,
Έχετε δίκιο δεν έγραψα τις ανάγκες μου. Λοιπόν ξεκινάμε

 

Λεπτά προς όλους. Το πιο κρίσιμο για εμένα. Συνήθως με φτάνουν οριακά. Και αυτό γιατί πάντα είμαι με το άγχος. Αρκετές φορές όμως τα τελειώνω. Οπότε δε με φτάνουν και σκαω +5€ για 150' και 10 μέρες. Και συνήθως τα καταναλώνω και αυτά.

 

Προς Cosmote μιλάω συνήθως 500'-600', ίσως και παραπάνω.

 

SMS σπάνια πάνω από 50. Κυρίως με την γυναίκα και θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με Viber.

 

ΜΒ εννοείται δε φτάνουν όσα και να είναι. YouTube όχι και τόσο. Γενικά θα ήθελα 2 Gb+

 

Μέχρι στιγμής με αυτά που είδα σε What's up δεν ενθουσιάστηκα. Είδα κάποια πακέτα με 13,5€, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο δεν έγραψα τις ανάγκες μου. Λοιπόν ξεκινάμε

 

Λεπτά προς όλους. Το πιο κρίσιμο για εμένα. Συνήθως με φτάνουν οριακά. Και αυτό γιατί πάντα είμαι με το άγχος. Αρκετές φορές όμως τα τελειώνω. Οπότε δε με φτάνουν και σκαω +5€ για 150' και 10 μέρες. Και συνήθως τα καταναλώνω και αυτά.

 

Προς Cosmote μιλάω συνήθως 500'-600', ίσως και παραπάνω.

 

SMS σπάνια πάνω από 50. Κυρίως με την γυναίκα και θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με Viber.

 

ΜΒ εννοείται δε φτάνουν όσα και να είναι. YouTube όχι και τόσο. Γενικά θα ήθελα 2 Gb+

 

Μέχρι στιγμής με αυτά που είδα σε What's up δεν ενθουσιάστηκα. Είδα κάποια πακέτα με 13,5€, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Με αυτές τις παροχές που ζητάς, καλύτερα να ζητήσεις καλύτερη προσφορά για το συμβόλαιό σου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να καλύψεις τις ανάγκες σου με το Frog, έχοντας τις παραπάνω ανάγκες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...