Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτό τι γίνεται? Το επιβεβαιώνει και κάποιος άλλος?

Η ανανεωση υπολοίπου (€) για frog μεσω εφαρμογης cosmote δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ! Πάντως, εμένα μου φαίνονται δράκοι οι αλλαγές που προαναγγέλονται. Αύξηση του κόστους του βασικού πακέτου ομιλίας από τα 3,02€ στα 8,5€, δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ στην ιστορία της ελληνικής κινητής τηλεφωνίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πακέτο με τα 2 GB εκτός από το SMS με λεκτικό 17317 στο 1330 ή την εφαρμογή της cosmote υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ενεργοποίησης; θα βόλευε πολύ με κλήση σε κάποιο νούμερο και φωνητικές οδηγίες με πίεση πλήκτρων. Είναι για κάποιο γνωστό μου που είναι αλλεργικός στα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πακέτο με τα 2 GB εκτός από το SMS με λεκτικό 17317 στο 1330 ή την εφαρμογή της cosmote υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ενεργοποίησης; θα βόλευε πολύ με κλήση σε κάποιο νούμερο και φωνητικές οδηγίες με πίεση πλήκτρων. Είναι για κάποιο γνωστό μου που είναι αλλεργικός στα κινητά.

 

Ανοίγεις λογαριασμό στο MyID και εισάγεις ως σύνδεση το καρτοκινητό frog.

Εγκαθιστάς την εφαρμογή Cosmote app σε οποιοδήποτε άλλο κινητό τηλέφωνο ή ταμπλέτα.

Εκτελείς την εφαρμογή με χρήση username/password του MyID.

Πλέον χειρίζεσαι τη συγκεκριμένη σύνδεση frog χωρίς να απαιτείται η παρουσία της κάρτας sim.

 

Θα πρέπει ο αλλεργικός γνωστός σου να ζητήσει τη συνδρομή ενός λιγότερο αλλεργικού γνωστού του με σμαρτόφωνο ή ταμπλέτα.

Πρόσθετα αν οι ανάγκες internet του αλλεργικού γνωστού σου απαιτήσουν μεγαλύτερο πακέτο (5GB) θα έχει σοβαρό πρόβλημα καθώς ενεργοποιείται μόνο μέσω sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πακέτο με τα 2 GB εκτός από το SMS με λεκτικό 17317 στο 1330 ή την εφαρμογή της cosmote υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ενεργοποίησης; θα βόλευε πολύ με κλήση σε κάποιο νούμερο και φωνητικές οδηγίες με πίεση πλήκτρων. Είναι για κάποιο γνωστό μου που είναι αλλεργικός στα κινητά.

 

Αλλεργικός στα κινητά και θέλει 2gb internet?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα.Με το 1314 το γύρισα σε cosmokarta,ξαναβάζω f ή F στο 1314 και μου βγάζει συνέχεια "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ"

Τί κάνω στραβά ρε παιδιά;

15 φορές το ίδιο μου βγάζει.

Edited by BILLCHRISTOU
Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις πάλι ΑΛΠΑΚ και μετά F.

Σ'ευχαριστώ πολύ,πάνω που τροποποιούσα το μήνυμά μου για να εξηγήσω τι λάθος έκανα :lol:,καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να πάει στα 8.5€ τα 150' διότι απλά δεν είναι ανταγωνιστικό σε σχέση με τίποτα.. (καμία στατηγική χρήσης).

 

Σήμερα με 3€ τα 60' ή 120' απευθύνεται σε χρήστες μικρής χρήσης (πχ γιαγιάδες/παπούδες κτλ αλλά όχι μόνο και νεότεροι) που τα παιδιά τους με 3€ του παρέχουν δυνατότητα να έχουν κινητό. Σε συνδυασμό με τη 12μηνη κάρτα που κρατάει 3+1 μήνα (το +1 δεν μπλοκάρει ο μηδενισμός υπολοίπου τα πακέτα που τρέχουν όπως η q/wind) απευθύνεται σε κάποιο "κοινό". Με 8.5€ η Q (σε πολλούς) δίνει 1500' και 1500mb ενώ με 5.6€ δίνει 150' όλους+150'wind/q+300mb με το δευτερόλεπτο οπότε τι νόημα θα έχει το 8.5€ της Frog; :wacko:

 

νταξ είναι λίγο (πολύ) μιλημένοι μεταξύ τους αλλά χάνουν πελάτες προς μεταξύ τους. Επίσης έρχονται οι mvo (ιδεατοί πάροχοι) που μόλις η κατάσταση ξεφύγει από τους κύριους providers και με την νέα νομοθεσία τιμών μια χαρά θα συμφέρει να εμφανιστούν (αν δεν σκάσει η forthnet είναι ο πρώτος που μιλάει για αυτό). Προσωπικά παρά την απογοήτευση πολλών πιστεύω ένας "σοβαρός" να έρθει απ' έξω ως mvo θα αλλάξει τα πράγματα και αυτά τα δεν "σηκώνει" πολλούς παρόχους η Ελλάδα τα λένε οι ίδιοι γιατί έτσι τους βολεύει.

 

Αυτά με κάνουν να μην ανησυχώ πολύ.. (εντάξει λίγο ναι). Δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά νομίζω φτάνουμε στο όριο που τους παίρνει. Για παράδειγμα έχασαν τα sms γιατί όλο το αύξαναν ως κόστος (τώρα όλοι μιλάνε με messages data) και ε΄τσι πως πάνε θα χάσουν και τη φωνή, γιατί μπορεί από 8.5€ που αυξάνουν το πακέτο να βγάζουν (κοντόφθαλμα) παραπάνω το μήνα ΑΛΛΑ αυτό θα οδηγήσει κόσμο σε άλλες λύσεις κυρίως voip. Ετσι αν η χρήση viber/messenger/wapp κτλ εδραιωθεί θα χάσουν και από τα μεγάλα πακέτα τους καθώς και αυτοί θα δουν ότι δεν χρειάζονται πολλά λεπτά και θα το γυρίσουν και οι ίδιοι σε viber κτλ θα αρχίσουν να χάνουν πελάτες που θα πάνε σε όλο πιο μικρά συμβόλαια/πακέτα και χρήση από το wifi στο σπίτι και από data στο δρόμο. Και βουλγάρικα (δλδ αλλοδαπά) νούμερα σε λίγο θα εμφανιστούν.. (με roamming) αν τολμήσουν και αυξήσουν όσο θέλουν το mobile internet.

 

Αντε να δούμε..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1. Κερδίζω κάποιο bonus αν η ανανέωση των 10€ γίνει μέσω site cosmote ή εφαρμογής σε σχέση με την κάρτα του περιπτέρου; Αν ναι τι;

 

1. Ναι κερδίζεις 600 ΜΒ για 15 ημέρες. Από κατάστημα ή περίπτερο πρέπει να βάλεις 12 ευρώ.

 

Σήμερα έβαλα κάρτα 12€ απο περίπτερο και δεν μου έδωσε τα 600ΜΒ για 15 μέρες. Οπότε δεν ισχύει το μπόνους με κάρτα 12€.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα κάρτα 12€ απο περίπτερο και δεν μου έδωσε τα 600ΜΒ για 15 μέρες. Οπότε δεν ισχύει το μπόνους με κάρτα 12€.

 

Μόνο με ηλεκτρονική ανανέωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εαν κάποιος βάλει το πακέτο με τα 2γιγα γαι 25 ημέρες με τα 4,44 €, θα συμπαρασύρει και στην λήξη και τα εναπομειναντα γιγα από την προσφορά 4γιγα με 4€ για δέκα μέρες που τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα που παραβιάζουν τους Ο.Π.Χ άρθρο 5.3.3 διαγράφηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ πάλι δεν λέει για διπλασιασμό στο τηλεφωνητή..Αν δεν κάνω λάθος Κυριακή μετά τις 12 το βράδυ το έλεγε παλαιότερα.

Ας ελπίσουμε να επανέλθει!

Link to comment
Share on other sites

και σε εναν φιλο ειπαν πως θα αλλαξει το πακετο των 3€ για 60'. Δεν μπορεσε να μαθει κατι παραπανω ομως

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας:)

Ένας φίλος θα πάει Αλγερία και επειδή έχει frog , ψάχνει να δει αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει εκεί. Τον ενδιαφέρει πιο πολύ το θέμα ίντερνετ. Αν ενεργοποιήσει από Ελλάδα πακέτα ίντερνετ,θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει εκεί; Αν όχι, γνωρίζουμε αν θα μπορεί εκεί να ενεργοποιήσει χωρίς να του έρθει καμία κατραπακιά από τις χρεώσεις;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας:)

 

Ένας φίλος θα πάει Αλγερία και επειδή έχει frog , ψάχνει να δει αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει εκεί. Τον ενδιαφέρει πιο πολύ το θέμα ίντερνετ. Αν ενεργοποιήσει από Ελλάδα πακέτα ίντερνετ,θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει εκεί; Αν όχι, γνωρίζουμε αν θα μπορεί εκεί να ενεργοποιήσει χωρίς να του έρθει καμία κατραπακιά από τις χρεώσεις;

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας:)

Να αγοράσει τοπική κάρτα από εκεί, αν έχει δικαρτο να επιλέξει τα δεδομένα να κάνουν χρήση εκείνης της κάρτας. Αν δεν έχει δικαρτο να πάρει μαζί του ένα φορητό router και να βάλει την τοπική κάρτα

Εγώ ετσι κάνω όταν πάω για μια εβδομάδα ή λιγότερο ή περισσότερο.

Κλήσεις μέσω Skype Credit αν χρειαστεί με 1cent ανά λεπτό

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας:)

Ένας φίλος θα πάει Αλγερία και επειδή έχει frog , ψάχνει να δει αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει εκεί. Τον ενδιαφέρει πιο πολύ το θέμα ίντερνετ. Αν ενεργοποιήσει από Ελλάδα πακέτα ίντερνετ,θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει εκεί; Αν όχι, γνωρίζουμε αν θα μπορεί εκεί να ενεργοποιήσει χωρίς να του έρθει καμία κατραπακιά από τις χρεώσεις;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας:)

 

Γενικά τα καρτοκινητα της Cosmote δεν έχουν κάποιο ειδικό πακέτο για data roaming σε χώρες εκτός της ΕΕ. Οπότε είναι επόμενο, οι χρεώσεις να είναι στον Θεό.

Όπως είπαν και πιο πάνω, καλύτερα καρτουλα από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να το χρησιμοποιήσει στην Αλγερία πληρώνοντας όμως 3,94 ευρώ το κάθε ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...