Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GR COSMOTE γράφει

 

Ναι,σε iPhone απλα γραφει επανω Cosmote σκετο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Cosmote γράφει παντού αφού ουσιαστικά η frog δεν είναι τίποτε άλλο πέρα απο ένα πακέτο καρτοκινητής σαν το wu και στη τελική και frog να μην πουλάνε παίρνεις wu και 3€ το μετατρέπεις σε frog. Καμμιά σχέση με q που είναι εσωτερικό roaming

Ενημερωτικά πάντως για όποιον ενδιαφέρεται πέτυχα στην πλατεία Αριστοτέλους Θεσσαλονίκη πωλητές cosmote που δίνουν wu πακέτο promo 2x το ονομάζουν όπου για τους πρώτους 3 μήνες ότι κάρτα βάλεις απο 5€ και πάνω στην διπλασιάζει. Πήρα ένα πακετάκι μιας και ουσιαστικά με 10€ σε χρήματα έχεις 18.93 και με αυτά τα χρήματα αγοράζω 13gb-->4 εβδομαδιαία πακέτα συν reload it,συν πάρε-μοίρασε. Και μετά το 3μηνο αν θέλω το γυρίζω σε frog. Δε νομίζω να υπάρχει κάτι πιο συμφέρον για ιντερνετ αυτή την στιγμή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα για κάρτα 2in1, ένα frog ένα what's up?
Αφού αφορά έναν αριθμό, πως θα γίνει αυτό?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού αφορά έναν αριθμό, πως θα γίνει αυτό?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρωτάω αν δύο αριθμοί cosmote, ένας what's up και ένας frog, μπορούν να είναι σε μια κάρτα με την υπηρεσία 2in1.

 

Πχ συμβόλαιο και what's up γίνεται.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχει γραφτει παλι στο φορουμ,οτι ναι,γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δεδομένων των συνθηκών, η εξοικονόμηση χρημάτων που κάνεις, ανάλογα με την χρήση, και η ελευθερία που έχεις να πληρώνεις εσύ ό,τι σου χρειάζεται και όταν το θέλεις με έχουν αφήσει κατάπληκτο.

Από τα μέσα της δεκαετίας του '90 είχα πάντα συμβόλαιο. Και πάντα στην cosmote, με διάλειμμα δύο ετών στη vodafone. Το τελευταίο μου συμβόλαιο με την cosmote έληξε τον προηγούμενο Σεπτέμβριο. Λόγω φορητότητας, είχα παίξει και αυτό το παιχνίδι, με 35€ το μήνα μου έδιναν 1500 λεπτά στην cosmote, 180 λεπτά προς τρίτους και 2gb internet. Λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο ζήτησα προσφορά για ανανέωση και η "προσφορά" τους ήταν με τα ίδια λεφτά 1500 λεπτά στην cosmote, 120 λεπτά προς τρίτους και 800 mb internet. Μου γύρισε το μάτι και διαβάζοντας τις εμπειρίες των παιδιών σε αυτό το νήμα αποφάσισα για πρώτη φορά να κάνω το μεγάλο άλμα και να περάσω σε frog. Αποτέλεσμα:

Ποιότητα σήματος: Η ίδια ακριβώς με το συμβόλαιο, καμία διαφορά στην ταχύτητα ή την ποιότητα σήματος.

Οικονομία: Έπαιξα με τις προσφορές του πρώτου εξαμήνου, αγόραζα λεπτά ομιλίας μόνο σε διπλασιασμό και το πακέτο των 4gb internet. Αποτέλεσμα. Σε έξι μήνες μέσα έχω βάλει 50€ στην κάρτα ενώ αυτήν την στιγμή έχω στην κάρτα να κάθονται 13.21€. Δηλαδή έχω δώσει 50 - 13,21 = 36.79 ευρώ. Λίγο πάνω από 6 ευρώ το μήνα. Ενώ με τα λεπτά ομιλίας και τα gb που μεταφέρονται σε κάθε ανανέωση έχω αυτήν την στιγμή υπόλοιπο 922 λεπτά προς όλους και 14 gb internet.

Περιττό να πω πως αισθάνθηκα πολύ μ...κας για τα τόσα χρόνια που τα έσκαγα στις εταιρίες ενώ νιώθω απόλυτα δικαιωμένος με την επιλογή μου. Και ταυτόχρονα προσπαθώ να πείσω όλους τους γνωστούς μου να κάνουν την ίδια μετάβαση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικο μηνυμα και δειχνει ποσο αχρηστα εχουν καταντησει τα συμβολαια,

κατα τα αλλα θελουν να παρουν και κοσμο;

ολοι καρτοκινητοι κυριοι και κυριες :)

κατοκινητο δαγκωτο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δεδομένων των συνθηκών, η εξοικονόμηση χρημάτων που κάνεις, ανάλογα με την χρήση, και η ελευθερία που έχεις να πληρώνεις εσύ ό,τι σου χρειάζεται και όταν το θέλεις με έχουν αφήσει κατάπληκτο.

Από τα μέσα της δεκαετίας του '90 είχα πάντα συμβόλαιο. Και πάντα στην cosmote, με διάλειμμα δύο ετών στη vodafone. Το τελευταίο μου συμβόλαιο με την cosmote έληξε τον προηγούμενο Σεπτέμβριο. Λόγω φορητότητας, είχα παίξει και αυτό το παιχνίδι, με 35€ το μήνα μου έδιναν 1500 λεπτά στην cosmote, 180 λεπτά προς τρίτους και 2gb internet. Λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο ζήτησα προσφορά για ανανέωση και η "προσφορά" τους ήταν με τα ίδια λεφτά 1500 λεπτά στην cosmote, 120 λεπτά προς τρίτους και 800 mb internet. Μου γύρισε το μάτι και διαβάζοντας τις εμπειρίες των παιδιών σε αυτό το νήμα αποφάσισα για πρώτη φορά να κάνω το μεγάλο άλμα και να περάσω σε frog. Αποτέλεσμα:

Ποιότητα σήματος: Η ίδια ακριβώς με το συμβόλαιο, καμία διαφορά στην ταχύτητα ή την ποιότητα σήματος.

Οικονομία: Έπαιξα με τις προσφορές του πρώτου εξαμήνου, αγόραζα λεπτά ομιλίας μόνο σε διπλασιασμό και το πακέτο των 4gb internet. Αποτέλεσμα. Σε έξι μήνες μέσα έχω βάλει 50€ στην κάρτα ενώ αυτήν την στιγμή έχω στην κάρτα να κάθονται 13.21€. Δηλαδή έχω δώσει 50 - 13,21 = 36.79 ευρώ. Λίγο πάνω από 6 ευρώ το μήνα. Ενώ με τα λεπτά ομιλίας και τα gb που μεταφέρονται σε κάθε ανανέωση έχω αυτήν την στιγμή υπόλοιπο 922 λεπτά προς όλους και 14 gb internet.

Περιττό να πω πως αισθάνθηκα πολύ μ...κας για τα τόσα χρόνια που τα έσκαγα στις εταιρίες ενώ νιώθω απόλυτα δικαιωμένος με την επιλογή μου. Και ταυτόχρονα προσπαθώ να πείσω όλους τους γνωστούς μου να κάνουν την ίδια μετάβαση.

Όλοι στην οικογένεια + φίλους που είχαν wu (και δεν το χρησιμοποιούν αμάν) , γύρισαν frog και έπαθαν πλάκα!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δεδομένων των συνθηκών, η εξοικονόμηση χρημάτων που κάνεις, ανάλογα με την χρήση, και η ελευθερία που έχεις να πληρώνεις εσύ ό,τι σου χρειάζεται και όταν το θέλεις με έχουν αφήσει κατάπληκτο.

Από τα μέσα της δεκαετίας του '90 είχα πάντα συμβόλαιο. Και πάντα στην cosmote, με διάλειμμα δύο ετών στη vodafone. Το τελευταίο μου συμβόλαιο με την cosmote έληξε τον προηγούμενο Σεπτέμβριο. Λόγω φορητότητας, είχα παίξει και αυτό το παιχνίδι, με 35€ το μήνα μου έδιναν 1500 λεπτά στην cosmote, 180 λεπτά προς τρίτους και 2gb internet. Λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο ζήτησα προσφορά για ανανέωση και η "προσφορά" τους ήταν με τα ίδια λεφτά 1500 λεπτά στην cosmote, 120 λεπτά προς τρίτους και 800 mb internet. Μου γύρισε το μάτι και διαβάζοντας τις εμπειρίες των παιδιών σε αυτό το νήμα αποφάσισα για πρώτη φορά να κάνω το μεγάλο άλμα και να περάσω σε frog. Αποτέλεσμα:

Ποιότητα σήματος: Η ίδια ακριβώς με το συμβόλαιο, καμία διαφορά στην ταχύτητα ή την ποιότητα σήματος.

Οικονομία: Έπαιξα με τις προσφορές του πρώτου εξαμήνου, αγόραζα λεπτά ομιλίας μόνο σε διπλασιασμό και το πακέτο των 4gb internet. Αποτέλεσμα. Σε έξι μήνες μέσα έχω βάλει 50€ στην κάρτα ενώ αυτήν την στιγμή έχω στην κάρτα να κάθονται 13.21€. Δηλαδή έχω δώσει 50 - 13,21 = 36.79 ευρώ. Λίγο πάνω από 6 ευρώ το μήνα. Ενώ με τα λεπτά ομιλίας και τα gb που μεταφέρονται σε κάθε ανανέωση έχω αυτήν την στιγμή υπόλοιπο 922 λεπτά προς όλους και 14 gb internet.

Περιττό να πω πως αισθάνθηκα πολύ μ...κας για τα τόσα χρόνια που τα έσκαγα στις εταιρίες ενώ νιώθω απόλυτα δικαιωμένος με την επιλογή μου. Και ταυτόχρονα προσπαθώ να πείσω όλους τους γνωστούς μου να κάνουν την ίδια μετάβαση.

 

Εμενα ο πατερας μου απο τοτε που πρωτοξεκινησε η κινητη ειχε Wind και μετα κοσμοτε.Εμεινε 12-13 χρονια αναμεσα σε συμβολαια και καρτοκινητο καθως και ενα διαστημα πηγε στην κοκκινη.Το γυρισε απο το 12 σε καρτοκινητο.Συμφερει μακραν.

Εγω προσωπικα μετανιωσα που δεν εκανα Frog αντι για Cu καθως και πηρα iPhone αντι για δικαρτο.

Θα το συνδυαζα με το whats up και θα ημουν κομπλε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω αν δύο αριθμοί cosmote, ένας what's up και ένας frog, μπορούν να είναι σε μια κάρτα με την υπηρεσία 2in1.

 

Πχ συμβόλαιο και what's up γίνεται.

 

Δε την ήξερα αυτή την υπηρεσία και με αφορμή το πόστ σου την έψαξα. Κρίμα που δε την ήξερα όταν έκανα ανανέωση το σταθερό, θα με είχε βολέψει.

 

Τέλος πάντων, επειδή η κοσμοτέ δε δίνει και πολλές πληροφορίες, για όποιον ενδιαφέρεται, αυτό το νήμα έλυσε σχεδόν όλες τις απορίες μου.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης FROG, στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

Δοκίμασε και αποστολή στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος τρόπος να μάθουμε αν άλλος αριθμός ειναι frog;

 

Για να μαθεις αν ειναι frog στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).

 

Edit: Δεν ειδα την προηγουμενη απαντηση.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης FROG, στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

Δοκίμασε και αποστολή στο 1314.

 

Στο 1314 δεν γίνεται. Μονο στο 1298

Link to comment
Share on other sites

πήρατε την προσφορά;3GB κάθε σαββατοκύριακο έως τις 4 Μαρτίου.κληση στο 1330 και πατάμε το 0

 

Τι χρέωση έχει αυτό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...