Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως σε ανανεωση 5 ευρω πριν λιγες μερες δεν τα εδωσε αυτα,αν και τα περιμενα. Τα εδωσε σιγουρα στον 1ο μηνα. Τον 2ο δεν εβαλα και τωρα στον τριτο δεν το εδωσε.Ή τα δινει μονο στην 1η ανανεωση των 5,και μετα θελει 10 ευρω για να τα δωσει ή τα δινει μονο αν γινεται ανανεωση καθε μηνα χωρις διακοπη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω ξεκινήσει να πειραματίζομαι με τα καρτοκινητά, σήμερα ξεκίνησα να μετράω από το ξημέρωμα σε μερικά σημεία και με το frog μου και το συμβόλαιο μου και παρατήρησα μέχρι στιγμής ότι παρόλο που είναι πρωί ενώ στα speed test το frog δίνει 100+ και είναι στα ίδια με το συμβόλαιο στην πράξη όταν κάνω δοκιμαστικό download από συγκεκριμένο server κατεβάζει ποιό αργά από το συμβόλαιο σε κάποια σημεία που σημαίνει ότι γίνεται throttling down.

 

Θα το τσεκάρω για σιγουριά και σε άλλα σημεία να είμαι σίγουρος.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο μεταξύ frog και cosmote συμβόλαιο, σε download μεγάλων αρχείων από πανεπιστήμιακους σερβερ.

Συν ότι επιπλεον απαιτείται το δίκτυο να ελέγχει real time τα υπόλοιπα των καρτοκινητων. Μια χθεσινή μέτρηση στο κέντρο Πειραιά με frog.

http://i.imgur.com/Rr9GZgJ.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω ξεκινήσει να πειραματίζομαι με τα καρτοκινητά, σήμερα ξεκίνησα να μετράω από το ξημέρωμα σε μερικά σημεία και με το frog μου και το συμβόλαιο μου και παρατήρησα μέχρι στιγμής ότι παρόλο που είναι πρωί ενώ στα speed test το frog δίνει 100+ και είναι στα ίδια με το συμβόλαιο στην πράξη όταν κάνω δοκιμαστικό download από συγκεκριμένο server κατεβάζει ποιό αργά από το συμβόλαιο σε κάποια σημεία που σημαίνει ότι γίνεται throttling down.

 

Θα το τσεκάρω για σιγουριά και σε άλλα σημεία να είμαι σίγουρος.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

To FROG έχει τη μικρότερη δυνατή προτεραιότητα στο δίκτυο. Και είναι φυσιολογικό, δεν έχει σχεδιαστεί για επαγγελματίες.

Το QoS δε θα σου βγει στα speedtest αλλά όταν ενεργοποιηθεί το RED στην περίπτωση που αρχίσεις να συνδέεσαι σε public IPs και υπάρχει κινηση. :cool:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και που το ξέρεις? Εσωτερική πληροφόρηση και στην κοσμοτέ τώρα?!? :p

Προσωπικά 2χρονια frog δεν έχω δει την οποιαδήποτε δυσλειτουργια ή διαφοροποίηση σε σύγκριση με το e5776 mifi-συμβολαιο cosmote., ούτε σε heavy use. Πάντα για ίντερνετ αναφέρομαι, με χρήση 8-9gb/μηνιαίως. Συν επιπλέον το ότι η χωρητικότητα στο 4g,ακομα τουλάχιστον και παρά τον όγκο των συνδρομητων, δεν εχει αντιμετωπίσει προβλημα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο μεταξύ frog και cosmote συμβόλαιο, σε download μεγάλων αρχείων από πανεπιστήμιακους σερβερ.

Συν ότι επιπλεον απαιτείται το δίκτυο να ελέγχει real time τα υπόλοιπα των καρτοκινητων. Μια χθεσινή μέτρηση στο κέντρο Πειραιά με frog.

http://i.imgur.com/Rr9GZgJ.jpg

Υπάρχουν τέτοιες ταχύτητες φίλε; πρώτη φορά βλέπω τέτοιες τιμές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τέτοιες ταχύτητες φίλε; πρώτη φορά βλέπω τέτοιες τιμές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στο νήμα cosmote 4g lte http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=355141&page=120

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, επαρχία δεν πρόκειται να δούμε τέτοιες τιμές ούτε σε 10 χρόνια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, επαρχία δεν πρόκειται να δούμε τέτοιες τιμές ούτε σε 10 χρόνια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικό είναι όταν το 50%+ των συνδρομητών είναι εκεί .. Παντού αυτό συμβαίνει τα μεγάλα αστικά κέντρα έχουν τα γκάζια οι άλλοι απλά έχουν 30 - 35mbps :mad:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτέ αυτά τα νούμερα (35-40mbps )που αναφέρεις στην επαρχία, γιατί αλλού κλάφτα... Χαράλαμπε. Όμως σε αρκετές μεγάλες επαρχιακές πόλεις τα νούμερα της cosmote ειναι αρκετά μεγαλυτερα.

Και στην Τρίπολη αλλά και στο Ναύπλιο την καθαρά Δευτέρα είδα 100αρες και 4g+, αλλά χαμηλό (σε σχέση με την αθηνα) Upload, γύρω στο 10αρικο. Ειδικά στο Ναύπλιο σταθερά κοντά στα 150Mbps το download.

Στο Αργος ήταν λίγο δράμα, όλη η πόλη 2σταθμους μόνο απλό 4g και αυτοί οι σταθμοί αρκετά μακριά, εκτός του κέντρου. Μάλλον δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα εκεί η κάλυψη.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Koζάνη έχω δει μέχρι 135/48 με κινητό που έχει modem cat6.Καθόλου άσχημο θα έλεγα όταν στο κέντρο της Κοζάνης πήγαμε να βάλουμε vdsl ote 50αρα πριν καμμιά 3τια και μας είπαν ότι φτάνει μέχρι 30..Τι να λέμε δηλαδή ρε παιδιά.Ολη η χώρα είναι πίσω σε ταχύτητες.Εδώ διάβαζα σε άλλο θέμα για κάποιο μέλος εντός Αθήνας που είχε σταθερή γραμμή 4mbps..Μια χαρά είναι και τα 35-40 στην επαρχία
Link to comment
Share on other sites

Koζάνη έχω δει μέχρι 135/48 με κινητό που έχει modem cat6.Καθόλου άσχημο θα έλεγα όταν στο κέντρο της Κοζάνης πήγαμε να βάλουμε vdsl ote 50αρα πριν καμμιά 3τια και μας είπαν ότι φτάνει μέχρι 30..Τι να λέμε δηλαδή ρε παιδιά.Μια χαρά είναι και τα 35-40 στην επαρχία

 

μην το πεις ουτε του...διπλανού δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρέσει 146/45 από δίκτυο της κοσμοτε στα Γιάννενα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το iPhone 5s,εχω πιασει στην Ημαθια με 2/5 σημα 45Mbps μεσα στη μερα και το βραδυ,κατα τις 2 ειχα 88Mbps Download.Θεσσαλονικη σε σταθμο κοντα με τελειο σημα ειχα 98/48.Στη Μοναστηριου στο υψος του ΟΣΕ,ειδα 70Mbps Download.

Με 1800 ηταν και οι τρεις μετρησεις,

με LTE Cat.3 100/50 και χωρις CA.

Αμα ειχα LTE Cat.6,με υποστηριξη 4G+,CA κλπ. θα εβλεπα ακομα περισσοτερο.Επαρχια παντως Ξανθη εβλεπα με το καρναβαλι απο 2 μεχρι 15Mbps Download.Πιερια απο Λιτοχωρο εως νεους πορους ειχα 15 εως 45Mbps Download.Ο μεσος ορος των 30-40Mbps πανελλαδικα ειναι αρκετα καλα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν το είπε κανένας

 

Τώρα εάν πάρεις το 1314 σου λέει τα λεπτά και τα MB που έχεις... Καλό έλειπε αυτό από το frog

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..δεν θα έπρεπε να στέλνουν μήνυμα όταν λήγει το χρηματικό υπολοιπο?? Αν πχ έχεις 3 μήνες να ανανεώσεις??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την τελευταία φορά το έστειλαν το SMS μια εβδομάδα πριν ότι λήγει το υπόλοιπο....

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την τελευταία φορά το έστειλαν το SMS μια εβδομάδα πριν ότι λήγει το υπόλοιπο....

 

Και εγώ αυτό θυμάμαι,μια εβδομάδα πριν στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έκανα @@@ κι έχασα 180 ευρώ...25 Μαρτίου! Καλά να πάθω!! :)

Στειλτους e-mail , δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το νωρίτερο δυνατόν, πριν κλείσει ο μήνας.

 

ΥΓ. Βρες το γκρουπ που εχουν στο Facebook και γραψε μηνυμα, απαντούν σχετικά γρήγορα.

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Στειλτους e-mail , δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το νωρίτερο δυνατόν, πριν κλείσει ο μήνας.

 

ΥΓ. Βρες το γκρουπ που εχουν στο Facebook και γραψε μηνυμα, απαντούν σχετικά γρήγορα.

Μου είπαν να πάρω στο 1299, όπου μου είπαν δεν μπορεί να γίνει τίποτα δυστυχώς :) Δεν πειράζει, καλή καρδιά

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...