Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τελείως δωρεάν μου είπε. Απλά δεν στέλνουν μούλτι σιμ στο frog αλλά διαλέγεις εσύ σε ποιο μέγεθος να σου στείλουν.

 

μπορείς να κάνεις ανανέωση μέσω paypal?

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελείως δωρεάν μου είπε. Απλά δεν στέλνουν μούλτι σιμ στο frog αλλά διαλέγεις εσύ σε ποιο μέγεθος να σου στείλουν.

 

παρε νανο και αμα εχεις ανταπτορακια απο wind/vodafone sim,που ειναι multi sim δουλευουν.Σε νανο κοσμοτε εγινε κανονικα micro.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς προώθηση κλήσης όταν δεν είσαι διαθέσιμος στο +30697543 και στη συνέχεια τον αριθμό του κινητού σου χωρίς τα 3 πρώτα ψηφία.

το εχει το δικο μου αυτο αλλα το προβλημα ειναι οτι (και) το sms αργει να ερθει αρκετα,

μπορει να με παρουν στις 8 π.χ. να ειναι ανοικτο, αλλα επειδη δεν εχει σημα

(που συμβαινει συχνα στο σπιτι με την cosmote) να βρεθει εκτος δικτυου

και το sms να ερθει στις 10!!

προβλημα εντωμεταξυ υπαρχει και με τα sms του banking (στο lg g2 παλι, κι αυτα καθυστερουν),

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

το εχει το δικο μου αυτο αλλα το προβλημα ειναι οτι (και) το sms αργει να ερθει αρκετα,

μπορει να με παρουν στις 8 π.χ. να ειναι ανοικτο, αλλα επειδη δεν εχει σημα

(που συμβαινει συχνα στο σπιτι με την cosmote) να βρεθει εκτος δικτυου

και το sms να ερθει στις 10!!

προβλημα εντωμεταξυ υπαρχει και με τα sms του banking (στο lg g2 παλι, κι αυτα καθυστερουν),

καμια ιδεα;

 

παρε αλλη καρτα ή αλλαξε δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελείως δωρεάν μου είπε. Απλά δεν στέλνουν μούλτι σιμ στο frog αλλά διαλέγεις εσύ σε ποιο μέγεθος να σου στείλουν.

 

Να ξερεις οτι οταν θα την λαβεις θα ειναι cosmokarta.Θα πρεπει να μπεις στο site τους να τους βαλεις να σε καλεσουν με call back για να μην χρεωθεις και να του ριξεις ενα γαβ καλο.Μετα θα σε πιστωσουν 3 ευρω και θα κανεις την αλλαγη πακετου μονος σου

Το εχουν συστημα να μην στελνουν φρογκ.

 

Η cosmote ειναι απαραδεκτη σε αυτο το κομματι.αφου ζητας φρογκ και οχι κοσμοκαρτα

Τσιμπανε το 3ευρω απο οποιν δεν τους ενοχλησει

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι οταν θα την λαβεις θα ειναι cosmokarta.Θα πρεπει να μπεις στο site τους να τους βαλεις να σε καλεσουν με call back για να μην χρεωθεις και να του ριξεις ενα γαβ καλο.Μετα θα σε πιστωσουν 3 ευρω και θα κανεις την αλλαγη πακετου μονος σου

Το εχουν συστημα να μην στελνουν φρογκ.

 

Η cosmote ειναι απαραδεκτη σε αυτο το κομματι.αφου ζητας φρογκ και οχι κοσμοκαρτα

Τσιμπανε το 3ευρω απο οποιν δεν τους ενοχλησει

 

Και Whats up μπορει να ειναι.Αλλα απο οτι γραφουν εδω μελη,λενε οτι ειναι κοσμοκαρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και σε κατάστημα Γερμανός τους ειπα 3 φορες φρογκ (φορητότητα) και οταν εβαλα την καρτα στη συσκευή (ευτυχώς δεν έφυγα απο το κατάστημα) μου βγαζει μήνυμα 'καλωσόρισες στη κοσμοκαρτα'. Το δειχνω στον υπάλληλο και μου λεει 'μερικες φορες μπερδεύεται το σύστημα και το κάνει κοσμοκαρτα, θα στείλετε μηνυμα και θα γινει φρογκ (χωρις να μου πει κόστος, θεώρησε οτι δεν θα το καταλαβαινα επειδη θα τραβουσε απο τα 10 που ειχε η καρτα ως 'κοστος φορητοτητας'), αλλά για κακή του τύχη πεταγεται άλλος 'έξυπνος' υπάλληλος και λεει 'μα στη φορητότητα ΠΑΝΤΑ γινεται κοσμοκαρτα και μετα το αλλαζετε σε φρογκ' και του λεω 'ναι, αλλά εχει κοστος 3 ευρω, γιατι δεν μου το ειπατε οτι γινεται ετσι πριν 2 μερες που ρωτησα τι κοστος υπαρχει;', μου λεει 'σας το λεω τωρα' και του λεω 'τι να το κανω τωρα; γιατι δεν μου το ειπατε τοτε που σας ρωτησα;' Και το επαιζε κινεζος μετα. Ο πρωτος υπαλληλος, που αποδείχτηκε μεγαλος ψευτης, εφυγε να εξυπηρετησει αλλον πελατη. Μιλαμε για αθλια αντιεπαγγελματική συμπεριφορά! Χώρια που στο τηλ μου είπαν ψέμματα ότι θα είναι μουλτισιμ, ενω στο κατάστημα ειπαν 'μονο σε συμβόλαια μουλτισιμ, εαν θελετε ανταπτορακι με 3,90€'. Και το αποκορύφωμα, ρωτησα εαν το myinternet ενεργοποιειται αυτόματα ή πρέπει να στείλω καπου μηνυμα και μου απαντησε οτι αυτη η υπηρεσια ειναι παλι 'μόνο σε συμβόλαια', ενώ φιλος μου σε δικό του φρογκ ηρθε ενημερωτικο μηνυμα αυτόματα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πρόβλημα αυτό, στην φορητότητα εφόσον γίνει σε κατάστημα ο αριθμός γίνεται κοσμοκαρτα οπότε μετά πρέπει να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών ώστε να σου πιστώσουν 3€ για να κάνεις την μεταφορά σε frog ή σου τα πιστώνουν εκ των υστέρων . Αλλά στην περίπτωση φορητότητας μέσω του τηλεφωνικού αριθμού (χωρίς επίσκεψη σε κατάστημα) σε δυο περιπτώσεις φίλων μου τους έστειλαν sim frog απευθείας.

 

p.s. Την προηγούμενη εβδομάδα έψαχνα κατάστημα Γερμανός που να έχει twin sim...ταλαιπωρία. Σε κατάστημα cosmote βρήκα με την πρώτη ( Ανατολική Θεσσαλονίκη).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα'χουμε πει ρεε παιδιά:

Όχι γερμανό

Ναι κατάστημα Cosmote.

 

Υ.Γ.: Ας ψάξει κανείς τι "ξέρουν" και τι δεν ξέρουν για αυτό https://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/ στα Γερμανος: Τίποτα.

Εδώ και μήνα που έχει ανακοινωθεί.

 

ΜΟΝΟ για "όπου €χει χρήμα" είναι ο Γερμανός: Λογικό....Είναι υπάλληλοι για το μισθό ρεεε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και εγώ που έκανε φορητότητα απο wind σε frog σε κατάστημα γερμανός στο πύργο αθηνών όταν πάω από εκεί την Δευτέρα μην έχω τα ίδια. Στο τηλέφωνο που μίλησα 2 φορές με την cosmote μου είπε ότι γίνεται η φορητότητα μόνο απο κατάστημα και ότι είναι δωρεάν, τον γερμανό μου είπαν το ίδιο ότι πρώτα κάνουμε την φορητότα και μετα θα μου το κάνουν δωρεάν σε frog. Αν πάω στην ίδια κοπέλα και μου πει παπάτζες θα την τρελάνω.
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορια. Η χρέωση frog στις κλήσεις είναι ανα δευτερόλεπτο ή οχι; γιατί έβαλα frog σήμερα και έκανα δοκιμαστικά μια κλήση και με χρέωσε 3 λεπτά ενώ μίλησα μόνο 5 δευτερόλεπτα.

Έβαλα frog για τα gb αλλά και γιατί μου είχαν πει ότι η χρέωση στις κλήσεις είναι ανα δευτερόλεπτο.

Τι ισχύει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορια. Η χρέωση frog στις κλήσεις είναι ανα δευτερόλεπτο ή οχι; γιατί έβαλα frog σήμερα και έκανα δοκιμαστικά μια κλήση και με χρέωσε 3 λεπτά ενώ μίλησα μόνο 5 δευτερόλεπτα.

Έβαλα frog για τα gb αλλά και γιατί μου είχαν πει ότι η χρέωση στις κλήσεις είναι ανα δευτερόλεπτο.

Τι ισχύει τελικα;

 

Τα "δωρεάν" λεπτά ομιλίας (από ανανεωσεις υπόλοιπου δλδ) έχουν βήμα χρέωσης τα 3'.

Τα πακέτα ομιλίας που αγοράζεις όμως έχουν χρέωση ανα δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως σου έγραψε ο protsimer προηγουμένως. Κλήσεις από αγορασμένα πακέτα ομιλίας προς Ελλάδα ή εκτός πακέτου ομιλίας έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Τα πακέτα ομιλίας προς εξωτερικό έχουν διαφορετικό βήμα χρέωσης ανάλογα του πακέτου που αγοράζεις. Τέλος, ό,τι bonus σου δίνει σε ομιλία τότε είναι με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος είναι καινούργιος σαν εμένα και δεν έχει 4g δεδομένα τότε θα πρέπει να στείλει το μήνυμα 4G στο 1333.

Όταν θα του έρθει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε, τότε κάνει μια επανεκκίνηση και είναι έτοιμος.

*** Σίγουρα θα έχει αναφερθεί πιο πριν,σελίδες πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος είναι καινούργιος σαν εμένα και δεν έχει 4g δεδομένα τότε θα πρέπει να στείλει το μήνυμα 4G στο 1333.

Όταν θα του έρθει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε, τότε κάνει μια επανεκκίνηση και είναι έτοιμος.

*** Σίγουρα θα έχει αναφερθεί πιο πριν,σελίδες πιο πίσω.

 

Ναι,και ενεργοποιηστε το My Internet στο 1333 γραφοντας στο sms MI.Για να μη χρεωνεστε 1€ οταν τελειωνουν τα MB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απορια. Για να κάνει κάποιος που έχει cosmokarta απλή όχι συμβόλαιο, σε frog μπορεί να το κάνει με γραπτό μηνυμα; αν ναι τι γράφει και που το στελνει;
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και ακολούθως θα σου έρθει μήνυμα να στείλεις F για Frog με χρέωση 3€.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι,και ενεργοποιηστε το My Internet στο 1333 γραφοντας στο sms MI.Για να μη χρεωνεστε 1€ οταν τελειωνουν τα MB.

 

ωχ αυτο δεν το ηξερα, και τι χρεωσεις εχεις μετα δηλ? τι αλλαζει γενικα?

Link to comment
Share on other sites

ωχ αυτο δεν το ηξερα, και τι χρεωσεις εχεις μετα δηλ? τι αλλαζει γενικα?

 

Οταν τελειωνουν τα Mb,κοβει την προσβαση και μπορεις να μπεις μονο στο σαιτ της κοσμοτε και στο 0.facebook

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς να χρεώνει 1€ για daily internet.χωρίς το Mi ενεργοποιημένο πάλι θα μπαίνει στο 0.facebook αλλά θα σου φάει απο το υπόλοιπο 1€ αν υπάρχει τυχόν υπόλοιπο κάρτας ή αν δεν υπάρχει θα στο φαει από την επόμενη κάρτα που θα βάλεις.γι'αυτό το ενεργοποιεις και είσαι άρχοντας

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος εάν ισχύει ακόμα η προσφορά με τα 4gb ίντερνετ που είχε η Frog?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...