Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει ακομα η frog?Πουλαει ακομα πακετα?Εχω χροοοοονια ολοκληρα να δω διαφημιση τους.Γιατι δεν διαφημιζεται πια καθολου?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω κατήργησε το διπλασιασμό της κάρτας για νέους συνδρομητές και πρόσθεσε το 60' προς όλους με 3€.

Τώρα εγώ που τον έχω διπλασιασμό να τον κόψω να περάσω σε αυτή την προσφορά που φαίνεται καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο που εχω Q, σκεφτομαι να γυρισω στην Φρογκ, ο λογος ειναι οτι εβαλε πακετο προς ολους, και το καλυτερο σημα...

Εχω τις εξης αποριες...

α) Τα τρια ευρω δινουν 60 ΜΒ ή 120?

β) Τι προσφορα υπαρχει πλεον για καινουργιους? Διπλασιασμος, 300 προς ολους ισχυουν ή μονο για πλαιους? Μπορεις να βαλεις μετα αν ληξουν το 60 προς ολους?

γ) Οταν τελειωνει ενα πακετο σου στελνει ειδοποιηση? Η' σου στελνει αφου εχει τελειωσει και εχις χρεωθει? Αυτο το κανει η Κιου και ειναι πραγματικα εκνευριστικο!!!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο που εχω Q, σκεφτομαι να γυρισω στην Φρογκ, ο λογος ειναι οτι εβαλε πακετο προς ολους, και το καλυτερο σημα...

Εχω τις εξης αποριες...

α) Τα τρια ευρω δινουν 60 ΜΒ ή 120?

β) Τι προσφορα υπαρχει πλεον για καινουργιους? Διπλασιασμος, 300 προς ολους ισχυουν ή μονο για πλαιους? Μπορεις να βαλεις μετα αν ληξουν το 60 προς ολους?

γ) Οταν τελειωνει ενα πακετο σου στελνει ειδοποιηση? Η' σου στελνει αφου εχει τελειωσει και εχις χρεωθει? Αυτο το κανει η Κιου και ειναι πραγματικα εκνευριστικο!!!

 

α)60mb

β)600 λεπτα προς frog με 5 ευρω ανανεωση και 1500 λεπτα προς frog με 10 ευρω ανανεωση

γ)σου στελνει ενα μηνυμα μια μερα πριν ληξουν τα πακετα και ενα την ωρα που ληγουν ακριβως(τσεκαρισμενο).εχω και εγω Q και σε πληροφορω δεν μου στελνει καν ενημερωτικο μηνυμα ποτε,και γιαυτο και εγω πλεον εκανα βασικη τη frog.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω εναν αριθμο FROG πως μπορω να δω αν ειναι καποιος συνδομητης frog και αυτος? με σμσ ή με κληση γνωριζει καποιος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω εναν αριθμο FROG πως μπορω να δω αν ειναι καποιος συνδομητης frog και αυτος? με σμσ ή με κληση γνωριζει καποιος?

ευχαριστω

 

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης FROG, στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εχω ενα νουμερο και μου το κλεψανε. Πως μπορω να δω ποσο υπολοιπο εχω και ποτε ληγη ο συγκεκριμενος αριθμος ωστε να δω αν αξιζη να παω να τον ξαναβγαλω και επισης ποσο κοστιζη να ξαναβγαλω το ιδιο νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εχω ενα νουμερο και μου το κλεψανε. Πως μπορω να δω ποσο υπολοιπο εχω και ποτε ληγη ο συγκεκριμενος αριθμος ωστε να δω αν αξιζη να παω να τον ξαναβγαλω και επισης ποσο κοστιζη να ξαναβγαλω το ιδιο νουμερο.

 

Με την ταυτότητά σου σε ένα κατάστημα. 5 ευρώ για νέα σιμ!

Αν δεν έχεις και άλλα νούμερα και σε βόλευε περισσότερο ο διπλασιασμός ή τα 300 λεπτά με 10 ευρω(που επαψαν να είναι εμπορικά διαθέσιμα για νέους πελάτες, εδώ και κάποιο καιρό), τοτε καλύτερα μην το χάσεις το νούμερο!

Link to comment
Share on other sites

ναι πως μπορω να μαθω αν εχει ληξη η οχι? υπαρχει καποιο αλλο νουμερο που σου λεη το υπολοιπο η οχι?

σε καινουργια νουμερα δεν δινουνε τον 2πλασιασμο μια φορα τον μηνα?

Link to comment
Share on other sites

ναι πως μπορω να μαθω αν εχει ληξη η οχι? υπαρχει καποιο αλλο νουμερο που σου λεη το υπολοιπο η οχι?

σε καινουργια νουμερα δεν δινουνε τον 2πλασιασμο μια φορα τον μηνα?

 

 

τελικα εμαθα ποτε ληγη. απλως για να βγαλω ξανα τον ιδιο αριθμο θελει 5ε. πως μπορω να τα γλυτωσω αυτα τα 5ε? σε καινουργια νουμερα δεν δινουνε τον 2πλασιασμο?

Link to comment
Share on other sites

τελικα εμαθα ποτε ληγη. απλως για να βγαλω ξανα τον ιδιο αριθμο θελει 5ε. πως μπορω να τα γλυτωσω αυτα τα 5ε? σε καινουργια νουμερα δεν δινουνε τον 2πλασιασμο?

 

Όχι δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουνε ενεργοποιηση τον 2πλασιασμο το περνουνε κανονικα? Γιατι εχω ενα νουμερανι το οποιο μου κλεψανε και στο οποιο εγινε τελευταια ανανεωση στης 30/10/12 που ειχε ενεργοποιημενο τον 2πλασιασμο και λεω να παω να το ξαναβγαλω. Σε αυτο το νουμερο μπορω να ενεργοποιω και τα 3ε για 60΄ προς ολους και με 5ε τα 500 mb ιντερνετ? Λογικα ο 2πλασιασμος θα ισχυη σε αυτο το νουμερο ? Μεχρι ποτε θα ειναι ο 2πλασιασμος ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουνε ενεργοποιηση τον 2πλασιασμο το περνουνε κανονικα? Γιατι εχω ενα νουμερανι το οποιο μου κλεψανε και στο οποιο εγινε τελευταια ανανεωση στης 30/10/12 που ειχε ενεργοποιημενο τον 2πλασιασμο και λεω να παω να το ξαναβγαλω. Σε αυτο το νουμερο μπορω να ενεργοποιω και τα 3ε για 60΄ προς ολους και με 5ε τα 500 mb ιντερνετ? Λογικα ο 2πλασιασμος θα ισχυη σε αυτο το νουμερο ? Μεχρι ποτε θα ειναι ο 2πλασιασμος ξερουμε?

 

Ή θα έχεις τον διπλασιασμό(παλιό πρόγραμμα) ή θα μεταβείς στο νέο που είναι τα 60 λεπτά με 3 ευρω. Απαξ και φύγεις από τον διπλασιασμό δεν ξαναγυρνάς.

Επίσης, έχει γραφτεί πιο πίσω ότι δεν μπορείς να φύγεις από τον διπλασιασμό αν δεν μείνεις με υπόλοιπο κάτω από 3 ευρώ!

Ο διπλασιασμός προς το παρόν, για όσους τον έχουν καλά κρατεί. Πού να ξέρουμε το μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν μπορεις να εχεις και τον 2πλασιασμο και να ενεργοποιης το πακετο με 3ε 60΄?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μάλιστα όσοι έχουμε το παλιό πρόγραμμα με το διπλασιασμό αν θέλουμε να μεταβούμε στα 3€=>60' θα πρέπει να έχουμε υπόλοιπο κάπου στα 3€ αν δεν κάνω λάθος. Κι αν μεταβούμε δεν υπάρχει πλέον επιστροφή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μάλιστα όσοι έχουμε το παλιό πρόγραμμα με το διπλασιασμό αν θέλουμε να μεταβούμε στα 3€=>60' θα πρέπει να έχουμε υπόλοιπο κάπου στα 3€ αν δεν κάνω λάθος. Κι αν μεταβούμε δεν υπάρχει πλέον επιστροφή.

 

 

Μάγκες χθες έμαθα πως τελικά μπορείς να αλλάξεις από προσφορά του διπλασιασμού, στην καινούρια προσφορά με τα 5Ε/600' προς φρογκ και 10Ε/1500' προς φρογκ, μόνο με ένα τηλέφωνο στο 1317 ακολουθόντας τις ηχογραφημένες πληροφορίες.. Εγώ το έκανα σε νούμερο το οποίο είχε διπλασιασμό και το οποίο είχε 0.30Ε υπόλοιπο όμως, και το δέχτηκε κανονικά! Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν γίνετε να το κάνεις σε νούμερο που έχει μεγάλο υπόλοιπο πχ όπως το δεύτερο μου νούμερο στο οποίο έχω υπόλοιπο 50Ε.. Όποιος πάντως ψήνεται να αλλάξει προσφορά και έχει μεγάλο υπόλοιπο ας ρίξει και μια ενημέρωση εδώ!! Εγώ προς το παρόν θα αράξω στον διπλασιασμό πάντως! :p :p

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν ειχα διπλασιασμο ή 300 λεπτα προς ολους ουτε με σφαιρες δεν θα εβαζα τα προγραματα μονο για φρογκ... Παντως ειναι πολυ κουλο να μην σε αφηνει αν ενεργοποιησεις το 60 προς ολους, με παλιο προγραμμα. Αν ισχυε τα 300 για νεους ή διπλασιασμος θα ειχα κανει την μεταφορα χτες... προσωπικα τα πακετα προς φρογκ/κιου δεν μου λενε τιποτα...

 

Οποτε οπως ειναι η Q νικαει την Φρογξ επειδη προσφερει στα 3 ευρω 240ΜΒ ιντερνετ (μεσω ονλαην), η φρογκ απο οτι λετε 60, μεγαλη διαφορα, αν ηταν 120 κατι γινοταν...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών έμαθα ότι για το frog δεν ισχύει το δύο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό αλλά και ότι δεν υπάρχουν κάρτες micro sim! Το πρώτο ας πούμε ότι το κατανοώ αν και αφού είναι cosmote έπρεπε να υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το χωνέψω! Ένα nokia lumia 920 που περιμένω να το ακυρώσω; Γιατί αν δεν μπορώ να αλλάξω σε micro sim ή πρέπει να την κόψω εγώ με κίνδυνο να την χαλάσω ή δεν ξέρω και εγώ τι! Έχει κάνεις τηλέφωνο με micro sim που να είναι όλα εντάξει; Και αν ναι, τι έκανε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών έμαθα ότι για το frog δεν ισχύει το δύο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό αλλά και ότι δεν υπάρχουν κάρτες micro sim! Το πρώτο ας πούμε ότι το κατανοώ αν και αφού είναι cosmote έπρεπε να υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το χωνέψω! Ένα nokia lumia 920 που περιμένω να το ακυρώσω; Γιατί αν δεν μπορώ να αλλάξω σε micro sim ή πρέπει να την κόψω εγώ με κίνδυνο να την χαλάσω ή δεν ξέρω και εγώ τι! Έχει κάνεις τηλέφωνο με micro sim που να είναι όλα εντάξει; Και αν ναι, τι έκανε;

Ευχαριστώ!

 

Στον Γερμανό δεν μπορούν να στην κόψουν? Αλλιώς παρήγγειλε κοφτάκι από ebay ή βρες κάποιον να σου την κόψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών έμαθα ότι για το frog δεν ισχύει το δύο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό αλλά και ότι δεν υπάρχουν κάρτες micro sim! Το πρώτο ας πούμε ότι το κατανοώ αν και αφού είναι cosmote έπρεπε να υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το χωνέψω! Ένα nokia lumia 920 που περιμένω να το ακυρώσω; Γιατί αν δεν μπορώ να αλλάξω σε micro sim ή πρέπει να την κόψω εγώ με κίνδυνο να την χαλάσω ή δεν ξέρω και εγώ τι! Έχει κάνεις τηλέφωνο με micro sim που να είναι όλα εντάξει; Και αν ναι, τι έκανε;

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα φίλε...Δεν ξέρω αν γίνεται και επίσης δεν ξέρω ποια προσφορά έχεις αλλα θα σου προτείνω κάτι:Το γυρνάς σε What's up η κοσμοκαρτα και πας στο Γερμανο για να ζητήσεις Micro sim.Επειτα με αυτήν την κάρτα το γυρνάς σε Frog.Νομιζω γινεται αλλα αν έχεις παλιά προσφορά με 300' η διπλασιασμό απορρίπτεται η πρόταση μου.Εγω έχω Twin sim What's up οπότε δεν έχω κάνει διαδικασία κοψίματος sim κλπ ώστε να μπορώ να σε βοηθήσω.Σιγουρα τα υπόλοιπα παιδιά θα σου πουν καλύτερα.

 

 

Edit:Βλακεια είπα....ο φίλος Achillesgk πρότεινε την καλύτερη λύση.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μπορούν να την κόψουν. Μάλλον γιατί να μην γίνει καμιά στραβή και την χαλάσουν. Θα το παλέψω πάντως γιατί μου αρέσει πολύ το lumia 920. Πάντως απαράδεκτο να μην έχει η cosmote micro sim για την frog! Έχω τα 300 προς όλους και αν πάω σε cosmokarta την πάτησα!

Έτσι και αλλιώς σας ευχαριστώ πολύ για την πραγματικά άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μπορούν να την κόψουν. Μάλλον γιατί να μην γίνει καμιά στραβή και την χαλάσουν. Θα το παλέψω πάντως γιατί μου αρέσει πολύ το lumia 920. Πάντως απαράδεκτο να μην έχει η cosmote micro sim για την frog! Έχω τα 300 προς όλους και αν πάω σε cosmokarta την πάτησα!

Έτσι και αλλιώς σας ευχαριστώ πολύ για την πραγματικά άμεση απάντηση!

 

Τίποτα φίλε,ελπίζω να γινει η δουλεια σου γιατι όντως είναι ωραίο το Lumia. :)

Link to comment
Share on other sites

εμένα φίλε μου σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μου έκοψαν την καρτούλα σε 5 δευτερόλεπτα.....φυσικά Δωρεάν

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε άλλον Γερμανό. Η πάρε δικό σου:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R2.TR10.TRC0.A0.Xsim+card&_nkw=sim+card+cutter&_sacat=0&_from=R40

Αλλιώς στείλε την Καστοριά να στην κόψω εγώ χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών έμαθα ότι για το frog δεν ισχύει το δύο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό αλλά και ότι δεν υπάρχουν κάρτες micro sim! Το πρώτο ας πούμε ότι το κατανοώ αν και αφού είναι cosmote έπρεπε να υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το χωνέψω! Ένα nokia lumia 920 που περιμένω να το ακυρώσω; Γιατί αν δεν μπορώ να αλλάξω σε micro sim ή πρέπει να την κόψω εγώ με κίνδυνο να την χαλάσω ή δεν ξέρω και εγώ τι! Έχει κάνεις τηλέφωνο με micro sim που να είναι όλα εντάξει; Και αν ναι, τι έκανε;

Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα επειδή και εγώ χρειάστηκα δυο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό (μια κανονική και μια micro sim) πήγα σε ένα κατάστημα oteshop/cosmote και έκανα αντικατάσταση την κάρτα sim frog με δυο καινούριες κάρτες όπως τις ήθελα. Υπάρχει πακέτο sim+micro sim μαζί το ίδιο νούμερο. Κόστος 10 € απλά οι κάρτες είναι της cosmote και όχι frog αλλά δεν με ενοχλεί αυτό τη δουλειά τους την κάνουν. Τις έχω σε δυο συσκευές και ανάλογα ποια συσκευή χρησιμοποιώ παίζω με την ανάλογη κάρτα. Πρέπει να χρησιμοποιείς μια κάθε φορά όχι και τις δυο ταυτόχρονα.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...