Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βαριά καρδιά το έκανες?? Θα ξαναγυρίσεις. Πιστεύω ότι το internet δεν μπορεί να αντισταθμίσει τις φθηνές χρεώσεις (συν τον διπλασιασμό) του frog. Είχα q και πλέον είμαι frog όπου και θα παραμείνω, αφού αυτός ήταν ο σκοπός μου μετά από 10+ χρόνια στην cosmoκαρτα. ;)

 

 

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του frog είναι ότι υποστηρίζεται από τo δίκτυο της Cosmote!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω ένα ερώτημα.

Πού αποσκοπεί η αλλαγή τακτικής της Cosmote στο να αλλάξει το logo του σήματος απο Frog σε Frog Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω ένα ερώτημα.

Πού αποσκοπεί η αλλαγή τακτικής της Cosmote στο να αλλάξει το logo του σήματος απο Frog σε Frog Cosmote;

 

Πιθανόν να μην είχε γίνει αντιληπτό από το καταναλωτικό κοινό ότι πρόκειται για μία υπηρεσία της κοσμοτέ, και να ήθελε με τον τρόπο αυτό να το περιβάλει με την (λέμε τώρα) αξιοπιστία της και την επάρκειά της (επίσης λέμε τωρα) σε κάλυψη δικτύου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

FROG:Αύξηση τιμών για κλήσεις απο FROG προς FROG

Περισσοτερα εδω:http://cartamobile.forumotion.com/forum-f3/topic-t127.htm

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

FROG:Αύξηση τιμών και ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30sec!

Περισσοτερα εδω:http://cartamobile.forumotion.com/forum-f3/topic-t127.htm

Το αξιοπερίεργο της υπόθεσης είναι πως η αύξηση ισχύει μόνο για κλήσεις και sms από Frog σε Frog!

Προς όλους τους υπόλοιπους ισχύει η χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

Υποθέτω πως σχετικά μικρό το κακό, αφού ήδη προσφέρει με κάθε ανανέωση 1500' και 1500 sms προς το ίδιο πακέτο.

Το θέμα θα δημιουργηθεί με τη νέα χρονιά που δεν θα υπάρχει η συγκεκριμένη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

FROG:Αύξηση τιμών και ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30sec!

Περισσοτερα εδω:http://cartamobile.forumotion.com/forum-f3/topic-t127.htm

 

νομιζω οτι υπαρχει λαθος .σωστα μεν οι χρεωσεις πλεον ειναι το ιδιο με ολους..... αλλα δεν υπαρχει ελαχιστη χρεωση 30δ..... αν ειδες τερμα κατω στον τιμοκαταλογο, το αστερακι. με την αναφορα στην χρεωση των 30δ, αν προσεξεις, εννοει μονο την κληση προ το 11831... που υπηρχε και πρωτα..

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι υπαρχει λαθος .σωστα μεν οι χρεωσεις πλεον ειναι το ιδιο με ολους..... αλλα δεν υπαρχει ελαχιστη χρεωση 30δ..... αν ειδες τερμα κατω στον τιμοκαταλογο, το αστερακι. με την αναφορα στην χρεωση των 30δ, αν προσεξεις, εννοει μονο την κληση προ το 11831... που υπηρχε και πρωτα..

Μπράβο! Έχεις απόλυτο δίκιο!

Ουσιαστικά χάθηκε μόνο η φθηνότερη χρέωση προς frog που έτσι κι αλλιώς καλύπτεται από την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Έχεις απόλυτο δίκιο!

Ουσιαστικά χάθηκε μόνο η φθηνότερη χρέωση προς frog που έτσι κι αλλιώς καλύπτεται από την προσφορά.

 

Και εγω αυτο διαπισστωσα. Οποτε ο scream απλως ηθθεελε να μας παρακινησει να επισκεφθουμε το blog του, Ωραιο ειναι!

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Το 2for1 για τα village ισχυει πλεον και στο φρογκ http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?d=3&sd=4&ssd=0&ns=-100000&cid=18047 .

 

Απ ότι βλεπω έχουν βάλει και εκπτωτικό κουπόνι για τα fridays. Καλό και αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγο καιρο που ειναι και τα fridays μεσα (ισχυει και για whatsup, συμβολαια) αλλα δεν ειναι για την ιδια μερα παρα μονο για Δευτερα-Τριτη.
Link to comment
Share on other sites

Το 2for1 για τα village ισχυει πλεον και στο φρογκ http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?d=3&sd=4&ssd=0&ns=-100000&cid=18047 .

 

Πραγματικα πολυ θετικη κινηση. Οι σινεφιλ εχουν βρει την χαρα τους. Οσο για το κουπονι για τα φραιντεις εχω διαβασει πολλα παραπονα και καταγγελιες στο τροκτικο. Εχω τις επιφυλαξεις μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιρνωντας νεο νουμερο frog, θα χρειαστει να στειλω 2 στο 1312 για να ισχυει ο διπλασιασμος για την πρωτη καρτα; τι αλλο κι αν τρεχει; ΤΗΝΧ Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί ισχύει για τον διπλασιασμό; Υπάρχει δυνατότητα να φορτώσει κανείς μεγαλύτερο ποσό από 10 ευρώ και να του διπλασιαστεί; πχ με κάποια άυλη κάρτα απο Γερμανό, γίνεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί ισχύει για τον διπλασιασμό; Υπάρχει δυνατότητα να φορτώσει κανείς μεγαλύτερο ποσό από 10 ευρώ και να του διπλασιαστεί; πχ με κάποια άυλη κάρτα απο Γερμανό, γίνεται;

 

Σε παλαιοτερη ερωτηση μου μου ειπαν μεχρι 50 ευρω με αυλη καρτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει σε γερμανο κ μου ειπαν οτι διαθετουν μονο καρτες των 5 και 10 ευρω..

 

Μιλας για τις καρτες που ξυνεις την επιφανεια για να εμφανιστει ο κωδικος. Εγω αναφερομουν σε αυλες καρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για τις καρτες που ξυνεις την επιφανεια για να εμφανιστει ο κωδικος. Εγω αναφερομουν σε αυλες καρτες.

 

η υπαλληλος ειπε οτι δεν μπορουσαν να ανανεωσουν με αυλες καρτες.μονο με καρτες των 5 κ 10.:confused:

Link to comment
Share on other sites

η υπαλληλος ειπε οτι δεν μπορουσαν να ανανεωσουν με αυλες καρτες.μονο με καρτες των 5 κ 10.:confused:

 

δεν το γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια. Και εγω στο φορουμ ρωτησα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ανανεώση με AVT (any value top up) δεν υποστηρίζεται απο τα καταστηματα cosmote

για το frog.

Οι αυλες κάρτες (alphyre-payzone, netlink) ειναι ουσιαστικά οι ίδιες κάρτες των 5€ και 10€.

Link to comment
Share on other sites

Η ανανεώση με AVT (any value top up) δεν υποστηρίζεται απο τα καταστηματα cosmote

για το frog.

Οι αυλες κάρτες (alphyre-payzone, netlink) ειναι ουσιαστικά οι ίδιες κάρτες των 5€ και 10€.

 

Αρα τν μεγαλυτερο δυνατο μπονους που μπορει να παρει κανεις το μηνα ειναι κατι λιγοτερο απο 10 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα τν μεγαλυτερο δυνατο μπονους που μπορει να παρει κανεις το μηνα ειναι κατι λιγοτερο απο 10 ευρω

 

Είχα την εντύπωση ότι σου δίνει μπόνους την ονομαστική αξία της κάρτας, άρα 5 ή 10 ευρώ ακριβώς, ανάλογα με την αξία της. Δεν ισχύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι σου δίνει μπόνους την ονομαστική αξία της κάρτας, άρα 5 ή 10 ευρώ ακριβώς, ανάλογα με την αξία της. Δεν ισχύει;

To bonus είναι ακέραιο, 5 ή 10 ευρώ.

Το φπα στο κρατάει από την αξία της ανανέωσης και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

17,86 σου δίνει η κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ

Άρα κρατάει το 12 % και στο Bonus

10/1,12 =8,93

8,93+100% = 17,86

Link to comment
Share on other sites

17,86 σου δίνει η κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ

Άρα κρατάει το 12 % και στο Bonus

10/1,12 =8,93

8,93+100% = 17,86

 

και στο μπονους κραταει φορο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...