Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΩΡΑ ΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΣΤΟ FROG ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ COSMOTE Internet On The Phone 60! ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ "60" ΣΤΟ 1333 ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 60ΜΒ INTERNET ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ COSMOTE MY VIEW wap.cosmotemyview.gr (ΧΡΕΩΣΗ 3€).ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ:ΜΕΧΡΙ 30/9 ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΕΧΕΙΣ 120 ΜΒ!
Link to comment
Share on other sites

FROG Internet On The Phone

 

Οι χρεώσεις από το site εδώ http://goo.gl/gw9E

Καλή κίνηση για τους βατραχοσυνδρομητές :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μένει τώρα ειναι να μας βάλει και Video-Κλήσεις.http://www.thestylemachine.com/smileys/triunfe.gif Edited by anvoulgaris
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μένει τώρα ειναι να μας βάλει και Video-Κλήσεις.

Αν το κάνει και αυτό, θα σβήσει απ' το χάρτη κάθε άλλο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει και αυτό, θα σβήσει απ' το χάρτη κάθε άλλο καρτοκινητό.

 

Για να "σβήσει κάθε καρτοκινητό από τον χάρτη" θα πρέπει η Cosmote πρώτα απ' όλα να κάνει την απαραίτητη αναβάθμιση χωρητικότητας του δικτύου της για να πάψουν οι συνδρομητές καρτοκινητής να είναι πελάτες β' κατηγορίας (σε σχέση με αυτούς του συμβολαίου) και να μπορούν να επικοινωνούν αξιοπρεπώς...:X

Link to comment
Share on other sites

Για να "σβήσει κάθε καρτοκινητό από τον χάρτη" θα πρέπει η Cosmote πρώτα απ' όλα να κάνει την απαραίτητη αναβάθμιση χωρητικότητας του δικτύου της για να πάψουν οι συνδρομητές καρτοκινητής να είναι πελάτες β' κατηγορίας (σε σχέση με αυτούς του συμβολαίου) και να μπορούν να επικοινωνούν αξιοπρεπώς...:X

Δεν διαφωνώ καθόλου πάνω σ' αυτό που λες.

Και το "σβήσιμο απ' το χάρτη" ήταν σχήμα λόγου.

Πάντως μιας και το ανέφερες, εγώ όσο είχα Frog, ακόμα και με το What's up μου, ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στο θέμα των κλήσεων και γενικότερα της επικοινωνίας.

Ίσως να ήμουν τυχερός, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κλήση σε κινητό στη Γερμανία από το frog και με χρέωσε 0,23 ευρώ. Η κλήση δεν κράτησε πάνω από 10 δευτερόλεπτα (τσεκαρισμένο). Τί παίζει; Έχουνε βάλει ελάχιστη διάρκεια χρέωσης κλήσης;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλέον, το γραπτό μήνυμα κοστίζει 5 κι όχι 4 λεπτά.

 

http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?d=4&sd=1&ssd=0&ns=-10009&cid=17992

Ο "υγιής ανταγωνισμός" της ελληνικής αγοράς τηλεπικοινωνιών έκανε παλι το θαύμα του, ώστε να μην υπάρχει η διαφορά στην τιμή του sms σε σχέση με την Q-card.

Άντε, πότε θα ακολουθήσει και το Vodafone International και όποια ακόμα πακέτα καρτοκινητής έχουν "ξεμείνει" με αυτή την χρέωση...:protest::shoot:

Link to comment
Share on other sites

Ο "υγιής ανταγωνισμός" της ελληνικής αγοράς τηλεπικοινωνιών έκανε παλι το θαύμα του, ώστε να μην υπάρχει η διαφορά στην τιμή του sms σε σχέση με την Q-card.

Άντε, πότε θα ακολουθήσει και το Vodafone International και όποια ακόμα πακέτα καρτοκινητής έχουν "ξεμείνει" με αυτή την χρέωση...:protest::shoot:

 

Και ο σεβασμός στον καταναλωτή σε πρώτο πλάνο. Ούτε ανακοίνωση δεν έβγαλαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν μπορω να στειλω μνμ στο 54160, δηλ. στην ΕΡΑ ΣΠΟΡΤ (εχω μνδς)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν μπορω να στειλω μνμ στο 54160, δηλ. στην ΕΡΑ ΣΠΟΡΤ (εχω μνδς)

 

Γιατί συνήθως τα καρτοκινητά τύπου Frog, Ciao, Carrefour κλπ δεν έχουν πρόσβαση σε τέτοιες υπηρεσίες, στα πλαίσια των διαφοροποιημένων παροχών τους σε σχέση με τα "επίσημα" καρτοκινητά...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Και η αναμονή κλήσεων (call hold) δεν δουλεύει στο frog.

Ποιό σκοπό εξυπηρετούν αυτές οι διαφοροποιήσεις;

Οι προσευχες σου εισακούστηκαν ..

 

ANAMONH ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ FROG..

 

CALL HOLD KAI CALL WAITING για την ακρίβεια....

 

lol

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κλήση σε κινητό στη Γερμανία από το frog και με χρέωσε 0,23 ευρώ. Η κλήση δεν κράτησε πάνω από 10 δευτερόλεπτα (τσεκαρισμένο). Τί παίζει; Έχουνε βάλει ελάχιστη διάρκεια χρέωσης κλήσης;

 

Οι προσευχες σου εισακούστηκαν ..

 

ANAMONH ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ FROG..

 

CALL HOLD KAI CALL WAITING για την ακρίβεια....

 

lol

 

Mε το ενα χέρι δίνει η frog, με το αλλο παίρνει. :angry:

 

Πριν λίγες μέρες είχα διατυπώσει την απορία αν μπήκε ελάχιστη διάρκεια χρέωσης στις κλήσεις προς εξωτερικό. Τότε ακόμη το site του frog μιλούσε για χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

 

Σήμερα το site έχει ενημερωθεί και αναφέρει ότι οι κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς χρεώνονται με ελάχιστη χρέωση τα 30 δευτερόλεπτα και μετά από αυτό ανά 30 δευτερόλεπτα!

 

http://www.frogmobile.gr/el/internationalcallsPricelist.aspx?d=4&sd=2&ssd=0&ns=-10009&cid=18019

 

Πάντως πρώτη φορά βλέπω να γίνονται αυξήσεις χωρίς να ανακοινώνονται :rocket:

 

και πρώτη φορά επίσης πρώτα να αυξάνονται οι χρεώσεις και μετά να ενημερώνεται ο τιμοκατάλογος. :rocket:

 

Σημειωτέον ότι με το γερμανικό μου καρτοκινητό, από Ελλάδα με χρέωση περιαγωγής πληρώνω λιγότερα και με ελάχιστη χρέωση 30'' και μετά ανά δευτερόλεπτο.

 

Άρα από ποιό κινητό θα καλώ στη Γερμανία στο εξής; Μαντέψτε. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρέπεις να μαντέψω σίγουρα θα καλείς Γερμανία απο το Vodafone International .
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρέπεις να μαντέψω σίγουρα θα καλείς Γερμανία απο το Vodafone International .

 

Μάγος είσαι; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι όλοι τους λαμόγια!

Αύτο το λέω διότι αποσκοπούν σε ενα και μόνο λόγο.

Είναι οτι θέλουν να μας τελειώνει η κάρτα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα,γιατι μάλον δεν τους συμφέρει ο διπλασιασμός που μας κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Για τις νέες χρεώσεις κοιτάξτε εδώ:

 

http://www.frogmobile.gr/el/internationalcallsPricelist.aspx?d=4&sd=2&ssd=0&ns=-10009&cid=18019

 

όντως υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30 δευτερόλεπτα.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Για τις νέες χρεώσεις κοιτάξτε εδώ:

 

http://www.frogmobile.gr/el/internationalcallsPricelist.aspx?d=4&sd=2&ssd=0&ns=-10009&cid=18019

 

όντως υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30 δευτερόλεπτα.

 

Δεν ξαφνιάζομαι καθόλου με τις νέες αυξήσεις. Όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνανε, η φρογκ γιατι να μείνει από έξω; έχει καταντήσει γελοίο το όλο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τις νέες χρεώσεις κοιτάξτε εδώ:

 

http://www.frogmobile.gr/el/internationalcallsPricelist.aspx?d=4&sd=2&ssd=0&ns=-10009&cid=18019

 

όντως υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30 δευτερόλεπτα.

 

Δεν ξαφνιάζομαι καθόλου με τις νέες αυξήσεις. Όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνανε, η φρογκ γιατι να μείνει από έξω; έχει καταντήσει γελοίο το όλο θέμα.

Να θυμίσουμε πάντως σε όποιον δεν το γνωρίζει, πως η ελάχιστη διάρκεια κλήσεων των 30" ισχύει μόνο για κλήσεις προς το εξωτερικό.

Για Ελλάδα εξακολουθεί να χρεώνει από το 1ο δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Internet on the phone 60 (120 MB ) Αλλά δεν μπορώ να μάθω το υπόλοιπο των ΜΒ που απομένουν .... Το μήνυμα στο 1313 Δεν φεύγει.....
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Internet on the phone 60 (120 MB ) Αλλά δεν μπορώ να μάθω το υπόλοιπο των ΜΒ που απομένουν .... Το μήνυμα στο 1313 Δεν φεύγει.....

 

Στείλε info στο 1312.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κα απο μενα.

Ξερει κανεις πως παιρνω παλι τις ρυθμισεις για το internet που τις εχασα μετα απο αναβαθμιση που εκανα στο τηλεφωνο μου?.......ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...