Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, trinoo said:

Είμαι σε διαδικασία μεταφοράς αριθμού κόρης σε frog.
Απορία: Μπορώ από τη δική μου εφαρμογή frog να διαχειριστώ και τον 2ο αριθμό; (να βάζω κάρτα, να ενεργοποιώ πακέτα κτλ);
Στη Vodafone π.χ. γινόταν.

Γίνεται αλλά θα πρέπει να πηγαίνει κωδικός μίας χρήσης στο κινητό της κόρης σου και απλώς να τον περνάς στην εφαρμογή.

Μετά για να δεις πάλι τα δικά σου, θα γίνεται το ίδιο.

Είναι λιγάκι διαδικασία αλλά από τη στιγμή που είστε στο ίδιο σπίτι, δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, trinoo said:

Είμαι σε διαδικασία μεταφοράς αριθμού κόρης σε frog.
Απορία: Μπορώ από τη δική μου εφαρμογή frog να διαχειριστώ και τον 2ο αριθμό; (να βάζω κάρτα, να ενεργοποιώ πακέτα κτλ);
Στη Vodafone π.χ. γινόταν.

Με το My cosmote app γίνεται κανονικά. Επίσης με κλωνοποίηση της εφαρμογής ή όπως περιέγραψε ο φίλος πιο πάνω. Συνιστώ κλωνοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dimitroula10 said:

Με το My cosmote app γίνεται κανονικά.

Απλώς δεν δείχνει σωστά τα πακέτα σε πολλές περιπτώσεις.. και κάποια δεν τα δείχνει καθόλου. Κατά τα άλλα κανονικά.. 😉

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που δεν εμφανίζεται σωστά στο cosmote app είναι ο διπλασιασμός του πακέτου 60' με 3,02€

μπορείς να μαθαίνεις για το διπλασιασμό γρηγορότερα και εγκυρότερα με κλήση στο 1330

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Απλώς δεν δείχνει σωστά τα πακέτα σε πολλές περιπτώσεις.. και κάποια δεν τα δείχνει καθόλου. Κατά τα άλλα κανονικά.. 😉

Όποιος πάει φρόγκ κατά 99% πάει για το 3ευρο πακέτο την εβδομάδα διπλασιασμού.😁 

Και για τα δωράκια. Αυτά υπάρχουν στη εφαρμογή της κοσμοτέ. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά. Δεν την χρησιμοποιώ όμως γιατί απαιτεί να τρέχει το κατάστημα για να δουλέψει και κάθε φορά που το ανοίγω κάνει αναβαθμίσεις χωρίς άδεια. Οπότε βρήκα την λύση της κλωνοποίησης κορυφαία για διαχείριση λογαριασμών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Όποιος πάει φρόγκ κατά 99% πάει για το 3ευρο πακέτο την εβδομάδα διπλασιασμού.😁 

Και για τα δωράκια. Αυτά υπάρχουν στη εφαρμογή της κοσμοτέ. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά. Δεν την χρησιμοποιώ όμως γιατί απαιτεί να τρέχει το κατάστημα για να δουλέψει και κάθε φορά που το ανοίγω κάνει αναβαθμίσεις χωρίς άδεια. Οπότε βρήκα την λύση της κλωνοποίησης κορυφαία για διαχείριση λογαριασμών.

Εγώ παρουσιάζω τα πράγματα όπως ακριβώς έχουν. Μπορεί ο άνθρωπος που ρωτάει να ανήκει στο 1%. Ας πρόσεχε;

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 3:01 ΜΜ, Vasileios said:

Καλησπέρα, 

Ψάχνω την special κάρτα των 20 ευρώ με τα απεριόριστα. 

Ξέρει κανείς που θα την βρώ online? 

είχε αναφερθεί ένα site πέρα από το γνωστό wifigreece , αλλά δεν το βρίσκω αν και πήγα πολλά μηνύματα πίσω. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Υπάρχει μια frog sim παρατημενη από πέρυσι που την έχω μόνο για να βάζω απεριοριστο ίντερνετ στο χωριό το καλοκαίρι μεσω 4G router.

Τιείναι φθηνότερο και πιο πρακτικό για 2-3 μήνες; 

 

Να αγοράσω καρτες με αυτά τα απεριόριστα με 20€ ή να το μετατρέψω σε cosmote Neo και θα έχω απεριόριστα ίντερνετ με 13€ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε αν δίνουν αυτή τη στιγμή την προσφορά των 120€ unlimited για ένα χρόνο; Συνήθως σρις αρχές του μήνα δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arjuna said:

το μόνο που δεν εμφανίζεται σωστά στο cosmote app είναι ο διπλασιασμός του πακέτου 60' με 3,02€

Δεν εμφανίζει επίσης το κουπόνι 2€ από το box.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, opmgls said:

...

Σε android κινητό, μέσα από την εφαρμογή google messages πάτε στον παραλήπτη του sms, και μετά πάνω δεξιά έχει κάτι τελιτσες. Πάτατε εκεί διαλεγετε λεπτομέρειες (details) και θα σας δείξει αν ο παραλήπτης έχει ενεργοποιημένα τα RCS messages. Παρόλα αυτά αν δεν έχει ανοικτά δεδομένα δεν θα λάβει το μήνυμα. Δεν έχω επαληθεύσει αν το λαμβάνει αργότερα αν βρεθεί σε wifi όπως γίνεται με εφαρμογές τύπου viber.

Ναι, τα λαμβάνει αργότερα. Απλά θα σε ρωτάει -εάν περάσει πολύ ώρα- εάν θέλεις να το στείλει με "απλο" SMS αφού δεν μπόρεσε με RCS. Εάν δεν βιάζεστε να το λάβει ο αποδέκτης περιμένετε και όταν ανοίξει τα δεδομένα ή συνδεθεί σε WiFi θα το λάβει με RCS.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arjuna said:

το μόνο που δεν εμφανίζεται σωστά στο cosmote app είναι ο διπλασιασμός του πακέτου 60' με 3,02€

μπορείς να μαθαίνεις για το διπλασιασμό γρηγορότερα και εγκυρότερα με κλήση στο 1330

Προσοχή αυτή η εβδομάδα δεν είναι εβδομάδα διπλασιασμού. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 12:44 ΠΜ, sou_d said:

Δεν ξέρω φίλε μου. Την κάρτα την έστειλαν στο φιλαράκι πάντως

Αγόρασα κι εγώ κάρτα voucher. Όλα καλά.

Το μόνο "θέμα" είναι πλέον ότι επεκτείνεται , κατά 1 μήνα μόνο η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου..

Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα επεκτεινόταν κατά 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 12:33 ΠΜ, Steleon said:

... οπότε για 12 μήνες θα τη βγάλω με 120'/μηνα και τις διμηνες10ευρες ανανεώσεις και μετά με 3,02 το μήνα. Δεν χρειάζεται να δίνω περισσότερα.

Επίσης η 10ευρη ανανέωση σου δίνει δώρο 500mb το μήνα για ένα δίμηνο (500+500). Τα πρώτα αυτόματα και τα δεύτερα 500 τα παίρνεις  μέσα απ'την εφαρμογή μια μέρα πριν λήξουν τα πρώτα. (Μην το αφήσεις για αργότερα γιατί λήγουν κι αυτά.) Οπότε έχεις και μόνιμα στοιχειώδες ίντερνετ για μικροανάγκες. 

Εφόσον σου φτάνουν τα 120' (αυτά είναι με τριλεπτη χρέωση, δηλ 40 τηλέφωνα), δεν χρειάζεται να πάρεις πακέτο ομιλίας και δεν θα εγκλωβιστεις να το ανανεώνεις κάθε μήνα για να κάνει ς rollover.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gag said:

Επίσης η 10ευρη ανανέωση σου δίνει δώρο 500mb το μήνα για ένα δίμηνο (500+500). Τα πρώτα αυτόματα και τα δεύτερα 500 τα παίρνεις μέσα απ' την εφαρμογή μια μέρα πριν λήξουν τα πρώτα.
Μην το αφήσεις για αργότερα γιατί λήγουν κι αυτά
Οπότε έχεις και μόνιμα στοιχειώδες ίντερνετ για μικροανάγκες. 

Εφόσον σου φτάνουν τα 120' (αυτά είναι με τρίλεπτη χρέωση, δηλ 40 τηλέφωνα), δεν χρειάζεται να πάρεις πακέτο ομιλίας και δεν θα εγκλωβιστειί να το ανανεώνεις κάθε μήνα για να κάνεις rollover.

Με κόκκινο χρώμα και bold γιατί πολλοί θα την πατήσουν και θα πάνε στράφι.
Foul εδώ το κατά τα άλλα αξιοπρεπέστατο Frog (απορώ πως υπάρχει ακόμα ανταγωνισμός στην κατηγορία, για cheapιδες και ηλικιωμένους είναι μακράν η πιο συμφέρουσα επιλογή), κανονικά θα έπρεπε να επιτρέπει ενεργοποίηση ακόμα και την τελευταία μέρα του διμήνου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minus21grams said:

κανονικά θα έπρεπε να επιτρέπει ενεργοποίηση ακόμα και την τελευταία μέρα του διμήνου.

Βέβαια επιτρέπει και βγαίνει 10€ το τρίμηνο. Απλώς απαιτεί κατάστημα για την ανανέωση και το βάσανο για την ανανέωση την συγκεκριμένη μέρα το τρίμηνο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Βέβαια επιτρέπει και βγαίνει 10€ το τρίμηνο. Απλώς απαιτεί κατάστημα για την ανανέωση και το βάσανο για την ανανέωση την συγκεκριμένη μέρα το τρίμηνο.

Αναφερόμουν στην ενεργοποίηση των 500 + 500 MB. Η 1η γίνεται αυτόματα με την καταβολή των €10, τη 2η αν δεν την κάνεις χειροκίνητα χάνεις τα δωρεάν data.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, minus21grams said:

Αναφερόμουν στην ενεργοποίηση των 500 + 500 MB. Η 1η γίνεται αυτόματα με την καταβολή των €10, τη 2η αν δεν την κάνεις χειροκίνητα χάνεις τα δωρεάν data.

Ναι έχεις δίκιο αλλά μην ξεχνάς μπορείς με μία σιμ Ευρώπης χωρίς λήξη να μην αγχώνεσαι για τα λίγα μβ που δίνει. 1γβ/2€ και αφού φας τα τζάμπα τρως από κει λίγα να βγει το τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Για δωρεάν SMS για τους πελάτες της Cosmote υπάρχει και το https://tools.otenet.gr/, που δίνει 100 δωρεάν SMS μέσω web το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Ναι έχεις δίκιο αλλά μην ξεχνάς μπορείς με μία σιμ Ευρώπης χωρίς λήξη να μην αγχώνεσαι για τα λίγα μβ που δίνει. 1γβ/2€ και αφού φας τα τζάμπα τρως από κει λίγα να βγει το τρίμηνο.

Χωρίς λήξη; Είναι βέβαιο αυτό;
Έδωσα €20 για μια COSMOTE Mobile Internet με κάρτα SIM Only Pack που παρέχει 15 GB και ισχύει για 12 μήνες.
Αποκτήθηκε τον Δεκέμβριο του 2023, τώρα έχουμε Ιούλιο του 2024 και έχω υπόλοιπο 14,50 GB.
Εκ των υστέρων σκέφτομαι πως έκανα λάθος επιλογή, ένα πακέτο του 1GB προς €2 μάλλον ταιριάζει περισσότερο στην άκρως συντηρητική χρήση που κάνω.
Από που προμηθευόμαστε αυτές τις ευρωπαϊκές SIM και ποιο δίκτυο χρησιμοποιούν;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, minus21grams said:

Από που προμηθευόμαστε αυτές τις ευρωπαϊκές SIM και ποιο δίκτυο χρησιμοποιούν;

Ρίξε μία ματιά στα δίκτυα εξωτερικού που έχουμε γράψει λεπτομέρειες να μην ξαναγράφουμε εδώ και ξαναβγαίνουμε εκτός θέματος.

Αυτή πού χρησιμοποιώ εγώ συνδέεται σε νόβα. Αυτά έχω χαλάσει σε 2 μήνες. Θα περάσω μερικά χρόνια.😁

Screenshot_20240704-124000_BNESIM.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, yyyy said:

Για δωρεάν SMS για τους πελάτες της Cosmote υπάρχει και το https://tools.otenet.gr/, που δίνει 100 δωρεάν SMS μέσω web το μήνα.

Στα στοιχεία τι συμπληρώνουμε; Μήπως ειναι το ίδιο με το mycosmos που έχει καταργηθεί εμπορικα το 2017 και ισχυει για οσους το είχαν ενεργοποιήσει τότε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σχετικα με το νεο frog mobile app. Θα ηθελα να βαλω thn φρογ στον πατερα μου, ο οποιοσ εχει απλο κινητο. Θα μπορω να του διαχειριστω τη συνδεση απο το δικο μου σμαρτ?

Εχει δυνατοτητα η εφαρμογη να βαλεις μηνιαια αυτοματη ανανεωση? Αν ναι, με τι ποσα?

αυτοματη ανανεωση πακετων?

(για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.)

Ευχαριστω

LG G6
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gtsip said:

Γεια σας,

Σχετικα με το νεο frog mobile app. Θα ηθελα να βαλω thn φρογ στον πατερα μου, ο οποιοσ εχει απλο κινητο. Θα μπορω να του διαχειριστω τη συνδεση απο το δικο μου σμαρτ?

Εχει δυνατοτητα η εφαρμογη να βαλεις μηνιαια αυτοματη ανανεωση? Αν ναι, με τι ποσα?

αυτοματη ανανεωση πακετων?

(για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.)

Ευχαριστω

Γενικώς αυτόματα δεν υπάρχουν στη frog.

Αν είναι μεγάλος ο πατέρας σου, δεν σου το συνιστώ. Πρέπει να σου λέει σχεδόν κάθε μήνα έναν κωδικό που θα του στέλνεις με sms.

Αν είναι σε θέση, τότε οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gtsip said:

Γεια σας,

Σχετικα με το νεο frog mobile app. Θα ηθελα να βαλω thn φρογ στον πατερα μου, ο οποιοσ εχει απλο κινητο. Θα μπορω να του διαχειριστω τη συνδεση απο το δικο μου σμαρτ?

Εχει δυνατοτητα η εφαρμογη να βαλεις μηνιαια αυτοματη ανανεωση? Αν ναι, με τι ποσα?

αυτοματη ανανεωση πακετων?

(για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.)

Ευχαριστω

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό σου και θα σου στείλει ένα κωδικό στο τηλ. του πατέρα σου. Μετά θα την ανοίγεις την εφαρμογή και θα του βάζεις βδομάδα πήρα βδομάδα το 3 ευρώ, αυτό που είναι ανά δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...