Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δωρεαν προς φρογκ οχι,εχει χρόνια που χρεωνεται στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, user_one said:

Υπάρχουν; Το τηλέφωνο τους (2110014157 ) δε λειτουργεί (Χτυπάει σαν να μην υπάρχει ο αριθμός)

 

Δεν ξέρω φίλε μου. Την κάρτα την έστειλαν στο φιλαράκι πάντως

Link to comment
Share on other sites

συμπληρωση στο προηγούμενο:

προς και απο κοσμοκαρτα/whatsup η πρωτη αλλαγη ειναι δωρεαν

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

δωρεαν προς φρογκ οχι,εχει χρόνια που χρεωνεται στανταρ.

Ναι, έχω καιρό να το δω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Ψάχνω την special κάρτα των 20 ευρώ με τα απεριόριστα. 

Ξέρει κανείς που θα την βρώ online? 

είχε αναφερθεί ένα site πέρα από το γνωστό wifigreece , αλλά δεν το βρίσκω αν και πήγα πολλά μηνύματα πίσω. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vasileios said:

Καλησπέρα, 

Ψάχνω την special κάρτα των 20 ευρώ με τα απεριόριστα. 

Ξέρει κανείς που θα την βρώ online? 

είχε αναφερθεί ένα site πέρα από το γνωστό wifigreece , αλλά δεν το βρίσκω αν και πήγα πολλά μηνύματα πίσω. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Buypoint.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ήρθα κι εγωωωω από το liquid... 

Έχω μερικές απορίες, αλλά πριν να πω ότι πήγα στο κατάστημα cosmote στην Ιερά οδό στο Αιγάλεω και ζήτησα να μου βάλουν 10€, μου απάντησαν μόνο 13€, 10€ δεν υπάρχουν. Είπα ευχαριστώ κι έφυγα. Πήγα σε κατάστημα Cosmote στην Πατησίων στα Άνω Πατήσια. Μου έβαλαν 10€ και με ευχαρίστησαν.

Eιναι λίγο vodafonistικες οι απορίες, αλλά δεν έχω κι άλλη εμπειρια...

Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιω τα volte και wifi calling.

Υπάρχει τρόπος να μην με χρεώνει για χρήση internet εάν μου τελειώσουν τα MB που έχω στο πακέτο? Απλώς να σταματαει.

Και τελευταίο, χρειάζομαι το μήνα να στέλνω μερικά sms, όχι πολλά, 5-10. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή το ξεχνάω?

Ξέρω ότι μάλλον όλα έχουν απαντηθεί, διάβασα τις τελευταίες 20-30 σελίδες αλλά δεν βρήκα τις απαντήσεις, σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Steleon said:

Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιω τα volte και wifi calling.

Στείλε WIFICALL στο 1333 μέσω SMS

 

11 minutes ago, Steleon said:

Υπάρχει τρόπος να μην με χρεώνει για χρήση internet εάν μου τελειώσουν τα MB που έχω στο πακέτο? Απλώς να σταματαει.

Είναι προενεργοποιημένη η υπηρεσία αυτή.

 

11 minutes ago, Steleon said:

Και τελευταίο, χρειάζομαι το μήνα να στέλνω μερικά sms, όχι πολλά, 5-10. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή το ξεχνάω?

Ή 100sms με 4,03€ ή το ξεχνάς.

Υπάρχει και ο δωρεάν τρόπος μέσω ιστοσελίδας για sms αλλά τα ξέρει η @dimitroula10 αυτά..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Steleon said:

Και τελευταίο, χρειάζομαι το μήνα να στέλνω μερικά sms, όχι πολλά, 5-10. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή το ξεχνάω?

Γράφεσσι σε μία εταιρεία με διαδικτυακά ΣΜΣ και είσαι άρχοντας.

Bulker.gr που σίγουρα στέλνει αριθμό τηλεφώνου, έχει όμως όριο αγοράς

smsbox.gr είναι και τζάμπα αλλά δεν φαίνεται ο αριθμός τηλεφώνου αλλά ένα όνομα που θα γράψεις εσύ.

easysms.gr έχει καλή συμπεριφορά.

Ψάξε και αποφασίζεις. Προτείνω την πρώτη αν είσαι λαρτζ.

Αν όχι την δεύτερη που έχω εγώ.

Έχω και την τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει τα μηνύματα rcs ? Δωρεάν είναι, όμως χρειάζεται να έχεις ίντερνετ ανοιχτό κ να έχει ενεργοποιημένα τα RCS κ ο παραλήπτης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Δωρεάν μονο η 2η δίνει?

Ναι είναι κάτι σαν δοκιμή. Βάζεις email (τύπου εγγραφη) και σου δίνει μερικα, νομίζω 20. Μετά άμα έχεις διάθεση να ασχοληθείς  βάζεις άλλο email, κι άλλο email κλπ.

51 minutes ago, Alexandros201285 said:

Έχεις ενεργοποιήσει τα μηνύματα rcs ? Δωρεάν είναι, όμως χρειάζεται να έχεις ίντερνετ ανοιχτό κ να έχει ενεργοποιημένα τα RCS κ ο παραλήπτης.

Σε android κινητό, μέσα από την εφαρμογή google messages πάτε στον παραλήπτη του sms, και μετά πάνω δεξιά έχει κάτι τελιτσες. Πάτατε εκεί διαλεγετε λεπτομέρειες (details) και θα σας δείξει αν ο παραλήπτης έχει ενεργοποιημένα τα RCS messages. Παρόλα αυτά αν δεν έχει ανοικτά δεδομένα δεν θα λάβει το μήνυμα. Δεν έχω επαληθεύσει αν το λαμβάνει αργότερα αν βρεθεί σε wifi όπως γίνεται με εφαρμογές τύπου viber.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandros201285 said:

Έχεις ενεργοποιήσει τα μηνύματα rcs ? Δωρεάν είναι, όμως χρειάζεται να έχεις ίντερνετ ανοιχτό κ να έχει ενεργοποιημένα τα RCS κ ο παραλήπτης.

Την στιγμή που στέλνεις το sms πρέπει ο άλλος να έχει ενεργό internet για να μην χρεωθείς?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, opmgls said:

Μετά άμα έχεις διάθεση να ασχοληθείς  βάζεις άλλο email, κι άλλο email κλπ.

Δεν χρειάζεται άλλο μέιλ. Διαγράφεις τον λογαριασμό και σε 3' τον ξαναφτιάχνεις με ίδιο μέιλ και τηλέφωνο και έχεις άλλα 20 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή προτεραιότητας. Αν αποτύχει η αποστολή, σου προτείνει την εκ νέου αποστολή ως απλό sms. Αν το έχεις ρυθμίσει δηλαδή να δίνει προτεραιότητα στο rcs, δεν χρεώνεσαι απευθείας.

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Την στιγμή που στέλνεις το sms πρέπει ο άλλος να έχει ενεργό internet για να μην χρεωθείς?

 

Link to comment
Share on other sites

Σας υπερευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση!!!

Ειδικά για τα sms θα κοιτάξω τις υπηρεσίες που περιγράφεις @dimitroula10 αλλά νομίζω δεν θα με βολεύουν. Χρειάζομαι μόνο να απαντώ σε κάποια, ελάχιστα SMS που μου στέλνουν πελάτες, αν είναι από εξωτερικούς παρόχους δεν θα είναι σαν να απαντώ, θα πηγαίνει σε άλλη συνομιλια πιστεύω.

Αν είναι να το δουλέψω έτσι, χρησιμοποιώ και το mobilevoip, που έχω, ίσως βάζοντας μια στάνταρ ταυτότητα σε κάθε sms, το κόστος είναι μηδαμινό.

Επίσης για τους επόμενους 12 μήνες θα μου μένουν και τα 10 ευρώ το δίμηνο, αφού θα δίνει 60'+60' κάθε μήνα (μου φτάνουν και μου περισσεύουν). Οπότε ίσως το πιο απλό είναι να στέλνω κανονικό sms. Μέχρι να περάσει το 12μηνο θα τους εκπαιδεύσω να στέλνουν viber να γλυτώσουμε...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, opmgls said:

Δεν έχω επαληθεύσει αν το λαμβάνει αργότερα αν βρεθεί σε wifi όπως γίνεται με εφαρμογές τύπου viber.

Ναι μπορεί να το λάβει κ αργότερα μόλις βρεθεί σε σύνδεση ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Steleon said:

Σας υπερευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση!!!

Ειδικά για τα sms θα κοιτάξω τις υπηρεσίες που περιγράφεις @dimitroula10 αλλά νομίζω δεν θα με βολεύουν. Χρειάζομαι μόνο να απαντώ σε κάποια, ελάχιστα SMS που μου στέλνουν πελάτες, αν είναι από εξωτερικούς παρόχους δεν θα είναι σαν να απαντώ, θα πηγαίνει σε άλλη συνομιλια πιστεύω.

Αν είναι να το δουλέψω έτσι, χρησιμοποιώ και το mobilevoip, που έχω, ίσως βάζοντας μια στάνταρ ταυτότητα σε κάθε sms, το κόστος είναι μηδαμινό.

Επίσης για τους επόμενους 12 μήνες θα μου μένουν και τα 10 ευρώ το δίμηνο, αφού θα δίνει 60'+60' κάθε μήνα (μου φτάνουν και μου περισσεύουν). Οπότε ίσως το πιο απλό είναι να στέλνω κανονικό sms. Μέχρι να περάσει το 12μηνο θα τους εκπαιδεύσω να στέλνουν viber να γλυτώσουμε...

Αν κατάλαβα καλά, δεν θα έχεις ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο και θα την βγάζεις με τα 120 λεπτά του δώρου; Από gb θα παίζεις αυτά που δίνει με κάθε ανανέωση; Ανάλογα τις ανάγκες σου, ίσως σε βολεύει το what's up, πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sou_d said:

Αν κατάλαβα καλά, δεν θα έχεις ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο και θα την βγάζεις με τα 120 λεπτά του δώρου; Από gb θα παίζεις αυτά που δίνει με κάθε ανανέωση; Ανάλογα τις ανάγκες σου, ίσως σε βολεύει το what's up, πιο πολύ

Στο τηλέφωνο αυτό μόνο με καλούν, κλήσεις κάνω εάν δεν προλάβω να απαντήσω όταν με καλούν. Σπάνια δηλαδή. Επίσης κάποιοι, ελαχιστοι, μου στέλνουν παραγγελίες με sms. Αυτά μόνο. 

Θεωρώ ότι αυτούς με τα sms ή θα τους οδευσω σταδιακά στο viber (5 άνθρωποι είναι) ή θα τους δώσω το άλλο μου νούμερο που έχει συνεχώς το "cu με απολα 11,8" οπότε για 12 μήνες θα τη βγάλω με 120'/μηνα και τις διμηνες10ευρες ανανεώσεις και μετά με 3,02 το μήνα. Δεν χρειάζεται να δίνω περισσότερα.

Βέβαια η ιδανική υπηρεσία ξέρεις ποια ήταν...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Steleon said:

Βέβαια η ιδανική υπηρεσία ξέρεις ποια ήταν...

Σαφώς (ας κρατήσουμε 1 λεπτού σιγή για αυτό 😥), απλώς σκεφτόμουν μήπως σε βόλευε το what's up, καθώς έχει την υπηρεσία πάρε δώσε. Το σκεπτικό μου έχει ως εξής:

1. Ανανεώνεις πχ 13€.

2. Παίρνεις token που σου δίνει 150 λεπτά προς όλους (προϋποθέτει χρήση payzy)

3. Kαι μετέπειτα μέσα στον μήνα, μπορείς για 2 φορές, να κάνεις ανταλλαγή χρόνου ομιλίας με sms. Ίσα ίσα για να κάνεις τη δουλειά σου.

4. Τα ευρώ θα μένουν στην κάρτα για δική σου χρήση ή αργότερα και μεταφορά σε άλλον αριθμό αν θες.

Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με 😀

Υ.Γ. τώρα που ξανά τσεκάρω, λέει πως ισχύει για μηνιαία πακέτα, οπότε ίσως να μην λειτουργεί με το token. Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος.

ΥΓ2. Ίσως με κάποιον άλλο συνδυασμό να σε βόλευε

Screenshot_2024-07-03-01-00-03-31_ec24799bbcd6fe3a8834cbb420b9c91f.jpg

Screenshot_2024-07-03-01-02-55-41_ec24799bbcd6fe3a8834cbb420b9c91f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, δεν ανταλλάσσεις λεπτά από τα token, ή οποιοδήποτε άλλο μπόνους.Πρέπει να έχεις μηνιαίο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

ΥΓ2. Ίσως με κάποιον άλλο συνδυασμό να σε βόλευε

Η βασική μου σκέψη ήταν να παραμείνω cu και να ανανεώνω με cashback. Άντε και κανένα sharing.

To frog το διάλεξα βασικά για να το δοκιμάσω και για το πακέτο των 3 ευρώ. Άμα με κουράσει θα γυρίσω πίσω.

Δεν έχω και τρελή διάθεση να ψάξω όλους τους συνδιασμούς της αγοράς αφού έτσι κι αλλιώς κάνω τη δουλειά μου σχεδόν τσάμπα.

Ωραίο αυτό που προτείνεις αλλά ακριβό νομίζω, αν χρειάζεται να δίνω 13€ το μήνα γυρίζω στα παλια.

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Steleon said:

Η βασική μου σκέψη ήταν να παραμείνω cu και να ανανεώνω με cashback. Άντε και κανένα sharing.

To frog το διάλεξα βασικά για να το δοκιμάσω και για το πακέτο των 3 ευρώ. Άμα με κουράσει θα γυρίσω πίσω.

Δεν έχω και τρελή διάθεση να ψάξω όλους τους συνδιασμούς της αγοράς αφού έτσι κι αλλιώς κάνω τη δουλειά μου σχεδόν τσάμπα.

Ωραίο αυτό που προτείνεις αλλά ακριβό νομίζω, αν χρειάζεται να δίνω 13€ το μήνα γυρίζω στα παλια.

Μην ξεχνάμε ότι τα λεπτα ομιλίας του πακέτου των 3,02 έχουν χρέωση ανα δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε διαδικασία μεταφοράς αριθμού κόρης σε frog.
Απορία: Μπορώ από τη δική μου εφαρμογή frog να διαχειριστώ και τον 2ο αριθμό; (να βάζω κάρτα, να ενεργοποιώ πακέτα κτλ);
Στη Vodafone π.χ. γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...