Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω.

 

(Ειναι ωραιο να "ξαναβλεπεις" ενα "φιλο" απο τα παλια.

Πρεπει να εισαι ο ιδιος ανθρωπος που μας "ειχες ξεστραβωσει" πριν πολλααααα χρονια, με τα μενου σε wince, με τα 4800, και αλλα πολλα.

Εχει βεβαια αρχισει και ξεθωριαζει λιγο η μνημη (ηλικια γαρ).

Να ξερεις αυτο το mls4800 ακομα δουλευει, το "παλιοσκυλο".)

Edited by dimlar
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου καλά θυμάσαι. Χαίρομαι που σου λειτουργεί ακόμη.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω κάρτα frog (νέο νούμερο)?

Ρωτάω γιατί έχω ρωτήσει σε 2-3 Γερμανούς/Cosmote shop και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμή....

Έχει αποσυρθεί ?

 

Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά αγοράζεις What's up ή Cosmoκάρτα και μετά πληρώνεις (μέσω της διαδικασίας ΑΛΠΑΚ) για την μετατροπή της.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

 

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω κάρτα frog (νέο νούμερο)?

 

Ρωτάω γιατί έχω ρωτήσει σε 2-3 Γερμανούς/Cosmote shop και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμή....

 

Έχει αποσυρθεί ?

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

μιλησες με το 13888;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

 

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω κάρτα frog (νέο νούμερο)?

 

Ρωτάω γιατί έχω ρωτήσει σε 2-3 Γερμανούς/Cosmote shop και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμή....

 

Έχει αποσυρθεί ?

 

 

 

Ευχαριστώ.

Γιατί να αγοράσεις frog κατευθείαν; Δεν υπάρχει λόγος. Πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων σου τους 3 πρώτους μήνες. Φόρτωσε το χρήματα όσα θες π.χ με κάθε 10 ευρώ κάρτα αντί για 8.93 θα σου μένουν 18.93 μέσα. Αν βαλει 30 κατευθείαν θα πάρεις και 3 ευρώ bonus. Και μετά κάνε το frog με κόστος 10 ευρώ. Από το bonus θα χρεωθείς πάλι. Δωρεάν θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αγοράσεις frog κατευθείαν; Δεν υπάρχει λόγος. Πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων σου τους 3 πρώτους μήνες. Φόρτωσε το χρήματα όσα θες π.χ με κάθε 10 ευρώ κάρτα αντί για 8.93 θα σου μένουν 18.93 μέσα. Αν βαλει 30 κατευθείαν θα πάρεις και 3 ευρώ bonus. Και μετά κάνε το frog με κόστος 10 ευρώ. Από το bonus θα χρεωθείς πάλι. Δωρεάν θα είναι.

 

Καλή σκέψη, αλλά προϋποθέτει να ζεις σε μεγάλη πόλη όπου μπορείς να βρεις πωλητή με τέτοιο πακέτο.

 

Εναλλακτικά, μπορεί να γίνει μια ερώτηση στο messenger της Frog αν μπορούν να στείλουν κάποια κάρτα μέσω τηλεφωνικής παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνω whatsup, βάζω 30ευρώ και γίνονται 60€ ?

Από μία κοσμοκάρτα που έχω αν κάνω ΑΛΠΑΚ σε cosmote (δωρεάν γιαεί είναι η πρώτη φορά έτσι?) μπορώ να πάρω τον διπλασιασμό?

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις στο καταστημα του Βύρωνα στην οδό Κύπρου
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνω whatsup, βάζω 30ευρώ και γίνονται 60€ ?

Από μία κοσμοκάρτα που έχω αν κάνω ΑΛΠΑΚ σε cosmote (δωρεάν γιαεί είναι η πρώτη φορά έτσι?) μπορώ να πάρω τον διπλασιασμό?

Oχι. Τα νούμερα με διπλασιασμό είναι promotion. Έχω την εντύπωση ότι και σε frog να το γυρίσεις για το πρώτο 3μηνο σε κάθε κάρτα που θα βάζεις ο διπλασιασμός θα υπάρχει. Ας μας πει κάποιος αν το έχει δοκιμάσει αυτό

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oχι. Τα νούμερα με διπλασιασμό είναι promotion. Έχω την εντύπωση ότι και σε frog να το γυρίσεις για το πρώτο 3μηνο σε κάθε κάρτα που θα βάζεις ο διπλασιασμός θα υπάρχει. Ας μας πει κάποιος αν το έχει δοκιμάσει αυτό

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά την αλλαγή χάνεται ο διπλασιασμός. Σε οποιοδήποτε κατάστημα γερμανό να πας μπορεί να έχουν. Είναι promotion για νέα νούμερα. Εγώ έχω πάρει 5-6 τέτοια και μετά το τρίμηνο τα πετάω. Να ξέρετε πάντως το easy transfer δε λειτουργεί. Δεν μπορείς δλδ να στείλεις χρήματα αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Oχι. Τα νούμερα με διπλασιασμό είναι promotion. Έχω την εντύπωση ότι και σε frog να το γυρίσεις για το πρώτο 3μηνο σε κάθε κάρτα που θα βάζεις ο διπλασιασμός θα υπάρχει. Ας μας πει κάποιος αν το έχει δοκιμάσει αυτό

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν ισχύει αυτό, πήρα νούμερο που είχε διπλασιασμό και μόλις το έκανα φρογκ δεν μου διπλασίασε το ποσό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως το easy transfer δε λειτουργεί. Δεν μπορείς δλδ να στείλεις χρήματα αλλού.

 

Εννοείς σε What's Up ή σε Frog; Διότι σε Frog είναι γνωστό ότι το easy transfer έχει καταργηθεί προ αρκετών ετών.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπερδευτεί η συζήτηση. Σε whatsup promotion με διπλασιασμό η αποστολή easy transfer σε άλλο wu δεν λειτουργει για τον 1ο χρονο λειτουργιας του νουμερου.
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλαν sms ότι αν εγκαταστήσω το app της frog θα έχω 2GB δωρεάν για 7 ημέρες.

Αν κρίνω και από την αντίστοιχη εφαρμογή της cosmote , αυτό το δώρο δεν θα είναι προσωπικό αλλά για όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εφαρμογη της frog με το χρονο ομιλιας προς frog! Ας μην ανανεωσει το site , δεν χρειαζεται φρου φρου και αρωματα γιατι αυτα κοστιζουν και μαντεψτε ποιοι θα τα πληρωσουν...:rolleyes:

 

Αυτο θα γινει φιλε μου να μου το θυμηθεις!! και μενα μου στειλαν σημερα σμσ για την εφαρμογη και βλεπω να παιρνει τα πανω του το φρογκ και προβλεπω αυξησεις τιμων!! Αυτο που ειπαν οτι θα μειωσουν το κοστος των ΜΒ που ειμαστε οι πιο ακριβοι στις τιμες ξερουμε τπτ απο ποτε θα ισχυσει??

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα γινει φιλε μου να μου το θυμηθεις!! και μενα μου στειλαν σημερα σμσ για την εφαρμογη και βλεπω να παιρνει τα πανω του το φρογκ και προβλεπω αυξησεις τιμων!! Αυτο που ειπαν οτι θα μειωσουν το κοστος των ΜΒ που ειμαστε οι πιο ακριβοι στις τιμες ξερουμε τπτ απο ποτε θα ισχυσει??

 

Εάν αρχίσουν να δίνουν σημασία όπως φαίνεται κι εγώ πιστεύω θα έχουμε αυξήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπαν οτι θα μειωσουν το κοστος των ΜΒ που ειμαστε οι πιο ακριβοι στις τιμες ξερουμε τπτ απο ποτε θα ισχυσει??

Αυτο έγινε ήδη στην cosmote που πήγε το πακέτο των 8.5€ απο 1gb στα 2gb με χειροκίνητη ανανέωση και στα 3 με αυτόματη και έτσι πρακτικά το κόστος των mb μειώθηκε στο μισό... Εγινε και τελείωσε.. Τώρα απο εδώ και μπρος εκτός απροόπτου πάμε ολοταχώς για νέες αυξήσεις με λίγες έξτρα παροχές όπως γινεται κάθε φορά και παράλληλη κατάργηση των τωρινών φθηνότερων πακέτων

αν και πιστεύω ότι για την ώρα αυτές θα ξεκινήσουν κάποια στιγμή να εφαρμόζονται σε wu/cosmokarta και το frog θα τη γλιτώσει για λίγο καιρό ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο messenger της Frog και μου είπαν ότι μπορώ να ανανεώσω από 10ε σε καταστήματα (άρα και 11ε). Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε σήμερα εβδομάδα διπλασιασμού.

 

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...