Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοι πλην cyta (προς το παρόν) ανακοίνωσαν φραγή εισερχομένων στο 4μηνο από την τελευταία ανανέωση.

Ο μηδενισμός υπολοίπου στο 3μηνο παραμένει.

Α, ωραια. Αρα το καρτελ λειτουργει ακομα υποδειγματικα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραια. Αρα το καρτελ λειτουργει ακομα υποδειγματικα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ναι κανονικά δεν έχει αργίες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά δεν έχει αργίες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελλάδα είσαι (όχι ότι στο εξωτερικό είναι καλύτεροι,όχι όλες οι χώρες βέβαια)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις επικείμενες αυξήσεις (σε όλες τις εταιρίες):

 

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 01/09/2017 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές για τους συνδρομητές

καρτοκινητής τηλεφωνίας της COSMOTE:

Α) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και

βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,01083 €/δευτ σε 0,0124

€/δευτ. Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένει το 1 λεπτό. Για τους συνδρομητές

FROG η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας

αυξάνεται από 0,0099€/δευτ σε 0,0124 €/δευτ.

B) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA, η χρέωση αποστολής γραπτών

μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,19 €/μήνυμα σε 0,25 €/μήνυμα. Για τους

συνδρομητές καρτοκινητής FROG, η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,10 €/μήνυμα σε 0,14 €/μήνυμα.

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

 

 

Το 1 sms στο frog (εκτός πακέτου) κοστίζει 0,10€....Είναι πια το φθηνότερο, νομίζω.

 

Παραμένει το φθηνότερο sms ......:p

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θυμάται ας μου πει λίγο τι στέλνουμε για τα 10gb με 8€...

Στο 1330 στέλνουμε "10" ??

Θέλω να το ενεργοποιήσω το βραδάκι....

 

Στείλε 10GB στο 1330

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι διατίθεται για frog; στο myinternet δεν το βγάζει, είναι απενεργοποιημένη η επιλογή..
Link to comment
Share on other sites

Με το πακέτο για τους 2 μήνες θα καταναλωθούν τα δεδομένα που λήγουν νωρίτερα.

(για να προλάβω μερικούς)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το πακέτο για τους 2 μήνες θα καταναλωθούν τα δεδομένα που λήγουν νωρίτερα.

(για να προλάβω μερικούς)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κατά την άποψή μου (Και κατανοώ όλα τα "στραβά" που πιθανόν έχει πχ : "Μα είναι για τώρα το καλοκαίρι, τώρα την έβαλα την καλοκαιρινή προσφορά για τις διακοπές μου") αυτό είναι και το "τιμιότερο" (σε σχέση με άλλα "παρατράγουδα" στην προτεραιότητα των data που γίνονται αλλού):

 

Πρώτο λήγει---> Πρώτο καταναλώνεται.

Και ξέρεις τι σου συμβαίνει.

Κι ας το έχει βάλει κάποιος (ήδη τον Ιούλη ή και τώρα) και ας αρχίσει να τρώει από αυτό τέλη Αυγούστου ή από αρχές Σεπτέμβρη.

 

Αυτό το θεωρώ "τίμια πράματα" που δε μπερδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι διατίθεται για frog; στο myinternet δεν το βγάζει, είναι απενεργοποιημένη η επιλογή..

Εχεις 8€ υπολοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν πάρεις τηλέφωνο σε πενταψήφιο αριθμό (στην εξυπηρέτηση της nova συγκεκριμένα) δεν σου τρώει από τα λεπτά ομιλίας?

Πωωω ούτε για πέντε λεπτά που μιλησα μου έφαγε πάνω από 7 ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο

 

Κλοπή λέγετε. Τα ίδια και σε μένα.

Σε ένα ATM της Πειραιώς δεν μου έδωσε τα 70€ αν και μου έδωσε απόδειξη.

Πήρα αμέσως τηλ το 5ψήφιο να ενημερώσω και τα 7€ που είχα μέσα γίναν καπνός (ευτυχώς η τράπεζα μου πίστωσε τα 70 € και δεν έχασα και αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Κλοπή λέγετε. Τα ίδια και σε μένα.

Σε ένα ATM της Πειραιώς δεν μου έδωσε τα 70€ αν και μου έδωσε απόδειξη.

Πήρα αμέσως τηλ το 5ψήφιο να ενημερώσω και τα 7€ που είχα μέσα γίναν καπνός (ευτυχώς η τράπεζα μου πίστωσε τα 70 € και δεν έχασα και αυτά)

Ποια τράπεζα? Από eurobank και Πειραιώς τραβάει κανονικά από τα προς όλους

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε οποιαδηποτε τραπεζα και αν παρεις τραβαει απο τα προς ολους,εφοσον καλεσεις τον αντιστοιχο γεωγραφικο αριθμο (που ξεκιναει δηλ. απο 2...).

Τον ορο κλοπη να τον δεχτω για το υψος της χρεωσης. Αλλα το να απαιτουμε ξαφνικα να καλουμε πενταψηφιο και να αφαιρει απο τον χρονο προς εθνικα δικτυα,σημαινει οτι κατι δεν εχουμε καταλαβει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος κλήση σε Voice Mail από καρτοκινητό Cosmote. Πατήθηκε δε ξέρω ποιό πλήκτρο, ενώ δεν υπήρχε στη μνήμη κλήσεων το συγκεκριμένο.

Σε λίγα δεύτερα το κατάλαβα.

Ούτε που κατέω τί είναι αυτή η υπηρεσία...

-0,40€ από το υπόλοιπο...

Δε μπορώ να μην πω: Μου χρησίμευσε η συγκεκριμένη υπηρεσία.!! Και πολύ φθηνή, εεεε;;

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος κλήση σε Voice Mail από καρτοκινητό Cosmote. Πατήθηκε δε ξέρω ποιό πλήκτρο, ενώ δεν υπήρχε στη μνήμη κλήσεων το συγκεκριμένο.

Σε λίγα δεύτερα το κατάλαβα.

Ούτε που κατέω τί είναι αυτή η υπηρεσία...

-0,40€ από το υπόλοιπο...

Δε μπορώ να μην πω: Μου χρησίμευσε η συγκεκριμένη υπηρεσία.!! Και πολύ φθηνή, εεεε;;

Είναι ο τηλεφωνητής. Σε άλλους τους χρησιμεύει, σε άλλους όχι ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο τηλεφωνητής. Σε άλλους τους χρησιμεύει, σε άλλους όχι ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πού τον βρήκα , τόσο καιρό που έχω το Windows Phone κινητό, δεν κατέω πάντως.

 

Κλήση έγινε πάντως. Λίγα δευτερόλεπτα όσπου άκουσα τον ήχο απ'το κινητό. Και το έκλεισα.

 

-0,40€ χρεώθηκε το υπόλοιπο, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

συντομευση στο πληκτρο 1 ειναι συνηθως ο τηλεφωνητης. Μπορεις να το αλλαξεις και να βαλεις π.χ. 1314 ή 1330.

Παρεπιπτοντως η υπηρεσια αυτη του τηλεφωνητη δεν εχει περπατησει στην Ελλάδα. Δεν ξερω μηπως η τακτικη αυτη που εχουν οι εταιριες εξ'αρχης να ακουγεται η φραση: "η κληση σας προωθειται" επαιξε καποιο ρολο...:p

Link to comment
Share on other sites

συντομευση στο πληκτρο 1 ειναι συνηθως ο τηλεφωνητης. Μπορεις να το αλλαξεις και να βαλεις π.χ. 1314 ή 1330.

Παρεπιπτοντως η υπηρεσια αυτη του τηλεφωνητη δεν εχει περπατησει στην Ελλάδα. Δεν ξερω μηπως η τακτικη αυτη που εχουν οι εταιριες εξ'αρχης να ακουγεται η φραση: "η κληση σας προωθειται" επαιξε καποιο ρολο...:p

 

3 χρόνια την έχω αυτή την "παντόφλα" το Windows phone, σήμερα πρώτη φορά τον "βρήκε" (πού τον "βρήκα", ήθελα να ξέρω!! και τον πάτησα!!) και το "πάτησε"...

 

"ΠάταΑΑΑ τοοοο!!" που λέμε!!

Ή για τους παλιούς: "Πάφ και τάλερο"..Αλλά πάνε αυτά: -0,40€ τώρα (ήτοι: 136,30 drachmas παρακαλώ)...Με τις υγείες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος κλήση σε Voice Mail από καρτοκινητό Cosmote. Πατήθηκε δε ξέρω ποιό πλήκτρο, ενώ δεν υπήρχε στη μνήμη κλήσεων το συγκεκριμένο.

Σε λίγα δεύτερα το κατάλαβα.

Ούτε που κατέω τί είναι αυτή η υπηρεσία...

-0,40€ από το υπόλοιπο...

Δε μπορώ να μην πω: Μου χρησίμευσε η συγκεκριμένη υπηρεσία.!! Και πολύ φθηνή, εεεε;;

 

Χαχα εγω το παθαινω στο iPhone,και την εχω πατησει και με imessage σε Wind.Και σε Vodafone χρεωνει αλλα τη γλυτωσα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι χρηστης what's up και επειδη πλεον δεν εχω καμια καλη προσφορα ελεγα να το γυρισω σε Frog εξαιτιας του ιντερνετ με το γνωστο πακετο.

Ερωτηση: τι ισχυει με τις ανανεωσεις και τα δωρα που σου δινουν;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι χρηστης what's up και επειδη πλεον δεν εχω καμια καλη προσφορα ελεγα να το γυρισω σε Frog εξαιτιας του ιντερνετ με το γνωστο πακετο.

Ερωτηση: τι ισχυει με τις ανανεωσεις και τα δωρα που σου δινουν;

 

Με τις ανανεωσεις,εχει 100' προς ολους για 6 μηνες και 1GB με 10€.

Επισης εχει 120' καθε 2-3 βδομαδες που γινεται ο διπλασιασμος 60+60' με 3€.Τα λεπτα ειναι προς ολους και εχει επισης και 600' προς frog με καθε ανανεωση απο 5€ και πανω.

Κοστος αλλαγης ειναι 3€ απο Whats Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με τις ανανεωσεις,εχει 100' προς ολους για 6 μηνες και 1GB με 10€.

 

Επισης εχει 120' καθε 2-3 βδομαδες που γινεται ο διπλασιασμος 60+60' με 3€.Τα λεπτα ειναι προς ολους και εχει επισης και 600' προς frog με καθε ανανεωση απο 5€ και πανω.

 

Κοστος αλλαγης ειναι 3€ απο Whats Up.

 

 

 

Και απο απορια, μηπως ξερεις αν το γυρισω τωρα αν θα εχω και τα υπολειπόμενα ΜΒ του After Dark που μου εχουν μεινει, ή θα τα χασω;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το afterdark δεν υπάρχει σε φρογκ πιθανολογώ οτι θα τα χάσεις. Διότι δεν υπάρχει το σύστημα αυτό (ενεργοποίηση της προσφοράς μετά της 10) στο φρογκ. Δεν είναι σαν τα άλλα πακέτα που δεν έχουν περιορισμό στον χρόνο χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω λίγο, μολις αγόρασα ένα 2ερο πακέτο με 3€ 120' προς όλους και παρατήρησα ότι τα λεπτά ενώθηκαν με τα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί μετά από ένα μήνα από σήμερα! Τι καινούρια κόλπα είναι αυτά? Ισχύει κανονικά και από πότε?? Το προηγούμενο πακέτο το πήρα την περασμένη Δευτέρα!
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...