Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ Unforgiven:

 

Αφού μπορείς να πάρεις όλο το πακέτο με €300, δεν σκέφτεσαι καθόλου τη λύση να χρησιμοποιήσεις τον Panasat (όσο προβληματικός κι' αν είναι); Βασικά δεν ξέρω πόσο στοιχίζουν οι Humax, αλλά το πακέτο "Humax + Κεραια "όχι Nova" + εγκατάσταση + συνδρομή" προβλέπω να σου βγαίνει υψηλό. Έχεις κοιτάξει καθόλου τιμές για Humax?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

@ Unforgiven:

 

Αφού μπορείς να πάρεις όλο το πακέτο με €300, δεν σκέφτεσαι καθόλου τη λύση να χρησιμοποιήσεις τον Panasat (όσο προβληματικός κι' αν είναι); Βασικά δεν ξέρω πόσο στοιχίζουν οι Humax, αλλά το πακέτο "Humax + Κεραια "όχι Nova" + εγκατάσταση + συνδρομή" προβλέπω να σου βγαίνει υψηλό. Έχεις κοιτάξει καθόλου τιμές για Humax?

 

Αυτό μάλλον πήγαινε σε μένα κι όχι στον unforgiven, ε; :D

 

Λοιπόν, ναι, έχω δει τιμές για αποκωδικοποιητές Humax. Για την ακρίβεια, το μοντέλο 5400z που μου προτείνουν κάτι γνωστοί πρεζάκηδες των δορυφορικών, κοστίζει μόνο του 100 με 150€ παραπάνω από όοοολο το πακετό της Nova μαζί! Που σημαίνει ότι, όπως λες, βάζοντας non-Nova πιάτο και συνδρομή και εγκατάσταση κλπ κλπ κλπ μου ανεβαίνει το μαλλί γύρω στα 700+ ευρώ!

Εχεις δίκιο, με το πακέτο της Nova να μου κοστίζει λιγότερο από 300 ευρώ, μάλλον δεν θα 'πρεπε να σκέφτομαι καθόλου... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΤΗΣ NOVA, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕΤΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ¨ΚΑΝΤΖΑ¨ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.....!!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

AΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ , ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ Η ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΕΣ PANASAT.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsarm

 

ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΤΗΣ NOVA, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕΤΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ¨ΚΑΝΤΖΑ¨ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.....!!!!

 

Tι μου λείπει;

-Ένα κανάλι με Ελληνικές ταινίες (μάλλον θα το ανεβάσει ο Κυριακού στο μπουκέτο)

-Ένα (ή περισσότερα) σοβαρά παιδικά κανάλια. Το FoxKids έχει πολύ καλά προγράμματα στο εξωτερικό, αλλά εδώ δείχνουν τα πιο φτηνά (=χιλιοπαιγμένα ή χάλια). Τουλάχιστον το Ktv που έδειχναν είχε κάποιο χαρακτήρα, αν και ταίριαζε στις παιδικές ηλικίες. Πολύ θα ήθελα να έβλεπα Simsons αλλά αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός...

 

Τώρα αν τα ακούνε αυτά στην Κάτζα, θα μου επιτρέψεις να έχω τις επιφυλάξεις μου...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Tι μου λείπει;

-Ένα κανάλι με Ελληνικές ταινίες (μάλλον θα το ανεβάσει ο Κυριακού στο μπουκέτο)

Τώρα αν τα ακούνε αυτά στην Κάτζα, θα μου επιτρέψεις να έχω τις επιφυλάξεις μου...

 

 

Δεν νομιζω να χρειαζεται κ αλλο καναλι για παλιες Ελληνικες ταινιες που παιζουν συνεχεια στην τηλεραση.Ακομα κ αυτο το Αntena gold περιττο ηταν για τους περισσοτερους +οτι δεν το χω δει ποτε...

 

θα προτιμουσα το mtv k vh1 k kana xxx pou leipoun apo to paketo nova

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsarm

 

AΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ , ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ Η ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΕΣ PANASAT.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

 

 

Η Αναβαθμιση θα διαρκεσει περιπου 32 λεπτα.Παρακαλω πατηστε το ΟΚ για να συνεχισετε... :!: Εμενα ολοκληρωθηκε στα 6 λεπτα και με το ζορι... :worry: :confused:

Και μετα εβαλα να δω τα free to air και ολα τα τσοντοκαναλα με συνδρομη ηταν ανοικτα,επαιζαν κανονικα :alien: :p αλλα μετα απο 5 λεπτα κλεισανε παλι... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ιδού και μερικά grab από τον Panasat 720i με την επόμενη γενιά λογισμικού, την πολυαναμενόμενη EN2:

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146600/0/six.jpg

Εδώ βλέπουμε το γνωστό EPG. Προσέξτε τη διαφάνεια των menu, η οποία ρυθμίζεται.

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146598/0/four.jpg

Εδώ είναι οι γνωστές πληροφορίες για το πρόγραμμα, χρησιμοποιώντας άλλο χρωματικό θέμα (υπάρχουν συνολικά 5). Σε κάθε εικόνα χρησιμοποιώ και διαφορετικό θέμα.

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146597/0/three.jpg

Εδώ είναι το γνωστό μενού επιλογής μπουκέτου. Το μπουκέτο "Νόβα" είναι ένα από τα πολλά προσωπικά μπουκέτα που μπορεί να δημιουργήσει ο χρήστης από κανάλια διαφόρων μπουκέτων.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146599/0/five.jpg

Υπάρχουν δύο ειδών υπενθυμίσεις. Η παλιά που έβγαζε απλά ένα κείμενο, και η νέα που αλλάζει αυτόματα το κανάλι. Πολύ χρήσιμο όταν έχουμε προγραμματίσει μία εγγραφή στο video.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146596/0/two.jpg

Το μενού. Προ΄σεξτε τις επιλογές "χρώματα και διαφάνεια" και "προσωπικά μπουκέτα"

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/unforgiven72/12862/146595/0/one.jpg

Το μενού επιλογής χρωματικού θέματος.

 

Αυτές είναι οι κυριότερες αλλαγές στα menu. Η ουσία είναι ότι το νέο πρόγραμμα είναι ταχύτατο (πχ το EPG εμφανίζεται αμέσως, χωρίς λάθη στην ώρα) και δεν κολλάει σχεδόν ποτέ. Την νέα έκδοση την έχω πολλούς μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εκδοση ποτε θα βγει;Θα παιζει και στους ηδη υπαρχοντες panasat ή μονο στους καινουργιους που θα πουληθουν;

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο πότε θα δοθεί στους συνδρομητές. Ακόμα την τεστάρουμε σε επίπεδο beta. Θα παίζει σε όλους τους δέκτες και γι' αυτό τον λόγο έχουν αφαιρεθεί ορισμένα χαρακτηριστικά της που δεν υποστηρίζονται σε επίπεδο hardware από παλιά μηχανήματα, πχ το παίξιμο video μέσα σε παράθυρο, όπως στους Humax.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ, ΜΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ unforgiven ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΝ2, ΓΙΑ ΤΟΥΣ PANASAT.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΜΠΟΥΚΕΤΩΝ!!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΟΝ PANASAT 720i, ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ, Η ΝΟVA MOIΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ 720i ΣΤΙΣ ΝΕΕΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ???

ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ unforgiven, Ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΝΟVA ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ PANASAT, ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω, ακόμα τον 720i δίνουν.

Δοκιμάζουν διάφορους δέκτες, αλλά δεν το πολυπιστεύω να αλλάξει σύντομα ο 720ι... Αυτό που λείπει από τον Panasat ως hardware είναι η έλλειψη CI για άλλες κάρτες. Από τη στιγμή που στην Ελλάδα όμως η Nova πλέον είναι μονοπώλιο, ο μέσος χρήστης δεν έχει ανάγκη άλληη κάρτα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

OTAN ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ http://www.satleo.gr,

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟ http://www.satleo.gr, ΕΚΕΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗΘΕΙ ,ΜΕ Ο Λ Α ΟΣΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ.

ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΗΣ NOVA, ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗ NOVA, TIΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ FUN CLUB THΣ NOVA!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ.

ΑΝ ΔΕ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, ΔΕ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ.

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ..........!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Με τον Panasat δεν ειναι εφικτη η μεταφορα ενος καναλιου απο το ενα μπουκετο στο αλλο,με αλλους αποκωδικοποιητες γινεται αυτο;

 

Επισης καλο ειναι οσοι εχουν βαλει νεες συχνοτητες στα Free to Air να γραφουν ποιες ειναι καλες,ποιες αξιζει να μπουν.

 

 

Bre paidia pos mporoume na nees suxnotites ston apokodikopiiti!!!!!!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ http://www.satleo.gr/panasat/ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.

ΚΑΛΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ...!!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsarm

 

ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ http://www.satleo.gr/panasat/ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.

ΚΑΛΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ...!!!!

 

 

Euxaristo poli gia ti boi8ia!!!8a to psakso!!Elpizo na einai aukolo!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον john75

 

Euxaristo poli gia ti boi8ia!!!8a to psakso!!Elpizo na einai aukolo!!

 

 

Ελα βρε ευκολο ειναι :)

Ενα παραδειγμα ας πουμε για το μπουκετο TVE Spain με χαρακτηριστικα:

Συχνότητα:11785

Πόλωση:Οριζόντια

Symbol Rate:27500

FEC:3/4

 

Ανοιγεις τον αποκωδικοποιητη,πας στο Μενου ρυθμισεων και μετα διαλεγεις Τεχνικες Ρυθμισεις και απο κει το Παραμετροι Εγκαταστασης.Δινεις τον κωδικο(9949) και μετα πας στο Ρυθμιση Σηματος.Το επιλεγεις,αφηνεις την πρωτη ρυθμιση οπως ειναι και πας στη δευτερη,πατας ΟΚ και μετα κανεις με το δεξι βελακι να εμφανιστει το Ενεργη στο Εισοδος σηματος και απο κατω βαζεις τα χαρακτηριστικα που γραψαμε πιο πανω.Την ιδια διαδικασια μπορεις να κανεις για να βαλεις και αλλα μπουκετα με τον ιδιο τροπο.Μη ξεχασεις στο τελος να κανεις και ενα συντονισμο και εισαι οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η NOVA ΑΠΟ 1/10 αυξάνει την συνδρομή της στα 52,90 euro το μήνα. Αλλά βέβαια ούτε λόγος για θεματικά πακέτα συνδρομών, αλλά ούτε κάν εξαγγελία για το mtv και το vh1 που έλεγαν ότι θα είχαν απο 1η Οκτώβρη στο πακέτο τους.

Φιλικά

Γιάννης

 

ΥΓ. Αν βέβαια επιλέξετε πληρωμή μέσω τραπεζικού λογαριασμού δεν υπάρχει φέτος αύξηση συνδρομής.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τα supersport 2 και 3 ειχαν προγραμματισει ως συνηθως ζωντανες μεταδοσεις απο Αγγλια και Γερμανια.Τελικα δεν εδειξαν τιποτα γιατι απο οτι ακουσα και αν ακουσα καλα απο τον Καραλη υπαρχει λεει καποιος αθλητικος νομος δικος μας που απαγορευει μεταδοσεις οσο υπαρχουν ελληνικοι αγωνες η κατι τετοιο τελος παντων.. :confused: :confused:

Ξερει κανεις λεπτομερειες;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Ελα βρε ευκολο ειναι :)

Ενα παραδειγμα ας πουμε για το μπουκετο TVE Spain με χαρακτηριστικα:

Συχνότητα:11785

Πόλωση:Οριζόντια

Symbol Rate:27500

FEC:3/4

 

Ανοιγεις τον αποκωδικοποιητη,πας στο Μενου ρυθμισεων και μετα διαλεγεις Τεχνικες Ρυθμισεις και απο κει το Παραμετροι Εγκαταστασης.Δινεις τον κωδικο(9949) και μετα πας στο Ρυθμιση Σηματος.Το επιλεγεις,αφηνεις την πρωτη ρυθμιση οπως ειναι και πας στη δευτερη,πατας ΟΚ και μετα κανεις με το δεξι βελακι να εμφανιστει το Ενεργη στο Εισοδος σηματος και απο κατω βαζεις τα χαρακτηριστικα που γραψαμε πιο πανω.Την ιδια διαδικασια μπορεις να κανεις για να βαλεις και αλλα μπουκετα με τον ιδιο τροπο.Μη ξεχασεις στο τελος να κανεις και ενα συντονισμο και εισαι οκ. :)

 

 

Se euxaristo poli gia ti boi8ia!!!!TO ekana!Basika pou 8a bro sixnotites!!!Kai kati allo tis sixnotites pou eisago meta pos mporo na bro pou einai!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συχνότητες μπορείς να βρεις στο http://www.satleo.gr

Το μπουκέτο που έβαλες, θα εμφανιστεί μαζί με τα υπόλοιπα, πατώντας το "TV".

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Emena mou to ebgale sta free to air.Sta teleutea!Kano kati la8os!!Efxaristo gia alli mia fora gia ti boi8ia :)

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...