Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EΔΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΝΟVA!

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ- ΠΑΡΑΠΟΝΑ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oi parathrhseis einai oi ekshs:

1)exoun polu kalo on-line susthma gia enhmerosh kai epikoinonia!

(px an 8es na diakopseis sundromes, info ktl...meso prosopikou kodikou ktl)

2)poliikh agoras apodhkopoihton einai xronia pisooooooooo!

auto to leo dioti se kapoia fash ekopsa thn sundromh dioti mou espase o apodhkopoihths...phga loipon kai tous leo 8elo allon kai telika htan poio akribos na ton agoraso sketo, apo to na kano neo sumbolaio.

to pio trelo pou akousa teleutaia kai to epibaibaiosa kiolas einai to ekshs:

an eisai palios sundromhths filmnet kai 8es na kaneis neo sumbolaio nova einai pio f8hno to paketo ME to piato apo auto xoris to piato!

3)to kalo einai oti megalonei to mpouketo an kai den bazoun nea pragmata ousiastika!

4)8a eprepe na uparxei neos apodhkopoihths toso kairo tora.....

5)kalo 8a htan na baloun kai internet meso tou apodhkopoihth

6)to susthma ton agoron na einai pio plousio kai euelikto!

 

 

 

 

y.g. loipes plhrofories http://www.satleo.gr

 

na ste kala!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου "παράπονο" αφορά τον δέκτη (Panasat 720). Το μενού είναι πολύ φτωχό και έχει 4 μόνο χρώματα (μαύρο, άσπρο, μπλέ, κίτρινο). Επίσης κολλάει συχνά (πρόβλημα software/hardware).

 

Δυστυχώς είναι ο μόνος που υποστηρίζει πλήρως όλες τις υπηρεσίες της NOVA (ελληνικό EPG, NovaScope κ.α.).

 

Θα μπορούσαν σίγουρα να είχαν προσέξει περισσότερο τo software.

Link to comment
Share on other sites

Όπου να είναι έρχεται καινούριος δέκτης (δυστυχώς, πάλι Panasat).

Τα προβλήματά του έχουν να κάνουν περισσότερο με software. Έχω έναν 720i με διαφορετικό software (EN2) και κολλάει πάρα πολύ σπάνια, έχει color themes, προσωπικά μπουκέτα, δύο ειδών υπενθυμίσεις, είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο, ρυθμιζόμενη διαφάνεια στα menu και το epg... Αλλά δεν ξέρω πότε θα το έχουν όλοι οι συνδρομητές (κάτι μου λέει ότι θα αργήσει πολύ....)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω μια ερωτηση

 

Μου εδωσαν προσφατα ενα αποκωδικοποιητή NOKIA MEDIAMASTER 9200.

 

Τι χρειάζομαι επιπλέον για να μπορώ να δω NOVA? (Με πληρωμη φυσικα)

"Ολα σας τα προβλήματα, ειτε θα τα λύσουμε, είτε θα τα ξεχάσετε"

 

Κωνσταντίνος Καραμανλής

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tsiou

 

Ας κανω μια ερωτηση

 

Μου εδωσαν προσφατα ενα αποκωδικοποιητή NOKIA MEDIAMASTER 9200.

 

Τι χρειάζομαι επιπλέον για να μπορώ να δω NOVA? (Με πληρωμη φυσικα)

 

 

Όλο το πακέτο της NOVA εκτός από το δορυφορικό δέκτη. Δηλαδή:

 

- Κάρτα πρόσβασης (με συνδρομή)

- Κεραία

- Καλώδιο κεραίας

- Εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΤΟΥ SOFTWARE ΤΟΥ ΔΕΚΤΗ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΚΛΕΙΣΕΙ ΧΡΟΝΟ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ VERSION, ΠΟΥ ΘΑ ΛΥΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΘΕΙ!

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΣΧΕΔΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Nαι, έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που έγινε η τελευταία ανανέωση. Άγνωστο πότε θα έρθει καινούρια... :(
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Με τον Panasat δεν ειναι εφικτη η μεταφορα ενος καναλιου απο το ενα μπουκετο στο αλλο,με αλλους αποκωδικοποιητες γινεται αυτο;

 

Επισης καλο ειναι οσοι εχουν βαλει νεες συχνοτητες στα Free to Air να γραφουν ποιες ειναι καλες,ποιες αξιζει να μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον i_love_me

 

poli akrivh h nova. den aksizei h sindromh. http://www.langkawi.dk/k10.gif

 

Έχεις Nova ή απλά το λες έτσι;

 

Είναι αρκετοί οι δέκτες που υποστηρίζουν προσωπικά μπουκέτα. Αν πάρεις άλλον δέκτη εκτός από Panasat χάνεις όλες τις interactive υπηρεσίες. Διαλέγεις και παίρνεις.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Είμαι συνδρομητής Filmnet/Supersport και σκοπεύω να... αναβαθμιστώ σε Nova. :p

 

Ρωτώντας (πας στην πόλη - άσχετο) μερικούς γνωστούς για τον αποκωδικοποιητή που δίνει η εταιρεία στο πακέτο της, παρατήρησα ότι οι απόψεις δίιστανται χωρίς όμως να δικαιολογούνται και επαρκώς. Ποιές είναι αυτές οι απόψεις; Η μια λέει να πάρω το πακέτο που δίνει η Nova με το πιάτο και τον αποκωδικοποιητή που προσφέρει και η άλλη να αγοράσω μονάχα την καρτούλα και να επιλέξω τα υπόλοιπα από μόνος μου.

 

Τι χάνω και τι κερδίζω επιλέγοντας κάθε μια από τις παραπάνω εκδοχές; Αν τελικά αγοράσω το έτοιμο πακετάκι της Nova (που μου έρχεται σε πολύ καλή τιμούλα) χρειάζομαι κάτι επιπλέον για να μπορώ να "τσιμπάω" και FTA κανάλια (πχ. 2ο LNB; ) και από ποιόν δορυφόρο (Astra - Hot Bird κλπ) θα μου 'ρχονται αυτά; :worry:

 

Σορρυ για τις απορίες, αλλά είμαι ψιλοάσχετος* με το σπορ της δορυφορικής... :D

 

 

*αρκετά άσχετος είμαι, αλλά δεν θέλω να με πληγώσω... :rolleyes: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

Είμαι συνδρομητής Filmnet/Supersport και σκοπεύω να... αναβαθμιστώ σε Nova. :p

 

Κι’ εγώ στην ίδια θέση με σένα ήμουνα πέρυσι. :)

 

Ρωτώντας (πας στην πόλη - άσχετο) μερικούς γνωστούς για τον αποκωδικοποιητή που δίνει η εταιρεία στο πακέτο της, παρατήρησα ότι οι απόψεις δίιστανται χωρίς όμως να δικαιολογούνται και επαρκώς. Ποιές είναι αυτές οι απόψεις; Η μια λέει να πάρω το πακέτο που δίνει η Nova με το πιάτο και τον αποκωδικοποιητή που προσφέρει και η άλλη να αγοράσω μονάχα την καρτούλα και να επιλέξω τα υπόλοιπα από μόνος μου.

Τι χάνω και τι κερδίζω επιλέγοντας κάθε μια από τις παραπάνω εκδοχές; Αν τελικά αγοράσω το έτοιμο πακετάκι της Nova (που μου έρχεται σε πολύ καλή τιμούλα) χρειάζομαι κάτι επιπλέον για να μπορώ να "τσιμπάω" και FTA κανάλια (πχ. 2ο LNB; ) και από ποιόν δορυφόρο (Astra - Hot Bird κλπ) θα μου 'ρχονται αυτά; :worry:

...

 

Εαν επιλέξεις το πακέτο της Nova με τον Panasat έχεις όλες τις υπηρεσίες που σου δίνει η Nova (Interactive υπηρεσίες όπως Novascope και αναλυτικό πρόγραμμα της εβδομάδας). Επίσης είσαι καλυμένος ότι όποια υπηρεσία θα βγάλει στο μέλλον θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις.

 

Εαν επιλέξεις να πάρεις άλλο δορυφορικό δέκτη (όχι Panasat), δεν θα έχεις όλες τις υπηρεσίες που σου δίνει η Nova (Interactive υπηρεσίες όπως Novascope και αναλυτικό πρόγραμμα της εβδομάδας). Θα μπορείς ωστόσο να βλέπεις ποιά ταινία παίζεται τώρα/μετά και πληροφορίες για αυτήν.

 

Εγω επέλεξα το πρώτο πακέτο γιατί δεν είχα προσωπική εμπειρία από τον Panasat, και σκέφτηκα ‘‘αφού τον προτείνουν, καλός θα είναι’’. Ήταν όμως λάθος μου, και σου προτείνω να αποφύγεις τον Panasat.

 

Με τη χρήση αποδείχθηκε οτι κολλάει πολύ συχνά και χωρίς κανένα λόγο (και θέλει επανεκκίνηση και συντονισμό). Επίσης είναι πολύ αργός και έχει μόνο 4 χρώματα στα μενου που τα κάνει ‘‘βαρετά’’ . Αυτό που με απογοήτευσε τελείως είναι ότι παρότι έχει σειριακή θύρα για σύνδεση με PC, τον έχουν κλειδώσει έτσι ώστε να μην μπορείς να την κάνεις.

 

Εαν τα ήξερα όλα αυτά, δεν θα έπαιρνα τον Panasat. Αυτό σου προτείνω και σένα να κάνεις. Επέλεξε κάποιο μοντέλο Humax ή Nokia που θεωρούνται κορυφαίοι ( εαν ακολουθήσεις αυτή τη λύση, πρόσεξε να δέχεται κάρτες με κωδικοποίηση Irdeto! ) Τα μοντέλα αυτά έχουν πολύ περισσότερες δυνατότητες και διαχείρηση μέσω του PC (π.χ. για αποθήκευση των καναλιών και ρύθμιση της σειράς που θα εμφανίζονται). Μερικά μοντέλα των παραπάνω εταιρειών έχουν και σκληρό δίσκο για την εγγραφή προγραμμάτων!

 

Για τα Free To Air κανάλια του Hot Bird δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία εδώ είμαστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Έχεις Nova ή απλά το λες έτσι;

 

Είναι αρκετοί οι δέκτες που υποστηρίζουν προσωπικά μπουκέτα. Αν πάρεις άλλον δέκτη εκτός από Panasat χάνεις όλες τις interactive υπηρεσίες. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

file unforgiven eixa palaiotera. molis eida oti anevene i sindromh k oti auta pou itela na parakoloutiso sthn thleorash den ta eixe to nova apofasisa na ksekopso.. alloste tora den parakolouto k poli tileorash k oti tainies telo na do yparxoun k ta video club pou tis vlepeis k oti ora tes! oso gia podosfero klp... as einai kala o alpha

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον i_love_me

oso gia podosfero klp... as einai kala o alpha

 

Μην λες μεγάλα λόγια! :rolleyes:

Κατά τη γνώμη μου η Nova αξίζει να την πληρώνω μόνο και μόνο για δύο κανάλια: National Geographic και Discovery.

Αλλά αντικειμενικά είναι ακριβή...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

o alpha k ta kafeneia pou pas me thn parea k kaneis k to kefi sou! :) den ksero ti ta ginei sto mellon. alla kaneis den me empodizei na ksanavalo an to teliso..oso gia ta 2 kanalia pou ipes aksizoun alla ta vriskeis k se free to air nomizo. (olh mera online eisai?) asxeto..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχουν στα FTA και ειδικά το National Geographic θέλει και έναν ελάχιστο αριθμό συνδρομητών για να δώσει άδεια εκπομπής.

Το μηχάνημα που βρίσκομαι είναι συνεχώς Online, αλλά δεν κάθομαι συνέχεια μπροστά του... Δουλειά βλέπεις... :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εγω επέλεξα το πρώτο πακέτο γιατί δεν είχα προσωπική εμπειρία από τον Panasat, και σκέφτηκα ‘‘αφού τον προτείνουν, καλός θα είναι’’. Ήταν όμως λάθος μου, και σου προτείνω να αποφύγεις τον Panasat.

 

Με τη χρήση αποδείχθηκε οτι κολλάει πολύ συχνά και χωρίς κανένα λόγο (και θέλει επανεκκίνηση και συντονισμό). Επίσης είναι πολύ αργός και έχει μόνο 4 χρώματα στα μενου που τα κάνει ‘‘βαρετά’’ . Αυτό που με απογοήτευσε τελείως είναι ότι παρότι έχει σειριακή θύρα για σύνδεση με PC, τον έχουν κλειδώσει έτσι ώστε να μην μπορείς να την κάνεις.

 

Εαν τα ήξερα όλα αυτά, δεν θα έπαιρνα τον Panasat. Αυτό σου προτείνω και σένα να κάνεις. Επέλεξε κάποιο μοντέλο Humax ή Nokia που θεωρούνται κορυφαίοι ( εαν ακολουθήσεις αυτή τη λύση, πρόσεξε να δέχεται κάρτες με κωδικοποίηση Irdeto! ) Τα μοντέλα αυτά έχουν πολύ περισσότερες δυνατότητες και διαχείρηση μέσω του PC (π.χ. για αποθήκευση των καναλιών και ρύθμιση της σειράς που θα εμφανίζονται). Μερικά μοντέλα των παραπάνω εταιρειών έχουν και σκληρό δίσκο για την εγγραφή προγραμμάτων!

 

Για τα Free To Air κανάλια του Hot Bird δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία εδώ είμαστε. ;)

 

Μάλιστα...

Thanks για τις απαντήσεις και λυπάμαι που αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα... :worry:

 

Απορρίπτεται χωρίς β' σκέψη ο Panasat λοιπόν... :)

Πιθανότατα θα επιλέξω Humax τότε, έχω κανά-δυο φίλους που "παίζουν" με κάτι τέτοια και μου έχουν πει να αποφύγω τους Nokia (ρε αυτή η εταιρεία) και να επιλέξω με κλειστά μάτια Humax (για την ακρίβεια μου είχαν πει για κάποιο μοντέλο 5400). Προφανώς εκεί θα προσανατολιστώ ώστε να μην έχω προβλήματα.

Το πιάτο που δίνει η Nova είναι, αν δεν κάνω λάθος, 60 cm. Κρίνεται ικανοποιητικό για λήψεις στην Αθήνα, ή να επιλέξω δικό μου, μεγαλύτερου μεγέθους;

 

Thanx... :D

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven ]Κατά τη γνώμη μου η Nova αξίζει να την πληρώνω μόνο και μόνο για δύο κανάλια: National Geographic και Discovery.

Συμφωνώ 1000%. Ειδικά τώρα που το Filmnet "διαφημίζει" τη Nova με δίωρα προγράμματα NG, Discovery και Animal Planet, δεν λέω να ξεκολλήσω απ'την τηλεόραση... :o

 

Ασχετο : Που χάθηκες βρε εσύ; :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Speedy και εδω το μεγεθος μετραει και μαλιστα σημαντικα,οποτε ξεκινα απο τα 80cm και απο κει και περα οσο σηκωνει η τσεπη σου :D

Παντως με τον Humax θα χασεις και τα online scores απο το Στοιχημα... :kollimenos: :p (Αντε μωρη Ντορτμουντ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Speedy και εδω το μεγεθος μετραει και μαλιστα σημαντικα,οποτε ξεκινα απο τα 80cm και απο κει και περα οσο σηκωνει η τσεπη σου :D

Παντως με τον Humax θα χασεις και τα online scores απο το Στοιχημα... :kollimenos: :p (Αντε μωρη Ντορτμουντ)

 

:lol: :lol: :lol:

 

Ρε πρεζόνι του στοιχήματος, μέχρι και δορυφορική πήρες για να γλιτώσεις τον κουβά; :p :lol:

 

Προφανώς κι εσύ μου προτείνεις να αποφύγω τον Panasat, ε; Ρε γμτ τους πήρα νωρίτερα τηλέφωνο και παρατήρησα κάτι που ανέφερα και ο sculper : Μου βγαίνει ακριβότερα το πακέτο χωρίς αποκωδικοποιητή από αυτό με τον Panasat! :wacko:

Μάλλον όμως θα με βλέπω να αγοράζω και δικό μου πιάτο (καμιά καλή πρόταση βρε παιδιά; :o ) οπότε βρήκα δουλειά να ασχολούμαι καλοκαιριάτικα... :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

AΓΑΠΗΤΕ SPEEDY!

ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗ ΝΟVA ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ 3-4 ΞΕΝΑ ΜΠΟΥΚΕΤΑ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο PANASAT EINAI AKΑΤΑΛΛΗΛΟΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΚΟΠΕΥΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΕΤΟ ΤΗΣ ΝΟVA KAΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ FREE TO AIR TΩΝ HOT BIRD, KAI AΠΑΙΤΕΙΣ, ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΝΑ ΕXΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ INTERACTIVE ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΝΟVA, TOTE TA 300 EYΡΩ ΣΕ 36 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ (ΣΑΝ ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜHΤΗΣ FILMNET) ΓΙΑ ΠΙΑΤΟ ,ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΛΥΣΗ!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

...Ρε γμτ τους πήρα νωρίτερα τηλέφωνο και παρατήρησα κάτι που ανέφερα και ο sculper : Μου βγαίνει ακριβότερα το πακέτο χωρίς αποκωδικοποιητή από αυτό με τον Panasat! :wacko:

 

Τότε πάρε αυτό με τον Panasat και έχε τον για ανταλλακτικό. :p

 

Εννοείς ότι το πακέτο "κάρτα + κεραία + καλώδιο" κοστίζει περισσότερο από το πακέτο "Panasat + κάρτα + κεραία + καλώδιο" ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

Τότε πάρε αυτό με τον Panasat και έχε τον για ανταλλακτικό. :p

 

Εννοείς ότι το πακέτο "κάρτα + κεραία + καλώδιο" κοστίζει περισσότερο από το πακέτο "Panasat + κάρτα + κεραία + καλώδιο" ? :wacko:

 

Ναι! :rolleyes: :wacko:

Και αυτό γιατί σαν συνδρομητής Filmnet/Supersport έχω 50% έκπτωση αν αγοράσω όλο τον εξοπλισμό (οπότε μου πέφτει κάτω από 300€), ενώ αν θελήσω να μην αγοράσω τον Panasat αλλά μόνο τα υπόλοιπα μου κάνουν 20% έκπτωση, μου βγαίνει κάτιτις παραπάνω και επίσης δε νομίζω πως σου κάνουν και δωρεάν την εγκατάσταση! (δεν το διευκρίνησα βέβαια αυτό)...

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον tsarm

AΓΑΠΗΤΕ SPEEDY!

ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗ ΝΟVA ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ 3-4 ΞΕΝΑ ΜΠΟΥΚΕΤΑ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο PANASAT EINAI AKΑΤΑΛΛΗΛΟΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΚΟΠΕΥΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΕΤΟ ΤΗΣ ΝΟVA KAΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ FREE TO AIR TΩΝ HOT BIRD, KAI AΠΑΙΤΕΙΣ, ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΝΑ ΕXΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ INTERACTIVE ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΝΟVA, TOTE TA 300 EYΡΩ ΣΕ 36 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ (ΣΑΝ ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜHΤΗΣ FILMNET) ΓΙΑ ΠΙΑΤΟ ,ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΛΥΣΗ!!!

Κοίτα, αρχικά δεν μ'ενδιαφέρει να γραφτώ σε ξένα μπουκέτα. Σκέπτομαι πως στην αρχή θα καλύψω τον... ενθουσιασμό μου με τα FTA κανάλια που έχει ο Hot Bird. Από κει και πέρα αν πάρω το πακέτο της Nova και δω ότι το άθλημα μου αρέσει και θέλω να πάω λίγο παραπάνω, τότε ίσως κάνω τα... μετέπειτα ψώνια (Humax, πιάτο, 2o LNB κλπ κλπ κλπ).

 

Δεν ξέρω, θα δω. Μπερδεύτηκα τώρα... :worry: :rolleyes: :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΘΙΞΩ ΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΚΑΡΤΑΣ ΝΟVA!

ANAΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΜTV KAI VH1 KAΘΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΤΟΥ PLAYBOY TV ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2003-2004, ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΖΗΤΟΥΣΑΤΕ???

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΝΟVA ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΣΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΟΣΟ ΚΙΑ ΠΙΟ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΕΣ!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε cuban ετσι οπως τα λες σιγουρα αξιζει να παρεις τον Panasat και ας ειναι μαπα,και γω αλλωστε μεσω της προσφορας για τους παλιους συνδρομητες filmnet τον πηρα,οποτε αφου ισχυει ακομα αυτη η προσφορα καλυτερα να την εκμεταλλευτεις ;) :)

 

Οσο για το νεο προγραμμα που ακουγεται,ολα καλα μας τα λενε,για αυξηση της συνδρομης μονο δεν μας εχουν πει ακομα και βλεπω να μας ερχεται νταμπλας... :rolleyes:

Αυτο που θα ηθελα εγω ηταν να μεταφερει και τα ελληνικα καναλια που ειναι στα free to air στο βασικο μπουκετο της nova. :) (Για το tv magic λεω πιο πολυ,να απολαμβανουμε τον Τακαρο... :p )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...