Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον john75

 

Emena mou to ebgale sta free to air.Sta teleutea!Kano kati la8os!!Efxaristo gia alli mia fora gia ti boi8ia :)

 

 

Οχι δεν κανεις τιποτα λαθος,εκει τα βγαζει τα νεα καναλια παντα στο μπουκετο free to air. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον giannis11

 

Η NOVA ΑΠΟ 1/10 αυξάνει την συνδρομή της στα 52,90 euro το μήνα. Αλλά βέβαια ούτε λόγος για θεματικά πακέτα συνδρομών, αλλά ούτε κάν εξαγγελία για το mtv και το vh1 που έλεγαν ότι θα είχαν απο 1η Οκτώβρη στο πακέτο τους.

Φιλικά

Γιάννης

 

ΥΓ. Αν βέβαια επιλέξετε πληρωμή μέσω τραπεζικού λογαριασμού δεν υπάρχει φέτος αύξηση συνδρομής.

 

Τα MTV και VH1 ξεκινάνε, μάλλον 10 Σεπτεμβρίου. Έχουν μπει υπογραφές αλλά δεν μπορεί να γίνει επίσημη ανακοίνωση αν δεν εγκρίνει την εκπομπή τους το ΕΣΡ

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

AΓΑΠΗΤΕ unforgiven ΠΑΝΤΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΝΟVA!

TA ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ!!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

 

Λοιπόν, ναι, έχω δει τιμές για αποκωδικοποιητές Humax. Για την ακρίβεια, το μοντέλο 5400z που μου προτείνουν κάτι γνωστοί πρεζάκηδες των δορυφορικών, κοστίζει μόνο του 100 με 150€ παραπάνω από όοοολο το πακετό της Nova μαζί! Που σημαίνει ότι, όπως λες, βάζοντας non-Nova πιάτο και συνδρομή και εγκατάσταση κλπ κλπ κλπ μου ανεβαίνει το μαλλί γύρω στα 700+ ευρώ!

Να ρωτησω κατι ασχετο :)

Βρηκα τον 5400z απο αγγελία καινουργιο με 270€.

Ειναι καλη η τιμη? και αν ναι τι θα πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του.

p.s. Ειμαι ηδη κατοχος Nova.

Ευχαριστω :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΝΟVA ΠΛΕΟΝ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ PANASAT!

ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 910.

ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ, ΤΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 720i.

EINAI KAΛΥΤΕΡΟΣ 'Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ????

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον azeppos

 

Να ρωτησω κατι ασχετο :)

Βρηκα τον 5400z απο αγγελία καινουργιο με 270€.

Ειναι καλη η τιμη? και αν ναι τι θα πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του.

p.s. Ειμαι ηδη κατοχος Nova.

Ευχαριστω :cool:

 

 

Αν το βρηκες σε αυτην την τιμη παρτον με τα χιλια αλλα λιγο χλωμο το βλεπω να κανει μονο τοσα.

Συνηθως η τιμη του ειναι κοντα στα 450-500 και αν τον βρεις.Υπαρχουν 3 εκδοσεις του 5400.

Ο 5400 που εσπαγε (FREECAM) μονο μεσω software(δεν υπαρχει πια τον καταργησαν για αυτον τον λογω και δυσκολα θα τον βρεις ακομη και μεταχηρισμενο σε χαμηλη τιμη)

O 5400z που σπαει με τσιπαρισμα και γινεται FREECAM.Και αυτον δυσκολα τον βρισκεις λογω του τσιπαρισματος.

Ο 5400z κατι, δεν θυμαμαι ακριβως, που απο οτι εχω μαθει δεν σπαει.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsarm

 

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΝΟVA ΠΛΕΟΝ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ PANASAT!

ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 910.

ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ, ΤΟ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 720i.

EINAI KAΛΥΤΕΡΟΣ 'Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ????

 

 

Περιπου ειναι στα ιδια με τον panasat 720i ή bananasat

Ολοι αυτοι οι δεκτες ερχονται απο την μητρικη εταιρεια της NOVA , MULTICHOISE και κατασκευαζονται στην νοτια αφρικη η ζαμπια.

Και οι δυο εχουν το ιδιο επεξργαστη και μνημη και περιπου τα ιδια χαρακτηριστικα.

Απλως ειναι λιγο πιο ομορφος απο τον 720i.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για απαντηση σε οσους σκεφτονται να παρουν το πακετο τις NOVA εχω να πω την εξης συμβουλη.

Αν δεν ασχολειστε πολυ με τα δορυφορικα και θελεται απλως ενα δεκτη για να βλεπεται NOVA τοτε το πακετο τις NOVA ειναι η καλητερη λυση.

Αν ομως σκοπευεται να ασχολειθειτε τοτε ο δεκτης της NOVA ειναι ο χειροτερος της αγορας.

Η διαφορα μεταξυ του δεκτη της NOVA(PANASAT) με τον HUMAX5400(z) ειναι οι παρακατω.

Η ποιοτητα εικονας του panasat ειναι απλως ικανοποιητικη σε σχεση με τον HUMAX που με την τελευταια εκδοση software εχει τελεια εικονα.

Εχει μονο ενα cam για smart-card σε κωδικοποιηση irdeto σε αντιθεση με τον HUMAX που εχει ενα cam για smart-card και αυτος σε κωδικοποιηση irdeto αλλα με το αναλογο τσιπαρισμα και software γινεται free-cam ή αλλιως all-cam και μπορει να δεχτει smart-cam irdeto, nagravision , viacess , conax, seca, cryptoworks και ακομη εχει υποδοχη για ακομη δυο modules που μπορει να δεχτει αλλα δυο cam.

Επισης ο HUMAX μπορει να δεχτει σπασμενες καρτες για να βλεπεται και αλλα πακετα.Εγω αυτη τη στιγμη εχω nova και με σπασμενη καρτα το TPS,ABSAT και το MTV france, VH1 απο το πακετο του MTV χωρις συνδρομη.

Ο panasat δεν εχει ψηφιακη εξοδο ηχου για Dolby Digital σε αντιθεση με τον HUMAX.

Επισης δεν μπορει να δεχτει καναλια με χαμηλο sympol rate.

Μερικα καναλια Free to Air δεν μπορει να τα δειξει γιατι δειχνουν πως εχουν αλλο συστημα κωδικοποιησης.

Αλλα να πουμε και τα υπερ του , οτι μονο με αυτον το δεκτη μπορεις να δεις τις interactive υπηρεσιες της NOVA(open tv), αν καποιον τον ενδιαφερουν και οτι τα καναλια της nova μπαινουν αυτοματα στον δεκτη χωρις να χρειαζεται scan σε αντιθεση με τον HUMAX.

Βεβαια υπαρχη και μια μεγαλη διαφορα τιμης , 300 ευρω για το πακετο τις NOVA(δεκτης , πιατο 60cm, καλωδιο , smart-card και εγκατασταση) σε αντιθεση με τον humax που θα σας παει περιπου 700 ευρω(δεκτης , πιατο 1,10cm, καλωδιο , smart-card , εγκατασταση).

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον login

 

Πόσο κοστίζει στο εμπόριο ένας δέκτης PANASAT και πόσο second hand?

 

 

Κανονικα ενας δεκτης Panasat κοστιζει κοντα στα 450 ευρω(δεν πανε καλα :p ) αλλα δεν νομιζω να βρεις καποιο μαγαζι να τον πουλαει γιατι ειναι αποκληστικοτητα της NOVA.

Εναν used δεκτη τον βρισκεις με 150-200 maxinum.

Σε αυτην την διευθυνση θα βρεις αρκετους http://www.satleo.gr/aggelies.html

Το πληρης πακετο της NOVA κοστιζει 370 ευρω(δεκτης , καρτα , καλωδιο , κεραια , εγκατασταση).

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Κατά 99.99%, ναι!

 

 

Μακαρι unforgiven, απλα εντυπωση μου κανει το γεγονος πως οταν ηταν να ενταξουν τα Eurosport kai ta Eurosportnews μας ειχαν ζαλισει το κεφαλι 15 μερες πιο πριν. Ενω τωρα σε 2 μερες ειναι να μπει συμφωνα με τις φημες και ουτε μια επισημη ανακοινωση δεν εχουνε βγαλει...τι συμβαινει γιατι αυτη η μυστικοπαθεια; Δεν μπορω να το καταλαβω

 

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θέματα μαζεύτηκαν για τη Nova τελικά... Δεν τα μαζεύει κάποιος mod;

Ισχύει το πρώτο και το τελευταίο που έγραψα: Από 10 Σεπτεμβρίου, κατά 99.99%, και το MTV και το VH-1

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Πολλά θέματα μαζεύτηκαν για τη Nova τελικά... Δεν τα μαζεύει κάποιος mod;

Ισχύει το πρώτο και το τελευταίο που έγραψα: Από 10 Σεπτεμβρίου, κατά 99.99%, και το MTV και το VH-1

 

 

Ας το κλειδωσει καποιος τοτε :rolleyes: μπερδευτηκαμε.... :blink: :blink:

 

Αν συμμετειχα στην αναστατωση ζητω συγγνωμη αλλα 52 ευροπουλα σκαμε το μηνα...εσεις βεβαια δεν φταιτε σε τιποτα.

 

Το myphone ειναι για ολα....

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Δεν θα ξαναστειλω για αυτο το θεμα ξανα :whistle: :whistle:

 

....λεμε τωρα ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο post για αυτο το θεμα

 

Απο αυριο στο καναλι 81 MTV, στο καναλι 82 VH1 και στο καναλι 83 μεταφερεται το Fashion TV.

 

Αυτα.... :wacko: :wacko: :wacko:

 

Η πιστη μας βγηκε :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Και ένα νέο... Η Nova θα δείχνει live τους αγώνες των Ελληνικών ομάδων στο Champions League που το Mega δείχνει μαγνητοσκοπημένους. Αρχή αυτή την εβδομάδα με τον αγώνα της ΑΕΚ...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Και ένα νέο... Η Nova θα δείχνει live τους αγώνες των Ελληνικών ομάδων στο Champions League που το Mega δείχνει μαγνητοσκοπημένους. Αρχή αυτή την εβδομάδα με τον αγώνα της ΑΕΚ...

 

 

:eek: Λ Α Θ Ο Σ ! ! ! :eek:

 

Χθες το βράδυ, στην εκπομπή του SuperSport, "Όποιος αντέξει" τέθηκε ερώτημα για το ίδιο θέμα.

 

Ο παρουσιαστής ήταν κατηγοριματικός, και απάντησε τα εξής:

 

"Θα το μεταδώσει το MEGA. Εμείς έχουμε δικαίωμα να μεταδίδουμε αγώνες Ελληνικών ομάδων, μετά από 48 ή 72 ώρες. Το MEGA θα δείξει ζωντανά τον Ολυμπιακό και κατόπιν 'κονσέρβα' την ΑΕΚ. Αν θέλετε λοιπόν να το παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα, είτε πηγαίνετε στο γήπεδο :wacko: είτε ακούστε την περιγραφή από το ραδιόφωνο".

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Καλά πως και δεν πήρα χαμπάρι τόσο καιρό το συγκεκριμένο thread... :wacko:

Για το θέμα του Champions League επιβεβαιώνω τον supernet,είδα και εγώ το "όποιος αντέξει"εχτές και ο κ.Μπραουδάκης είπε αυτα που έγραψε ο supernet.Τώρα θέλω να απαντήσω στον φίλο tsarm για ποιά κανάλια θα ήθελα να δω:

1.NBA TV (πάνω απ'όλα)

2.Ένα (σοβαρό) 24ωρο κανάλι με παιδικά,ίσως το Disney Channel να ήταν μία καλή προσθήκη.

3.Και άλλα κανάλια με ντοκυμαντέρ π.χ History Channel.

4.Άλλα δύο κανάλια κινηματογραφικά,το ένα με παλιές Ελληνικές ταινίες.

 

Αυτα για αρχή,ξέρω ζητάω πολλά αλλα νομίζω ότι η συνδρομή είναι αρκετά μεγάλη για αυτα που προσφέρει.

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

:eek: Λ Α Θ Ο Σ ! ! ! :eek:

 

Χθες το βράδυ, στην εκπομπή του SuperSport, "Όποιος αντέξει" τέθηκε ερώτημα για το ίδιο θέμα.

 

Ο παρουσιαστής ήταν κατηγοριματικός, και απάντησε τα εξής:

 

"Θα το μεταδώσει το MEGA. Εμείς έχουμε δικαίωμα να μεταδίδουμε αγώνες Ελληνικών ομάδων, μετά από 48 ή 72 ώρες. Το MEGA θα δείξει ζωντανά τον Ολυμπιακό και κατόπιν 'κονσέρβα' την ΑΕΚ. Αν θέλετε λοιπόν να το παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα, είτε πηγαίνετε στο γήπεδο :wacko: είτε ακούστε την περιγραφή από το ραδιόφωνο".

 

:)

Και αν σας πω ότι αύριο το βράδυ σε όλα τα κανάλια παίζει το διαφημιστικό του MEGA Extra, θα με πιστέψετε;

Όχι; Δεν πειράζει... Λίγες ώρες έμειναν! :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

:)

Και αν σας πω ότι αύριο το βράδυ σε όλα τα κανάλια παίζει το διαφημιστικό του MEGA Extra, θα με πιστέψετε;

Όχι; Δεν πειράζει... Λίγες ώρες έμειναν! :)

 

 

Πες το έτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η ΝΟVA δεν είναι κανάλι - Η ΝΟVA είναι πλατφόρμα, η οποία μπορεί κάλιστα να φιλοξενεί κανάλια Gold, Extra, Plus κλπ κλπ.

 

Έτσι όπως το έθεσες, εγώ κατάλαβα ότι κάποιο από το Supersport1, 2, 3, θα το έδιχνε. :confused:

 

Και ο Μπραουδάκης, αναφέρθηκε σ'αυτά τα 3 κανάλια και στο MEGA το επίγειο. Anyway......

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αν και τεχνικά αυτο μπορεί να γίνει δεν ξέρω αν έχει τέτοιο δικαίωμα το MEGA,να πω την αλήθεια διαφήμηση για Mega Extra δεν έχω δεί,δεν μπορώ όμως να αμφισβητίσω ούτε τον unforgiven,απλά κρατώ της επιφιλάξεις μου και περιμένω.Εύχομαι να γίνει αυτό γιατι είναι λίγο άδικο να μην μπορείς να δείς την ομάδα σου.
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι σε θέση να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του unforgiven,μόλις μου ήρθε μήνυμα απο την ΝΟΒΑ για το ΜEGA Extra!!!Πολύ καλή κίνηση εύγε!
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Mega extra λοιπον στη θεση 69 και ζωντανα την Τεταρτη στις 21:45 τον πρωτο αγωνα της ΑΕΚ...να δουμε τι θα πρωτοδουμε τελικα... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...