Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν μπορώ εφόσον δεν μπορώ να τις ανεβάσω όπως είπα στο προηγουμενο ποστ. Για να παρεις μια ιδέα όμως, σε κανονικό φωτισμό, αλλά με μεγάλα αντικείμενα σε μεγαλος βάθος πεδίου, δεν μπορεί να εστιάσει καθόλου, ενω το Ν70 μου δεν έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα με αποτέλεσμα, να μην μπορείς να αναγνωρίσιες καν το πρόσωπο....

 

Σε μεγάλες αποστάσεις, η φωτό καλλίτερη με μια μικρή θολούρα, παρόμοια με αυτήν την φωτό που πόσταρε ο Sealover. Παρόλα αυτά θολούρα...

 

Γ.

 

Δυστυχώς και εμένα παρουσιάζει θολούρα όταν κάνω focus. Εχω παρατηρήσει ότι αυτό παρουσιάζεται όταν κάνω έστω και λίγο zoom in ενώ εαν είναι τελείως zoom out ο φακός εστιάζει κανονικά και καθαρά. Λέτε να είναι Hardware η software το πρόβλημα? Μήπως είναι η παρτίδα του Κωτσόβολου που τα πήραμε?

 

Edit : Κάνοντας τώρα κάποιες δοκιμές παρατήρησα ότι όταν είναι στο macro νετάρει καλύτερα σε μακρυνές αποστάσεις με zoom in από ότι όταν είναι στο normal. Μήπως πρεπει να το έχουμε μόνιμα στο macro αντί για το normal??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου κάνει και κάποια άλλα τρελά το ξυπνητήρι. Ενω έχω ορίσει workdays κανονικά από ΔΕ - ΠΑ τη Κυριακή βαράει πρωινιάτικα όποτε του καπνίσει. Επίσης ορισμένα πρωινά ενώ έχω σετάρει 2 φορές με διαφορά 10 λεπτών να βαράει το ξυπνητήρι, βαράει και 3 ή 4 φορά στο άσχετο χωρίς να κάνω snooze.

 

Επίσης το ρολόι του χάνει γύρω στα 5 λεπτά την εβδομάδα!!!!! Θα τρελαθώ!!!! το ρυθμίζω ακριβώς με το 141 και μέσα στην ίδια μέρα έχει χάσει σχεδόν 1 λεπτό.

 

Εχει κανένας άλλος αυτά τα προβλήματα ή μου κάνει πλάκα το δικό μου????

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει και κάποια άλλα τρελά το ξυπνητήρι. Ενω έχω ορίσει workdays κανονικά από ΔΕ - ΠΑ τη Κυριακή βαράει πρωινιάτικα όποτε του καπνίσει. Επίσης ορισμένα πρωινά ενώ έχω σετάρει 2 φορές με διαφορά 10 λεπτών να βαράει το ξυπνητήρι, βαράει και 3 ή 4 φορά στο άσχετο χωρίς να κάνω snooze.

 

Επίσης το ρολόι του χάνει γύρω στα 5 λεπτά την εβδομάδα!!!!! Θα τρελαθώ!!!! το ρυθμίζω ακριβώς με το 141 και μέσα στην ίδια μέρα έχει χάσει σχεδόν 1 λεπτό.

 

Εχει κανένας άλλος αυτά τα προβλήματα ή μου κάνει πλάκα το δικό μου????

 

Κι εμένα χάνει το ρολόι, δεν μπορώ να εκτιμήσω πόσο.. γιατί παρατήρησα σχετικά νωρίς ότι είχε χάσει κανά δυο λεπτά και το έβαλα να συγχρονίζει την ώρα με το pc κάθε φορά που το συνδέω..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμένα παρουσιάζει θολούρα όταν κάνω focus. Εχω παρατηρήσει ότι αυτό παρουσιάζεται όταν κάνω έστω και λίγο zoom in ενώ εαν είναι τελείως zoom out ο φακός εστιάζει κανονικά και καθαρά. Λέτε να είναι Hardware η software το πρόβλημα? Μήπως είναι η παρτίδα του Κωτσόβολου που τα πήραμε?

 

Και εγω που ημουν απο τους πρωτους που το αγορασα απο τον Κωτσοβολο (15-09-2006)γιατι δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα βρε παιδια??!!Εγω δεν νομιζω να ειναι θεμα παρτιδας.......:ninja: Ενα μηνα το δουλευω το κινητο χωρις κανενα μα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης, να μη το ματιαξω!!!Ουτε κολληματα, ουτε restart, ουτε προβλημα με οθονες, καμερες, ξυπνητηρια......

 

Και να σας πω και κατι να γελασετε...?!

Δεν του εχω κανει αναβαθμιση ακομα γιατι περιμενω την dsl να εγκατασταθει στο σπιτι μου και μετα.Ακομα χρησιμοποιω την εκδοση που ειχε αποταν το αγορασα και φαινεται πολυ σταθερη!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμένα παρουσιάζει θολούρα όταν κάνω focus. Εχω παρατηρήσει ότι αυτό παρουσιάζεται όταν κάνω έστω και λίγο zoom in ενώ εαν είναι τελείως zoom out ο φακός εστιάζει κανονικά και καθαρά. Λέτε να είναι Hardware η software το πρόβλημα? Μήπως είναι η παρτίδα του Κωτσόβολου που τα πήραμε?

 

Το zoom είναι ψηφιακό και όχι οπτικό. Ως εκ τούτου είναι δεδομένη η πτώση της ποιότητας με χρήση zoom. Προσωπική άποψη είναι ότι το θέμα της ποιότητας φωτό έχει υπεραναλυθεί. Το τηλέφωνο βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες για τηλέφωνο.

 

:lol: Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι με την Olympus DSLR που έχω δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το zoom είναι ψηφιακό και όχι οπτικό. Ως εκ τούτου είναι δεδομένη η πτώση της ποιότητας με χρήση zoom. Προσωπική άποψη είναι ότι το θέμα της ποιότητας φωτό έχει υπεραναλυθεί. Το τηλέφωνο βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες για τηλέφωνο.

 

 

To πρόβλημα δεν είναι αν το τηλέφωνο βγάζει καλές φωτογραφίες αυτό είναι δεδομένο, το πρόβλημα που εξετάζουμε είναι αν τα συγκεκριμένα τηλέφωνα μας έχουν πρόβλημα ή όχι. Το θέμα είναι συγκριτικό μεταξύ των P990 και όχι μεταξύ ericsson και Nokia, να καταλαβαινόμαστε τι λέμε

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χάνει το ρολόι, δεν μπορώ να εκτιμήσω πόσο.. γιατί παρατήρησα σχετικά νωρίς ότι είχε χάσει κανά δυο λεπτά και το έβαλα να συγχρονίζει την ώρα με το pc κάθε φορά που το συνδέω..

 

το ειχα πει κ πιο παλια οτι εμενα χανει την ωρα κ μαλιστα χανει εως κ 5 λεπτα

την ημερα!!!!!!

αναλογα με τα κεφια του παντα!!!!

κ οσο για το συγχρονισμο οπως ειχα ξαναπει κ εκει εχω προβλημα

καθως παει μια ωρα μπροστα απο μονο του!

 

οσο για τις φωτο ειμαι αρκετα ικανοποιημενος δεν εχει κανενα προβλημα

εστιασης.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα πει κ πιο παλια οτι εμενα χανει την ωρα κ μαλιστα χανει εως κ 5 λεπτα

την ημερα!!!!!!

αναλογα με τα κεφια του παντα!!!!

κ οσο για το συγχρονισμο οπως ειχα ξαναπει κ εκει εχω προβλημα

καθως παει μια ωρα μπροστα απο μονο του!

 

Σε μένα το μόνο που έκανε απο πλευράς ώρας ήταν να δίνει αλλαντ'άλων ημερομηνίες και ώρες στις φωτό....

 

Περισσότερα δεν μπορώ να πω, διότι το κράτησα μόνο μια μέρα πριν το δώσω για επισκευή...το περιμένω την Παρασκευή απο ότι με ενημέρωσαν.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει και κάποια άλλα τρελά το ξυπνητήρι. Ενω έχω ορίσει workdays κανονικά από ΔΕ - ΠΑ τη Κυριακή βαράει πρωινιάτικα όποτε του καπνίσει. Επίσης ορισμένα πρωινά ενώ έχω σετάρει 2 φορές με διαφορά 10 λεπτών να βαράει το ξυπνητήρι, βαράει και 3 ή 4 φορά στο άσχετο χωρίς να κάνω snooze.

 

Επίσης το ρολόι του χάνει γύρω στα 5 λεπτά την εβδομάδα!!!!! Θα τρελαθώ!!!! το ρυθμίζω ακριβώς με το 141 και μέσα στην ίδια μέρα έχει χάσει σχεδόν 1 λεπτό.

 

Εχει κανένας άλλος αυτά τα προβλήματα ή μου κάνει πλάκα το δικό μου????

 

Πεστα φιλε μου τρελαθηκα και εγω το πρωι τις Κυριακης βαρουσε και τα ιδια και με το ρολοι ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ για μενα και οποιον αλλο ειχε το ρ900 δεν ειναι ουτε βολικο το τζοκ νταιαλ με τις 2 λιγοτερες κινησης ουτε τα απο την αλλη πλευρα τα πληκτρα που σε αναγκαζη να παιζεις πιανο για να μην πατας κατα λαθος πλευρικα πλητρα ανεβα να φιλισεις κατεβα να γ@μ...ς ουτε και τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ στον τηλ.καταλογο που πρεπει να ξαναθυμηθουμε τα παλια τηλεφωνα που ειχανε αγγλικα και ελληνικα με το πατημα 4 η 5 φορες το ιδιο πληκτρο για να βρει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ γραμμα για να το κανης αθορυβο 10 κινησησεις και αν το βρεις και ενα σωρο αλλα τρελα και ενοχλητικα προβληματα σε μολις 10 ημερων συμβιωση μαζι του αλλα ευτυχως παραληλα με το ΑΘΑΝΑΤΟ 2,5 χρονων ρ900

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα παντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα εξοικειωσης....οπως καναμε και με το Ρ900 οταν το ειχαμε στα χερια μας πριν 3 ΧΡΟΝΙΑ.Ας μην παραπονιομαστε και ας μαθουμε το κινητο μας, ωστε να το δουλευουμε στο 100% των δυνατοτητων του.Ευχαριστω...:!:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα εξοικειωσης....οπως καναμε και με το Ρ900 οταν το ειχαμε στα χερια μας πριν 3 ΧΡΟΝΙΑ.Ας μην παραπονιομαστε και ας μαθουμε το κινητο μας, ωστε να το δουλευουμε στο 100% των δυνατοτητων του.Ευχαριστω...:!:

 

Θα μάθουμε και να ξυπνάμε στα καλά καθούμενα τη Κυριακή πρωινιάτικα :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα εξοικειωσης....οπως καναμε και με το Ρ900 οταν το ειχαμε στα χερια μας πριν 3 ΧΡΟΝΙΑ.Ας μην παραπονιομαστε και ας μαθουμε το κινητο μας, ωστε να το δουλευουμε στο 100% των δυνατοτητων του.Ευχαριστω...:!:

 

ΕΞΟΙΚΕΙΩΣΗ με τα λαθη που χρειαζεσαι και τα 2 χερια για να μην σου πεσει το κινητο κατω δεν νομιζω ουτε και με το γρηγορο επαναληπτικο πατημα του ιδιου πληκτρου για να βρης ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτηρες και για μενα ουτε το εξωτερικο qwerty πληκτρολογιο προσφερει πολα ετσι κιαλιως και στο ρ900 και σαυτο με το που τα πηρα το πορτακι το κατηργησα γιατι πιεζονται τα πληκτρα μεσα στη θηκη και το τηλ εχη μονιμα σχεδον την οθονη αναμενει και καταναλωνει τζαμπα την ΜΠΑΤΑΡΙΑ (μια ακομη πικραμενη ιστορια) 1-2 ΗΜΕΡΕΣ διαρκεια χωρις πολυ χρησει Αμ το αλλο περνης καποιο τηλ οχι απο τον τηλ.καταλογο και με το που τερματιζης την κλιση σε ρωτα Το τηλ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΥΚΕΥΜΕΝΟ θελης να το αποθυκευσω? Λες και εσυ δεν ξερης τι σου γινεται και στο υπενθυμιζη την ωρα που θελης να τερματισης την κλιση αντι να μπορης να δης την διαρκεια ομιλιας διαβαζης μυνηματα για ανεγκεφαλους και εχης επιπλεον κινησης για τερματισμο αν δεν πατησης τερματισμο και να κλιση ο αλλος αυτο ακομη ειναι ανοιχτο και μετραη χρονο ομιλιας ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΗ:mad: :confused:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αμ το αλλο περνης καποιο τηλ οχι απο τον τηλ.καταλογο και με το που τερματιζης την κλιση σε ρωτα Το τηλ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΥΚΕΥΜΕΝΟ θελης να το αποθυκευσω? Λες και εσυ δεν ξερης τι σου γινεται και στο υπενθυμιζη την ωρα που θελης να τερματισης την κλιση αντι να μπορης να δης την διαρκεια ομιλιας διαβαζης μυνηματα για ανεγκεφαλους και εχης επιπλεον κινησης για τερματισμο αν δεν πατησης τερματισμο και να κλιση ο αλλος αυτο ακομη ειναι ανοιχτο και μετραη χρονο ομιλιας ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΗ:mad: :confused:

 

Εργαλεία->Πίνακας Ελέγχου->Ρυθμ.κλήσεων->Προσ. σε Επαφ. και βγάζεις το μαρκάρισμα..

 

Απλο...μην τρελένεσαι...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία->Πίνακας Ελέγχου->Ρυθμ.κλήσεων->Προσ. σε Επαφ. και βγάζεις το μαρκάρισμα..

 

Απλο...μην τρελένεσαι...

 

ΠΟΛΥ καλο δεν το ειχα βρη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Κατι αναλογο για γρηγορη ενεργοποιηση σιγης ?

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς δίεση πατημένη για λίγο.

 

Aυτο με χωρις πορτακι δεν μπορεσα να το κανω Υπαρχη τροπος?

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

[Καλησπέρα σε όλους

Δύο θεματάκια απο εμένα

1.Στη διαχείριση αρχείων (teleca/P990) μέσω PC εννοώ βλέπω 2 ! ναι 2 φορές το memory stick σαν drive _κουφό?

2.Επίσης δε με αφήνει να εγκαταστήσω μέσω του PC suite εφαρμογές πχ handy safe είτε είναι trial απο την εταιρεία είτε είναι ......(ονόματα δε λέω)

Αυτά :(

Αν ξέρει κάτι -κάποιος κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα μάθουμε και να ξυπνάμε στα καλά καθούμενα τη Κυριακή πρωινιάτικα :blink: :blink:

 

ΕΞΟΙΚΕΙΩΣΗ με τα λαθη που χρειαζεσαι και τα 2 χερια για να μην σου πεσει το κινητο κατω δεν νομιζω ουτε και με το γρηγορο επαναληπτικο πατημα του ιδιου πληκτρου για να βρης ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτηρες και για μενα ουτε το εξωτερικο qwerty πληκτρολογιο προσφερει πολα ετσι κιαλιως και στο ρ900 και σαυτο με το που τα πηρα το πορτακι το κατηργησα γιατι πιεζονται τα πληκτρα μεσα στη θηκη και το τηλ εχη μονιμα σχεδον την οθονη αναμενει και καταναλωνει τζαμπα την ΜΠΑΤΑΡΙΑ (μια ακομη πικραμενη ιστορια) 1-2 ΗΜΕΡΕΣ διαρκεια χωρις πολυ χρησει Αμ το αλλο περνης καποιο τηλ οχι απο τον τηλ.καταλογο και με το που τερματιζης την κλιση σε ρωτα Το τηλ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΥΚΕΥΜΕΝΟ θελης να το αποθυκευσω? Λες και εσυ δεν ξερης τι σου γινεται και στο υπενθυμιζη την ωρα που θελης να τερματισης την κλιση αντι να μπορης να δης την διαρκεια ομιλιας διαβαζης μυνηματα για ανεγκεφαλους και εχης επιπλεον κινησης για τερματισμο αν δεν πατησης τερματισμο και να κλιση ο αλλος αυτο ακομη ειναι ανοιχτο και μετραη χρονο ομιλιας ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΗ:mad: :confused:

 

Μου κανει εντυπωση φιλε μου που ειχες Ρ900 και ηξερες πως δουλευει....και τωρα παρεξενευεσαι για το Ρ990:blink: :blink: Εγω οταν το αγοραζα ηξερα οτι θα ειχε τις ιδιομορφιες του και οτι θα επρεπε να τις υποστω οπως εκαναν και γω με το Ρ900......:!:

 

 

Τωρα για το θεμα του ξυπνηματος τις Κυριακες τον καταλαβαινω απολυτα τον φιλο, μεχρι που θα το χτυπαγα στον τοιχο για να σταματησει, αλλα και για αυτο καποια λυση θα υπαρχει, δε μπορει....:blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

προσπαθω να κανω εγκατασταση στο pc suite και μου βγαζει μηνυμα

"Το λειτουργικο συστημα δεν ειναι επαρκες για την λειτουργια του pc suite for smart phones...." και κλεινει την εγκατασταση

Εχω κατεβασει την τελευταια εκδοση, εχω ανοιχτα firewall και εχω απεγκαταστησει το προηγουμενο pc suite του p900.

Ξερεις κανείς κάτι?

(Με ενα γρηγορο search σε προηγουμενα posts δεν εχω βρει απαντηση,

καποιος ρωτησε για την αναγκη service pack2, αλλα δεν εχει απαντηθει..., τελικα χρειαζεται?)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

προσπαθω να κανω εγκατασταση στο pc suite και μου βγαζει μηνυμα

"Το λειτουργικο συστημα δεν ειναι επαρκες για την λειτουργια του pc suite for smart phones...." και κλεινει την εγκατασταση

Εχω κατεβασει την τελευταια εκδοση, εχω ανοιχτα firewall και εχω απεγκαταστησει το προηγουμενο pc suite του p900.

Ξερεις κανείς κάτι?

(Με ενα γρηγορο search σε προηγουμενα posts δεν εχω βρει απαντηση,

καποιος ρωτησε για την αναγκη service pack2, αλλα δεν εχει απαντηθει..., τελικα χρειαζεται?)

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Σύμφωνα πάντα με την SE οι απαιτήσεις είναι οι εξής :

 

* Desk-stand, Infrared or Bluetooth

* Microsoft Outlook 2000 SP-3/2002 SP-2/2003/SP-1

* Lotus Notes 5/6/7

* Microsoft Internet Explorer 6

* Windows 2000 Pro SP-4/XP Home/Pro SP-2

* At least 1.5 GB free hard disk space

* At least 256 MB RAM, 500 MHz

 

Άρα μάλλον το θέλει :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η πολιτικη της SE, αν θελεις να χρησιμοποιεις πληρως το κινητο της πρεπει να ακολουθεις τον Gates, δεν βαζει και windows mobile να τελειωνουμε? (και τι κανω τωρα?, δεν εχω συνχρονισμο και διαχειρηση p990 απο pc, ή παλευω με τις ήδη εγκατεστημενες μου εφαρμογες και τα προβληματα που εχουν με το service pack2...)

Ευχαριστω morfeus

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η πολιτικη της SE, αν θελεις να χρησιμοποιεις πληρως το κινητο της πρεπει να ακολουθεις τον Gates, δεν βαζει και windows mobile να τελειωνουμε? (και τι κανω τωρα?, δεν εχω συνχρονισμο και διαχειρηση p990 απο pc, ή παλευω με τις ήδη εγκατεστημενες μου εφαρμογες και τα προβληματα που εχουν με το service pack2...)

Ευχαριστω morfeus

 

Φίλε μου αν και ανοίγεις μεγάλο θέμα, μπορώ να σου πω τα εξής. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα αναγκαστικά και μη θα πρέπει να ακολουθήσεις αλλιώς μένεις στην απ`έξω όπως βλέπεις. Φαντάσου πως ακόμα και η Apple σκέπτεται να υιοθετήσει τα Windows Vista (φυσικά σε πειραγμένη Apple έκδοση).

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να βάλεις το ρημάδι το Sp2 των XP για να μπορείς να είσαι Up to Date και να μην έχεις πρόβλημα με εφαρμογές η ακόμα αν υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κάποιο Virtual Pc προγραμματάκι το οποίο θα έχει Windows XP Sp2 έτσι ώστε να μην πειράξεις το κανονικά σου Install. Η απόφαση είναι δική σου :)

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές είμαι και εγώ ένας κάτοχος του SE P990 !

Μετά από μια μέρα συμβίωσης μαζί του τα σχόλια μου μόνο θετικά είναι!

Παρά πολύ καλή ποιότητα , πολύ καλό σήμα , άριστες ( για τα δικά μου κριτήρια ) φωτογραφίες !

Το menu θέλει λίγο να παίξεις μαζί του για να το συνηθίσεις αλλά δεν παύει να είναι απλό !

 

Σαν νέος χρήστης του και εγώ σας έχω μερικές ερωτήσεις !

 

1) Μου έχει κάνει από εχτές 3 restart μόνο του και με το που ανοίγει μου λέει ότι το κινητό έκανε επανεκκίνηση για βελτίωση της συσκευής ( κάπως έτσι ) ! Αυτό είναι λογικό που γίνετε ?

2) Από ότι είδα δεν έχω την τελευταία version του λογισμικού . Υπάρχει πιθανότητα να μην περαστεί σωστά η καινούρια έκδοση (αυτό το λέω γιατί σε ένα Κ700 που είχα κάνει αναβάθμιση μέσο internet , μου κατέστρεψε το software της συσκευής και αναγκάστηκα να το στείλω για service) ?

3) Έχω πάρει backup αν το περάσω μετά την αναβάθμιση θα είναι όλα οπός πριν ?

 

 

Αν θυμηθώ και κάτι άλλο θα σας ρωτήσω !

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Μου έχει κάνει από εχτές 3 restart μόνο του και με το που ανοίγει μου λέει ότι το κινητό έκανε επανεκκίνηση για βελτίωση της συσκευής ( κάπως έτσι ) ! Αυτό είναι λογικό που γίνετε ?

2) Από ότι είδα δεν έχω την τελευταία version του λογισμικού . Υπάρχει πιθανότητα να μην περαστεί σωστά η καινούρια έκδοση (αυτό το λέω γιατί σε ένα Κ700 που είχα κάνει αναβάθμιση μέσο internet , μου κατέστρεψε το software της συσκευής και αναγκάστηκα να το στείλω για service) ?

3) Έχω πάρει backup αν το περάσω μετά την αναβάθμιση θα είναι όλα οπός πριν ?

1. Προσωπικά, δεν μου έχει κάνει ποτέ. Δεν αποτελώ όμως αντιπροσωπευτικό δείγμα. Σε άλλους έχει κάνει. Νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα firmware. Με αναβάθμιση, είτε θα εξαλειφθεί, είτε θα μειωθεί αισθητά.

2. Ακόμα δεν έχω κάνει και έχω και εγώ την παλιά. Αναμένω μία και καλή αυτή που θα διορθώσει το θέμα των ελληνικών στα SMS (άντε να δούμε). Πάντως όσοι έχουν κάνει ήδη, δεν διάβασα να αντιμετώπισαν προβλήματα.

3. Αν όλα πάνε καλά στη διαδικασία, ναι, δεν έχεις πρόβλημα στην επαναφορά του backup.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...