Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα από όλα καλησπέρα. Σήμερα, βλέποντας μια μαύρη εικόνα στο κινητό μου παρατήρησα ένα pixel στην οθόνη που αλλάζει χρώμα αναλόγως την οπτική γωνία που το βλέπεις, δεν το γλίτωσα το καμένο pixel τελικά ε; :( Η εγγύηση υποστηρίζει αλλαγή οθόνης από 3 και πάνω ή κάνω λάθος;

Πόσο καιρό το έχεις το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να μεταφέρω δεδομένα από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο δια μεσου του καλωδίου μεταφοράς. Επιλέγω την λειτουργία "μαζική αποθήκευση", μετά με ενημερώνει πως "το τηλέφωνο θα είναι εκτός σύνδεσης κατά τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης" και αφού το επιβεβαιώνω σε μερικά δευτερόλεπτα μου λέει πως "είναι αδύνατη η ενεργοποίηση της μαζικής αποθήκευσης.Χρήση κάρτας μνήμης από άλλη εφαρμογή" Κάνω κάτι λάθος; Η κάρτα μνήμης δεν χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή. Σε σας τί συμβαίνει;...:worry:

 

Y.Γ. Η κάρτα μνήμης που έχω είναι sandisk ultra 2GB...Χρησιμοποιώντας μιά άδεια πάλι sandisk 128MB απλή, η διαδικασία ενεργοποιείται κανονικά...Τί εμποδίζει την αρχική κάρτα να λειτουργήσει σωστά;;;:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

@ion83 εχεις καποιο προγραμμα εγκατεστημενο στην καρτα μνημης σου που τρεχει σηνεχια με σκοπο να σου βγαζει αυτο το μηνυμα, θυμισου πιο μπορει να ειναι αυτο το προγραμμα η κληστο η καντο απεγκατασταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστημένα κανένα θέμα ή γραμματοσειρές;

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά υποθέτω ότι το ίδιο θα κάνει κι αν έχεις επιλέξει να σώζονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης.

 

Ίσως η άλλη κάρτα λειτουργεί γιατί δεν έχει το φάκελο με τα μηνύματα οπότε δεν χρησιμοποιείται.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα τρία προγράμματα (alarm manager, screenshot, keylocker) αλλά μάλλον ο ισχυρός λόγος ήταν πως χρησημοποιούσα το screensaver του handyclock....;);) Tελικά λειτούργησε σωστά, αν και όταν κλείνεις την διασύνδεση βγάζει ένα ανησυχητικό μήνυμα πως πιθανώς να χαθούν δεδομένα...:confused:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και ενδιαφέρομαι για το Ν73 αλλά ψάχνοντας το θέμα μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες...

 

1) Στο αρχικό μήνυμα ο χρήστης john74 λέει ότι αγόρασε το Ν73 495 ευρώ. Τώρα, μετά από ένα χρόνο, το Ν73 κάνει 445 και το Ν73ME κοστίζει 490 ευρώ! Γιατί δεν έχει πέσει η τιμή του;

 

2) Το Ν73 μπορεί να αναβαθμιστεί σε Ν73ΜΕ μόνο με software; Και τότε θα είναι ακριβώς ίδια; Τότε, γιατί να δώσω 50 παραπάνω;

 

3) Το Ν73ΜΕ έχει φλας για τις φωτογραφίες; (δεν αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και ενδιαφέρομαι για το Ν73 αλλά ψάχνοντας το θέμα μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες...

 

1) Στο αρχικό μήνυμα ο χρήστης john74 λέει ότι αγόρασε το Ν73 495 ευρώ. Τώρα, μετά από ένα χρόνο, το Ν73 κάνει 445 και το Ν73ME κοστίζει 490 ευρώ! Γιατί δεν έχει πέσει η τιμή του;

 

2) Το Ν73 μπορεί να αναβαθμιστεί σε Ν73ΜΕ μόνο με software; Και τότε θα είναι ακριβώς ίδια; Τότε, γιατί να δώσω 50 παραπάνω;

 

3) Το Ν73ΜΕ έχει φλας για τις φωτογραφίες; (δεν αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του)

Η διαφορά του Music Edition με το απλό είναι μόνο το λογισμικό, από πλευράς hardware είναι τα ίδια, ως εκ τούτου και τα δύο έχουν φλας. Με μια απλή αναβάθμιση γίνεται Music edition το απλό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και ενδιαφέρομαι για το Ν73 αλλά ψάχνοντας το θέμα μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες...

 

1) Στο αρχικό μήνυμα ο χρήστης john74 λέει ότι αγόρασε το Ν73 495 ευρώ. Τώρα, μετά από ένα χρόνο, το Ν73 κάνει 445 και το Ν73ME κοστίζει 490 ευρώ! Γιατί δεν έχει πέσει η τιμή του;

 

2) Το Ν73 μπορεί να αναβαθμιστεί σε Ν73ΜΕ μόνο με software; Και τότε θα είναι ακριβώς ίδια; Τότε, γιατί να δώσω 50 παραπάνω;

 

3) Το Ν73ΜΕ έχει φλας για τις φωτογραφίες; (δεν αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του)

 

Εγώ θα πρότεινα ν73 με, έτσι και αλλιώς τα 50 θα τα δώσεις για 2gb mνημη και τα ακουστικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις το http://www.skroutz.gr θα βρεις και καλύτερες τιμές. Αν αγοράσεις ξεχωριστά τη μνήμη 2GB, με λίγο ψάξιμο μπορείς να τη βρεις μέχρι 20 ευρώ. Εξτρά ακουστικά θα χρειαστείς αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις βύσμα 3,5, αλλά και αυτό το βρίσκεις κάτω από 20 ευρώ. Κάνε λίγο ψάξιμο, και μπορείς να γλιτώσεις (αν έχεις και λίγη τύχη) έως και 100 ευρώ - αγοράζοντας το απλό και όχι το ΜΕ!! Μόνο ένα καλύτερο ΝΟΚΙΑ έχω δει, το Ν95, αλλά λόγω της διαφοράς τιμής και της μικρής αυτονομίας, προτείνω το Ν73. Βέβαια το Ν95 είναι piece of art, αλλά το value for money του Ν73 είναι εξαιρετικό. Καλή επιλογή και καλή επιτυχία στο ψάξιμο.
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ...ΤΟ ΚΙΝ ΕΙΝΑΙ Ν73 ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ...Ο UPDATER ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ????? THNX

 

Πρώτον μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις.

Δεύτερον κάποια μ......α κάνεις. Ξαναπροσπάθησε!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Βοηθήστε ρε παιδιά τον φίλο μου... Τον έχω και γκρινιάζει όλη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα το τι φταίει γι' αυτό. Εγώ όμως θα ξεκινούσα από την αρχή την όλη διαδικασία με το Nemesis από το μηδέν. Ε, δεν μπορεί, μαζί ίσως μ' ένα φορμάτ, όλα στρώνουν. Αν, βέβαια, κάποιος ξέρει κάτι άλλο, υπομονή φίλε, μέχρι να επιστρέψει από διακοπές. Αλλιώς, όλα από την αρχή-αρχή! :wacko:
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα

Το βρήκα στο Ebay με 285 Ε.

Τι λέτε? Τι γνώμη έχετε για το Ebay?Και που μπορώ να βρώ πληροφορίες για το πως δουλεύει το Ebay?:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα

Το βρήκα στο Ebay με 285 Ε.

Τι λέτε? Τι γνώμη έχετε για το Ebay?Και που μπορώ να βρώ πληροφορίες για το πως δουλεύει το Ebay?:O:O:O

 

Γενικα οι αγορες απο e-bay οταν προκειται για μεγαλα ποσα,

χρειαζονται προσοχη . Να προσεξεις εαν η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη

για να μπορει να χρησιμοποιηθει παντου και εαν ο seller ειναι αξιοπιστος ,διαβαζοντας

επιπλεον τις κριτικες που του εχουν κανει οι αγοραστες.

 

Τα σχετικα με το e-bay ,εδω:

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=13814

 

Γιατι να το παρεις απο e-bay ομως αφου μπορεις να το βρεις και εδω

μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και σε καλη τιμη ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Μολις αγόρασα το N73 μεταχειρησμένο, και μου κάνει κάτι κόλπα. Π.Χ. Οταν είμαι στην λειτουργία της κάμερας,κολάει και με πετάει στο bluetooth η στα μυνήματα.ΔΛΔ στις δύο συντομέυσης που εχω στα δύο αριστερά και δεξιά πλήκτρα.Help Λέτε με ενα Hard format να γινει τπτ?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Μολις αγόρασα το N73 μεταχειρησμένο, και μου κάνει κάτι κόλπα. Π.Χ. Οταν είμαι στην λειτουργία της κάμερας,κολάει και με πετάει στο bluetooth η στα μυνήματα.ΔΛΔ στις δύο συντομέυσης που εχω στα δύο αριστερά και δεξιά πλήκτρα.Help Λέτε με ενα Hard format να γινει τπτ?

 

Δοκιμασε hard format , τσεκαρε και εαν εχει την τελευταια αναβαθμιση

περασμενη.Αν δεν την εχει ,αναβαθμισε το μεσω nokia updater.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thx για την ταχύτατη απάντηση. Δεν θα ηταν καλύτερο να το κάνω μια

αναβάθμιση σε Π.Χ λεω...ME?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Thx για την ταχύτατη απάντηση. Δεν θα ηταν καλύτερο να το κάνω μια

αναβάθμιση σε Π.Χ λεω...ME?

 

Να'σαι καλα . :)

Εαν ειναι αυτο που θελεις καντο.

Δες τον οδηγο της 1ης σελιδας για το πως θα το κανεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ξεμεινε! ναι, απο μπαταρια..

Το τελευταιο καιρο λιγο να κουνιοταν το καλωδιο δε φορτιζε. γνωστο προβλημα με το Ν73.. Αλλα εδω και λιγες μερες η κατασταση χειροτερεψε και μου εβγαζε τη πιστη να το βαλω να φορτισει...

Και σημερα δε λεει να φορτισει με τιποτα... Το βαζω το βγαζω τιποτα. Ανοιχτο, κλειστο παλι τιποτα.. τωρα εσβησε απο μπαταρια..

Δεν εχω και φορτιστη αλλο να δω μηπως φταιει αυτο..

Τι κανω τωρα? Μεσω usb υπαρχει τροπος να φορτισει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στανταρ προβλημα φορτιστη δηλαδη?

Μερικες φορες οταν το αποσυνδεα απο τη πριζα εβγαζε αργοπορημενα το μηνυμα οτι φορτιζει αλλα φυσικα δε φορτιζε... Μονο το μηνυμα εμφανιζε που λεει οτι φορτιζει.

Υπαρχει περιπτωση να γινεται κανενα μπερδεμα με το λειτουργικο του τηλεφωνου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia xerei kaneis ti epexergsti foraei to n73 kai sta posa mhz? den to anaferei stin arxiki selida.

http://www.forum.nokia.com/devices/N73 :rolleyes:

 

CPU:

Dual CPU

CPU Type: ARM 9

CPU Clock Rate: 220 MHz

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...