Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίδια περιπτωσή κι εγώ . Βγήκε το καλώδιο την διάρκεια της αναβάθμισης . Τόσο καιρό έπαιζα με το νοκια κλαμπ και την μαμά εταιρεία , οι 7 εργάσιμες που υποσχέθηκαν έχουν περάσει και το νεότερο είναι ότι ίσως να μην γίνει και να φύγει στο Μπόχουμ!?!?! . Δηλαδή 2 μήνες γεμάτους . Με λίγα λόγια είναι για γέλια οι άνθρωποι και το ξέρουν , αυτό είναι το τραγελαφικό.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίδια περιπτωσή κι εγώ . Βγήκε το καλώδιο την διάρκεια της αναβάθμισης . Τόσο καιρό έπαιζα με το νοκια κλαμπ και την μαμά εταιρεία , οι 7 εργάσιμες που υποσχέθηκαν έχουν περάσει και το νεότερο είναι ότι ίσως να μην γίνει και να φύγει στο Μπόχουμ!?!?! . Δηλαδή 2 μήνες γεμάτους . Με λίγα λόγια είναι για γέλια οι άνθρωποι και το ξέρουν , αυτό είναι το τραγελαφικό.

 

Mα όταν το κινητό το κρατάς 2-3 χρόνια, οι 2 μήνες είναι τεράστιος χρόνος.. Έλεος.! Μια χαρά τα νόκια σαν τηλέφωνα αλλά με την alpha copy και τον τρόπο τους και την αγένεια τους επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει. Λες και τα 500 euro του ν73 είναι λίγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mα όταν το κινητό το κρατάς 2-3 χρόνια, οι 2 μήνες είναι τεράστιος χρόνος.. Έλεος.! Μια χαρά τα νόκια σαν τηλέφωνα αλλά με την alpha copy και τον τρόπο τους και την αγένεια τους επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει. Λες και τα 500 euro του ν73 είναι λίγα.

 

προσωπικά έτσι για σπάσιμο θα έγραφα ένα e-mail στη μαμά ΝΟΚΙΑ... οι έξω δίνουν πολύ σημασία σε αυτά...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έτσι για σπάσιμο θα έγραφα ένα e-mail στη μαμά ΝΟΚΙΑ... οι έξω δίνουν πολύ σημασία σε αυτά...

 

Ως καταναλωτές το οφείλουμε στον εαυτό μας και μάλιστα με μαζικό τρόπο. Εάν δεν το αμελήσουμε (με τη γνωστή ελληνική αναβλητικότητα), τότε μπορούμε να πετύχουμε πολλά. Αν ξεκινήσετε διαμαρτυρία, είμαι μέσα.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

οντως το διαστημα το 2 μηνων ειναι τεραστιο, το τηλ το πολυ 1,5 χρονο το κραταμε πανω κατω!αυτο που πραγματικα με πειραζει ειναι πως δινουμε 500 ευρω για ενα κινητο και να γινει καποια στραβη,αντι να μας δινουν αλλο καινουργιο,μηδεν κοστος γιαυτους,περιμενουμρ 2+μηνες!το θεμα ειναι οτι δε μιλαμε, και περιμενουμε πρωτα να γινει σε μας!
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αμα λεω εγω οτι δεν απαντανε σε αυτο το φορουμ γινομαι και κακος.. και το μειζον θεμα ειναι αν θα κανει 30 η 35 μερες να βγει απτο σερβις. Δεν λεω, αγωνια και ο ατυχος αγοραστης που φοβαται μην χασει τα λεφτα του αλλα μην ξεφτιλισουμε το φορουμ τελειως
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

και το σερβις ειναι μερος της αναλυσης ενος τηλεφωνου και κατα τη γνωμη μου σημαντικο!κοιτας περα απο τα τεχνικα προβληματα που παρουσιαζονται η για τισ καινουργιες εκδοσεις και τη γρηγορη εξυπηρετηση, ειδικα αν το κινητο ειναι και εργαλειο τησ δουλεια σου!
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

fantomas_ktm με το καλωδιο που λες εχω και εγω το ιδιο προβλημα,ειναι τρομερα ευαισθητο!το ιδιο προβλημα εχει και το ν70me του αδερφου μου και γιαυτο 8ελει προσοχη οταν κανεις αναβαθμιση απτο υπολογιστη
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αμα λεω εγω οτι δεν απαντανε σε αυτο το φορουμ γινομαι και κακος.. και το μειζον θεμα ειναι αν θα κανει 30 η 35 μερες να βγει απτο σερβις. Δεν λεω, αγωνια και ο ατυχος αγοραστης που φοβαται μην χασει τα λεφτα του αλλα μην ξεφτιλισουμε το φορουμ τελειως

 

Ένα προϊόν δεν είναι μόνο η πώληση-αγορά, είναι και η υποστήριξή του. Όπως ακριβώς αυτή την απαίτηση έχεις από αυτό το δωρεάν εργαλείο που λέγεται myphone.gr, ας μην ξεχνάς ότι σου την οφείλει (γιατί την έχεις ΗΔΗ πληρώσει βάσει νόμου δεσμευτικού και για τις δύο πλευρές) η κάθε εταιρία ΝΟΚΙΑ. Τόσο απλά. (After sales support.)

 

Όσον αφορά το καλώδιο, αν θεωρηθεί ελάττωμα κατασκευής, όσο δίκαιο κι αν έχεις, τι μπορούμε να κάνουμε; Να τους ζητήσουμε τα ρέστα; Εμείς επιλέξαμε. Πάντως, στο δικό μου ακόμη δεν έχει γίνει τόσο ευαίσθητη η σύνδεση. Πάντα το φόρτιζα χωρίς να το ενοχλώ, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον. Είναι όμως κάτι στο οποίο μπορούμε να επέμβουμε τεχνικά; Νομίζω πως όχι.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

αμα λεω εγω οτι δεν απαντανε σε αυτο το φορουμ γινομαι και κακος.. και το μειζον θεμα ειναι αν θα κανει 30 η 35 μερες να βγει απτο σερβις. Δεν λεω, αγωνια και ο ατυχος αγοραστης που φοβαται μην χασει τα λεφτα του αλλα μην ξεφτιλισουμε το φορουμ τελειως

 

Φαντομά μόνο να κατακρίνεις ξέρεις, και την προηγούμενη φορά ζητήσαμε να μας πεις ποιες είναι οι αναπάντητες απορίες σου και εσύ δεν εμφανίστηκες, αλλά έκραξες και τότε. Πάντως και από τα μηνύματα σου δεν βλέπω να έχεις βοηθήσει και περισσότερο από άλλους που κατακρίνεις τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα!

Εχω πολυ καιρο να μπω στο forum,αλλα οπως βλεπω ολοι εδω ειναι...

Μια ερωτηση ρε παιδια :

Συμπληρωσα ηδη 1 χρονο με το Ν73 στα χερια μου,το χαρηκα,το γουσταρα, το εσκισα στην κυριολεξια,ποτε θα βγει ομως κατι καινουργιο (εκτος Ν95)?

Κατι που να σε παραπεμπει στις διαστασεις η σχημα του Ν73 (με δυνατοτητες του Ν95 αν γινεται!!!)και σιγουρα οχι slide up!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα!

Εχω πολυ καιρο να μπω στο forum,αλλα οπως βλεπω ολοι εδω ειναι...

Μια ερωτηση ρε παιδια :

Συμπληρωσα ηδη 1 χρονο με το Ν73 στα χερια μου,το χαρηκα,το γουσταρα, το εσκισα στην κυριολεξια,ποτε θα βγει ομως κατι καινουργιο (εκτος Ν95)?

Κατι που να σε παραπεμπει στις διαστασεις η σχημα του Ν73 (με δυνατοτητες του Ν95 αν γινεται!!!)και σιγουρα οχι slide up!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

αν και βγαινουμε εκτος θεματος,αναμεναιτε το ν77 συν ενα ακομα ν7* μοντελο

Link to comment
Share on other sites

to n73 poli kalitero tou n77;)

Είναι γνωστό πως το Ν77 δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, ούτε και σε πολλές άλλες χώρες, παρά μόνο όπου υποστηρίζεται το κινητό τηλεοπτικό πρότυπο DVB-H. Κατά τα άλλα είναι φτωχή έκδοση του Ν73 και φυσικά δεν πρόκειται για αντικαταστάτη του.

 

Έχω ακούσει πως μέχρι το τέλος του έτους πρόκειται να κυκλοφορήσει ο επιτέλους αντικαταστάτης του Ν73, με χαρακτηριστικά Ν95, καλύτερη μπαταρία και φυσικά candy-bar σχήμα...

 

Υπομονή λοιπόν....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα 73 κοκκινο/ασπρο σε καταστημα μετα/νων 200ευρω,η τιμη ειναι καλη,η πολυ χαμηλη μηπως θελει να το σπρωξει (βλαβη)??επισης αν καποιος εχει αλλαξει καπακια σε απο music ας μου πει ποσο στοιχισε comple!!thanx

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα 73 κοκκινο/ασπρο σε καταστημα μετα/νων 200ευρω,η τιμη ειναι καλη,η πολυ χαμηλη μηπως θελει να το σπρωξει (βλαβη)??επισης αν καποιος εχει αλλαξει καπακια σε απο music ας μου πει ποσο στοιχισε comple!!thanx

 

σχετικα χαμηλη τιμη ακουγεται ,εξαρταται και σε τι κατασταση ειναι

η συσκευη (αν εχει φαει τουμπες ,εσωτερικα πως ειναι κλπ)

 

Πριν 5-6 μηνες ειχαν τα καπακια φουλ (τα παντα αλλαγη δηλ) ~70€

Να κοιταξεις μηπως ειναι και παραεισαγωγη ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks nervous :)! τωρα ειδα στο πλαισιο το music edition 415ευρω και ψηνομαι...ελπιζω να βολευτω μετα το Ν80 και μεχρι το Ν95 8gb:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

thanks nervous :)! τωρα ειδα στο πλαισιο το music edition 415ευρω και ψηνομαι...ελπιζω να βολευτω μετα το Ν80 και μεχρι το Ν95 8gb:ninja:

 

Σε περιμενουν και ετοιμα Themes !! :rolleyes::cool:

 

http://www.themes4urmobilephone.com/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βολτα σημερα σε μαγαζια και βρηκα ενα music 7ημερων 370ευρω,και ενα απλο παραεισαγωγης 270.με την επιδοτηση το παιρνω καινουργιο με 320ευρω.Ετσι οπως ειναι οι τιμες νομιζω δεν αξιζει να το παρω second hand! περιμενω να το ευχαριστηθω για οσο το κρατησω και θεωρω απιθανο να με απογοητευσει !

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Φαντομά μόνο να κατακρίνεις ξέρεις, και την προηγούμενη φορά ζητήσαμε να μας πεις ποιες είναι οι αναπάντητες απορίες σου και εσύ δεν εμφανίστηκες, αλλά έκραξες και τότε. Πάντως και από τα μηνύματα σου δεν βλέπω να έχεις βοηθήσει και περισσότερο από άλλους που κατακρίνεις τώρα.

 

1ον: ευχαριστω αυτους που ασχοληθηκαν με την απορια μου

2ον: το φορουμ ειναι "εργαλειο" οπως προαναφερθηκε και οχι mirc να στελνω 669657060345436906 μνμτα

3ον: δεν μπορω να μπαινω συχνα στο νετ και γιαυτο "εξαφανιστηκα"

οτι ξερω το απανταω, ουτε το παιζω ιστορια ουτε λεω κανε search σε κοινες αποριες.. τον ιδιο χρονο θα μου παρει οποτε προσπαθω να φανω οσο το δυνατον πιο χρησιμος. το ιδιο θα επρεπε να κανετε και εσεις.. (οχι ολοι προς θεου!!)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσω πριν από μερικούς μήνες αλλά μάλλον δεν είχε αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα. Αλλά πριν από μερικές μέρες ένας γνωστός μου ανέφερε το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ και έτσι είπα να το αναφέρω ξανά. Το πρόβλημα είναι πως όταν το κινητό το κλείσω και το ανοίξω, ζητάει ημερομηνία και ώρα σαν να τα έχει χάσει. Στην Nokia που είχα ρωτήσει μου είχαν πει να το πάω για service αλλά επειδή θα το έχανα για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν το έδωσα. Άλλωστε το κινητό δεν το κλείνω ποτέ αλλά το βγάζω από το δίκτυο. Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει καμία λύση για αυτό το πρόβλημα, επειδή σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά με το πρόβλημα αυτό δεν νομίζω πως θα το αγοράσει κανείς...
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσω πριν από μερικούς μήνες αλλά μάλλον δεν είχε αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα. Αλλά πριν από μερικές μέρες ένας γνωστός μου ανέφερε το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ και έτσι είπα να το αναφέρω ξανά. Το πρόβλημα είναι πως όταν το κινητό το κλείσω και το ανοίξω, ζητάει ημερομηνία και ώρα σαν να τα έχει χάσει. Στην Nokia που είχα ρωτήσει μου είχαν πει να το πάω για service αλλά επειδή θα το έχανα για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν το έδωσα. Άλλωστε το κινητό δεν το κλείνω ποτέ αλλά το βγάζω από το δίκτυο. Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει καμία λύση για αυτό το πρόβλημα, επειδή σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά με το πρόβλημα αυτό δεν νομίζω πως θα το αγοράσει κανείς...

Δοκίμασε να το πας για αναβάθμιση και βλέπεις....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσω πριν από μερικούς μήνες αλλά μάλλον δεν είχε αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα. Αλλά πριν από μερικές μέρες ένας γνωστός μου ανέφερε το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ και έτσι είπα να το αναφέρω ξανά. Το πρόβλημα είναι πως όταν το κινητό το κλείσω και το ανοίξω, ζητάει ημερομηνία και ώρα σαν να τα έχει χάσει. Στην Nokia που είχα ρωτήσει μου είχαν πει να το πάω για service αλλά επειδή θα το έχανα για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν το έδωσα. Άλλωστε το κινητό δεν το κλείνω ποτέ αλλά το βγάζω από το δίκτυο. Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει καμία λύση για αυτό το πρόβλημα, επειδή σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά με το πρόβλημα αυτό δεν νομίζω πως θα το αγοράσει κανείς...

hard format και 99% λύνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως hard format ειναι αρκετο.αλλιως 100% αναβαθμιση,προσοχη ομως στο καλωδιο usb γιατι εχει μια σχετικη ευαισθησια και παιζει να γινει καμια στραβη.
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...