Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είχε προκύψει αυτό το πρόβλημα, το είχα πάει για αναβάθμιση και μάλιστα στο Nokia shop το είχα αναφέρει το πρόβλημα και μου είχαν πει ότι λύνεται με την αναβάθμιση. Αλλά τελικά τότε τουλάχιστον δεν διορθώθηκε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε ενα απλο κ καντο απο μονος σου ΜΕ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΕ βγενει μονο σε μαυρο, αν δεν σου αρεση το μαυρο κ στο πλαισιο εχουν μονο ΜΕ τοτε αλαξε την προσοψη κ βαλε ασημι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 μου μερικες φορες κανει επανεκκινησεις στα καλα καθουμενα...

Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο τη ζεστη? Γιατι ειμαι αρκετες ωρες στο Internet μεσω wap και παρατηρησα οτι ανεβαζει θερμοκρασια η μπαταρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η περιγραφή σου μου θυμίζει την παλιά γενιά των laptops, και θα έλεγα πως σωστά εντοπίζεις την πηγή του προβλήματος.

Το δικό μου μετά από πολλές ώρες παιξίματος μουσικής, ε, όλο και κανένα μικρό ψιλοκολληματάκι του προκύπτει.

Ας μην ξεχνάμε πως τα κινητά δεν είναι φτιαγμένα για συνεχή χρήση.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι σημερα το απογευμα τελικα το πηρα ME απο πλαισιο.ομολογω οτι δεν εχω τη χαρα που ειχα οπως οταν ειχα παρει το Ν80 αλλα ελπιζω να με εκπληξει αργοτερα!δεν το εχω ανοιξει ακομα δεν προλαβαινω!θα ηθελα να που πειτε τι να κοιταξω για γνωστα κολληματα/προβληματα/τελαιυταιο firmware,ωστε να σιγουρευτω οτι ολα ειναι οκ και δεν επεσα σε ελατωματικο κομματι ευχαριστω!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειμαι αρκετες ωρες στο Internet μεσω wap ...

 

Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό το...χόμπυ το έχεις σκεφτεί καλά..?? :O:X Είναι λίγο ακριβό ε?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία μια πτώση της τιμής (Music Edition) από τα 500 ευρώ στα 420. Μήπως πρόκειται να βγει σύντομα αντικαταστάτης? Το Ν73 υποστηρίζει wifi? Aξίζει η αγορά του?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία μια πτώση της τιμής (Music Edition) από τα 500 ευρώ στα 420. Μήπως πρόκειται να βγει σύντομα αντικαταστάτης? Το Ν73 υποστηρίζει wifi? Aξίζει η αγορά του?

 

το ν73 δεν εχει wifi.

παντως ειναι καλη αγορα αμα το θελεις σαν

φωτογραφικο τηλ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν73 ΜΕ πέρασα την τελευταία αναβάθμιση και από τότε, δεν μπορώ να επιλέξω φωτογραφία από το μενού των επαφών για να την ορίσω για μικρογραφία (ενώ από το μενού της φωτογραφίας μπορώ να την κάνω προσθήκη σε επαφή).

Επίσης στο Full Screen Caller δεν μπορώ να ορίσω φωτογραφία ούτε σε επαφή, ούτε σε ομάδα.

Σε όλες τις περιπτώσεις βγάζει το μύνημα "Μνήμη πλήρης" "Κλείστε εφαρμογές" κλπ... (δεν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή)

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος; Καμιά ιδέα για το πως μπορεί να διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος; Καμιά ιδέα για το πως μπορεί να διορθωθεί;

Αν δεν βαριεσε κανε στο κινητο σου hard format και format στην καρτα μνημης μετα ξαναπερασε τα ολα απο την αρχη, για να μαθεις πως γεινετε το hard format διαβασε εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ανοιξα και ολα καλα απο ταχυτητα βεβαια μου φαινεται πιο αργο απο το Ν80 αλλα ισως οφειλετε στο παλιο f/w εχει:

v3.705.1.0.31

26-01-2007

rm-133

μολις στρωσουν οι γραμμες τις otenet θα του κανω update να δω διαφορες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ο player που εχει το music edition θα εχει και το απλο με την τελευταια αναβαθμιση??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

 

se euxaristw poli!!!!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα. Όταν βάζω την 2GB miniSD μέσα, ή όταν κουνιέται μέσα στο κινητό (και ουσιαστικά αναγνωρίζει ότι ξαναμπήκε) ξεκινάει να μου κάνει "installing.." και στο τέλος λέει κάτι σαν ότι "untrusted software found. go to application manager for installing".

Στο application manager έχει ένα "abc000bec.sis" που δείχνει ότι έιναι στην κάρτα αλλά ψάχνω να το βρω και δεν υπάρχει πουθένα και πρέπει να είναι υπολλείματα κάποιας εφαρμογής που έκανα uninstall ή έληξε το certificate. Που μπορώ να πάω για το σβήσω? Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ,

 

Αντώνης

 

:D

Link to comment
Share on other sites

dokimase prwta apo diaxeirisi efarmogwn na sviseis tpt pou enoxlei.an de ginei tpt tha pas sto control panel/folder options sto pc sou,meta sto view kai tha tikareis tin epilogi show hidden files and folders.meta psakse sti karta kai mallon tha to blepeis to sigekrimeno arxeio. alliws pame sti lisi hard format!!!:ninja:
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

dokimase prwta apo diaxeirisi efarmogwn na sviseis tpt pou enoxlei.an de ginei tpt tha pas sto control panel/folder options sto pc sou,meta sto view kai tha tikareis tin epilogi show hidden files and folders.meta psakse sti karta kai mallon tha to blepeis to sigekrimeno arxeio. alliws pame sti lisi hard format!!!:ninja:

 

Στη διαχείριση εφαρμογών μου βγάζει μονο το "abc0000bec" σαν μη εγκατεστημένο και ότι βρίσκεται στην κάρτα αλλα δεν μου έχει επιλογή για Αφαίρεση. Όσον αφορά την δεύτερη επιλογή έχω πάρει ενα ματζαφλαρι που μου βγάζει τhn miniSD σε Usb και ουσιαστικα το βλεπω σαν Mass memory storage. Απο κει εκανα search και οπου το συναντησα το εσβησα. Αλλά μου πεταει το ιδιο μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,δεν ξερω αν γραφω στο σωστο topic (αν οχι ζητω συγνωμη απο τους moderators) αλλα ηθελα να ρωτησω οποιους εχουν βαλει την καινουρια αναβαθμιση για το Ν73ΜΕ που τη βρηκαν και την κατεβασαν? Εγω εχω την V 3.0705.1.0.31 26-01-2007 και το Software Updater δε βρισκει πιο καινουρια!
Link to comment
Share on other sites

Την ερχόμενη Τρίτη θα αγοράσω το N73 ME με χρήση της επιδότησης μου από τη Vodafone. To κινητό δυστυχώς βγαίνει μόνο σε έκδοση Vodafone Live. Γνωρίζει κανείς τι διαφορά έχει από το κανονικό Ν73 ΜΕ (όχι VL)?

Tέλος από τη Vodafone θα μου το δώσουν στο κανονικό κουτί ή στο κόκκινο που συνηθίζουν να δίνουν τα κινητά Vodafone-Live?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...