Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thank u nervous, σκεφτομαι το Qstarz GM-Q778/910 (??) θα δουμε τι λεει στην πραξη..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες αγόρασα το Ν73 ΜΕ και μπορώ να πω ότι το κινητό μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει! Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω symbian κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Πρέπει να βάλω στο κινητό antivirus?

2) Που μπορώ να δω το firmware του κινητού?

3) Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές? Μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποιες αξίζουν και ποιες όχι.

4) Η εφαρμογή Vsun (εξομοίωση SNES) τρέχει στο κινητό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το Ν73 ΜΕ και μπορώ να πω ότι το κινητό μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει! Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω symbian κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Πρέπει να βάλω στο κινητό antivirus?

2) Που μπορώ να δω το firmware του κινητού?

3) Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές? Μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποιες αξίζουν και ποιες όχι.

4) Η εφαρμογή Vsun (εξομοίωση SNES) τρέχει στο κινητό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ιός για S60 3rd edition δεν υπάρχει ακόμη, τώρα εξαρτάτε από εσένα αν θες να βάλεις… εγώ προσωπικά δεν έχω.

Το firmware το βλέπουμε πληκτρολογώντας στην οθόνη αναμονής *#0000#

 

Εφαρμογές μπορείς να βρεις xxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το Ν73 ΜΕ και μπορώ να πω ότι το κινητό μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει! Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω symbian κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Πρέπει να βάλω στο κινητό antivirus?

2) Που μπορώ να δω το firmware του κινητού?

3) Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές? Μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποιες αξίζουν και ποιες όχι.

4) Η εφαρμογή Vsun (εξομοίωση SNES) τρέχει στο κινητό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1.οχι

2. *#0000#

3. x-plore

4. δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι..

θέλω να κατεβάσω παιχνίδια για το Ν73 και υπαρχουν δύο επιλογες. σε jar και jad files. τι απο τα δύο επιλέγω για να δουλεψουν στο κινητό;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Τα jar δουλεύουν.

Τα αρχεία "jad" είναι αρχεία που περιλαμβάνουν πληροφορίες για την εγκατάσταση, το μέγεθος αρχείων, το όνομα προμηθευτών, την έκδοση κ.λπ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι..

θέλω να κατεβάσω παιχνίδια για το Ν73 και υπαρχουν δύο επιλογες. σε jar και jad files. τι απο τα δύο επιλέγω για να δουλεψουν στο κινητό;

 

 

Jar = Java Archive = είναι το εκτελέσιμο συμπιεσμένο αρχείο της Java. Αυτό τρέχουν όλα τα λειτουργικά, είτε είναι Series 40/60/MS κλπ...

 

Jad = Java Application Descriptor = Μικρό και κάποιες φορές άχρηστο αρχείο, που δείχνει στο Jar, που να εγκατασταθεί και πως.

 

Και τα Series 40 δεν χρειάζονται τα Jad πολλές φορές.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι..

θέλω να κατεβάσω παιχνίδια για το Ν73 και υπαρχουν δύο επιλογες. σε jar και jad files. τι απο τα δύο επιλέγω για να δουλεψουν στο κινητό;

gia paixnidia kalitera na breis kati se .sis!!!!!!!!;)

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera sas ti kanete thelo tin boiteia sasexo to k800i kai thelo na to doso kai na paro to n73 ti lete aksizei ton kopo einai kalitero kinito i foto kai to video tou einai kaliter? ti lete sas evxaristo poli na ste kala
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι ανάλογα τι θέλεις από το κινητό σου. Αν το θες κυρίως για τη κάμερα, στις φωτογραφίες δεν θα ‘λεγα πως είναι καλύτερο το Κ800, αλλά στο βίντεο είναι μέρα με τη νύχτα, μακράν καλύτερο το Ν73.

Αν πάλι θες ένα κινητό στο οποίο μπορείς να εγκαταστείς εφαρμογές και γενικότερα ο,τι προσφέρει ένα smartphone τότε δεν το συζητώ… πάρε το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το N73 ME, καθε φορα που απενεργοποιειται χανει και την ωρα\ημερομηνια...

 

Καμια ιδεα;

Ευχαριστω.

Λογω δουλειας δεν προλαβαινω να το παω για σερβις...

Link to comment
Share on other sites

Το N73 ME, καθε φορα που απενεργοποιειται χανει και την ωρα\ημερομηνια...

 

Καμια ιδεα;

Ευχαριστω.

Λογω δουλειας δεν προλαβαινω να το παω για σερβις...

 

Έχει ξαναακουστεί αυτό το πρόβλημα. Κάνε αναβάθμιση στο τελευταίo firmware, και αν έχεις το τελευταίο firm, κάνε hardformat:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολουσς.φιλαρακια μου εχω να πω οτι μετα και την τελευταια αναβαθμηση το ν73 ειναι μακραν το καλυτερο κινητο απο ολα σε σχεση με αυτα που προσφερει.το χρησιμοποιω αρκετες ωρες καθε μερα και δεν καταλαβαινει τιποτα.η αγορα του για οποιον ειναι σε αυτη τη φαση πρεπει να γινει χωρις σκεψη.Ν73 ΤΗΕ ΒΕST
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το Ν73 ΜΕ και μπορώ να πω ότι το κινητό μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει! Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω symbian κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Πρέπει να βάλω στο κινητό antivirus?

2) Που μπορώ να δω το firmware του κινητού?

3) Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές? Μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποιες αξίζουν και ποιες όχι.

4) Η εφαρμογή Vsun (εξομοίωση SNES) τρέχει στο κινητό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Έχει να προσθέσει τίποτα κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το Ν73 ΜΕ και μπορώ να πω ότι το κινητό μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει! Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω symbian κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Πρέπει να βάλω στο κινητό antivirus?

2) Που μπορώ να δω το firmware του κινητού?

3) Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές? Μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποιες αξίζουν και ποιες όχι.

4) Η εφαρμογή Vsun (εξομοίωση SNES) τρέχει στο κινητό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1)νομίζω όχι καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει κανένας ιός για s60 3rd

2)νομίζω πατάς αυτό *#0000#

για τα άλλα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.Οποιο νούμερο και αν προσπαθούσα να πάρω άκουγα κάτι σαν να παίζει φαγωμένη κασέτα.Μόλις έκανα restart το πρόβλημα λύθηκε.Ηταν πρόβλημα του κινητού ή του δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το n73 αλλα φοβαμαι οτι ειναι αρκετα παλιο για να το παρω τωρα.. :( Εχει κανεις να προτινει καποιο πιο καινουργιο n series στα ιδια χρηματα;
Link to comment
Share on other sites

Παντος εαν διαβασεις πιο πισω θα δεις οτι οσοι απο εμας το εχουμε ειμαστε υπερ ευχαριστημενοι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω, το κινητακι φυσαει! Απλα κολαω στο οτι ειναι αρκετα παλιο μοντελο για να δωσει κανεις 350 Ευρω :worry:

 

Btw υπαρχει καλυτερη τιμη απο 350 Ευρω;

 

ΥΓ. Να εβρισκα και το red white σε φυσιολογικη τιμη καλα θα ηταν, μονο το eml.gr το εχει αλλα 418 Ευρω σε σχεση με 350 ειναι πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω, το κινητακι φυσαει! Απλα κολαω στο οτι ειναι αρκετα παλιο μοντελο για να δωσει κανεις 350 Ευρω :worry:

 

Btw υπαρχει καλυτερη τιμη απο 350 Ευρω;

 

ΥΓ. Να εβρισκα και το red white σε φυσιολογικη τιμη καλα θα ηταν, μονο το eml.gr το εχει αλλα 418 Ευρω σε σχεση με 350 ειναι πολλα...

Πιστεψε με οχι,δεν μπορεις να βρεις κατι καλυτερο απο το ν73 σε αυτα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν θες απλό κινητό με καλές δυνατότητες (σχετικά με το Ν73) αλλά λίιιγο κατώτερες στη φωτογραφική μηχανή αλλά με καλύτερο φλας, με λίγο χειρότερο video, και χωρίς symbian, πολύ καλό είναι το Ericson K810i. Αλλά το δικό μας είναι αστέρι! :lol:
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Ως νέος χρήστης symbian κινητού, μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές για εγκατάσταση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το n73 αλλα φοβαμαι οτι ειναι αρκετα παλιο για να το παρω τωρα.. :( Εχει κανεις να προτινει καποιο πιο καινουργιο n series στα ιδια χρηματα;

 

Εγώ πάντως φίλε μου θα το αγόραζα. Μπορεί να είναι ένα χρόνο στην αγορά αλλά πραγματικά είναι πολύ καλό κινητό. Το έχω σχεδόν από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε στα μαγαζιά και δε μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Κάνει σχεδόν τα πάντα. Internet, music player, radio, αρκετά καλή φωτογραφική, καλή οθόνη, καλή αυτονομία, είναι 3G, πολύ καλή απόδοση ηχείων κλπ κλπ. Τι άλλο θέλεις? Για εμένα μόνο το GPS του λείπει άντε και το Wi-Fi εάν σε ενδιαφέρει. Αγόρασε το και δε θα μετανιώσεις. Εάν πάντως θέλεις να πάρεις κάτι πιο καινούριο εγώ προσωπικά θα αγόραζα το 6110 Navigator ή το N95 αλλά δε θα σου το πρότεινα αφού έβγαλέ το καινούριο με τα 8GB.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ως νέος χρήστης symbian κινητού, μπορείτε να μου προτείνετε μερικές καλές εφαρμογές για εγκατάσταση?

 

Υπάρχουν δεκάδες αξιόλογες,ελεύθερες εφαρμογές.

Ψάξε στο xxxxxxxxxxxxxxxx και θα βρεις αυτές που σου χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...