Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατάσταση παλιότερης έκδοσης λογισμικού δεν γίνεται να βάλεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια.λοιπον εχει περασει 1+μηνας που εστειλα μεσω wind το n73me ,παιρνω τηλεφωνα στη wind αθηνα και μου λεν δεν εχουν απαντηση απτη νοκια.επισης το μαγαζι εδω στη καλαματα μεβαλε και υπεγραψα(******* εκανα το ξερω,αλλα μετα το ειδα)οτι μου δινουν τηλεφωνο αντικαταστασης μεχρι να ερθει το τηλεφωνο μου κατι που δεν εκαναν!μπορειτε να μου πειτε καποιο τηλεφωνο της νοκια για να ερθω κατευθειαν σεπαφη εγω μαυτους?καμια αναλογη περιπτωση εχει καποιος?καποια συμβουλη?φοβαμαι οτι 8α χασω το τηλεφωνο στο τελος:(σας ευχαριστω για τη κατανοηση:help:

 

Υπέγραψες και δεν σου δώσαν αντικατάστατη? 500€ κινητό και μένεις έτσι για 1+ μήνα? Να το απαιτήσεις, και αν τίποτα απευθύνσου άμεσα στην προστασία καταναλωτών(κάνουν καλή δουλειά). Το κινητό δεν πρόκειται να το χάσεις αλλά μπορεί να τραβήξει πολύ η ιστορία. τι είχε η συσκευή? αλλαγή πλακέτας φαντάζομαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν οτι εσβησε ο υπολογιστης την ωρα που εκανα αναβαθμιση και μετα το τηλεφωνο ηταν νεκρο!στο καταστημα wind της καλαματας δε μου δωσαν τηλεφωνο αντικαταστασης,υπεγραψα ενα χαρτι οταν το πηγα,μου ειπαν οτι ειναι το χαρτι οτι και καλα αφησα το τηλεφωνο,το ειχα παει κιολας την ωρα που κλειναν και δεν εκατσα να το διαβασω απο πισω!πισω ελεγε οτι μου εδωσαν τηλεφωνο αντικαταστασης!παιρνω τηλεφωνο,οτνα το ειδα,τη wind αθηνα και μου λεν οτι επρεπε να μου δωσουν αλλο τηλεφωνο και μαλιστα ιδιο μοντελο.

παω στο μαγαζι εδω στη καλαματα,το λεω αυτο και μου λενε ειναι στη διαθεση του καθε μαγαζιου αν δωσει αλλο τηλεφωνο.τα παιρνω στο κρανιο και παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα απο εκει,μου λενε τωρα αν δεν εχει το καταστημα διαθεσιμο τηλεφωνο δε σου δινει,τους λεω εγω για το χαρτι που υπεγραψα,το ιδιο αυτη!στο τελος μου λενε οτι η νοκια φταιει.εγω τους λεω εσας βλεπω!

ψαχνω ενα τηλεφωνο για να ερθω με επαφη με νοκια και να δωσω το imei να δω που ειναι το τηλεφωνο μου

αφου εχουν σπασει τα δικα μου νευρα,θα προσπαθησω οσο μπορω να τους τα σπασω και εγω!

σας ευχαριστω για το χρονο σας που διαβασατε το μνμ μου:)

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν οτι εσβησε ο υπολογιστης την ωρα που εκανα αναβαθμιση και μετα το τηλεφωνο ηταν νεκρο!στο καταστημα wind της καλαματας δε μου δωσαν τηλεφωνο αντικαταστασης,υπεγραψα ενα χαρτι οταν το πηγα,μου ειπαν οτι ειναι το χαρτι οτι και καλα αφησα το τηλεφωνο,το ειχα παει κιολας την ωρα που κλειναν και δεν εκατσα να το διαβασω απο πισω!πισω ελεγε οτι μου εδωσαν τηλεφωνο αντικαταστασης!παιρνω τηλεφωνο,οτνα το ειδα,τη wind αθηνα και μου λεν οτι επρεπε να μου δωσουν αλλο τηλεφωνο και μαλιστα ιδιο μοντελο.

παω στο μαγαζι εδω στη καλαματα,το λεω αυτο και μου λενε ειναι στη διαθεση του καθε μαγαζιου αν δωσει αλλο τηλεφωνο.τα παιρνω στο κρανιο και παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα απο εκει,μου λενε τωρα αν δεν εχει το καταστημα διαθεσιμο τηλεφωνο δε σου δινει,τους λεω εγω για το χαρτι που υπεγραψα,το ιδιο αυτη!στο τελος μου λενε οτι η νοκια φταιει.εγω τους λεω εσας βλεπω!

ψαχνω ενα τηλεφωνο για να ερθω με επαφη με νοκια και να δωσω το imei να δω που ειναι το τηλεφωνο μου

αφου εχουν σπασει τα δικα μου νευρα,θα προσπαθησω οσο μπορω να τους τα σπασω και εγω!

σας ευχαριστω για το χρονο σας που διαβασατε το μνμ μου:)

Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να παω στην alpha copy εδω στη καλαματα και να τους πω πως εχει η ιστορια?αν τους δωσω το imei μπορουν να μου πουν που ειναι το τηλεφωνο και σε τη σταδιο βρισκεται?
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι ειλικρικά και όχι τυπικά, αν θα θίξω τα πατριωτικά συναισθήματα κάποιων μελών, αλλά αυτό είναι η Ελλάδα: Επειδή είναι όλοι ασύδοτοι και διέπονται από ραγιαδισμό, αν δεν τους απειλήσεις, με νόμιμα μέσα πάντα, θα σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια. (Απόδειξη η καθημερινότητά μας.) ΙΝΚΑ, Ένωση Προστασίας Καταναλωτών, Υπουργείο Εμπορίου είναι αυτή τη στιγμή ένα ελάχιστο πλέγμα προστασίας, ή αλλιώς (κάτι που δεν εισηγούμαι προσωπικά) η αυτοδικία-τσαμπουκάς. Αν τους αφήσεις, να ξέρεις ότι θα χορέψεις στο δικό τους ρυθμό αυθαιρεσίας, είτε έχεις δίκιο είτε άδικο. Η επιλογή είναι δική σου. Σκέψου μόνο το εξής: όσο τους αφήνουμε παρακαλώντας τους ικετευτικά για όσα ήδη έχουμε πληρώσει, καλά μας κάνουν. Σε όλους μας!

 

Αναφορικά με τη wind και τη ΝΟΚΙΑ: Είναι πασίγνωστη (δες και προηγούμενα posts) η αδιαφορία τους έναντι των συμβατικών τους υποχρεώσεων. Και όποιος από αυτούς νομίζει ότι μπορεί, ας μας διαψεύσει.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, μολις εκανα upadate firmware το Ν73 και μολις το ανοιξα μου ζητουσε κωδικο για την καρτα μνημης ! ενω δεν ειχα ενεργοποιησει ποτε κωδικο στην καρτα ! πρεπει να την ξεκλειδωσω οπωσδηποτε γιατι μεσα εχω το backup του κινητου και ολες τις επαφες μου !!! καποια βοηθειΑΑΑ ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, μολις εκανα upadate firmware το Ν73 και μολις το ανοιξα μου ζητουσε κωδικο για την καρτα μνημης ! ενω δεν ειχα ενεργοποιησει ποτε κωδικο στην καρτα ! πρεπει να την ξεκλειδωσω οπωσδηποτε γιατι μεσα εχω το backup του κινητου και ολες τις επαφες μου !!! καποια βοηθειΑΑΑ ?

Δοκίμασες να βάλεις 12345;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, θα βρίσκομαι Αγγλία τον επόμενο χρόνο και σκέφτομαι να κάνω σύνδεση μιας και δίνουν το n73 ME δωρεάν. Θα ήθελα να ρώτησω εαν γνωρίζει κανείς εαν οι εταιρίες εκεί τα έχουν κλειδωμένα τα κινητά και εαν ισχύει κατι τέτοιο πως μπορώ να το ξεκλειδώσω. Επίσης θα υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής στην ελληνική γλώσσα μέσω product code και να κάνω αναβάθμιση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, θα βρίσκομαι Αγγλία τον επόμενο χρόνο και σκέφτομαι να κάνω σύνδεση μιας και δίνουν το n73 ME δωρεάν. Θα ήθελα να ρώτησω εαν γνωρίζει κανείς εαν οι εταιρίες εκεί τα έχουν κλειδωμένα τα κινητά και εαν ισχύει κατι τέτοιο πως μπορώ να το ξεκλειδώσω. Επίσης θα υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής στην ελληνική γλώσσα μέσω product code και να κάνω αναβάθμιση? Ευχαριστώ.

Θα κανεις αναβαθμιση και θα βαλεις το Ελληνικο product code, οταν παρεις τοπ κινητο εδω ειμαστε :)

twra omow kata lathos ekana format

Απο την στηγμη που εκανες format εχασες καθε ελπιδα να ανακτησεις τα δεδομενα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τα νεοτερα εχουν ως εξης!πηγα στην alpha copy στη καλαματα εδωσα τα στοιχεια του τηλεφωνου,κοιταξε μεσα στον υπολογιστη και μου ειπε δεν εχει σταλει ποτε στη νοκια το τηλεφωνο!παω στο καταστημα της wind καλαματα και μου λενε το εχουν στειλει ση νοκια,τρελαθηκα σας λεω!παιρνω τηλεφωνο wind κεντρικα τους λεω παλι απτην αρχη την ιστορια,μου λεν να περιμενω,περιμενω μιση ωρα στο ακουστικο και μου λενε οτι το τηλεφωνο ειναι στο εξωτερικο,αυτη που μου μιλουσε ητνα τοσο προκλητικη και αγενης λες και μου εκαναν χαρη!της λεω πηρα νοκια και δεν μου ειπαν τιποτα!τι να κανω ρε παιδια.ΕΛΕΟΣ.η wind μου κανει πλακα.εχω δυο συμβολαια wind,με λογαριασμους 100+ ευρω, ειμαι ετοιμος να φυγω!

πηρα παλι αθηνα wind μου λεει τωρα ενα παληκαρι οτι το τηλ δεν εχει παει εξωτερικο, αλλα λογια τωρα!πολυ ψεμμα απροκαληπτα:help:

βοηθεια

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

geia sas.tha ithela na me voithisete an mporeite.thelw na apothikeysw ta minimata mou ta opoia ta apothikeyw stin karta mnimis kai den mporw. mono ta minimata tis mnimis tilefwnou mporw. ti na kanw? eyxaristw prokatavolika...
Link to comment
Share on other sites

unformat den ginete ?

Όχι...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τα νεοτερα εχουν ως εξης!πηγα στην alpha copy στη καλαματα εδωσα τα στοιχεια του τηλεφωνου,κοιταξε μεσα στον υπολογιστη και μου ειπε δεν εχει σταλει ποτε στη νοκια το τηλεφωνο!παω στο καταστημα της wind καλαματα και μου λενε το εχουν στειλει ση νοκια,τρελαθηκα σας λεω!παιρνω τηλεφωνο wind κεντρικα τους λεω παλι απτην αρχη την ιστορια,μου λεν να περιμενω,περιμενω μιση ωρα στο ακουστικο και μου λενε οτι το τηλεφωνο ειναι στο εξωτερικο,αυτη που μου μιλουσε ητνα τοσο προκλητικη και αγενης λες και μου εκαναν χαρη!της λεω πηρα νοκια και δεν μου ειπαν τιποτα!τι να κανω ρε παιδια.ΕΛΕΟΣ.η wind μου κανει πλακα.εχω δυο συμβολαια wind,με λογαριασμους 100+ ευρω, ειμαι ετοιμος να φυγω!

πηρα παλι αθηνα wind μου λεει τωρα ενα παληκαρι οτι το τηλ δεν εχει παει εξωτερικο, αλλα λογια τωρα!πολυ ψεμμα απροκαληπτα:help:

βοηθεια[/quote

Ρε φιλαράκο γιατί κάθεσαι και πεδεύεσαι με τον κάθε απατεώνα;

Σου είπανε και τα υπόλοιπα παιδιά του forum και συμφωνώ μαζί τους κάνε μια καταγγελία στην γ.γ. καταναλωτή και θα δεις πως θα ισιώσουν οι ****ι τους. Κάλεσε στο 1520 και πες άλλη μια φορά την ιστορία σου. Να είσαι βέβαιος ότι θα βγάλεις άκρη . Έχω πρωσοπική πείρα.Και μετά την λύση στο πρόβλημα σου θα την κάνεις για αλλού. Φιλικά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι πριν προχωρήσω στην αγορά ενός nokia N73 music edition. Από σήμα πως τα πάει ; Σαν το Ν80 ή το Ν70 ;Και δεύτερον εάν έχετε ακούσει εάν πρόκειται να βγεί αντικαταστάτης του.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

φιλε chrismasgr σε ευχαριστω για το κοπο που εκανες να μου απαντησεις!πηγα παλι πριν απο λιγο στο καταστημα wind στη καλαματα και μου ειπαν αλλη ιστορια τωρα, οτι το τηλεφωνο το ειχε κανει εισαγωγη η τιm κατευθειαν απο νοκια χωρις ναναι στη μεση η alpha copy,το εστειλαν στο σερβις wind στη στουρναρη και αυτη το εστειλαν εξωτερικο!τελοσπαντων,αυτα τα λεω γιατι ειναι μια απλη καθημερινοτητα που προσπαθεις να κρατησεις την ευγενεια σου και τη ψυχραιμια σου στα απανωτα ψεματα!αν τραβηξει και αλλο αυτη η ιστορια θα κανω αυτο που μου λετε
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Bob_24 η widτο συνηθίζει να κάνει εισαγωγή δικιά της και να είναι πανάκριβη (από πείρα το λέω το τελευταίο) .Έμενα φίλε μου δεν με πήραξε ότι σου καθυστερούν τόσο πολύ το τηλέφωνο όσο ότι σε έβαλαν να υπογράψεις ότι παρέλαβες άλλο τηλέφωνο και δεν σου έδωσαν. Πρόσεχε μόνο μην σου ζητάνε το τηλέφωνο που δεν πήρες.Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι καλή τύχη.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

chrismasgr σε ευχαριστω παρα πολυ!οταν εχω καποια νεα θα τα μοιραστω μαζι σας!συγνωμη αν σας κουρασα,αλλα πιστευω οτι επρεπε να αναφερω τα στραβα αυτης της πλευρας της κινητης τηλεφωνιας!

:)

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bob :) δικαίωσε την υπογραφή σου, και πες τους τη λέξη Υπουργείο Εμπορίου. :up:! Μη διστάσεις, και δεν θα χάσεις. Να μην κάνεις καυγάδες αν προσδοκείς πολιτισμένη συμπεριφορά και καλή μελλοντική συνεργασία. Εδώ έχουν χαθεί και τα δύο. Πάντως, ό,τι και να σου προκύψει, ενημέρωσε τις αρχές που πρέπει (βρίσκονται σε αρκετά καλό δρόμο). :lol:
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα πρότη φορά το ακούω!!!Κουράγιο bob και υπομονή...Να μην τους περάσει!Δεν φαντάζομαι να σκέφτεσαι να μείνεις wind!!:lol::lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas.tha ithela na me voithisete an mporeite.thelw na apothikeysw ta minimata mou ta opoia ta apothikeyw stin karta mnimis kai den mporw. mono ta minimata tis mnimis tilefwnou mporw. ti na kanw? eyxaristw prokatavolika... ( den thelete na me voithisete???_)
Link to comment
Share on other sites

φιλε Relfection το επομενο βημα που θα κανω ειναι αυτο που λες,παντα πολιτισμενα,δε θα χασω τον εαυτο μου και την ευγενεια μου επειδη το θελουν καποιοι κακοι επαγγελματιες!σευχαριστω για την απαντηση σου

φιλε george1007,σε δυο μηνες ληγουν τα συμβολαια μου,δυσκολα θα παραμεινω στη wind:)

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...