Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν...παιδιά για ενημέρωση σας...άλλαγή πρόσοψης (μαζί με το πληκτρολόγιο) συν το καπάκι πίσω 23 ευρώ. Για όσους έχουν πρόβλημα με το joystick πρέπει να αλλάχθεί μία πλακέτα η οποία βρίσκεται κάτω από το πληκτρολόγιο και κοστίζει 47 ευρώ!!!! Κάποιος που είχε αναφέρει συνολικό κόστος 70 ευρώ είχε απόλυτο δίκιο!!! Περαστικά μας!
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει προσοψη για το κινητο μας σε αλλα χρωματα εκτος απο ασημι και μαυρο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...παιδιά για ενημέρωση σας...άλλαγή πρόσοψης (μαζί με το πληκτρολόγιο) συν το καπάκι πίσω 23 ευρώ. Για όσους έχουν πρόβλημα με το joystick πρέπει να αλλάχθεί μία πλακέτα η οποία βρίσκεται κάτω από το πληκτρολόγιο και κοστίζει 47 ευρώ!!!! Κάποιος που είχε αναφέρει συνολικό κόστος 70 ευρώ είχε απόλυτο δίκιο!!! Περαστικά μας!

 

Ετσι αλλαζεις ολο το περιβλημα παντως, ετσι? Δεν υπαρχει καποιο εξωτερικο μερος που να μενει πανω...

 

Εγω βασικα θα το κανω σε λιγο καιρο γιατι ενω εχει φαει 1 και μοναδικη τουμπα την εφαγε βγαινοντας απο το αυτοκινητο κ επεσε στην ασφαλτο... Μεγαλη γκαντεμια. Θα το αφησω λιγο ακομα μπας και ξαναπεσει (αν και το προσεχω πολυ) και μετα το αλλαζω

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προσοψη για το κινητο μας σε αλλα χρωματα εκτος απο ασημι και μαυρο?

 

Το χα ψαξει αλλα δεν ειχα βρει κατι. Μαλλον οχι...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μονο ασπρο-κοκκινο, ασιμι-καφε, μαυρο(ME)

Γνωριζεις εαν ειναι της nokia? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ετσι αλλαζεις ολο το περιβλημα παντως, ετσι? Δεν υπαρχει καποιο εξωτερικο μερος που να μενει πανω...

 

Εγω βασικα θα το κανω σε λιγο καιρο γιατι ενω εχει φαει 1 και μοναδικη τουμπα την εφαγε βγαινοντας απο το αυτοκινητο κ επεσε στην ασφαλτο... Μεγαλη γκαντεμια. Θα το αφησω λιγο ακομα μπας και ξαναπεσει (αν και το προσεχω πολυ) και μετα το αλλαζω

 

Η 'κάσα' (εάν επιτρέπεται η εκφραση) παραμένει ως έχει. Αλλάζει όλο το μπροστά μέρος συν όλα το πληκτρολόγιο εκτός από το joystick το οποίο είναι μέρος άλλου ανταλλακτικού. Επίσης διαφορετικό κομμάτι είναι και το καπάκι. Για το πληκτρολόγιο δεν είμαι σίγουρος αλλά ίσως πωλείται και ξεχωριστά από την πρόσοψη. Πληκτρολόγιο εννοώ και τα τεσσερα πλήκτρα που βρίσκονται γύρω από το joystick. Πάντως το δικό μου έγινε σχεδόν σαν καινούριο!!!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Η 'κάσα' (εάν επιτρέπεται η εκφραση) παραμένει ως έχει. Αλλάζει όλο το μπροστά μέρος συν όλα το πληκτρολόγιο εκτός από το joystick το οποίο είναι μέρος άλλου ανταλλακτικού. Επίσης διαφορετικό κομμάτι είναι και το καπάκι. Για το πληκτρολόγιο δεν είμαι σίγουρος αλλά ίσως πωλείται και ξεχωριστά από την πρόσοψη. Πληκτρολόγιο εννοώ και τα τεσσερα πλήκτρα που βρίσκονται γύρω από το joystick. Πάντως το δικό μου έγινε σχεδόν σαν καινούριο!!!

 

πωλουνται ολα ξεχωριστα... μεχρι και τα πλαινα κουμπια( κουμπι για ληψη φωτογραφιασ κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Η 'κάσα' (εάν επιτρέπεται η εκφραση) παραμένει ως έχει. Αλλάζει όλο το μπροστά μέρος συν όλα το πληκτρολόγιο εκτός από το joystick το οποίο είναι μέρος άλλου ανταλλακτικού. Επίσης διαφορετικό κομμάτι είναι και το καπάκι. Για το πληκτρολόγιο δεν είμαι σίγουρος αλλά ίσως πωλείται και ξεχωριστά από την πρόσοψη. Πληκτρολόγιο εννοώ και τα τεσσερα πλήκτρα που βρίσκονται γύρω από το joystick. Πάντως το δικό μου έγινε σχεδόν σαν καινούριο!!!

 

Για παραδειγμα το μαυρο κομματι στη περιοχη του ΟΝ/OFF αλλαζει? Εμενα εκει εχει χτυπηθει. Στο πανω μερος, στη γωνια λιγο διπλα απο το ηχειο.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα το μαυρο κομματι στη περιοχη του ΟΝ/OFF αλλαζει? Εμενα εκει εχει χτυπηθει. Στο πανω μερος, στη γωνια λιγο διπλα απο το ηχειο.

 

θα χρειαστείς καινουριο διακοπτη on/off:( κατα τη γνωμη μου μην το αλλαζεις.

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστείς καινουριο διακοπτη on/off:( κατα τη γνωμη μου μην το αλλαζεις.

 

Καποια στιγμη θα το κανω (δεν αντεχω να το βλεπω ετσι:(). Θα παω ο ιδιος εκει μαζι με το κινητο να μου πουν ποσο ακριβως θα κοστισει και βλεπουμε. Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πότε τελικα θα βγει το ir remote για το ν73?

μηπως υπαρχει ευαρμογη για mobile tv? εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα πουθενα.. οποιος ξερει ας βοηθησει.:)

 

Καποια στιγμη θα το κανω (δεν αντεχω να το βλεπω ετσι:(). Θα παω ο ιδιος εκει μαζι με το κινητο να μου πουν ποσο ακριβως θα κοστισει και βλεπουμε. Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως

 

αν ειναι ετσι τοτε αλλαξε το!

τιποτα;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προσοψη για το κινητο μας σε αλλα χρωματα εκτος απο ασημι και μαυρο?
υπαρχουν πολλες, γνησιες θα βρεις στo ebay σε μαυρο και ασπρο-πορτοκαλι,φυσικα μαζι με πληκτρολογιο εγω πηρα μια για φιλο μου[επειδη δεν ηξερε] γυρω στα 25Ε
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πότε τελικα θα βγει το ir remote για το ν73?

μηπως υπαρχει ευαρμογη για mobile tv? εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα πουθενα.. οποιος ξερει ας βοηθησει.:)

 

Ουτε εγω εχω βρει κατι... Ειχα διαβασει πολλες φορες σε διαφορα forum οτι μεσα στον Αυγουστο θα εβγαινε. Αλλα μαλλον τζιφος...

 

Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα: Πως γινεται να επιταχυνει λιγο το κινητο? Πολυ σερνεται...

 

Και ενα παραδοξο: Χτες εβαλα το προγραμμα Y-Browser που προτεινε καποιος για να κρυβεις αρχεια κτλ. Το ανοιξα λιγο, δεν καταλαβα πως λειτουργει και το εκλεισα. Το σημαντικο ειναι οτι απο εκεινη τη στιγμη και μετα (και μεχρι να το κλεισω) το κινητο πεταγε. Η ταχυτητα του ηταν 5-6 φορες μεγαλυτερη. Οταν μ εκλεισε απο μπαταρια ομως και το ξαναανοιξα η καθυστερηση επανηλθε... Δεν μπορεσα να ξανακανω το "κολπο"...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα: Πως γινεται να επιταχυνει λιγο το κινητο? Πολυ σερνεται...

 

Και ενα παραδοξο: Χτες εβαλα το προγραμμα Y-Browser που προτεινε καποιος για να κρυβεις αρχεια κτλ. Το ανοιξα λιγο, δεν καταλαβα πως λειτουργει και το εκλεισα. Το σημαντικο ειναι οτι απο εκεινη τη στιγμη και μετα (και μεχρι να το κλεισω) το κινητο πεταγε. Η ταχυτητα του ηταν 5-6 φορες μεγαλυτερη. Οταν μ εκλεισε απο μπαταρια ομως και το ξαναανοιξα η καθυστερηση επανηλθε... Δεν μπορεσα να ξανακανω το "κολπο"...

 

''First go to ur To-do List.

Make a note and input as follows

Subject: Speed

Due Date: 29-01-2005(dd-mm-yy)

Priority: set to High

then press Done

 

Go to option again and make a second note and input as follows

Subject: Qoukie

Due Date: 29-01-2005(dd-mm-yy)

Priority: set to Low

then press Done

 

Do not exit yet. Highlight the Speed note, select Options and Mark as done.

Then highlight the Qoukie note, select Options and Mark as done.

Now, reboot your mobile.

 

-Anyway in the menu of n73ME there wasn't an icon named to do list.Try to find To-do-List in Calendar\Agenda & proced with the same procedure

i try it and now my phone run more faster.''

 

ελπιζω να βοηθησα αν και δεν το δοκιμασα... στο ιντερνετ το βρηκα..

Link to comment
Share on other sites

το ir remote για το ν73 το ακουω οτι θα γινονταν απο το γεναρη,περασε ο γεναρης ειπαν σε ενα μηνα,τωρα ειχαν πει για αυγουστο!δε ξερω,δυσκολο το βλεπω να γινεται
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Ν73 ΜΕ από κατάστημα Vodafone. Σήμερα προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση στο firmware. To firmware της συσκευής μου είναι:

V 3.0638.0.0.30 30-10-2006 RM-133 NOKIA N73(Y7.02).

Προς έκπληξη μου όταν προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση, εμφανίστηκε το μήνυμα ότι η συσκευή μου έχει το τελευταίο ενημερωμένο firmware!!!! Eίναι δυνατόν? Τι να κάνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Ν73 ΜΕ από κατάστημα Vodafone. Σήμερα προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση στο firmware. To firmware της συσκευής μου είναι:

V 3.0638.0.0.30 30-10-2006 RM-133 NOKIA N73(Y7.02).

Προς έκπληξη μου όταν προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση, εμφανίστηκε το μήνυμα ότι η συσκευή μου έχει το τελευταίο ενημερωμένο firmware!!!! Eίναι δυνατόν? Τι να κάνω?

 

Ναι ,ειναι δυνατον .

Αυτο συμβαινει λογω διαφορετικου product code .

Κοιταξε στην συσκευη ,κατω απο την μπαταρια

για να δεις ποιο product code εχεις .

Αν η συσκευη ειναι localised για vodafone εχει αλλο product code.

Για το Ν73 ΜΕ ειναι το 0539293

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από την μπαταρία βρήκα τα εξής: Code: 0545133

 

To product code σου ειναι αυτο: 0545133

Δεν θα εχει βγει αναβαθμιση για το συγκεκριμενο product code (vodafone)

 

Μπορεις ομως να το αλλαξεις με αυτο που εδωσα παραπανω

μεσω της εφαρμογης nemesis .

Για το πως το κανεις ,δες το οδηγο της 1ης σελιδας.

Η διαδικασια ειναι ιδια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω το product code, χάνω την εγγύυση?

Ναι... :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν πρόκειται να το κάνω. Το κινητό το έχω μόλις μία βδομάδα. Ίσως μελλοντικά να βγει αναβάθμιση για το product code που έχω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

''First go to ur To-do List.

Make a note and input as follows

Subject: Speed

Due Date: 29-01-2005(dd-mm-yy)

Priority: set to High

then press Done

 

Go to option again and make a second note and input as follows

Subject: Qoukie

Due Date: 29-01-2005(dd-mm-yy)

Priority: set to Low

then press Done

 

Do not exit yet. Highlight the Speed note, select Options and Mark as done.

Then highlight the Qoukie note, select Options and Mark as done.

Now, reboot your mobile.

 

-Anyway in the menu of n73ME there wasn't an icon named to do list.Try to find To-do-List in Calendar\Agenda & proced with the same procedure

i try it and now my phone run more faster.''

 

ελπιζω να βοηθησα αν και δεν το δοκιμασα... στο ιντερνετ το βρηκα..

 

Ευχαριστω αλλα ή κανω κατι λαθος ή η διαδικασια ειναι μαπα...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...