Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέραι κάποιος να μου πει εάν το σήμα του Ν73 είναι σαν του Ν80 ή σαν του Ν70; Και εάν έχει ακούσει για τον αντικαταστάτη του;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το mass storage mode?? Μου βγάζει πάντα το μήνυμα οτι η κάρτα μνήμης χρησιμοποείται από κάποια εφαρμογή...

Παλιά που είχα αλλαγμένα fonts το καταλάβαινα, τώρα όμως έχω επιστρέψει στα default και έχω σβήσει και τους σχετικούς φακέλους. Καμιά ιδέα?? :O

 

edit: Λύθηκε με τη βοήθεια ενός παλιότερου thread...

"Μου το εκανε και εδω, μαλλον γιατι καποιο αρχειο ηταν ανοικτο, ετσι το εφτιαξα:

Εκλεισα το κινητο

Εβγαλα την καρτα

Ανοιξα το κινητο

Εβαλα την καρτα

Εβαλα το USB καλωδιο

Διαλεξα Mass storage mode" και οκ!

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Γνωριζει κανεις αν ειναι εφικτο ν'αγορασω μια αυθεντικη οθονη και προσοψη για το κινητό μεσω e-bay και να παω σ'ενα nokia shop, που εχουν τη τεχνογνωσία για να τα συνδέσουν?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το mass storage mode?? Μου βγάζει πάντα το μήνυμα οτι η κάρτα μνήμης χρησιμοποείται από κάποια εφαρμογή...

Παλιά που είχα αλλαγμένα fonts το καταλάβαινα, τώρα όμως έχω επιστρέψει στα default και έχω σβήσει και τους σχετικούς φακέλους. Καμιά ιδέα?? :O

 

edit: Λύθηκε με τη βοήθεια ενός παλιότερου thread...

"Μου το εκανε και εδω, μαλλον γιατι καποιο αρχειο ηταν ανοικτο, ετσι το εφτιαξα:

Εκλεισα το κινητο

Εβγαλα την καρτα

Ανοιξα το κινητο

Εβαλα την καρτα

Εβαλα το USB καλωδιο

Διαλεξα Mass storage mode" και οκ!

 

 

Πάντως και εγώ που αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, το κλείνω το ανοίγω και βάζω αμέσως το usb se mass storage, και δεν έχω πρόβλημα. Δες πάντως αν το καλώδιο κάνει καλή επαφή γιατί εμενα μου έχει τύχει να το κάνει λόγο κακής επαφής

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To N73 (απλο) και το ΜΕ εχουν την ιδια ROM ???

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα ή κανω κατι λαθος ή η διαδικασια ειναι μαπα...

 

Το δεύτερο. Το θέμα έχει συζητηθεί ξανά.

Πρόκειται για ένα είδος φάρσας.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ναι... :(

Εισαι σηγουρος 100%? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σηγουρος 100%? :)

Επειδή ο συγκεκριμένος φίλος θέλει να αλλάξει το product code για να απαλλαχθεί από το vodafone live. Από ο,τι ξέρω η vodafone δεν αναγνωρίζει μετά την εγγύηση του κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

agapita paidia 8elw tin apopsi sas giati mou fainontai poly koufa auta pou akousa alla pote den ksereis...

paw to glyko mou kinitaki se ena nokia shop gia episkeui giati mou ekane kati trela tou typou ekleine mono tou,kollage, kai alla tetoia omorfa! kai logo tou oti eixa kanei anaba8misi moni mou skeftika oti isws na eixa kanei kati la8os kai to dimiourgisa egw auto to problima. Paw loipwn to kinitaki mou gia episkeui kai mou lene oti den ftaiei to logismiko gia to problima alla ta spasmena programmata pou exw balei mesa (to ena gia na ixografw kliseis kai to divx) kai oti to kinito 8elei kati xeirotero apo format gia na dior8w8ei. me ta polla mou lene oti auto pou 8a tou kanoun den einai stin egiisi kai prepei na plirwsw 30eurw. isxyei kati tetoio i apla me douleuoun??? an mporei kai kserei kapoios as mou pei giati polu koufo mou fanike eixa kai to 6260 paliotera kai mono spasmena programmata ebaza kai tipota den eixe pa8ei!!! ontws paizei tetoia periptwsi???

Link to comment
Share on other sites

agapita paidia 8elw tin apopsi sas giati mou fainontai poly koufa auta pou akousa alla pote den ksereis...

paw to glyko mou kinitaki se ena nokia shop gia episkeui giati mou ekane kati trela tou typou ekleine mono tou,kollage, kai alla tetoia omorfa! kai logo tou oti eixa kanei anaba8misi moni mou skeftika oti isws na eixa kanei kati la8os kai to dimiourgisa egw auto to problima. Paw loipwn to kinitaki mou gia episkeui kai mou lene oti den ftaiei to logismiko gia to problima alla ta spasmena programmata pou exw balei mesa (to ena gia na ixografw kliseis kai to divx) kai oti to kinito 8elei kati xeirotero apo format gia na dior8w8ei. me ta polla mou lene oti auto pou 8a tou kanoun den einai stin egiisi kai prepei na plirwsw 30eurw. isxyei kati tetoio i apla me douleuoun??? an mporei kai kserei kapoios as mou pei giati polu koufo mou fanike eixa kai to 6260 paliotera kai mono spasmena programmata ebaza kai tipota den eixe pa8ei!!! ontws paizei tetoia periptwsi???

Το ο,τι μπορεί να δημιουργεί κάποιο πρόγραμμα πρόβλημα είναι δυνατό, αλλά το ο,τι θα του κάνουν κάτι περισσότερο από format για να στρώσει και μάλιστα θα σου πάρουν και 30€ δεν μου ακούγεται και τόσο λογικό θα έλεγα...

Λοιπόν κάνε ένα format (δες εδώ το πώς γίνεται) και για αρχή μη περάσεις εφαρμογές για να δεις πως συμπεριφέρεται, αν συνεχίσει να κάνει τρελά πήγαινέ το....

 

Αν δεν έχεις και τη τελευταία έκδοση λογισμικού θα σε συμβούλευα να τη βάλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο συγκεκριμένος φίλος θέλει να αλλάξει το product code για να απαλλαχθεί από το vodafone live. Από ο,τι ξέρω η vodafone δεν αναγνωρίζει μετά την εγγύηση του κινητού.

Eγω νομιζω οτι δεν χανετε η εγγυηση και αυτο το σημπερασμα το πιστευω απο τους εξης λογους:

 

1. Διαβασα εδω μεσα σε παλιοτερο ποστ πως καποιος που ειχε το Ν73 οταν το πηγε σε για αναβαθμιση το πηρε πισο Ν73 ΜΕ (αρα αν το κανουν αυτοι απο μονοι τους "οχι παντα αλλα το κανουν" τη πειραζει εαν το κανουμε και εμεις!)

2. Οταν παει το χαλασμενο κινητο στον τεχνικο νομιζω πως δεν θα ασχολιθει με το εαν βγηκε το vodafone live ειναι το λιγοτερο που τον νιαζει (μην ξεχναμε πος οταν χαλαν τα κινητα μας και τα σταλνουμε για φτιαξιμο εχουν μεσα στην μνημη του τηλ ενα σορο αρχεια απο σπασμενες εφαρμογες και δεν ειχε ποτε κανενας μας προβλημα)

3. Με την αλλαγη του product code δεν χαλαει το τηλ, αν ειναι ετσι η νοκια να μην μας αφηνε να κανουμε αναβαθμιση απο μονοι μας και η vodafon πουλησε την σησκευη της (εγεινε η δουλια της) θα ειθελε να χασει πελατες γιατι αν ο ενας χαση την εγγυηση ο αλλος δεν ειναι ευχαριστημενος θα χασουν κοσμο.

 

Ολα αυτα που γραφω παραπανο ειναι δικα μου σημπερασματα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στις περιπτώσεις που αλλάζουμε το product code για να κάνουμε τη συσκευή music edition ή internet edition πχ: N73, N80 ή όταν το αλλάζουμε για να περάσουμε μια έκδοση με κάποιες άλλες γλώσσες μέσα τότε δεν χάνεται η εγγύηση, αλλά όταν κάνουμε Debranding έχω την εντύπωση πως χάνεις την εγγύηση.

 

Τέλος πάντων ίσως να κάνω λάθος...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να κανω λαθος και εγω και κατι που ξεχασα να γραψω πιο επανο, για τα κινητα που ειναι παραεισαγογης τοτε και εκεινα θα επρεπε να χανουν την εγγυηση.

 

θα τελιωσω με αυτο που γραφεις πιο επανο και εσυ:

Τελος παντων ισως να κανω λαθος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις το product code και το επαναφέρεις ξανά σε vodafone, αφού έχεις περάσει την κανονική ελληνική νόκια έκδοση, θα δουλεύει κανονικά το κινητό?

Τότε είναι καλύτερα γιατί και το κινητό έχει το ίδιο product code με αυτό που γράφει πίσω από τη συσκευή και εσύ δεν τρως στη μάπα τις μλκς της vodafone.

Και εγώ είμαι ένας που περιμένει εδώ και καιρό αναβάθμιση από την vodafone, για να μην χάσει την εγγύηση, αλλά αν γίνεται το πάνω νομίζω θα το κάνω.

 

μηπως ξερει κανεις μεχρι ποσα gb υποστηριζει το ν73;

στο μελλον υπαρχει η δυνατοτητα μεσω update να υποστηριζει παραπανω gb;

 

μέχρι 2 gb. Νομίζω ούτε με την καινούργια έκδοση υποστηρίζονται παραπάνω, αλλά αναμένουμε όπως λες και εσύ στο μέλλον υποστήριξη μέχρι 4 gb.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ούτε με την καινούργια έκδοση υποστηρίζονται παραπάνω, αλλά αναμένουμε όπως λες και εσύ στο μέλλον υποστήριξη μέχρι 4 gb.

Έχει ειπωθεί τέτοιο πράγμα;! :w00t: Θα είναι τέλειο! :up: Είναι δηλαδή θέμα software?

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάνε ένα format (δες εδώ το πώς γίνεται) και για αρχή μη περάσεις εφαρμογές για να δεις πως συμπεριφέρεται, αν συνεχίσει να κάνει τρελά πήγαινέ το....

 

Αν δεν έχεις και τη τελευταία έκδοση λογισμικού θα σε συμβούλευα να τη βάλεις.

tin teleutaia exw. 8a kanw ena hard format kai blepoume alla me panikobalan kai sena koufo den sou akougete to oti kai kala einai kati parapanw apo format?ma ti sto kalo asxoloume xronia me series 60 den eimai kai toso asxeti isws me eidan kopela kai sou leei den 8a kserei as tis poume oti blakeia broume.ti na pw pia..

Link to comment
Share on other sites

tin teleutaia exw. 8a kanw ena hard format kai blepoume alla me panikobalan kai sena koufo den sou akougete to oti kai kala einai kati parapanw apo format?ma ti sto kalo asxoloume xronia me series 60 den eimai kai toso asxeti isws me eidan kopela kai sou leei den 8a kserei as tis poume oti blakeia broume.ti na pw pia..

Ναι, δεν μου φανήκαν και τόσο λογικά αυτά που σου είπαν... Όπως λες και εσύ, επειδή είδαν κοπέλα....:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

sorry αν το εχετε ξαναπει αλλα επειδη δεν μπορω να διαβασω ολα τα μηνυμα μηπως μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραψω τα θεματα απ το ν73 γιατι μερικα δεν τα εχει στην διαχειρηση εφαρμογων.
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

sorry αν το εχετε ξαναπει αλλα επειδη δεν μπορω να διαβασω ολα τα μηνυμα μηπως μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραψω τα θεματα απ το ν73 γιατι μερικα δεν τα εχει στην διαχειρηση εφαρμογων.

 

Για δες αυτο:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

 

Αυτό ισχύει και για θέματα που περάστηκαν αλλά εξαφανίστηκαν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για θέματα που περάστηκαν αλλά εξαφανίστηκαν?

Τι εννοείς εξαφανιστήκαν;:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς εξαφανιστήκαν;:blink:

 

Υπάρχει ένα σοβαρότατο πρόβλημα τουλάχιστον στην έκδοση που έχω(αλλά το έχω ακούσει και από άλλες εκδόσεις) όπου όταν τα θέματα ξεπερνούν τα 10-12 κάποια χάνονται(!?) και ο μόνος τρόπος για να βγουν είναι το πρόγραμμα unsis για windows που είναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα σοβαρότατο πρόβλημα τουλάχιστον στην έκδοση που έχω(αλλά το έχω ακούσει και από άλλες εκδόσεις) όπου όταν τα θέματα ξεπερνούν τα 10-12 κάποια χάνονται(!?) και ο μόνος τρόπος για να βγουν είναι το πρόγραμμα unsis για windows που είναι..

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως ενώ τα έχεις περάσει δεν εμφανίζονται στη λίστα των θεμάτων, λογικά θα ισχύει και γι’ αυτά.

 

Με το unsis απλά βλέπεις που θα αποθηκεύσει τα αρχεία του το sis του θέματος, ώστε να πας εσύ χειροκίνητα να τα διαγράψεις μετα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...