Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αν κάνω αλλαγή του product code (επειδή έχω Ν73 ΜΕ αγορασμένο από την Vodafone και αυτή την στιγμή δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση) θα χάσω την εγγύυση ή όχι? Με μπερδέψατε! Το firmware του κινητού μου είναι πολύ παλιό, 10/2006.

 

Κάτι ακόμα. Παρατήρησα ότι όταν τρέχω παιχνίδια java, αυτά σέρνονται! Εγκατέστησα το Block breaker deluxe και παίζει χάλια. Ακόμη τα παιχνίδια 3D τρέχουν πολύ αργά! Τι φταίει?

Αφού σου είπα, επειδή είναι Vodafone live θα την χάσεις την εγγύηση.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκατα..οπως φοβομουν...

και κατι ασχετο...το κινητο μου τωρα που το πηρα εχει την v 3.0705.1.0.31...ουτε καν v 4........

αξιζει να του κανω αναβαθμιση η οχι??

 

Εγώ στη θέση σου θα την έκανα. Αλλαγή προς το χειρότερο αποκλείεται... Πάντως από την 3 στην 4 θα δεις κάποιες αλλαγές (πχ νομίζω ο music player).

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είπα, επειδή είναι Vodafone live θα την χάσεις την εγγύηση.:(

Ρωτισες και το σηγουρεψες! η ακομη ισχιουν αυτα που λεγαμε προχθες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρωτισες και το σηγουρεψες! η ακομη ισχιουν αυτα που λεγαμε προχθες?

Τελικά το έψαξα....

Σε Ν70 αγορασμένο από Vodafone και φυσικά Vodafone live, ένας φίλος έβγαλε το live –με το γνωστό τρόπο– και σε πρόβλημα που του παρουσίασε του είπαν πως δεν το καλύπτει η εγγύηση λόγω παρέμβασης/τροποποίησης στο λογισμικό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έψαξα....

Σε Ν70 αγορασμένο από Vodafone και φυσικά Vodafone live, ένας φίλος έβγαλε το live –με το γνωστό τρόπο– και σε πρόβλημα που του παρουσίασε του είπαν πως δεν το καλύπτει η εγγύηση λόγω παρέμβασης/τροποποίησης στο λογισμικό...

Σε αλλαγη απο απλο σε Ν73 ΜΕ υπαρχει προβλημα! ρωτισες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλαγη απο απλο σε Ν73 ΜΕ υπαρχει προβλημα! ρωτισες?

Για αλλαγή από live σε απλό λέω εγώ.

Τώρα, το να αλλάξεις το product code είτε για να κάνεις ένα Ν73 από απλό σε music edition ή το Ν80 από απλό σε internet edition ή απλώς αν θέλεις να βάλεις άλλα πακέτο γλωσσών δεν χάνεται (έτσι νομίζω) η εγγύηση από την Nokia. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν μιλάω χωρίς να έχω ρωτήσει, αλλά προφανώς οι της Vodafon ψάχνουν αφορμή για να εξουδετερώσουν την εγγύηση και μιλούν για αλλαγή software κ.λπ.- οπότε όλα να τα θεωρήσεις επίφοβα.

Όποιος θελήσει να χρησιμοποιήσει την εγγύηση μπορεί άραγε να ξαναβάλει το παλιό τους product code και να μπει μαζί και το Vodafon live?

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν μιλάω χωρίς να έχω ρωτήσει, αλλά προφανώς οι της Vodafon ψάχνουν αφορμή για να εξουδετερώσουν την εγγύηση και μιλούν για αλλαγή software κ.λπ.- οπότε όλα να τα θεωρήσεις επίφοβα.

Όποιος θελήσει να χρησιμοποιήσει την εγγύηση μπορεί άραγε να ξαναβάλει το παλιό τους product code και να μπει μαζί και το Vodafon live?

Λογικά γίνεται, αλλά αν πάθει το κινητό κάτι και πχ. δεν ανάβει, θα τρέχεις να αλλάξεις product code και να κάνεις αναβάθμιση για να το πας στο service... αν θα έχει βγει αναβάθμιση για τη live έκδοση.:ninja:

 

Όπως είπες και εσύ ψάχνουν αφορμή.....:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι μέσα στην εγγύηση. Έχω το ίδιο πρόβλημα και πρέπει να αλλαχθεί μία πλακέτα που βρίσκεται κάτω από το πληκτρολόγιο η οποία κοστίζει 47 ευρώ. Από ότι μου είπαν στο Nokia Shop που είχα πάει το δικό μου, μου είπαν ότι ίσως γίνει χειρότερο αλλά αποκλείεται κάποια στιγμη να μη δουλεύει καθόλου. Προς το παρόν πάντως εγώ το άφησα.

 

Ακριβως 47 ευρω και δεν το καλυπτει η εγγυηση...την ειχα αλλαξει και εγω..(το joystick δλδ) σε nokia shop εννοειτε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να ξεχωρισω τις φωτογραφιες απο τα βιντεο?

το να τα εχει αλλα μαζι σε ενα φακελο δεν ειναι και το πιο ευχρηστο και κυριος αμα εχεις πολλες....ενα προγραμματακι που να μπορεις να οργανωσεις βιντεο/φωτο υπαρχει??

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που κανει η Vodafone δηλ. με την αλλαγη του product code να χανετε η εγγυηση ειναι μεγαλη μαμακια γιατι δεν χαλαει το κιν. και ειναι αδηκο (ασε που δεν βγαζουν αναβαθμισεις), οσο περναν τα χρονια οι χρηστες τον κινητον γινονται πιο απετιτικοι και ετσι οπως κανουν θα χασουν κοσμο.. :mad:

υπαρχει καποιος τροπος να ξεχωρισω τις φωτογραφιες απο τα βιντεο?

το να τα εχει αλλα μαζι σε ενα φακελο δεν ειναι και το πιο ευχρηστο και κυριος αμα εχεις πολλες....ενα προγραμματακι που να μπορεις να οργανωσεις βιντεο/φωτο υπαρχει??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2019040#post2019040

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο gianpithio.το Resco Photo Viewer δουλευει αλλα δεν ειναι και πολυ ευχρηστο απο οτι ειδα αλλα θα το ψαξω και αλλο και το PhotoRite δεν μπορει να κανει εγκατασταση.λεει οτι δεν υποστηριζετε... και μου φαινετε καλυτερο το photorite..
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που κανει η Vodafone δηλ. με την αλλαγη του product code να χανετε η εγγυηση ειναι μεγαλη μαμακια γιατι δεν χαλαει το κιν. και ειναι αδηκο (ασε που δεν βγαζουν αναβαθμισεις), οσο περναν τα χρονια οι χρηστες τον κινητον γινονται πιο απετιτικοι και ετσι οπως κανουν θα χασουν κοσμο.. :mad:

Εγώ αποφεύγω τα πολλά-πολλά μαζί τους. Ούτε τις επιδοτήσεις συσκευών ούτε τίποτα. Από την ελληνική αγορά και φθηνότερα τα αγοράζεις, και πιστεύω πως έχω μεγαλύτερο κέρδος όταν αντί για δωρεάν, προπληρωμένο στο πάγιο, χρόνο ομιλίας επιλέγω προγράμματα χωρίς πάγιο. Εκεί τους πονάει αυτούς, εκεί κερδίζω εγώ. Δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη, μετά από τόσα χρόνια μικροκομπίνες και μικροκοροϊδίες (αλλά βασίζονται στο ότι δεν θα κάνουμε φασαρία).

Το δικό μας τηλ. δείτε πόσο κάνει στην ελεύθερη αγορά και κατά πόσο συμφέρει με όλα τα κόλπα των επιδοτήσεων (και όσα αυτά σημαίνουν). Κατ' εμέ συμφέρει να το αγοράζουμε από αλλού, αλλά είπαμε: ελεύθερη αγορά είναι, ο καθένας διαλέγει.

Τουλάχιστον το Ν73 μας αποζημιώνει για όλα αυτά τα απαράδεκτα. :)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο gianpithio.το Resco Photo Viewer δουλευει αλλα δεν ειναι και πολυ ευχρηστο απο οτι ειδα αλλα θα το ψαξω και αλλο και το PhotoRite δεν μπορει να κανει εγκατασταση.λεει οτι δεν υποστηριζετε... και μου φαινετε καλυτερο το photorite..

Το Resco Photo Viewer ειναι το καλητερο με τον χρηση θα το μαθεις, το PhotoRite ειναι καλο αλλα εμενα μου αρεση περισοτερο το Resco Photo Viewer. Το PhotoRite μου φενετε περιεργο που δεν μπορει να κανει εγκατασταση! μηπος το αρχειο δεν ειναι για nokia 3rd edition?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε ο κωδικός ασφαλείας από κάποια εφαρμογή? Εγώ δεν τον πείραξα, το 12345 δεν πιάνει, αν τον άλλαζα θα θυμόμουν ποιος ήταν. Υπάρχει τρόπος να τον ανακτήσω με το καλώδιο? Το πήγα σήμερα για service στο vodafone, και το ζητήσαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτοση να αλλαξε ο κωδικος ασφαλιας απο καποια εφαρμογη, ουτε και τροπος να τον ανακτησεις μονος μου (μεχρη τορα). Πηγενε το σε αυτους με το κουτι του και αποδηξη αγορας και πες τους να σου τον ανακτησουν, εαν θελουν μπορουν να το κανουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτοση να αλλαξε ο κωδικος ασφαλιας απο καποια εφαρμογη, ουτε και τροπος να τον ανακτησεις μονος μου (μεχρη τορα). Πηγενε το σε αυτους με το κουτι του και αποδηξη αγορας και πες τους να σου τον ανακτησουν, εαν θελουν μπορουν να το κανουν.

 

Δηλαδή τον έχω αλλάξει εγώ και δεν το θυμαμαί? Ζητούν 20€ για να τον ανακτήσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τορα εαν θελεις να τον ανακτησεις ειναι μονοδρομος, θα πρεπει δοσεις τα 20€. εαν δεν διαζεσε περιμενε αργοτερα ολο και κατι θα βγει
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τορα εαν θελεις να τον ανακτησεις ειναι μονοδρομος, θα πρεπει δοσεις τα 20€. εαν δεν διαζεσε περιμενε αργοτερα ολο και κατι θα βγει

 

Πάντως αποκλείετε κάποια "ελέυθερη εφαρμογή" από κανένα team να έκανε αυτή τη δουλειά? Άν είναι να προσπαθώ να θυμηθώ τον κωδικό, αν και δεν έχω ξεχάσει ποτέ άλλοτε αριθμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1000% τον αλλαξες (η καποιος αλλος) και δεν τον θυμασε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι,ειμαι ετοιμος να το παρω το κινιτο,μεταχειρισμενο 260 ευρο αξιζει σε αυτα τα λεφτα?

 

Επισης 2 ερωτησεις πιο συγκεκριμενες. Οι καρτες που δεχεται ειναι μεχρι 2 GB μονο? Για 4 ας πουμε δεν υπαρχουν? Και ποσο κανουν περιπου σε καθε περιπτωση?

 

Δευτερον και κυριοτερον,αν το λειτουργει καποιος σαν mp3 player,ειναι αρκετα καλο? Εγω γι'αυτο το σκεφτομαι περισσοτερο..Εχει καλο ηχο? Εχει δυνατο ηχο? Το τεστ για το δευτερο ειναι να ακους μεσα σε τρενο,εκει ειναι κυριλε ή ακους ελαχιστα πραγματα μεσα στη φασαρια?

 

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

To N73 δεχεται καρτα μεχρη 2G και κανουν 25 με 35 ευρω, οσο για τον ηχο μεσα στο τρενο δεν νομιζω πως υπαρχει κινητο που να μπορεις να ακουσεις ανετα (αν και το Ν73 εχει καλο ηχο) μην ξεχνας πως υπαρχουν και τα ακουστηκα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια σκεφτομαι ν αλλαξω το κεντρικο frame του κινητου επειδη ειναι λιγο γρατζουνισμενο αλλα θεωρω πολλα τα χρηματα που ζητουν στα nokia shop, υπαρχει καποιο αλλο μαγαζι που να βαζει original πλαισια και προσοψη ή ειναι μονοδρομος τα 50 ευρω που ζγτουν στα nokia shop?
Link to comment
Share on other sites

To N73 δεχεται καρτα μεχρη 2G και κανουν 25 με 35 ευρω, οσο για τον ηχο μεσα στο τρενο δεν νομιζω πως υπαρχει κινητο που να μπορεις να ακουσεις ανετα (αν και το Ν73 εχει καλο ηχο) μην ξεχνας πως υπαρχουν και τα ακουστηκα..
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Φτηνη η καρτα αλλα μικρη...

 

Για τη μουσικη παντα με ακουστικα εννοω,οχι με το ηχειο.. Θελω να φοραω τα ακουστικα και να μη με ενοχλει ο εξωτερικος θορυβος. Συμβαινει αυτο με το N73?

 

Κατα τ'αλλα ειναι ευχρηστο σαν mp3 player? Οπως και το w850 και τα αλλα αυτης της σειρας της Ερικσον?

 

Και γενικως διαβαζω εδω για προβληματακια με το joystick,ειναι καλο το κινητο ή βγαζει διαφορα προβληματα τελικα?..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Φτηνη η καρτα αλλα μικρη...

Για την καρτα 2G ειναι αρκετα καλα, χωραει μεσα πολα τραγουδια. και οποτε θελεις τα αλαζεις..

Για τη μουσικη παντα με ακουστικα εννοω,οχι με το ηχειο.. Θελω να φοραω τα ακουστικα και να μη με ενοχλει ο εξωτερικος θορυβος. Συμβαινει αυτο με το N73?

Mε ακουστηκα δεν θα εχεις προβλημα

Κατα τ'αλλα ειναι ευχρηστο σαν mp3 player? Οπως και το w850 και τα αλλα αυτης της σειρας της Ερικσον?

Eιναι ευχρηστο αλλα μπορεις να δοκιμασεις και αλλους mp3 player οπως ο LCG jokebox

Και γενικως διαβαζω εδω για προβληματακια με το joystick,ειναι καλο το κινητο ή βγαζει διαφορα προβληματα τελικα?..

Αυτο με τα προβληματακια αντε να εγεινε εδω περα σε 5-10 ατομα το πολη απο ολους οσους εχουμε το Ν73, αν ειναι μεσα σε αυτους τι να πω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...