Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia akoma pedouomai me ton kodiko asfalias..kanonika otan bazw kainourgio firmware panw den prepei na allazei k o kodikos asfaleias??

prospathisa olous tous kodikous pou bazw kanonika alla tpt....yparxei periptosi na mplokare???

Ναι, όταν κάνεις αναβάθμιση διαγράφονται όλα συμπεριλαμβανομένου και του κωδικού ασφαλείας. Ίσως έχει "φάει" κόλλημα για κάποιο λόγο, πέρνα από ένα nokia club να πάρεις μια γνώμη και από εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nokia club eixe ena edw konta se mena alla eklise...

epidi exw sindesi i vodafone mou allazei to kinito an exei kapio problima....kapio sinithismneno problima me to n73?!?!? (gia na tous to pw k na mou steiloun kainourgio)

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτισω πια η διαφορα του nokia n73 silver με το nokia n73 music edition????

 

εχει καμια διαφορα στον ηχεια μιας και ειναι music το ενα ?

 

η καπια αλλη σημαντικη διαφορα στην οποια το ενα απο τα 2 υστερει??

 

 

thanksssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτισω πια η διαφορα του nokia n73 silver με το nokia n73 music edition????

 

εχει καμια διαφορα στον ηχεια μιας και ειναι music το ενα ?

 

η καπια αλλη σημαντικη διαφορα στην οποια το ενα απο τα 2 υστερει??

 

 

thanksssss

 

ουσιαστικα τα 2 κινητα ειναι ακριβως τα ιδια...

ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση του filmware γινονται ακριβως τα ιδια...η μονο τους διαφορα ειναι το χρωμα τους(το ενα μαυρο το αλλο ασπρο)και οτι το music edition περιεχει μεσα μια καρτα 2gb και καλυτερα ακουστικα...

 

 

EDIT:παιδια κατι πολυ σημαντικο(που για κακη μου τυχη το διαβασα τωρα...

εδω υπαρχουν πολλες συσκευες που δεν λειτουργουν με την v4...... του κινητου:wacko::cry:

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&message.id=16137

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τελικα δεν κρατηθικα αλλο και παρολο που ειχα ξεχασει το καλωδιο μου στο αθηνα πηρα το καλοδιο απο το 6680 που ειχα και εκανα αναβαθμηση(ολα πηγαν καλα!)...το μονο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι κατι 3D ηχους μου ειχε μεσα εξαφανηστηκαν...ξερετε αμα μπορω να τους ξαναβρω??(και η ελευθερη μνημη ειναι 26 απο 30 που ηταν αλλα αυτο απ'οτι διαβασα ειναι φυσιολογικο)

και κατι αλλο που ειχα προσεξει απο την πρωτη μερα που το εχω παρει...σε ενα σημειο η οθονη μου εχει 1 καμενο πιξελ...η εγγυηση το καλυπτει αυτο???

 

παιδια σημερα εκανα αναβαθμηση στο n73 μου και οσες φορες και νε προσπαθησα δεν καταφερα να το κανω να συνδεθει με το gps(μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα)...μου φαινεται οτι και καποιο αλλο παιδι απο το φορουμ το ειχε παθει πιο παλια...καμια ιδεα??το χρειαζομαι παρα πολυ(νεος φοιτητης στην αθηνα)

 

ουσιαστικα τα 2 κινητα ειναι ακριβως τα ιδια...

ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση του filmware γινονται ακριβως τα ιδια...η μονο τους διαφορα ειναι το χρωμα τους(το ενα μαυρο το αλλο ασπρο)και οτι το music edition περιεχει μεσα μια καρτα 2gb και καλυτερα ακουστικα...

 

 

EDIT:παιδια κατι πολυ σημαντικο(που για κακη μου τυχη το διαβασα τωρα...

εδω υπαρχουν πολλες συσκευες που δεν λειτουργουν με την v4...... του κινητου:wacko::cry:

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&message.id=16137

 

Μηπως το ενα απανταει στο αλλο??? για δες μηπως ειναι μεσα στη λιστα το gps σου

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι...απλα στο πρωτο ποστ o nervous προσθεσε την ερωτηση που εκανα για το gps....

το δευτερο ποστ απαντα στο πρωτο...

δυτυχως το bt gps μου ειναι μεσα στα πολλα που δε λειτουργουν με τη "νεα" εκδωση...πολυ περιεργο αυτο που εκανε η νοκια και κακως παρολο που εχει περασει τοσος καιρος που την εκδoση του filmware δεν εχει διορθωσει αυτο το πολυ σημαντικο bug...

αμα παω σε καποιο μαγαζι νοκια μπορουν να μου περασουν την ν3 παλι θα το κανουν λετε??

Link to comment
Share on other sites

στην πλειοψηφία τους πάντως οι συσκευές που δεν δουλεύουν έχουν bluetooth version 1.1

 

έγινε ξαφνικά το Ν73 ασύμβατο με την 1.1 ;;; θα μας τρελάνουν τελείως...

Link to comment
Share on other sites

paidia...exw ena problima

thelw na doso to kinito piso...alla einai apo tin vodafone k egw ekana software update k ebala software tis nokia panw....prospathisa prin na balw pali me to NSU to Soft. tis Vodafone alla den ginete...(bazw to Product code tis vodafone sto kinito k pao na kanw update - alla mou leei oti exw tin teleutaia ekdosi panw...) egw omos thelw tin ekdosi tis Vodafone GERMANY...pou mporw na tin brw? pos mporo na to kanw?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

paidia...exw ena problima

thelw na doso to kinito piso...alla einai apo tin vodafone k egw ekana software update k ebala software tis nokia panw....prospathisa prin na balw pali me to NSU to Soft. tis Vodafone alla den ginete...(bazw to Product code tis vodafone sto kinito k pao na kanw update - alla mou leei oti exw tin teleutaia ekdosi panw...) egw omos thelw tin ekdosi tis Vodafone GERMANY...pou mporw na tin brw? pos mporo na to kanw?

 

ixa akousi apo enan ksaderfo mou oti pigenodas stin germany kai sigekrimena sto katastima o2 tis germany tou to ekanan opos akrivos ithele ala den ksero ton tropo pou to ekanan an katalaba kala menis germany ? aa kai kati alo giati na to dosis piso an epitrepete??:);)

Link to comment
Share on other sites

gt den mou douleuei o kodikos asfaleias...ton eixa allaksei ton ksexasa k meta apo software update tha prepe na einai 12345 alla den einai....k den mporo na balw alli karta sto kinito..eimoun ellada k den mou tin eperne epidi den iksera ton kodiko asfaleias.....

 

kanonika den tha prepe na mpei to software tis vodafone me to Nokia Software Updater an balw sto kinito to product code tis nokia???

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

paidia...exw ena problima

thelw na doso to kinito piso...alla einai apo tin vodafone k egw ekana software update k ebala software tis nokia panw....prospathisa prin na balw pali me to NSU to Soft. tis Vodafone alla den ginete...(bazw to Product code tis vodafone sto kinito k pao na kanw update - alla mou leei oti exw tin teleutaia ekdosi panw...) egw omos thelw tin ekdosi tis Vodafone GERMANY...pou mporw na tin brw? pos mporo na to kanw?

Δεν σου περνά την έκδοση της Vodafone διότι η κανονική έκδοση της nokia είναι πιο καινούρια. Θεωρητικά θα πρέπει να περιμένεις νέα έκδοση της Vodafone για να κάνεις αναβάθμιση

 

kanonika den tha prepe na mpei to software tis vodafone me to Nokia Software Updater an balw sto kinito to product code tis nokia???

Αφού θα έχεις βάλει το product code της nokia πως θέλεις να σου περάσει την έκδοση της Vodafone…

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

sorry..to product code tis vodafone enoo

Όπως είπα και από πάνω δεν σου τη περνά επειδή είναι πιο νέα η έκδοση της Nokia. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

mipos yparxei pouthena gia download?? k na tin perasw monos mou?? i tha prepei na to paw se vodafone shop gia anabathmisi k na mou tin baloun auti???

 

kai kati allo....mporeis na kaneis backup? dld as poume an parw ena kinito k exei branding Vodafone...na "katebasw" apo to kinito to software tis vodafone ston ipologisti!??!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Oταν κανουμε αναβαθμιση δεν μπορουμε να παμε απο νεωτερη σε παλιοτερη version. Πρεπει να περιμενης να βγαλει η vodafone καινουρια αναβαθμιση νεωτερη απο αυτην που εχεις. Γιατι θελεις τοσο να ξαναγυρισεις πισω?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξα στο επισημο φορουμ της νοκια και προς το παρον οποιος εστειλε μνμ στη νοκια για το προβλημα με το bt gps του απαντησαν να απευθυνθει στο κοντινοτερο καταστημα νοκια..σημερα πηγα (ευτυχως πετυχα μια υπαλληλο πολυ εξυπηρετικη και της εξηγησα το προβλημα...αυτοι μου ειπε πως αυτοι αμα θελω μπορουν να μου βαλουν την προηγουμενη εκδοση παλι(η να περιμενω για το καινουριο update)...ισχυει κατι τετοιο η απλα η κοπελα δε γνωριζε καλα??
Link to comment
Share on other sites

Oταν κανουμε αναβαθμιση δεν μπορουμε να παμε απο νεωτερη σε παλιοτερη version. Πρεπει να περιμενης να βγαλει η vodafone καινουρια αναβαθμιση νεωτερη απο αυτην που εχεις. Γιατι θελεις τοσο να ξαναγυρισεις πισω?

 

eksigisa gt...1) o kodikos asfaleias den douleuei k den mporo na balw alli karta gt mou ton zitaei...

k 2) exw problima me tin kamera...

 

k epidi einai me sindesi mou to allazoun!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις

 

1) Αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου (όπως υπάρχει στα άλλα Nokia πχ σε 10 sec) χωρίς όμως να σου ζητάει κωδικό μετά δεν υπάρχει ? Και εάν όχι υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ?

 

2) Επανάληψη στο ξυπνητήρι δεν υπάρχει ? (πχ να επιλέξεις ημέρες, Δευτέρα, Τρίτη, κτλ) Και εάν όχι υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις

 

1) Αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου (όπως υπάρχει στα άλλα Nokia πχ σε 10 sec) χωρίς όμως να σου ζητάει κωδικό μετά δεν υπάρχει ? Και εάν όχι υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ?

 

2) Επανάληψη στο ξυπνητήρι δεν υπάρχει ? (πχ να επιλέξεις ημέρες, Δευτέρα, Τρίτη, κτλ) Και εάν όχι υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ?

Όχι δεν υπάρχει αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου, μπορείς να βάλεις το Handy Keylock.

Το ξυπνητήρι επειδή δεν έχει επανάληψη, βάλε το Handy Clock.

Τις εφαρμογές αυτές μπορείς να τις βρεις xxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Aνηξε κανεις το Ν73 απο μονος του? το δικο μου επιασε σκονη απο μεσα και σκεφτομαι αν το ανοιξω η οχι? καποιος που τα ανηξε να μου πει εαν ειναι ευκολο!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aνηξε κανεις το Ν73 απο μονος του? το δικο μου επιασε σκονη απο μεσα και σκεφτομαι αν το ανοιξω η οχι? καποιος που τα ανηξε να μου πει εαν ειναι ευκολο!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=XcvSHS8VTm0

Εξαρτάται τις τεχνικές σου γνώσεις και τα εργαλεία που διαθέτεις. Αν δεις το video θα καταλάβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pedia skeftome na paro to n73 music edition thelo na mou pite tin gnomi sas kai na mou pite merika pragmata gia tin siskeui euxaristo poli!!!

 

Επειδη απο τα μηνυματα σου βλεπω οτι εισαι αναμεσα στο Ν73 και το Ν95 ανηξε ενα νεο θεμα εδω και σηγουρα θα βγαλεις ακρη.. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...