Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γίνεται.. Και στο δικό μας φόρουμ, εκτός από έμενα, υπάρχει και άλλο κρούσμα, 'κολλήματος' του security code. Εγώ δεν τον έχω αλλάξει αλλά και να τον άλλαζα είναι κάποιος συγκεκριμένος που θα έβαζα και δεν δέχεται κανέναν αυτό, και ο συμφορουμίτης έκανε αναβάθμιση και πάλι τα ιδια!!

 

Με το hard format δεν επαναφέρεται ε?

 

αν 8ελετε βοηθεια με το security code μπορω να βοηθησω αν μ δωσετε το imei του κινητου σας .....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν 8ελετε βοηθεια με το security code μπορω να βοηθησω αν μ δωσετε το imei του κινητου σας .....

Μπορεις να μας πεις τον τροπο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τον τροπο :)

 

υπαρχει ενα site που βαζεις το imei και σου βγαζει τον κωδικο...μονο για νοκια

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το site που λες δεν κανει για nokia 3rd edition εκτος αν κανω λαθος..

 

Μπορεις να μου δωσεις το link? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει πρόβλημα στη διαθεσιμότητα του Ν73 silver/plum? Ένας φίλος μου θέλει να το παραγγείλει αλλά κανένα Nokia shop δεν το έχει. Του είπα να μην το πάρει από κατάστημα που κάνει παραεισαγωγή, οπότε ή σε Γερμανό πρέπει να πάει (όπου πάλι δεν υπάρχει πουθενά...) ή σε Nokia Shop. Ποιός άλλος φέρνει Ν73 μέσω Alpha Copy? Υπάρχει όντως πρόβλημα με τη διαθεσιμότητά του; :worry:

 

Ορίστε και μία έκδοση του Ν73 σε ολόλευκο χρώμα. Σκέτο γαλατάκι... πανέμορφο! :love:

 

http://bp0.blogger.com/_px7Bgs4pMUI/RtfvDIDPztI/AAAAAAAAAPk/qQXWAB43hzk/s400/NokiaN73bianco.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oπως το ειπες, πανεμορφο.. :food:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει πρόβλημα στη διαθεσιμότητα του Ν73 silver/plum? Ένας φίλος μου θέλει να το παραγγείλει αλλά κανένα Nokia shop δεν το έχει. Του είπα να μην το πάρει από κατάστημα που κάνει παραεισαγωγή, οπότε ή σε Γερμανό πρέπει να πάει (όπου πάλι δεν υπάρχει πουθενά...) ή σε Nokia Shop. Ποιός άλλος φέρνει Ν73 μέσω Alpha Copy? Υπάρχει όντως πρόβλημα με τη διαθεσιμότητά του; :worry:

Aπ΄ότι λέγεται σταδιακά καταργείται η απλή έκδοση και θα κυκλοφορεί μόνο το music edition.....Eγώ αντιμετώπισα πρόβλημα σημαντικό να το βρω σε vodafone shop (λόγω επιδότησης) εδώ και δύο περίπου μήνες...Σαφώς όσο περνάει ο καιρός το πρόβλημα θα γίνεται και πιό έντονο με την απλή έκδοση (που είναι και η πιό ζητήσιμη), μέχρι τελικής κατάργησης....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

vriskete logiko oti ine pio zitisimi i apli ekdosi to n73 kai oxi to music mipos ftei i timi ?? ala i diafora ine sta 40-50 euro peripou auti ti stigmi pados protimo to music edition to opio tha paro
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ότι λέγεται σταδιακά καταργείται η απλή έκδοση και θα κυκλοφορεί μόνο το music edition.....Eγώ αντιμετώπισα πρόβλημα σημαντικό να το βρω σε vodafone shop (λόγω επιδότησης) εδώ και δύο περίπου μήνες...Σαφώς όσο περνάει ο καιρός το πρόβλημα θα γίνεται και πιό έντονο με την απλή έκδοση (που είναι και η πιό ζητήσιμη), μέχρι τελικής κατάργησης....

 

Εγώ πάντως το "απλό" Ν73 δεν το αλλάζω με τίποτα. Μόνο αν σκεφτείς πως με το Ν73ΜΕ χάνεις 4 συντομεύσεις από το γνωστό πολυπλήκτρο, για εμένα φτάνει για να κάνω την επιλογή μου. Ακόμα κι αν δεν είχα άλλη λύση απ' το να αγοράσω το Ν73ΜΕ, θα το μετέτρεπα σε απλό. Άσε που το μαύρο για εμένα προσωπικά δεν του πάει και πολύ. Ο συνδυασμός με το ασημί στο κέντρο είναι άστοχος. Θα έπρεπε να γίνουν κι άλλες αισθητικές βελτιώσεις. Για παράδειγμα το Ν71ΜΕ και το Ν70ΜΕ οπτικά είναι πολύ καλύτερα στο μαύρο σε σχέση με το Ν73ΜΕ.

 

Γνώμη μου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το "απλό" Ν73 δεν το αλλάζω με τίποτα. Μόνο αν σκεφτείς πως με το Ν73ΜΕ χάνεις 4 συντομεύσεις από το γνωστό πολυπλήκτρο, για εμένα φτάνει για να κάνω την επιλογή μου. Ακόμα κι αν δεν είχα άλλη λύση απ' το να αγοράσω το Ν73ΜΕ, θα το μετέτρεπα σε απλό. Άσε που το μαύρο για εμένα προσωπικά δεν του πάει και πολύ. Ο συνδυασμός με το ασημί στο κέντρο είναι άστοχος. Θα έπρεπε να γίνουν κι άλλες αισθητικές βελτιώσεις. Για παράδειγμα το Ν71ΜΕ και το Ν70ΜΕ οπτικά είναι πολύ καλύτερα στο μαύρο σε σχέση με το Ν73ΜΕ.

 

Γνώμη μου :rolleyes:

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου....Γι αυτό έκανα πάνω από 30 χιλιόμετρα για να το πάρω και πάνω από 30 τηλέφωνα για να το βρω...Κρίμα που καταργείται, αν πράγματι αυτό είναι αλήθεια...Συμφωνώ δε μαζί σου και για την αισθητική του χρώματος, αν και αυτά είναι γούστα! :)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ περισσοτερο το ΜΕ αν και οπωσ ειπεσ φιλε ιον83 αυτα ειναι γουστα . αυτην τη στιγμη δεν αλαζω για κανενα το υπεροχο music edition (n73)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, 30χλμ. δεν είναι και πολλά για να βρεις ένα Ν73!! :p

 

Πάντως χωρίς πλάκα το κινητό αυτό με έχει ικανοποιήσει πάρα πολύ. Το έχω εδώ και 8 μήνες (πράγμα περίεργο για εμένα :X) και πριν από αυτό είχα ένα 6233. Ούτε λίγο ούτε πολύ, μέσα σε 3 μήνες πέρασα από Κ800, Ζ3, 6288, iPAQ rw6815, για να καταλήξω εδώ και 8 μήνες στο Ν73... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, 30χλμ. δεν είναι και πολλά για να βρεις ένα Ν73!! :p

 

Χα..χα! Θα σου απαντήσω, πως αυτά είναι ένα μικρό κομμάτι μόνο των χιλιομέτρων που έκανα...Μέχρι και Νέα Μάκρη πήγα, αλλά έπεσα σε παραεισαγωγή και γύρισα άπρακτος! :X

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Χα..χα! Θα σου απαντήσω, πως αυτά είναι ένα μικρό κομμάτι μόνο των χιλιομέτρων που έκανα...Μέχρι και Νέα Μάκρη πήγα, αλλά έπεσα σε παραεισαγωγή και γύρισα άπρακτος! :X

 

:blink: :blink: :blink:

 

Ο ion83 στην ταινία "Η αναζήτηση του χαμένου Ν73" :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..εχω το 3250 & σκοπευω να παρω το ν73 music edition πηγαινοντας σε καταστημα vodafone ο πωλητης μου ειπε να αλλαξω γνωμη γιατι εχει βγαλει πολλα προβλήματα &&&.ενω ο πωλητης του γερμανου ειπε να το παρω ανεπιφυλακτα..εσεις τι λετε?σκοπευω να το παρω την δευτερα...plz help me :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera, re paidia xerei kaneis pws mporoume na xrisimopoiisoume to n73 san webcam?poio programa xreiazomaste.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..εχω το 3250 & σκοπευω να παρω το ν73 music edition πηγαινοντας σε καταστημα vodafone ο πωλητης μου ειπε να αλλαξω γνωμη γιατι εχει βγαλει πολλα προβλήματα &&&.ενω ο πωλητης του γερμανου ειπε να το παρω ανεπιφυλακτα..εσεις τι λετε?σκοπευω να το παρω την δευτερα...plz help me :(

 

tha ebisteuomouna ton politi tou germanou to exoun 2 filoi kai ine apsogo aloste ine to pio olokliromeno tilefono autin tin stigmi gia mena min to skeftese amesos to music edition kai tha sou protina ta oteshop

Link to comment
Share on other sites

kalispera, re paidia xerei kaneis pws mporoume na xrisimopoiisoume to n73 san webcam?poio programa xreiazomaste.

Δες αυτό το xxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..εχω το 3250 & σκοπευω να παρω το ν73 music edition πηγαινοντας σε καταστημα vodafone ο πωλητης μου ειπε να αλλαξω γνωμη γιατι εχει βγαλει πολλα προβλήματα &&&.ενω ο πωλητης του γερμανου ειπε να το παρω ανεπιφυλακτα..εσεις τι λετε?σκοπευω να το παρω την δευτερα...plz help me :(

 

Κατ' αρχήν ένα μεγάλο μειονέκτημα των καταστημάτων αυτών είναι ότι ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΩΝ. Δεν θέλω να το παίξω ξερόλας αλλά μιας και ασχολούμαι με πωλήσεις εδώ και 8+ χρόνια, ένα από τα βασικά βήματα προς μια επιτυχή πώληση είναι η ανάλυση αναγκών του πελάτη πριν προβεί σε αγορά. Εγώ πάντως δεν έχω δει πουθενά να βγάζουν κάποιο (έστω σύντομο) ερωτηματολόγιο στον πελάτη πριν αγοράσει συσκευή.

 

Λογικό είναι αν ο πελάτης ρωτάει τον πωλητή ποιό κινητό να πάρει, ο πωλητής (γιατί πρώτα πωλητής είναι ;)) θα σου πει τι του αρέσει εκείνου. Αν σε ψυχολογήσει λίγο, θα σου πασάρει το ανάλογο κινητό. Καταλαβαίνεις φίλε μου πως το θέμα είναι ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ και όχι η γνώμη του πωλητή. Αν μη τι άλλο, αυτά τα fora είναι η καλύτερη πηγή πληροφοριών για όλα τα κινητά. Εδώ μέσα γράφουν άτομα που έχουν περάσει αρκετές ώρες πτήσης σε ένα κινητό και η γνώμη τους μετράει πολύ. Κατά συνέπεια, ρίξε μια ματιά στο μακροσκελές αυτό thread και σίγουρα θα καταλήξεις σε αξιόπιστα συμπεράσματα.

 

Πάντως αν μας αναλύσεις λίγο τι ανάγκες σε ενδιαφέρει να καλύπτει το κινητό, ίσως να μη χρειαστεί να διαβάζεις ατελείωτα. Φυσικά το θέμα του design είναι καθαρά υποκειμενικό, οπότε εκεί μην περιμένεις γνώμη ;)

Link to comment
Share on other sites

pera apo tin plaka to n73 ine to pio olokliromeno kinito pou exo di an ekseresis to mikro provlimataki sto sar tha ekana arketes thisies..........

Ακριβως μια απο τα ιδια θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχω δει ,μονο προβλημα το SAR προσπαθησα να το αλλαξω με Ν95 αλλα παλι στο ν73 γυρισα

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως μια απο τα ιδια θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχω δει ,μονο προβλημα το SAR προσπαθησα να το αλλαξω με Ν95 αλλα παλι στο ν73 γυρισα

 

Ποτέ δεν "συμπάθησα" το Ν95. Οι λόγοι;

 

1. Είναι πανάκριβο (κοστίζει όσο 1 μισθός κάποιων...)

2. Η ποιότητα κατασκευής του είναι απαράδεκτη για high-end κινητό

3. Η αυτονομία του απαράδεκτη

4. Το GPS είναι 50% μάρκετινγκ

5. Δεν προσφέρει τίποτα καινοτόμο

6. Τα 5ΜΡ της κάμερας δεν είναι αρκετά για να με πείσουν για την αξία του

 

Πραγματικά το Ν73 είναι ένα best seller με όλη τη σημασία της λέξης. Δικαιωματικά αποτελεί την πιο ολοκληρωμένη λύση της Nokia :happy:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...